Paylaş Paylaş

SsangYong Korando Sports Pick-Up İncelemesi

SsangYong'un fiyatıyla ön plana çıkan arazi aracı Korando Sports modelini inceliyoruz. İncelediğimiz model, 2 çeker, 2.0 dizel turbo beslemeli motoru, otomatik vitesli en üst paketi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Deniz Can Karaca @dckaraca

  Bu arabayı almayı düşünürken incelemesi geldi. Çok yaşayın.

 • Burak Orçan @ultrasosyal

  #WolfensteinTheNewOrder yok, #WatchDogs da yok. Ne olacak bu Macid abinin hali 😀 #DirenMeacidJr

 • AnilE @anile

  Bence kötü bi inceleme olmuş. Sıkıcı ve tutuk ayrıca hep olan şeylerden bahsedilmiş olmayan şeylerden veya aracın olumsuz yönlerinden hiç bahsedilmemiş. Teknoseyir tarihinin en kötü incelemelerinden biridir heralde.

 • isostandart @isostandartgmail-com

  can olaymış iyimiş. meriç kardeş göbeği içeri çekmekten konuşamadı 🙂

 • lawnmower @lawnmower

  Meriç biraz tutuk kalmış, sonuçta ilk videosu, gayet normal. Bunun haricinde araçla ilgili tüm gerekli bilgiler verilmiş. Çekimler de gayet başarılı. Ben beğendim, araç çok güzel olmasa da inceleme doyurucuydu. Elinize sağlık. 🙂

 • Recep @recep

  Ticari araçların max. hız sınırı konusunda dezavantajı yokmuydu?

 • Recai @recai

  Inceleme icin tesekkurler; ama ne yazik ki monoton olmus, biraz daha akici olabilirdi. Bir önce ki incelemelere göre standardi dusuk bir inceleme olmus. Meric´te incelemelerde yeni zamanla acilir, ona tavsiyem biraz daha özguvenle hareket etmesi, cunku otomobil sektörune bu kadar hakim biri icin cekingen davranmis.

 • Demoksil @demoksil

  Çok ta tutuk falan değil. Meriç iyi dinlendiğinde gayet önemli bilgiler verir. Belki ilk kez kamera karşısında gördüğünüz için öyle gelmiştir. Kaldı ki araca rağmen gayet güzel bir inceleme olmuş. Benim gündemlerden hatırladığım kadarıyla konuşma stili bu zaten, biraz rahat :D. Onuda Özkan hızlı konuşmasıyla tamamlamış 🙂

 • Fatih Burs @fatihburs

  Sevgili Meriç, bu aracın ve diğer pikapların 4 çekerlerinin rağbet görmeme nedeni vergi. Arkadan itişli iken kamyonet sınıfına giren bu araç, 4 çeker olduğunda arazi aracı sınıfına giriyor ve vergisi sapıtıyor. Zaten fiyatla varolan bir marka olunca...

 • HYDYR @hdr

  Özkan abi konushmasında surekli "hadi konuş" mesajı vermiş Meriç beye. 🙂

 • yasinyasin @yasinyasin

  tasarımcısı "DeLorean DMC-12"u da tasarlayan giorgetto giugiaro. inceleme çalışılmadan "hava ısında hadi gezek" kafasıyla yapılmış herhalde!

 • turgutharun @turgutharun

  Piyasada merak edilen ve pek incelenmemiş bir marka olması itibariyle bence yerinde olmuş. İncelemeningerek çekim kalitesi gerek anlatım kalitesi ulusal kanallardaki benzerlerinden aşağı kalır yönü yok.

 • Kesb-i @kesb-i

  Yalnız bu araç 155 BG güç, 360nm tork üretiyor. Motor hacmine göre güç ve verim değerlendirmek eskide kaldı.
  http://www.ssangyong.com.tr/korando-sports/

