Paylaş Paylaş

Mitsubishi Outlander incelemesi

Yollarda sık görmeye alışık olmadığınız otomobillerden bir diğeri test konuğumuz Mitsubishi Outlander. 2.0 litre atmosferik, -kurşun geçirmez- motorun hafif CVT şanzıman ve gerçek 4 çeker AWD sistemiyle birlikteliği çok iyi bir kombinasyon. Gövde hafif, fiyat fahiş değil, donanım zengin ve Range Rover'vari tasarım temiz görünüyor ama ilk intibada aldığımız olumlu izlenim, yüksek benzin tüketimi veya yalıtım zaafı gibi potansiyel sıkıntılarla dağılacak mı, testten sonra da devam mı edecek beraber göreceğiz.

İyi seyirler!

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Tuna CENGİZKANER @tunakaner

  Otoseyir bu aralar iyi iş yapıyor, tebrikler 🙂

 • Agab @agab

  Otoseyir'e farklı bir intro yapılsa bence müthiş olur @gamsizm

 • Uğur Doğan @infoman

  Motorun benzinli mi dizel mi olduğunu kaçırdım yada söylemeyi unutmuşsunuz. Gerçi değerler benzinli motora uyuyor ama yine de değinmekte fayda var bence @can

 • Ömer Faruk @omerfaruk

  Aracı Emre Bey kullanmış ama videoda yok, cık cık cık.

 • Realblue1 @realblue1

  Almanya asgari ücret 1,5 bin euro son model bmw 90 bin euro
  Türkiye asgari ücret 900 tl ucuz araba 140 bin tl son model bmw ayakkabı kutusu

 • ahmthmdi @ahmthmdi

  İkinci el artı LPG ne güzel bir kombinasyon. 😉 Teşekkürler vergi sistemi. Teşekkürler 1,600 cc araç severler.

 • ahmthmdi @ahmthmdi

  Atmosferik 2.000 cc de subaru forester var. O makinenin hatta turbo benzinli versiyonu da var. Ve hatta dizeli de geldi. Teste verseler süper olur. Kolay gelsin. İnceleme güzel olmuş.

  • Meriç Türkbıkmaz @meric

   @ahmthmdi Subaru kimseye test aracı vermiyor ama umarım kendileriyle anlaşıp ilk alabilen biz oluruz.

  • alica @aycan

   Videonun sonunda "hatta bu arabanın başka bir versiyonunu" diyince Subaru Outback geliyor diye aklımdan geçirmiştim. Yeni Outback'i son bir ay içerisinde 0 dan 100e ve otorite programlarına verdiler. Bence Halil Karagülle ile bir kez daha görüşseniz, o arabadan 60-90 dk lık bir inceleme çıkar ve seyircide sıkılmaz.

 • ahmthmdi @ahmthmdi

  Ayrıca " bi em dabulu " diye marka varmış öğrenmiş olduk. 🙂

 • Canon Milliyetcisi @canon-milliyetcisi

  can bey aracın yükleme kapasitesi ile ilgili merak ettiğim birşeyi sormak istiyorum.
  sıkışık bir şekilde yüklersek sizce tahminen bu arabanın bagaj kısmı kaç tane ceset alır?
  biz mafyayız da araç filomuzu yenilemek istiyoruz.ve bu model ilgimizi çekti.
  cevap yazarsanız sevinirim.

 • ahmthmdi @ahmthmdi

  Ayrıca 9,9 litre fabrika verisi olup ülkemizi yakın zamanda öksüz ve yetim bırakarak giden 1,600cc lik " chevrolet cruze " ve türevlerini hayırla yad ederim. (Bunlar hep amerikanın oyunu)

 • Guan @guan

  Hocam o kadar araba inceliyorsunuz falan da, merak ediyorum siz ne kullanıyorsunuz? 😀

