Bugün “esnaflardan neden uzak kalmalıyız?” Sorusuna tekrar yanıt buldum. Çekmecede duran eski telefonum şarj problemi vardı (şarja taksam bile hiç ışığı yanmıyordu, ama kısa süre de olsa açılabiliyordu - yani ekran vs sağlam). Bursa’da telefoncular çarşısına götürdüm, “abi 40 liraya yaparız 1 saate” dediler. Açıkçası beklediğimden ucuzdu, bırakıp biraz dolaştım. Geldiğimde alet şarja takılı, pil seviyesi %37 ve şarj ediliyor animasyonu vardı. Direkt yapıldı diye teslim aldım (aslında içinde şarj akımını gösteren accubattery kuruluydu, ama açmak aklıma gelmedi). Dükkandan çıkıp teli açtığımda şarjı %4 gördüm, dedim herhalde pil ömrü iyice bitti. Eve geldim, taktım, ama aslında şarj olmuyor yine. Kuvvetle muhtemel dükkanda pile dışarıdan akım vs verip biraz doldurmuşlar, yani USB üzerinden %37’ye gelmesi imkansız (evde gelmiyor). Farklı aletler, kablolar vs ile denedim. Açıkçası hiç de açılmış ve şarj noktası değişmiş gibi değil.

İşin özeti güzel bir kazıklandım. Miktar çok değil ama, bu şark kurnazlıkları artık tiksinti veriyor. Aslında çok da değişmedi, 20 sene önce de eve gelen ustaların çakallıklarına kızıp musluk değiştirip, seramik döşemeyi öğrenmiştim.

İş ahlakı vs kalmamış, evet hala bir yerlerde işini düzgün yapan insanlar vardır, ama kabul edelim, çoğu böyle.

Artık ya kendim şarj katı ve pil alıp değiştireceğim, ya çöpe atacağım, ama bu çakallara göz göre göre kazıklanmayacağım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 26

Xbox One X için televizyon tavsiyesi alabilir miyim? Şu an Samsung 46ES7000 kullanıyorum. Karanlık sahneler yeteri kadar kararmıyor, oldukça gri kalması gözüme batıyor, 4K değil. Ebat olarak 55" veya 65" düşünüyorum. NU8000 serisinde freesync olduğunu söylüyorlar ama efektif olarak bir fayda sağlar mı, emin değilim. Q9F serisi çok güzel, ama bütçe olarak fazla yukarıda kalıyor gibi.. OLED'lerin görüntüleri efsane ama, yüksek parlaklığa çıkmasında sıkıntı olduğu ve uzun dönemde ekran yanığı risk olduğunu söylüyorlar.. Ne dersiniz.. Ya da Sony XF900 serisi mesela.. #akış #XboxOneX #Samsung #OledTV

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 12

Uygun fiyatlı bir router'a ihtiyacım var.

Hali hazırda superonline fiber 100Mbit kullanıyorum. SOL'un verdiği access point var, eve gelen ethernetten wifi ve kabloyla diğer istemcilere bağlanıyor.

Ama yüksek talepte şişiveriyor sanki, bir kaç kullanıcı aynı anda kullanınca - ör; çocuklar netflix/youtube'dan bi şeyler izlerken ben de Skype üzerinden görüntülü konferans yapıyorum iş için, bu sırada kesintiler oluyor. QoS vs özelliği yok. Bu ve hazır değiştiriyorken torrent istemcisi olan bir cihaz alsam diyorum.Router alırsam, bunu kablo ile mi mevcut access point'e bağlamak lazım, bildiğim kadarıyla SOL'un cihazı yerine direkt başka bir alet takamıyorum.

Ne dersiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Telefonumu (xiaomi Note5 AI) ekran kırılması için yetkili servise (KVK) bırakmıştım 30 Ekim'de. Internetten durumunu sorguladığımda hala tamirde görünüyor, aslında daha fiyat verecekler. Dışarıda 1 saatte halledip bitirdikleri için neden böyle sallıyorlar, anlamış değilimç Hem dışarıya göre yüksek fiyat vereceğiz (malum, garanti devam etsin diye), hem de bekledikçe bekliyoruz.

Garanti dışında ama, yetkili serviste olduğu için 10 günden sonra ikame cihaz ve 20 günlük maksimum tamir süresi bunda da geçerli oluyor mu acaba..?

Uygun aldım diye sevinmiştim, 1/3'ü ekran parası vereceğim gibi.. iş telefonumda (iPhone 6S) tough armor vardı, buna da öyle bir kılıf almadığıma pişman oldum açıkçası.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Spor salonu için f/p kulaklık tavsiye alabilir miyim? Kablolu AKG Y50 ve kablosuz Jabra Evolve 75 var, ama yapıları itibariyle ağır ve terleticiler

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hangi telefonu alacağım..?

Arkadaşlar, F/P seviyesi telefon almam lazım. Vodafone ile Mate 10 Lite alayım dedim, ama uzun vadeli kullanım değerlendirmeleri biraz karışık. Xiaomi RedMi 5 Plus mı alsam dedim, ama kamerası zayıf diyorlar. Nokia 6 güzel ama pili az gidiyormuş, bi türlü karar veremedim. Öncelikli olarak Vodafone üzerinden, olmazsa nakit tele ihtiyacım var. Tavsiyelerinizi bekliyorum. #akış #akmayış #ceptelefonu

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Vodafone hattım ile f/p cihaz tavsiyesi lütfen.

Arkadaşlar, uzun zamandır kendi hattımı kullanamıyorum. (Şirket telefonu 6S var). Yine kendi hattımı açıp kullanmak istiyorum. Evet, peşin alınca daha ucuz ama peşin almak istemiyorum. Tarifem RED S idi sanırım. Vodafone faturaya ek alabileceğim ve Mağaza fiyatından çok fark etmeyen cihaz tavsiyeniz var mıdır? Güncel modellere pek aşina değilim. Geniş ekran, şık tasarım ve güzel pil ömrü beklentilerim. Teşekkürler #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sıcaklık ayarlı kettle arıyorum, yeşil çay vs yaparken 70'c civarı, keza french press ile yaparken 91-96 arası ideal diyorlar. Xiaomi'ninkini gördüm ama dayanır mı, 2 ay sonra elimde mi kalır, bilemedim. Bir de en yakın Electrolux var.. Bunlar hakkında bilgisi olan veya alternatif önerecek varsa, sevinirim

BeğenFavori PaylaşYorum yap