Xbox One X için televizyon tavsiyesi alabilir miyim? Şu an Samsung 46ES7000 kullanıyorum. Karanlık sahneler yeteri kadar kararmıyor, oldukça gri kalması gözüme batıyor, 4K değil. Ebat olarak 55" veya 65" düşünüyorum. NU8000 serisinde freesync olduğunu söylüyorlar ama efektif olarak bir fayda sağlar mı, emin değilim. Q9F serisi çok güzel, ama bütçe olarak fazla yukarıda kalıyor gibi.. OLED'lerin görüntüleri efsane ama, yüksek parlaklığa çıkmasında sıkıntı olduğu ve uzun dönemde ekran yanığı risk olduğunu söylüyorlar.. Ne dersiniz.. Ya da Sony XF900 serisi mesela.. #akış #XboxOneX #Samsung #OledTV

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 12

Uygun fiyatlı bir router'a ihtiyacım var.

Hali hazırda superonline fiber 100Mbit kullanıyorum. SOL'un verdiği access point var, eve gelen ethernetten wifi ve kabloyla diğer istemcilere bağlanıyor.

Ama yüksek talepte şişiveriyor sanki, bir kaç kullanıcı aynı anda kullanınca - ör; çocuklar netflix/youtube'dan bi şeyler izlerken ben de Skype üzerinden görüntülü konferans yapıyorum iş için, bu sırada kesintiler oluyor. QoS vs özelliği yok. Bu ve hazır değiştiriyorken torrent istemcisi olan bir cihaz alsam diyorum.Router alırsam, bunu kablo ile mi mevcut access point'e bağlamak lazım, bildiğim kadarıyla SOL'un cihazı yerine direkt başka bir alet takamıyorum.

Ne dersiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • D.Taşpınar @epalo

  SO modeminden kurtulman lazım derim.
  https://teknoseyir.com/durum/977225
  Router alacam diyorsan Xiaomi Routerlara bak derim en uygun fiyatlı onlar.

 • Temp @temp

  @cem_filiz Superonline router inden kurtulmak için gerekli yönlendirmeyi yapabilirim.
  Tek handikapı iptv.
  İptv varsa sıkıntı çıkabilir ama onun dışında bilgileri öğrenip farklı router a geçiş yapabilirsiniz.
  2. yöntem de routeri köprüleme moduyla farklı bir cihaza yönlendime.

  • Cem Filiz @cem_filiz

   Kurulum yapılırken Turkcell TV+ kurulmuştu ama, neredeyse hiç kullanmadım, IPTV'den kastınız bu ise.

  • Öner Aydemir @oneraydemir

   @temp Hocam daha önce bu konu hakkında bir yazışmıştık hatırlarsınız. Fakat fırsat olmadi sonrasında. @epalo arkadaşımızın verdiği linkteki konu sizin bahsettiğiniz yöntem sanırım. Bir de tv+ apple tv üzerinden uygulama olarak kullanmaktayım. Sizin bahsettiğiniz iptv handikapına dahil olur mu acaba? Yazılım üzerinden çalıştığı için etkilenmez diye düşünüyorum.

  • D.Taşpınar @epalo

   @oneraydemir IP Tv destekli modem routerlar ile sıkıntı yaşamadan kullananlar varmış. Bir araştır derim.

  • Temp @temp

   @oneraydemir Eğer tv+ yı sadece apple tv de uygulama olarak kullanıyorsanız bir sorun olacağını sanmam.
   Ama emin konuşamıyorum ne yazık ki.
   Zira modemlerde iptv için girilmiş hazır konfigürasyonlar var.
   Onları yeni modemde de ayarlamak lazım ama o konfigürasyonların ne olduğu tam olarak ayrıştırılabilmiş değil.
   Elimde farklı bir modem olmadığı için deneyemiyorum.
   Set Top Box şeklinde Turkcell tv+ kullanıyorsanız HG255s root bilgilerine erişseniz bile yine ayar yapmanız gerekiyor.
   Aksi takdirde turkcell tv+ izlerken donuyor.
   Tabi bu dediğim Turkcell tv kutusu.
   Uygulamayı kastetmiyorum.