 • Volkan Özkurt @sarkihalindekal

  1-2 yıl önce Pajero kullanmış biri olarak bu arabanın asfalt kullanımını ciddi ciddi merak ettim. Çünkü kullandığım pajero V6 3.8 benzinli motora rağmen trafikte traktördeymişim gibi hissettirdi, zira çok çok ağır bir araçtı ve ağırlığını kalkışlarda ve virajlarda fazlasıyla hissettiriyordu. 2003 model hilux, 2008 model Chrysler aspen, 1994 model Grandlux, 1996 land cruiser ile 110km hızda rahatlıkla alabildiğim tatlı sayılabilecek virajı pajero ile 80km hızda lastikler uğuldayarak ve araç feci halde çizgisinden çıkarak anca anca alabildim. İşte o gün arazi aracı ve yol aracı ayrımı kafamda daha keskin çizgilerle yer aldı. Bu arada sözünü ettiğim pajero otomatik şanzımanlıydı ve 2013 yada 2014 modeldi... Bu deneyim sonucunda mitsubishi pick-up'ların ve arazi araçlarının yolda nasıl ilerlediğini merak eder oldum:)

  • Can Akbulut @can

   Bu araç asfalt odaklı tasarlanmış, yolda kendini evinde hissediyor. Viraj kabiliyeti kuru zeminde güncel bir kompakt MPV ayarında. Yol kayganlaştıkça taşıdığı fazla organların faydası kendini belli eder.

   Denge zaafı olmadığı aşikar ancak sportif de denemez. Yine de manevralarda sıkı yaylar ve iri jantlar sayesinde çevik.

 • Volkan Özkurt @sarkihalindekal

  Anladım:) Birçok arazi aracı ve suv denilen aracı yolda kullanma fırsatım oldu ama pajero yol üzerinde diğer kendi sınıfında sayılabilecek araçlar içinde beni en çok şaşırtanı oldu(kötü anlamda). Ama arazide de iyi yönde şaşırttı beni. Ben acaba genel olarak mitsubishi'lerde bu durum söz konusu mu diye merak ettim, bilgiler için teşekkürler...

  • Can Akbulut @can

   Bu noktada düzeltmek istediğim bir husus var; Pajero en iyi sürüşe sahip "gerçek" arazi aracıdır. 8 Dakar şampiyonluğu almış Ralliart versiyon ile aynı bazı kullanır 🙂 Şaseli, arazi takviyeli, sabit akslı kamyonetler ve muadilleri yol üzerinde bahsettiğiniz traktör efektini gerçek manada yaşatırken Pajero monokok gövde ve çift salıncaklı arka süspansiyonla çok daha mahir bir araçtır.

   Elbette BMW X5, Tuareg/ Q7/Cayenne, LR Disco ve RR, Grand Cherokee, Nissan Pathfinder veya Mercedes ML/GL daha iyi asfalt sürüşüne sahip ama Pajero içlerinde en başarılı arazi araçlarından biri. Hatta en dayanıklısı; bu da gerçek dünyada onu farklı bir kategoriye koyuyor.

   Gerçek rakipleri Jeep Wrangler, Nissan Patrol, Land Cruiser, Mercedes G ve LR Defender ve bizde piyasayı domine eden çift kabin kamyonetler olup onlardan çok daha iyi yol tutar. Standart donanımında bildiğim kadarıyla ön diferansiyel kilidi yok, arazide askeri standartta performans sunmasına tek mani bu üstelik; dağ keçisi gibi arabadır. Asfaltta da otomobil olmadığının altını çizerek ele aldığımızda klasmanındaki en iyi makinadır...

   Yaşadığınız tecrübenin araca takılan lastiklerle de ilgisi var. Takla atmaması için özellikle önden kayacak şekilde kullanıcıya teslim ediliyorlar malumunuz. Yüksek ağırlık merkezi ve iyi tutunan arka aks kuru asfaltta pek iyi bir kombinasyon değil 😉

 • Volkan Özkurt @sarkihalindekal

  Pajero ile çok zorlayıcı olmasa da araziye girdiğimde hakkında okuduğum, duyduğum bütün övgüleri hakettiğini gördüm, hissettim, deneyimledim. Yalnız Land Cruiser'dan asfaltta daha iyi yol tuttuğu konusunda katılmıyorum. 1996 ve 2010 model land cruiser kullandım. 2010 model Land cruiser 4.5 litre V6 benzinli motoruyla yine otomatik şanzıman olmasına rağmen şehirde kullanıma daha uygun bir araçtı bana göre, yeni modellerinin de aynı motor hacmi seçeneğiyle satıldığını biliyorum. Daha atik, virajlara daha güvenle girebiliyorsunuz pajeroya göre. Land cruiser'le virajlara sert girmeme rağmen korkutmadı beni. Elbette Sizin saydığınız arazi araçları X5 vs. gibi değildir, GMC suburban, yukon, yukon denali gibi asfaltta kullanıma uygun değildir land cruiser ama pajeroya göre çok daha iyi olduğu kanaatindeyim.

