Paylaş Paylaş

TeknoSeyir 2015 yılını nasıl geçirdi?

2015 değerlendirmelerimizi TeknoSeyir'in 2015'i ile noktalıyoruz.

Teknolojiye dair son haberleri kaçırmamak için ABONE olun ► https://goo.gl/z4MuvY

Web Sitemiz: http://teknoseyir.com/

TeknoSeyir Ailesi Kanalları:
Oyun Kanalımız: Gamende ► https://goo.gl/MN4ExT
Otomobil Kanalımız: Otoseyir ► https://goo.gl/ZXgxLT

Sosyal Medya Hesaplarımız:
Twitter ► https://twitter.com/teknoseyir
Facebook ► https://www.facebook.com/TeknoSeyir

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • SerhatSoylemez @serhatsoylemez

  Cevap veriyorum. Çok söz verip çok azını yerine getirebildi.

 • TozluRaflarFan @tozluraflarfan

  Aylık 1,5 milyon izlenme denmiş. 30 a bölersek günde 50000 izlenme yapıyor. (Cem Yılmaz misali sinemadaki koltuk sayısından hasılatı hesaplıyoruz efem 🙂 ) . Videolar kısmında son 1 ayda 50000 'i geçen 1 tane video görünmüyor. Genelde 10000 - 15000 arası çoğunlukla. Hesabımdaki hata nerdedir?

  • uçuştaki ✈️ pilot @ucustakipilot

   çünkü video gelmeyince sıkılıp eski videoları tekrar izliyoruz 😀 😀 😀

  • TozluRaflarFan @tozluraflarfan

   @koraytugay
   Aylık sayıdan günü bulmak için 30'a böldüm.

   @ucustakipilot
   Hızlıca göz gezdirdim ama son 7 ayda 40000'i geçen 10-12 video var kabaca. Daha eskiye gitmedim 🙂

   @gamsizm sanırım kaçırdığım noktayı aydınlatacaktır.

  • muhalif @muhalif

   @koraytugay @ucustakipilot Aynen, kafama göre içerik bulamayınca eski sistem toplama videolarını,tekno küpü falan izliyorum 😀

  • Murat Gamsız @gamsizm

   O hesabı öyle yapmak zor. 1.5 değil zaten tam. Ben yuvarladım. Benim verdiğim sayılarda tüm izlenmeler var. Yani geçen yılın videoları da izleniyor.

  • erdinc @erdinc

   eski rc videolarını 20-30-40 kez izlemişliğim var, (hatta youtubeda olup burada olmayan video bile var 🙂 ) yeni videoları ise en fazla 3 sn izliyorum. sonrası 720p ve idman olarak sonuçlanıyor, yani benim gibi idman ile indirip izleyenler o istatistiklerde bot olarak geçiyor. Tahminim pc,anakart videoları izleyen herkes download yapıp izlediği için izlenme süreleri çok daha kısa oluyordur. Tam tersi şekilde otoseyir videolarını ise download yapan kimse olmaz herkes tıklayıp izlerler diye düşünüyorum özellikle yerli otomobil konusunu, ondada izlenme süresi tıklanma sayısı ile orantılı olur. Gemandede de aynı durum olur o videoları sar sar izle şeklinde izliyordur millet.

 • KirbiT @kirbit

  Hamdi abinin kupa ixirhost reklamı almış 😀 11:50 küsürde, bir dakika sonrada reklam ile ilgili muhabbet... 😀

 • rugudesign @rugudesign

  @gamsizm Tekno Seyir için özel pleksi saat yapabilir.

 • Basteryus @basteryus

  En çok izlenen videonun ortalama görüntüleme süresi kaç dakika acaba ?
  Videolar böyle iyi aman kısaltmayın 😀

 • mhmmdy @mhmmdy

  araya reklam işini donanım haber başlattı zaten....sizde başlatın ama lütfen sifthdelete gibi birbirinizi dürtmeyin yeter bizim için..

 • Agah @agah

  sektörde daha agresif reklam hamleleri denenecek denmiş ama bence asıl çözüm izleyiciyle uzlaşılan reklam yöntemleri denenmeli. yani mesela belki de reklamları gösterme seçeneğini sitenin kendisi sunmalı ve izleyiciyle inatlaşılmamalı. geçenlerde reklam yüzünden dolphin mobil tarayıcıyı terk ettim ve cm browser kullanıyorum, reklam görme seçeneğini bana bırakmış ben de bana bir zararı yok diye ekranın yarısı kadar reklam göstermesini izin veriyorum. dolphin'i sadece yer imlerine kendi reklam yer imlerini kaydettiği için silmiştim. bu reklam konusunda bence izleyiciyle inatlaşan kaybedecek, uzlaşan kazanacak. belki de reklam gösterme seçeneğini seçenlere yönelik bazı hoşluklar yapılabilir. bu barter yöntemiyle maddi bir şey de olabilir.