 • Emircan Karalinç @emircankaralinc

  eski si gibi araba lar sürüken inceleyin lütfen

 • Kesb-i @kesb-i

  Bu aracı daha geçen hafta bir reklam SMS'i vesilesiyle incelemiştim. 1,2 motor benzinli aracımla yakın tüketimi olması, crossover isteğime uygun olarak yüksek (kastım vurmamak için altının yerden yüksekliği) olması, fiyatının b sınıfı dizeller seviyesinde olması gibi nedenlerle epey ilgimi çekti ama 2-3 yıl daha taksit ödemek istemediğim için şimdilik bu hevesimden vazgeçtim. Tabi her yıl muayene, toplam ağırlığının yüksek olması nedeniyle (kendi ve taşıma kapasitesi toplamı 2500 kg'ı geçiyor sanırım) vergisinin 6 yıl boyunca düşmeyecek şekilde kangoo vs.'ye göre bir üst dilimden ödenmesi, hız sınırının otomobile göre düşük olması gibi nedenlerle vazgeçtim. Parça ve servis konusunu o yüzden çok araştırmadım. İncelmede eleştirilecek şeyler hiç söylenmemiş. Mükemmel bir araç mı yapmışlarki diyesi geliyor insanın. Yani incelemeden çok bakın böyle bir araç ve marka da var denmiş gibi olmuş. Yani tanıtım olmuş aslında bu vidyo.

  Artık arabama yeni bir GPS vs.'li multimedya teyp alıp biraz daha keyif almaya çalışacağım. Bu konuda da bir inceleme olursa seviniriz. Double DIN vs. nedir nelere dikkat etmeli, geri görüş kamerası nasıl olur nasıl takılır vs. GPS yazılımları teyplere nasıl yüklenir güncellenir vs. epey malzeme çıkar bence.

 • ilkay yedikizanli @dvoca

  OtoSeyir'in alıştığımız yüzleri yok... (araçta tırt)

 • Polonyadayız @polonyadayiz

  İncelemede aracın genel hatlarından bahsedilmiş,bence gayet yeterli olmuş. Meriç beyin biraz tutuk olması da gayet normal. Elinize sağlık. Bu arada klasikleşmiş bazı araçların da incelemelerini yapabilirseniz sevinirim. Örneğin yakından takip ettiğim Lada Niva 🙂

 • ycgurdal @ycgurdal

  İnceleme biraz akıcılıktan uzak ve tekerrür halinde olmuş 🙁
  Bu konuda ön hazırlık ve teknik özellik tablosu vs. kullansanız daha başarılı olabilirdi.

  Merak edenler için, 4x4 modelinin satılamamasının sebebi mtv'dir.
  4x2 modelinde mtv ticari sınıfta iken 4x4 modellerde mtv otomobil sınıfına giriyor ve haliyle pek tercih edilmiyor.
  Saygılar.

 • ahmthmdi @ahmthmdi

  emeğinize sağlık ama çok durağan olmuş. @can görev başına ! 🙂

 • Osman ALÇİÇEK @soulmate

  İnceleme güzel olmuş. Meriç bey biraz tutuk konusuyo ama ilk incelemesi olduğu için zamanla düzeltir. Kamera açıları ve çekimler bu incelemede tavan yapmış çok güzel olmuş ellerinize sağlık.

 • Muhtar Emmi @nevarlagafanda

  can abi'nin olmamasından kaynaklı teknik veriler hakkında fazla konuşulmamış sanırım.

  bir dearaç yapabiliyorduysa eğer uçup kaçarken havadan çekim olsaymış muhteşem olurmuş. elinize sağlık...

 • Tesla @tesla

  Bu tür araçlarda zaten ne kadar konuşulabilir ki? Viraj performansından mı bahsedilecek, 0-100 hızlanmasından mı? Gerekli noktalara değinilmiş, güzel incelemeydi. Mikrofon iyi bir kıstas olmasa da araç 2.0 motorlu olmasına rağmen sessiz geldi. Fiyatı da çok uygunmuş. Bugün C sınıfı 1.6 dizel bir araç 65bin lira civarı.

 • MFT @mft

  aha otoseyir videosu @can abiyi özlemiştim dedim sonuç hüsran:( nerdesin abii?

 • Müdavim @monk

  Başarılı bir inceleme diyebilirim, iyi kotarılmış.Çekimler yine üst düzeyde.
  Bence pick up alma plânı yapanlar bu alternatife de bir göz atmalı, Türkiye'de genelde ezbere bir tüketim alışkanlığı ve her sektörde göz ardı edilen markalar var.
  Başarılarınızın devamını dilerim.