  Lastiklerle ilgisi olduğunu ben de ama aslfalt lastiği takılsa bile Land cruiser ile aynı yol tutuşa sahip olabileceğini sanmıyorum:) Zira land cruiserin gövdesi asfaltta daha akıcı gibi bir intiba bıraktı bende.

  Evet pajero'nun virajlarda daha çok önden kaydığını ve kazaya sebebiyet verecek şekilde(yan şeritteki araçların üzerine çıkarak) ciddi anlamda kaydığını gözlemledim. Ve bu kayma esnasında direksiyonda asla birşey olmuyor,araç yana yatmıyor. Sadece lastiklerde uğultu ve rahatlıkla gözlemleyeceğiniz şekilde virajın dışına doğru kayma. Pajero benim çocukluktan beri hayalim olan bir araçtır ve onunla asfalt sürüşü deneyimim bu denli kötü olunca aklımda kalmış. Abartılı olur mu bilmem ama bana göre bugüne değin asfalt kullanımında en kötü araç pajero'dur:)

  Bütün bu olanlar ortadoğu ülkesi olan Arabistan'da geçiyor. Land Cruiser oradaki halkın asfaltta kullanmak için ziyadesiyle tercih ettiği bir model. O yüzden diyorum, acaba oradaki land cruiserler yola daha adapte olacak şekilde mi üretiliyorlar?

  • Can Akbulut @can

   Viraj çubukları, ESP ve ağırlık merkezi önemli fark. LC daha lüks bir araç ve yalıtımı çok iyi malumunuz 🙂 Şaseli de olduğu için bilhassa boşken ağırlık merkezi 5 kapılı Pajero'dan aşağıda.

   Yol tutuş karakterinde ince ayar farkı çok etkili. Fakat teknik potansiyeli daha yüksek olan araba Pajero 🙂 Fabrika ayarları arazi odaklı tabi. Biraz da fiyat etiketi anahtar 🙂 Birkaç parça değiştirip ince ayar yapmaktansa müşteri beklentileri hususunda arabanın son kullanıcıya ulaşacağı şeklin tayininde karlılık hesabı olduğu bir diğer gerçek. "Yan tutuşu kötü lastiği takın gitsin!.."

 • Volkan Özkurt @sarkihalindekal

  Bu arada Outlander'in ülkemizde ve global pazarda Toyota tarafındaki rakibi kimdir? Rav4, Fortuner, Prado?

 • Selim Dural @selimdural

  NASI BİŞİ BU MİTSUBİŞİ!!...... 🙂

 • Kesb-i @kesb-i

  70 bin liralık bi araç bana göre.

  • Can Akbulut @can

   @kesb-i Diğerlerinin fiyatını düşününce aslında 1.6lt'ler fahiş.

  • HavayıSüzenAdam @hsa

   Aslında öyle. 😀 ÖTV+KDV=bir araç fiyatı daha. 😀

  • Kesb-i @kesb-i

   @can 1998 cc olduğu için ÖTV %45 değil %90 ödeniyor. Burdan bir fark var doğrudur. Ancak Bu fark olmasaydı 70 bin bile etmezdi bence. Scooter şanzımanıyla hiç şansı yok. İki tane kayış kasnakla bikaç devre al sana şanzıman. Ben böyle bir şanzımana güvenmem, hele arazide hiç güvenmem. Ben eski kafalıyım. Zaten otomatik araba almam orası ayrı mevzu. Ancak buna bu parayı vereceğime 1,6 dizel kaşkay alırım hem daha az yakarım, hem yüksek tork elde ederim. Hem de kalite ve konfor olarak daha üst düzey bir arabaya binerim. Land rover çakması yapmaya çalışmışlar ama olmamış. Daha çirkin nasıl olabilirdi bilemiyorum. Önden bakınca alta doğru daralan şekli bana eski starexi hatırlattı. Silindiri büyük yapmak maharet değil. Önemli olan içindeki teknoloji. Atmosferik benzinli motor ve kayışlı şanzımana bu para verilmez. Vergiyle filan çok alakası yok. Arazi aracından çok ticari araç gibi.