 • Mustafa Doğan @mustafadoganiku

  Videolarda takdir sizin ama gündem değerlendirmelerinin kısalmasına kesinlikle karşıyım. Gelir getirecek Teknoseyir ürünlerinin artık bir an önce çıkması lazım. İzleyici ile buluşma istiyoruz. Gelir bazlı sistem toplama videoları çok izleniyor, ağırlık verilebilir. Tüm editörlerin ve arka planda çalışanların yeni yılı kutlu olsun.

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Aştı da o rakam da çok ufak. Bir videoda 1.5 milyon izlenme alanlar YouTube'ta coştu gitti. TS+TP toplamda bile dişe dokunur rakamlara ulaşamıyor. YouTube gelirleri ile anca kiralarını öderler.

 • YasinC @yasinc

  Net bilgim yok ancak youtube sanırım epey kesinti yapıyor. Videoları turuncu site gibi kendi siteniz/server üzerinden yayımlasanız fark olmaz mı ?
  Ayrıca kupa bardak, kalem, bardak altlığı, Kalemlik, klavye uyumlu mouse pad'ler gibi ürünleri alabilsek sizden iyi olur gibi.

 • Kadir Gündüz @kadirg1976

  Ellerinize sağlık güzel video olmuş...:=)))

  Benim bu sene gözüme takılan bu ikili koltukta ne varsa misafirler yada yayıncıların biri bir uçta diğeri öteki uçta düşman kardeş gibi oturuyor. Bende soğukluk başlıyor böyle oturan şahsa içgüdüsel... Bakınız starwars videoları... İlgisiz belki amma ben konuya ve videoya soğuyorum... @hkellecioglu Bey birgün one minute çekecek diye korkuyorum... Videoyu çekerken doğaçlamak yerine artık başlık-konu-şahıs belli olsun artık... Anahaberde haber-spor-hava sunucusu bellidir...

  Dışarıda birlikte artık sinemaya gitmesenizde kamera önünde gösteri devam ediyor... @leventp haklı olabilir tabi bana isyanda, (Allah göstermesin) ikizler hastaneden bıraktık şuraya gelmişiz haftalık gündem çekiyoruz şaklabanlık bekliyor.... dıt dıt dıt...:=((( Boğazlayacak adam bizi kimbilir ne derdi var...

  Sosyalde evlenmeyin deyince kızıyorlar... Evleneceksin OK bari yerli ırkla olmasın... Eğitim çavuşluğu talimatnamesi gibi oldu : - Dama çıkma - Çıkarsan düşme - Düşersen ölme...

  Eskiler daha eyi geliyor bana. PCLabs girer okur sonra tozluraflar gibi videolar gelirse linke tıklar youtube akardım... Özledim... Hayat şartlarından işte " Commodere64 " derkenki @leventp gözünün parlamasını artık göremiyoruz... Yaşlandık yıprandık veseelam...

  2016 yılında gerisi teferruat ve yalana dönsede : ders çalışılarak teknolojik muhabbet ve sektörden konuklar... Öyle asus ve msıdan kasıntı tipler istemiyorum... Hayatında FPS atmamış yüksek PC mühenndis-müdürün bana ekran kartının geleceğini anlatmasını beklemem ve istemem... Sponsorlar hariç izlemiyorum. Kişi anlattığını yaşayıp veriyorsa izliyor yoksa bizim velede sahneyi bırakıp içeri gidiyorum. " babaaaa amcanın videosu bitti bana CS GO açarmısın "

 • Mert Ahmet Altıparmak @m-ahmet

  Arkadaki saatler neden yanlış ya ? 😀 Benim gözüm çok takıldı, biterken dijital olan 20:25 gösteriyordu ama analog 19:22 gibiydi 😀

 • Bulut Fırat @kurabi

  https://youtu.be/ih6sUV4eMiQ?t=2m
  Murat Abi "artış hiç durmuyor" derken eliyle S eğrisi çizmiş. Bereketi kaçar hocam, J eğrisi olarak düşün. Hem bi dönem ortam çok olumsuzdu, J eğrisinde o da gösteriliyor.