  • Cem Filiz @cem_filiz

   @temp Turkcell TV+ atıl durumda, hiç kullanmıyorum. Çalışıp çalışmaması hiç önemli değil şu anda benim için

 • Cem Filiz @cem_filiz

  Oğlanın laptop'u ile USB linux üzerinden akşama bir deneyeyim, iş bilgisayarına müdahale edemiyorum o şekilde. Xiaomi router'lardan önerebileceğiniz model var mıdır?

 • Cem Filiz @cem_filiz

  Bir tek 2 Ethernet portu az göründü. Şu an digiturk, amfi-receiver, Xbox ve tv kablo ile bağlı. Tv’nin Smart özelliklerini kullanmıyorum, Xbox’ta WiFi var ama GB’larca veriyi WiFi ile indirmek hem çok dengeli olmayabilir (WiFi gürültüsü) hem de evdeki frekans kirliliği açısından. Olmadı ana olarak onu bağlayıp mevcut Huawei access point’i switch gibi bağlarım. Teşekkürler

Telefonumu (xiaomi Note5 AI) ekran kırılması için yetkili servise (KVK) bırakmıştım 30 Ekim'de. Internetten durumunu sorguladığımda hala tamirde görünüyor, aslında daha fiyat verecekler. Dışarıda 1 saatte halledip bitirdikleri için neden böyle sallıyorlar, anlamış değilimç Hem dışarıya göre yüksek fiyat vereceğiz (malum, garanti devam etsin diye), hem de bekledikçe bekliyoruz.

Garanti dışında ama, yetkili serviste olduğu için 10 günden sonra ikame cihaz ve 20 günlük maksimum tamir süresi bunda da geçerli oluyor mu acaba..?

Uygun aldım diye sevinmiştim, 1/3'ü ekran parası vereceğim gibi.. iş telefonumda (iPhone 6S) tough armor vardı, buna da öyle bir kılıf almadığıma pişman oldum açıkçası.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Spor salonu için f/p kulaklık tavsiye alabilir miyim? Kablolu AKG Y50 ve kablosuz Jabra Evolve 75 var, ama yapıları itibariyle ağır ve terleticiler

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hangi telefonu alacağım..?

Arkadaşlar, F/P seviyesi telefon almam lazım. Vodafone ile Mate 10 Lite alayım dedim, ama uzun vadeli kullanım değerlendirmeleri biraz karışık. Xiaomi RedMi 5 Plus mı alsam dedim, ama kamerası zayıf diyorlar. Nokia 6 güzel ama pili az gidiyormuş, bi türlü karar veremedim. Öncelikli olarak Vodafone üzerinden, olmazsa nakit tele ihtiyacım var. Tavsiyelerinizi bekliyorum. #akış #akmayış #ceptelefonu

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Vodafone hattım ile f/p cihaz tavsiyesi lütfen.

Arkadaşlar, uzun zamandır kendi hattımı kullanamıyorum. (Şirket telefonu 6S var). Yine kendi hattımı açıp kullanmak istiyorum. Evet, peşin alınca daha ucuz ama peşin almak istemiyorum. Tarifem RED S idi sanırım. Vodafone faturaya ek alabileceğim ve Mağaza fiyatından çok fark etmeyen cihaz tavsiyeniz var mıdır? Güncel modellere pek aşina değilim. Geniş ekran, şık tasarım ve güzel pil ömrü beklentilerim. Teşekkürler #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sıcaklık ayarlı kettle arıyorum, yeşil çay vs yaparken 70'c civarı, keza french press ile yaparken 91-96 arası ideal diyorlar. Xiaomi'ninkini gördüm ama dayanır mı, 2 ay sonra elimde mi kalır, bilemedim. Bir de en yakın Electrolux var.. Bunlar hakkında bilgisi olan veya alternatif önerecek varsa, sevinirim

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar

Eşimin kullandığı Samsung J7 vardı, köşeden ekran çatlayınca çalışmama başladı. Başka telefon aldık ama, bünün ekranını tamir ettirip (veya ettirmeden) satmak fayda sağlar mı, para eder mi, ne dersiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Konsollarda dil yaması yapılabilir bir şey mi? Yoksa kapalı sistem olduğu için hiç mi mümkün değil? Çok şükür, İngilizce problemim yok, ama 9 yaşındaki oğlum ben evde değilken bi Mass Effect Andromeda, bi Cities Skylines oynarken yazılanları anlayabilmesini isterdim. NOT: Xbox one s spor.

#xboxone

BeğenFavori PaylaşYorum yap