  • HavayıSüzenAdam @hsa

   Range Rover Sport bunun çakması. 🙂

  • Kesb-i @kesb-i

   @bozdener82 Bence kaşkaya haksızlık etmişsiniz. 4 çeker olanın bağımsız süspansiyon olması gerek. Xtraille aynı diye biliyorum. Her türlü teknolojide ki bunda motor, elektronik, çekiş sistemi vs. dahil nissan daha iyi. Teste bakarsak malzeme kalitesi, işçilk, yalıtım vs. de daha iyi. Zaten son kaşkay ingilterede avrupaya göre tasarlandı. CMF diye yeni bir platformda yapılıyor olması lazım. Megan da bundan türetilmişti belki bilemiyorum. Mitsubishi de belki bişeylerden türemiştir bu artık sık rastladığımız bir durum. Juke ile stepway aynı platformdan türeme ama alaka yok iki araç arasında. Mitsubishide yanlış bilmiyorsam haldex aktarma var. Yani çakma 4 çeker diyorum ben. Yani crossover ve arazi kabiliyeti hem çekiş sistemi, hem tork, hem şanzımandan dolayı çok düşük. Daha çok mpv gibi tipi filan zaten. Duster bile bundan iyidir. CVT ve arazi zaten tam komedi. Kaşkay bu basit ve ucuz maliyetli arabadan bikaç gömlek üstün. 1,6 dizel 130 bg motoru buna değişmem. Aynı vergi olsa bile değişmem. 1750 devirden itibaren 320nm tork ve çok daha düşük yakıt tüketimi. Maliyeti de belki iki katıdır bu motorun. Atmosferik benzinli uzun vadede, yani arabayı nüfusunuza geçirip 20-30 yıl binecekseniz bakım açısından iyi olabilir ama bu durum alırken ucuza mal olduğu ve basit ve ucuz olması gerçeğini gerçeğini değiştirmiyor.

  • Özkan Yılmaz @ultimance

   @kesb-i Senin o güvenmem dediğin şanzıman en sağlam şanzımanlardan biri. Ayrıca Mitsubishi deki yürüyen aksamın sağlamlığı çoğu Japon araçlarında yok. Mitsubishi nin en sevmediğim yanı hala yalıtımda geriler.

  • Kesb-i @kesb-i

   @ultimance Ben mekanik tasarım üzerine eğitim aldım ve yıllardır bu konuları da takip ederim. Bana hiçbir dünyalı bir kayış kasnak sisteminin dişli mekanizmadan sağlam ve uzun ömürlü olduğunu iddia etmesin. Kaşkay da bir japon aracıdır. Çift pistonlu darbe emici amortisör kullanılıyor bildiğim kadarıyla ve malzeme kalitesi, kalitesi, teknolojisi, güvenliği vs. aklınıza ne gelirse bu araçtan bana göre iyidir. Bu bildiğin iri tekerlekli mini van. Vergileri aynı olsaydı dizel 1.6 4x4 kaşkay 110 ise bu 70 bin etmezdi.

  • Özkan Yılmaz @ultimance

   @kesb-i Senin aldığın eğitimle olmuyor bu işler. Arıza oranlarına bakarsanız Cvt şanzımanların sorunsuz olduğunu görebilirsiniz. Dsg şanzıman dişli sistem kullanıyor. Pek sağlam olmadığı bir gerçek.

  • Kesb-i @kesb-i

   @ultimance Tosbagenin neyi düzgünki zaten. Adı üstünde tosba. İşin şakası o bozulan tosbagenin elektroniği bilmem nesi. Dişlisi bozulmuyor heralde. Hatta daha çok çift kavrama olduğundn o kısımları bozuluyor. Ama ne hikmetse EDC'de öyle bir sorun yok. Siz insanların bilgi birikimini, tecrübesini, eğitimini hiçe sayıyorsanız sizinle tartışmanın da bir manası yok. Size yaşamınızda başarıla dilerim. CVT'nin bi kere ömrü ne kadar bir araştırın sonra konuşursunuz. Hiçbir insan evladı beni kayışlı şanzımanla araziye çıkıp uzun ve dik yamaçlardan indiremez. Durduk yere intihar etmenin bir anlamı yok.

  • Özkan Yılmaz @ultimance

   @kesb-i Sizin aldığınız eğitim de Mitsubishi mühendislerinin aldığı ne? 🙂 Siz endüstri devi bir firmadan daha iyi bildiğinizi mi iddia ediyorsunuz şimdi. CVT şanzıman bu aracı dik bir yamaçtan indiremez ama yine de koymuşlar yani. Ayrıca her cvt şanzımanda kayış yok dişli sistemli cvt de var.