 • Kent @kent

  Selamlar,
  Paylaştığınız tüm bilgiler için teşekkürler, emeği geçen herkesin eline sağlık.
  İstatislikler rakamlar vs. tamam ona göre yön çizilir ve ilerlenir ama rakamlarda gizli olmayan ve o rakamların yükselmesine katkısı olan faktörler hiç bir tabloda gözükmez.
  Bunu danışmanlar analiz ederek sunar. Maalesef Tr de bunu anlayan yerli firma bulamadım için bende yabancılara bu yüzden çalışıyorum zaten :). Misal verelim uzun video yada donanım incelemesi vs. olumsuz yada az tık getiriyor, lakin o videodaki kaliteyi ve bilgideki uzmanlığı gören kişi diğer videoları izlemek için kanalı bir şekilden takibe alıyor ve bir birikim yaparak kemik kadroyu genişletiyor buda kitlenin ilerlemesine faydası oluyor. Yani her etki bir tepki ile sonuçlanıyor, tersten bakalım kısa video olsa kişilerin çoğunda aman sadece üzerindeki etiketde yazanları okuyorlar yani kısaca farkı yok zaten başka yerde izlemiştim deyip günceli kaçıran her paylaşım giderek eriyen izleme sonucu oluşturur. vs. vs.
  Gelelim tozlu raflar ve gündem olayına benim için esas oğlan bu ikisi. bu ikisinin izlenmesi az olsada çekirdeğe hitap eden değerli paylaşımlar. çekirdeksiz bir yapı her an tersine gitmeye elverişlidir. hatta uzun saatlerce uçakla bir yere gideceksem kesin gündemi indirip , uçakda dinliyorum. LP kızmazsa 🙂 evet bende dinlerken çok kez uyudum. LP nin ses rengi ve konuşma üslubunuda çok sevdiğimi eklemek isterim. Daha uzun uzun bir şeyler söylemek isterim ama zaman değerli, bir gün yollarımız keşişirse anlatırım hıdırın kepinden bir şeyler daha.

  EEE benden beklenmiyecek derece uzun yazdım, arada para için yaptığım görüşleriminde çorbada katkım olsun diye ekledim. buda benden olsun...umarım faydası olur.
  Saygılarımla

 • Çizmeli Kedi @cizmeli-kedi

  Gelir modeli değişti derken ne kastediliyor? Ben gündemden bir hayli geri kaldım sanırım 🙁

 • karakartal @karakartal

  Teknoseyirin dünyaya açılması düşünülüyor mu? En azından bazı önemli videoların ingilizce altyazılı olması şeklinde bir planınız var mı? İngilizce altyazının bile izlenme sayılarını önemli ölçüde arttıracağını düşünüyorum. @gamsizm @hkellecioglu

 • Jorji Costava (eskiden Cartman @jcostava

  Youtube istatistikleri konusunda aklıma takılan bir şey var. Şimdi diyelim videonun bir kısmını sabah izledim kalanını da daha sonra izledim, o olayı tam izleme olarak mı kabul ediyor, sadece ilk kısmı mı izlendi olarak kabul ediyor yoksa şu dakikadan izlemeye başlandı tarzı ek bir istatistik birimi daha var mı? @gamsizm @hkellecioglu

 • Akif Yılmaz @akifyilmaz1977

  Gelirinizi artırmak için Youtube'daki Linus Tech Tips tarzı reklam almanızı öneririrm. Videonun içinde 6-7 saniyelik hızlı tanıtım. Çok rahatsız etmiyor ve mesajı verip bitiyor hemen.

 • Hakancez @hakancez

  Reklam konusunda... Bu konuları son zamanlarda bayagi inceledigim icin populer kanallarda Linus Techtips benim mantigima en uyan yapi.

  Ana yayinlar Linus Techtips altinda youtube kanalinda yayınlanıyor. Bu yapi bir forum ile destekleniyor. Ayni grup kisa icerik videolarini ayri bir kanalda yayinlaniyor. Bunlar genelde su nasil çalışır bu nasil yapilir mantiginda 5 dakikalik videolar. Yine ayni grup sponsorlari olan NCIX icerigini bu kez farkli elemanlarla ancak ayni altyapiyi kullanarak ayri bir youtube kanalinda yayınlıyorlar. Birde daha lifestyle veya civik içeriklerini de ayri bir kanalda yayınlıyorlar.

  Reklam modeli bence cok mantikli videolarin basinda ve sonunda eger uzunsa ortasinda video formatinda sponsorlardan gömülü bir reklam bandi geçiyor.