 • Alperen @alperen

  Avcılar ve balıkçılar için ideal.Fiyat iyi.

 • E.T. @e-t

  bugüne kadar teknoseyire herhangi bir götü yorum yapmamış biri olarak beğenmediğim ilk video oldu. Meriç beyin sunumu da, araba da yetersiz geldi.

 • Berkay SEZAN @rootkit

  İnceleme için teşekkürler. Bu araçların hep daha mantıklı olduğunu düşünürdüm bir aralar. Yerden yüksek oluşları, daha fazla yük kapasiteleri ve TR'nin berbat yollarının yorduğu, süspansiyon ve mekanik aksamlarının daha sağlam oluşundan ötürü.

  Son zamanlarda aile aracı olarak ta çok fazla tercih edildiği için, devlet buna da kısıtlama getirmişti yanılmıyorsam. İnsanlar haliyle normal donanımlı bir SUV araca 70K TL civarı para vermektense hem vergi hem de daha cazip olduğundan tercih ediyorlardı. Şimdi ise devlet insanları caydırmak için bu araçlardan da normal SUV'lar gibi silindir hacmine göre vergilendiriyor diye biliyorum. Buda yine fahiş miktarda vergiler demek.

 • CanAtlas @canatlas

  Ben nedense ısınamadım, acaba neden? ha bu arada ulan ben bunun yerine ne alabilim gibi bir düşünceye girmeyin en uzak rakibi(amarok neredeyse 2 katına dayanmış fiyatı) en yakın rakibi yine 15-20 bin lira oynarken yine de f/p aracı oluyor alırmıyım almam,Çünkü motor muallakta bugün inşaatlarda mühendis kardeşlerimin altında daha görmedim,Ayrıca @can bu tür incelemelere bilerek çıkmıyorsun farkındayım(farkındayız) anlaşılan bir tek Volvo'yu beğendin, Can, artık çık şu incelemelere

 • OguzhanHOSCA @oguzhanhosca

  Sevgili OtoSeyir Ailesi Citroenin ds5 Model arabasını incelemenizi istesem çok merek ettiğin hoş ve performanslı bir araba !!!

 • Aiberg @aiberg

  Meriç çok iyi bir hareket getirmiş. Bütün incelemelere bu kadar detaylı çalışarak çıkarsa harika işler çıkarmaya devam eder.

 • Fatih Burs @fatihburs

  Einstein demiş ya;"atomu parçalamak, önyargıları kırmaktan daha kolaydı" diye. Okuyucular sırf markası yüzünden tanımadığı bu otomobil karakterli, sağlam, ekonomik, yakışıklı ve ucuz kamyoneti yerden yere vurmuş. Ne yazık.

 • MH. @mhcycle

  ben o kadarda kötü bulmadım incelemeyi
  eksi yönlerini duymak isterdim

 • Fatih Burs @fatihburs

  Çok önemli bulduğum bir hatayı düzeltmek isterim. Yanlış bilgilendirme olmasın; bu araçta ESP YOK!