  • hunter87 @hunter87

   Bence bu araç için arazi koşullarını konuşmak bile çok anlamlı değil. Manuel ve 4x2 olanı ben tercih ederim. Şehir kullanımı için yapıldığı da belli zaten. En fazla piknik alanına giderken yoldan çıkıldığında araziye çıkılır bununla başka da bişey olmaz. Aracın ağırlığı astra 1,6 dizelle aynı sayılır ama ben yine de 2 litre turbo motoru tercih ederim 😀

 • Can Akbulut @can

  Malzeme kalitesi ve işçilik gayet iyi. Tıkırtı, gıcırtı yok. Rafine ifadesini yersiz kullanmamak lazım. Bu konuyla hiç alakası olmayan bir sıfat.

 • Can Akbulut @can

  Dürtüp çekersen esniyor ama kendi kendine oynayıp ses yapmıyor, uzun ömürlü sert plastik. Montaj işçiliği çok temiz. sadece gereksiz süsler yok.

 • by_SplinterCell @by_splintercell

  Beklediğim bir incelemeydi ağzınıza sağlık. Bir çok insan belki aksini düşünecek ama bence suv ve arazi aracı dediğimiz sınıf kesinlikle minimum 2.0 litre hacimle gelmeli. Gelmeli ki öyle herkes alamasın. Keşke manuel vites seçeneği ve 2.5 hacimli modeli de olsaydı. Ağırlığının bizim 2.5 hacimli pick-upla aynı olduğunu görmek biraz manidar oldu ve yakıt tüketimi atmosferik motor için çok iyi bence. O litrede yakan dizeller var günümüzde malesef.
  Avrupalı üreticileri nedense bu sınıfta pek sevmesemde Tiguan, X3, HR-V, CR-V, Forester, Rav4, CX-, Duster gibi araçlar bunun hep muadilleri ancak yüzde 80 arazide olunacaksa hemen hepsi bir şekilde alıcısını üzecektir. Arazi aracı kavramı Patrol, Land Cruiser, Pajero, Wrangler, Rover tarzındaki araçların tam karşılığı. Böyle yarı asfalt yarı arazili araçların hemen hepsinde bir yanı iyiyken diğer yanı alabildiğine kötü. Sonuçta son yılların en büyük segmentasyon cambazlığı burada yaşanıyor ve bir çok model birbirinin rakibi olmaktan öte birbirinin ekmeğine yağ sürer gibi piyasaya çıkıyor. Bir de buna ülkemizdeki fiyatlar eklenince 1.5 litre Duster ile araziye çıkan, 2.5 litre pick-up ile şehir içinde araç kullanan insanların olduğu bir memlekete döndük. Tamam kötü demiyorum ama en azından bazı kavramların hakkını veren araçları da görelim artık yollarda.
  Bu tür +2 koltuk bana göre mpv sınıfında daha iyi bence bu biraz eksiklik olmuş. Tasarım dili gayet hoş 2011'den öncesi felaket ötesiydi bu bence güzel olmuş. Hele iç tasarımı hoşuma gitti abartılı büyüklükte bir ön konsol yok hele şükür. Bunu umarım L200'de de görebiliriz. Hibrit modelini de merakla bekliyorum. Keşke daha fazla yaygınlaşan bir marka olsalar.

 • Koray Üstüner @korayus

  3 yıl 1995 model Mitsubishi Pajero 2500cc kullandım. Bu kadar sağlam araba daha önce kullanmadım diyebilirim. Şehir içinde hantal fakat arazi şartlarında 4x4 olarak neredeyse giremediğim yer kalmadı. Kilit diferansiyeli sadece 2 kez kullanmak zorunda kaldım onun haricinde arazi lastikleri ile işini çok iyi yaptı. Bu açıdan Pajero'nun gönlümdeki yeri ayrı. Outlander ise Pajero'nun yol versiyonu gibi. Eminim genel anlamdaki sağlamlığı da Pajero'dan çok farklı değil. Almak isteyeceğim bir aile arabası benm için.

 • Hakan Bosch Adam @porsche2827

  bu vergiler böyle olduğu sürece millettçe DUSTER'a devam.