  Ayrica SM nin ilk zamanlarında benimde kullandigim Amazon Associate programi, site ile alakalı t-shirt mug gibi ivir zivirlari 3. Parti bir site uzerinden satmak ve tabii ki google reklamlari ile destekleniyor.

  Gorebildigim kadari ile Amerikali ve Avrupali yayıncılar banner reklamlar konusundan vazgecip videolara kendi çektikleri sponsor reklamları ile sunuyorlar. Buradan anladığım kadari ile yayincilik bir sekilde bu sisteme donuyor. Ve anlasilan sistem isliyor.

 • Ruhi @ruhiisci

  Diğer takipçiler ne düşünür bilmem ama siz eğer videolarınızı 5 er dakika yapsanız ve ruhsuz bir video çekseniz. inanınki ben bir bakarım iki bakarım birdaha seyretmem... Çünkü ben sizin sıcak sohbetinize istinaden bakıyorum. Çoğu kişide benim gibi düşünüyordur. Mesela cep telefonu incelemesi internetten dünya kadar. Ama neden siz çok seyrediliyorsunuz? Bence bu düzeni değiştirmeyin. Hatta daha fazla artırın süreyi.

 • caglayan @caglayan

  Benim "ısrarla" anlayamadığım bir durum var. Acaba anlattılar da ben mi kaçırdım. Ortada bir ürün var. Bu ürünü beğenen, kullanan, dinleyen her ne şekilde olursa olsun tüketen, bu üründen fayda sağlayan insanlar var. Ortaya ürün koyulan her işte olduğu gibi bu iştede bir maliyet ve gelir beklentisi var. Dolayısıyla ürünün bir fiyatı var. Ben neden parası neyse verip alamıyorum da sağdan soldan gözümün içine içine reklam fışkırtılıyor anlayamıyorum. Hala banner olmazsa nasıl arka taraftan dolaşır da reklam alırız derdiyle projeler üretiliyor. Bu iş neden yapılamıyor, devletin prosedürleri mi sorun. teknik konular mı? nedir anlayamıyorum. Abonelik işi neden olamıyor ile ilgili bir video rica ediyoruz, lütfen. Para ödemek istemeyen demek istemiyorum ödeyemeyen, öğrenci yada çalışmayan arkadaşlar vardır tabi onlar içinde mevcut sistem devam edebilir veya ürün yerleştirme, render edilmiş reklam neyse artık onlarda katlanacaklar, çünkü her şeyin bir bedeli var, hiçbir şey bedava değil bu hayatta, internet üzerinde her şey bedavadır anlayışı bizi bu duruma getirdi. Gerçekten sıkıldım/ sıkıldık artık.

 • HasanÖfke @simulasyon

  Televizyonlaşmak zorundayız yatak odasından webcamle oyun videosu çekmek çok saçma geliyor. 2016'de bence kırıklar ayıklanacak. Eğitimini almayan ya da doğru kullanamayan bye bye...

 • daldiy @daldiy

  Telefon incelemelerinde sahsen teknik ozellikleri merak etmiyorum ,bunlar zaten heryerde var. Bana lazim olan bu isden anlayan insanlar olarak cihazi elinize aldiginizda sizin fikriniz veya kullanici deneyiminiz nedir, Onemli olan budur nacizane

 • Lütfi Dereli @ltfdre

  Videoların süreleri izleyiciyi tutma yönünden istemeden de olsa negatif etki yapabilir(iş dolayısıyla videoyu ilerletmek veya kapatmak vs.) fakat video süresinin uzun olması Teknoseyit'in bir geleneği haline geldi her ne kadar videolar uzunda olsa da, incelemelerin bir sohbet havası içerisinde geçmesi ayrı bir samimilik katıyor olaya 🙂

 • Thorskald @bjornheimdall

  @gamsizm laptopun marka ve modeli nedir acaba?

 • Murat Gamsız @gamsizm

  WP'ye uygun değildir muhtemelen.

 • harlemmm @harlemmm

  @gamsizm videoları partlara ayırsanız video sonuna birsonraki bölümün linkini ekleseniz
  1 saatlik video yu bu şekilde 4-5 parça sunsanız bir farkı olurmu?

 • Hatsune Miku @hatsunemiku

  Ekran kartlarının "bundle" şeklinde satılmasının, alıcıya etki ettiğini düşünüyorum. En azından ben MSI GTX 980 alabilecekken, onun yerine GALAX GTX 980 + The Witcher 3 olan paketi aldım mesela.