 • by_SplinterCell @by_splintercell

  Nissan Skystar kullanıcısı olarak bu aracın tasarımsal anlamda önceki versiyonuna nazaran ön kısımda değiştiğini gördüm bu iyi olmuş. Ancak arka panel ve kasa malesef yine kalas gibi. Bu tip araçlarda otomatik vitesin çok gerekli olmadığını düşünenlerdenim. Ayrıca havaya salınan zararlı gazlar ve yüksek motor hacimlerini düşündüğümüzde bu tip araçların herkesin elinde olmaması gerektiğini ve sadece işi için kullanan insanlara satılması gerektiğini düşünüyorum. Malesef bu aracın ticari sınıftan ziyade panelvan vergisiyle vergilendirilmesi avantaj değil bana göre. Ayrıca ticari sınıfa soktukları için hız sınırlaması bakımından malesef çok sınırlandırılıyorlar. 90km/h hızı geçince kıstırdıklarında cezayı yapıştırıyorlar kolaylıkla. 🙂 Halbuki bu araçlar çok kolay bir şekilde muazzam hızlara ulaşabiliyor. Kasası boş şekilde aile arabası gibi kullanan kişilerin pick-up seçiminden dolayı yanış yaptıklarını düşünüyorum. Dizelin avantajını bu araçlar lehine çeviremiyor. Ayrıca ülkemiz yolları ve trafik yoğunluğunu düşünürsek bu araçlar şehir içi konusunda berbatlar. Bunlara istinaden bu aracın bana göre handikaplarından birisi arka kapıların büyüklüğü. Çift kabin kamyonetlerde arka kapıların bu denli büyük olmasına pek gerek yok, bu haddinden fazla şaseyi uzatıyor ya da kasa hacminden kısıyorsunuz. Marka malesef servis yönünde sıkıntılı işçilik malzeme kalitesi normal gibi ama ülkemizde mesela bir Isuzu kadar başarı elde edebilir mi tartışılır. Rakiplerine gelince karşısındaki özellikle yenilenmiş Ranger ve D-Max fiyatlarının pahalılığı dışında bu araca göre çok çok iyi seviyelerde. Navara ve Amarok biraz daha şehir içi kullanımına yönelik gibi geliyor bana hep. Bu araçların yeri yurdu arazi olduğundan fazlaca elektronik ekipmanın kullanılmasına gerek yok mesela ben koltuğun mekanik olmasını dilerdim. Manuel vites motor sesi için yalıtımda istemezdim. İncelemeye gelirsek sedan ya da küçük sınıf araçları tek başına incelemek normaldir ancak bu gibi pick-up suv tarzı araçların en azından bir rakibiyle karşılaştırılarak incelenmesi çok iyi olurdu. Özellikle araçların 3 teker yerde tek teker havadayken kasanın alacağı açının ve gövde dayanımının testi bu tip araçlarda olmazsa olmazlardan bence. Daha önceleri de söylemiştim araçları sürerek incelemeniz sizin yararınıza olacaktır. Tam gazlasanız tam frenleseniz biz de görsek hiç fena olmazdı bence.

 • bloyjack @bloyjack

  bence inceleme güzel , çekimler oldukça kaliteli. Meriç arkadaşımız da kelimelirini sade ve özenle seçmiş.

 • Meriç Türkbıkmaz @meric

  Can abiğğmiz önümüzdeki incelemelerde bizimle olacak 😉

 • kunduz @kunduz

  ufak bi oneri: anadolunun herhangi bir şehrinde memurluk yapan adamın alabileceği arabalardan yola cıkarak incelemeleri yaparsak sanki daha guzel olacak.. (görece olarak geçim anadoluda daha kolay o yuzden şeyitttim)

 • Kent @kent

  ihtiyacım olsa alır mıyım ?
  10/6

 • pectenoid @pectenoid

  sang yong hakkındaki mitlerden birisi motorunun mercedes motoru olduguydu.Demek aslı varmış

 • KREBBS @krebbs

  tasarimciyi merak edenler: https://en.wikipedia.org/wiki/Giorgetto_Giugiaro

  meshur italdesign'i kuran abi 🙂

  *ps: bu arada can & emre'nin incelemelerine göre biraz kuru kalmis*

 • 127GeV @127gev

  acikcasi ben hic sevmedim. truck dedigin boyle olmaz. bakin ford f150 ya da super duty'ye vermesi gerekn imaji cok guzel veriyor. build tough. zaten elin avrupalisi ne anlasin trucktan bu sedan degil crossover degil.

 • Afsinyus @ufo

  ben her ikinize de teşekkür etmek isterim. Araçla ilgili herşeyi öğrenmiş olduk. Çekimler zaten süper #1

 • BurakCn @glomstorm

  Abi Kanada'da yasiyorum Ford 5.7 yi gordum 🙂

 • Mustafa Doğan @mustafadoganiku

  Bu aracın eski kasasında ciddi şanzıman sorunu vardı. Biz müvekkilimin aracında 3 kere şanzıman değişti 2 kere revizyona girdi yine de olmadı. Yetkili satıcı da gerekli ilgiliyi göstermedi. Dava açtık, araçta gizli ayıp tespit edildi. Bana kalırsa uzak durulması gereken bir araç özellikle anadolu da ciddi servis sıkıntısı yaşanabilir.

 • Yücel Çağdaş @yucelcagdas35

  Amarok varken yüzüne bakmam hem ne biçim bi ön dizayndır o sanırsınki c segmenti sedan araç