 • Okan Oktay @oktayokann

  yine güzel bir sunum emeğinize sağlık

 • HavayıSüzenAdam @hsa

  Özel tüketim vergisi tamamen saçmalık. Artık ihtiyaçtan araba alıyoruz, çünkü toplu taşıma diye bir şey yok ülkede. 🙁

 • Kompozitman @kompozitman

  Hondanın makyajlanan 1.6 i-ditec li Crv sini vede merakla beklediğimiz aynı motorlu Hrv sini önümüzdeki dönemde incelerseniz çok sevineceğiz @can

 • Ufkun Karabulut @ufkun_

  Japon araçları benim için bilhassa uygun otomobiller atmosferik olmaları ve cvt şanzımanlarından ötürü seviyorum. Bu aralar en çok kafayı taktığım araçlar toyota yaris hybrid, auris ve mitsubishi attrach. Hacim den ötürü vergi avantajı turbo beslemeli modellerde ama bi de işin sonrası var motor ömrü gibi maalesef uzun olmuyor turbo ömürleri.

 • Ufkun Karabulut @ufkun_

  En çok beklediğim inceleme toyota yaris hybrid bu araç aslında ilk bakıldığında pahalı bi araç denilebilir. Hatta 1,5lt. motor hacmi vergi anlamında dejavantaja sahip ama yakıt, cvt ve motor ömrü olarak ciddi anlamlı oluyor ayrıca pil dolu olduğu müddetçe araçta her daim elektrikli motor çalışıyor ilk çalışmadan 50km hıza kadar (tabi gaza yüklendiğinde benzinli hemen çalışmaya başlıyor) dolayısıyla benzinli motor daha az çalıştığından servise daha az gidiyorsunuz. Sn. Meriç te bu aracı merak ediyordu yalnış hatırlamıyorsam.

  • Can Akbulut @can

   Yaris'in Nikel pili ufak ve pahalı. Kapasitesi zamanla azalacak, özel ihtimam gösterilmezse üç-dört sene içinde amper tutuşu yarılanacaktır.

   Bunu test ile göstermek imkansız. Ancak ikinci el hibrid arabalar pek yüz güldürmez bu açıdan. Pil ikmali de pahalı ve/veya zahmetli bir işçilik.

   Yine de uygun şartlarda kullanıldığı müddetçe turbo motordan ekonomik olacaktır uzun vadede...

 • hunter87 @hunter87

  Vergisi düşük olsa da bu araç satmaz. Yine tiguan satılır ama bu satılmaz. Qashqai alır millet bunları yine almazlar. Alan da çok çok zor satar. Bu araba ötekiler kadar yakıyor desen kimseyi de inandıramazsın bu ülkede. iki bin motor mu? yok ya çok yakar o .....

 • Can Akbulut @can

  Golf karşılaştırmasını seyretmemişsin.

 • Karaalioglu @pimpernopercin

  @can , @meric Bey merhaba. Sizlere teşekkür ederim. İnceleme çok güzel ve keyifli idi. Her geçen gün daha güzel videolar geliyor. Arık tv programlarından tad almaz olduk 🙂 sizden başka tv programcılarından sadece üstad Halit Bolkan'ı seyrediyorum. Bence koltuğu size bırakabilir 🙂

  Sizlere bir sorum var, ASX hakkında bilginiz var mı? Mitsubishi artık SUV tarzı araçlara yöneleceğini söyledi geçenlerde. Acaba yeni ASX üretilecek mi? Bir fikriniz bir bilginiz var mı? Mevcut modelin dış tasarımını beğenmeme rağmen iç tasarımı çok demode geliyor. O yüzden ASX in de yenisini beklemekteyim. Görüşlerinizi aktarabilirseniz sevinirim.

  Çalışmalarınızda başarılar.

  Görüşmek üzere.

 • Kompozitman @kompozitman

  Mesajım hakkında tek kelime dönüş yapmamışsınız , herhalde önümüzdeki süreçte hrv inceeme planınız yok , canınız sagolsun @can

 • YilmazOnline @yilmazonline

  Mitsubihsi ve diğer tüm japon firmaları stoplarda şeffaf kullanımın b.k'unu çıkarmayı bırakmadıkça bayisinin önünden geçmeyeceğim.

 • M.AKYUZ @akyuznet

  Bir ay sonra avustralya ya gidiyorum. Bu aracin Plug-in Hybrid modelini alacagim insallah.