 • Executioner @executioner

  @gamsizm Diğer senelik değerlendirmelerinizin podcastini yayınlamıştınız. Diğerleri gibi bunu da indirip dinleyecektim ama podcast'e koymamışsınız. Herhalde gözden kaçırdınız, düzeltirseniz sevinirim.

 • taner222 @taner222

  Murat Bey fotoğraf makinesi incelemeleri veya basçek tarzı programlar devam edecek mi?Uzak kaldığım için ne oldu ne bitti bilmiyorum 6 aydır yeni video gelmemişte

 • cingibi @cingibi

  @gamsizm hazılardığınız videoları parçalara ayırsanız çözüm olmazmı acaba 15 dakikalık partlar şeklinde yada videoyu çekmeye başlarken video planmanızda bölümler oluşturup videoyu tek parça çekip o noktalarından keserseniz belki çözüm olabilir

 • Ela @ela

  Video uzunluğu konusuna değinmek istiyorum. Eğerki daha az bilgi vermeye sebep olacaksa uzun kalsın sorun değil. Yani sırf kısatlmak namına yarım video görmek istemem. Ha eğerki aynı bilgiyi zamanı daha verimli kullanarak verebilirseniz o zaman daha iyi olur tabi.

  Birde videolarınızda konuşurken konu ile ilgili görselde girseniz daha iyi olur. Sadece bu video için söylemiyorum. SW incelemesinde de isimler geçiyor ama tüm isimleri ben tanımıyorum ve acaba kimmiş diye ayrıca bakmak zorunda kalıyorum. DH iyi yapıyor bu konuda. Hemen ilgili fotoyu yada videoyu araya sokuyorlar.

  Telefon konusu bu kadar çok abartılması sanırım bu ülkeye özgü. Benim zaten şuan telefonum var ve nediye almayacağım telefona bakayım ki? Alacak kişiye itirazım yok yada merak edenede ama işte çok abartılıyor bu telefonlar. Sanki uzaya gidecekler şu kadar puan alıyor falan filan. Banane kaç puan aldığından. Günlük hayatta işimi görüyorsa bitmiştir. Umarım telefonlar yüzünden PC bileşenleri göz ardı edilmez.

 • Stumaster @stumaster

  Ben videoların uzunluğundan memnunum.Çünkü işini iyi bilen insanlardan bu sohbetler arasında birçok şey öğreniyorum.Özellikle donanım videolarında ve bu bence bu nedir? şu nedir? gibi videolardan bile daha çok işe yarayabiliyor.

 • erdem ekşioğlu @erdemexi

  webteknoya laf çakmayı da farketmedik sanmayın 🙂

 • Murat OZ @cemurad

  Bardak kesinlikle olmalı, T-skirt de harika olur. İntrodaki gibi bir baskı olabilir mesela, etrafa saçılmış kimyasal bağlar ortada Teknoseyir ve tabi .png dosyası halinde ^^

 • Arion WM @awm

  Teknoseyir eşyaları satsanız ne güzel olur ... Umarım buna da başlarsınız.

 • Arion WM @awm

  Bir tozlu raflar konusu önerisi: "IOS ve Android telefon öncesi akıllılar", IPaq, Palm, yazılım kurulabilen symbian, blackberry vb. cihazlar.
  İyi yılllar ...

 • Hasan ilker Com @ilkercom

  video güzel de bu taleworks a günden güne içim ısınıyor. videonun başında ve sonunda ki kısım ( adı neyse ) çok güzel. bazen açıp izliyorum. Yerli bir firma olması ve teknoseyire olan katkılarından dolayı extra sempati point kazandı benden. Geçen ay oyunlarını aldım steamden hiç açıp bakmadım ama destek maksadı ile aldık.

 • godzilla87 @godzilla87

  @gamsizm video sürelerini kısaltmaktan bahsediyorsunuz. şahsen ben ideal sürelerde bir inceleme süreniz olduğunu düşünüyorum. başkalarının 90 dakika yaptığı incelemeleri 20-25 dakika civarında yapıyorsunuz. öte yandan ben tv karşına geçince, tv yayını izlemek yerine teknoloji videoları izleyen biri olarak, zaman zaman geçmişten konuşmanız, zaman zaman başka mecralara dalmanız benim için daha keyifli oluyor.

 • godzilla87 @godzilla87

  yeni yıldan beklentim ise, beaglebone, rapberry pi, woojer gibi türk tüketicilerinin eğilimlerinin dışındaki ürünleri daha fazla incelemeniz.