Z790 chipsetli i9 14900ks işlemcili bir bilgisayar kurdum. Bu bilgisayara yeni 18TB Seagate Exos SATA HDD taktım. M.2 den bu hdd e kopyalama yaparken videoda da göreceğiniz gibi dosya aktarım hızları çok değişken ve zaman zaman duruyor. Bunun nedeni ne olabilir?
https://youtu.be/bxx8KcJOiUE
Aygıt yöneticisinde herhangi bir ünlem işareti yok. Windows'u kurarkenden ilk yaptığım iş chipset sürücülerini kurmak olmuştu.

#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 40

Youtube'da kısa bir film vardı izlediğim fakat adını hatırlayamıyorum.
Filmin konusu özetle evrende veya dünyada bir tek sen varsın. Gördüğün konuştuğun herkes aslında yine sensin. Fakat başka bir hayattaki sen.
İzleyen bu filmi bilen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Windows 11 Pro key güvenilir olarak kim satar? #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

128 GB lık SD kart bozuldu. Veri kurtarma işlemleri için kartı aldım easeUS programı ile 2 saat süren tarama işlemlerinin ardından karttaki tüm video ve fotoğrafları HDD e aktardım. Kurtarılan veri miktarı 190 GB !!!!!
Nasıl olur?
#TeknoYardım #verikurtarma

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 15

Fisyon ile Fizyon aynı şey mi? Ben Fisyon'un çekirdeğin parçalara ayrılması, Füzyon'un ise çekirdeklerin birleşip yeni bir element oluşturması olarak biliyorum. Peki Fizyon ne? İnternette bolca FİZYON kelimesi de var aklım karıştı...
#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

7 yıl önce gerçek ölçekli olarak güneş sistemimizi gösteren çok çok güzel bir video yapmışlardı ve hayranlıkla izlemiştim. 7 yıl aradan sonra yine yeni bir video gelmiş. Bu kez konu insanlık tarihi ve evrenin tarihi. Yine çok çok etkileyici. Sahne arkası çekimlerini de ayrıca izlemenizi öneririm:
https://youtu.be/nOVvEbH2GC0
@hkellecioglu Bilim notlarında belki yer bulur...

#teknolojivebilimnotlarınamalzeme

To Scale: TIME

On a dry lakebed in the Mojave, a group of friends build a practical scale model of time: 13.8 billion years of cosmic evolution, and our place within it. Be...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Asus TUF Z390-PLUS GAMING (WI-FI) anakartım için bios güncellemesi var mı web sitesine bakmak istiyorum fakat her ne hikmetse bu anakart asus sitesinde artık çıkmıyor. Daha eski ve daha yeni modeller var bu yok! #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap