3DS Max için hangi ekrankartını önerirsiniz? Fiyat performans olarak. Ben yeni intel 1660 kartlarının 3ds testini göremedim. Bu nedenle bu işin içindekilerin fikirlerini alayım.
#3dsmax #TeknoYardım #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

5g hızını merak edenlere gelsin. https://twitter.com/GLKCreative/status/1129002038703120385?s=09
#akış #5G

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu yıl Teknoseyir'de Vega 64 ve Radeon VII incelemesi görürmüyüz?
@gamsizm #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

KKTC de 4g bürokratik engellerden dolayı hayata geçemedi ama sanırım 4 ve 5G nin ayak sesleri duyulmaya başladı.
https://youtu.be/6sTlX6WIIRM

#akış #5G

Atakan, Kıbrıs Postası aracılığıyla müjdeyi verdi: "4G ve 5G Temmuz...

Bakan Atakan, Kıbrıs Postası aracılığıyla müjdeyi verdi: "4G ve 5G Temmuz 2020'de hayata geçecek"
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Xeon @xeon

  kıprıs acayip bir yer bürokratik saçmalıklarla 300 bin nüfuslu yerin içine edebiliyorlar.

 • Xeon @xeon

  Malta'dan daha iyi bile olabilirdi.

 • Eren Hatırnaz @erenhatirnaz

  Orada bu teknolojilerin yayılması çok daha önemli. Üniversite için 2 yıl orda yaşadım ve çoğu yerde kablolu internet hizmeti yoktu. Genelde tüm sağlayıcılar 3G altyapısını kullanıyordu. Çatıya bir anten ve ona göre bir modem kuruyorlar, ordan kabloyla evdeki WAN Router'a getiriyorlar. Öyle kullanıyorduk. Haliyle çoğun zamanlarda internet bayağı yavaşlıyordu. Hatta günlük AKK vardı.

  • Koray Üstüner @korayus

   @erenhatirnaz Bahsettiğiniz çatıya anten olayının 3G veya başka bir değişle cep telefonu operatörler ile ilgisi yok. 3G alt yapısını kullanan ancak %5 kadar firma vardır tahminimce. Asıl sorun telekomdan alınan ana bant genişliğini dengesiz olarak paylaşıp doğru düzgün hizmet alamamak. Neyse ki bu sorun son 1 yıldır neredeyse bitti diyebilirim. Rekabet oldukça arttı ve kullanıcılar artık internetten oyun oynayabilir duruma geldiler.
   Aslında sorunun temeli brokratikdir. 4G alt yapısı Türkiye'den önce kuruldu test edildi ama devletimiz 30km lik fiber optik kabloyu kendisi çekmediği için ve ücretsiz olarak mobil şirketler bu hizmeti izin verin biz yapalım demelerine karşın HAYIR cevabı aldıkları için 3G de sıkışıp kaldık.
   Neyse umalım da 4 ve 5G ile ilgili gözle görünür bir değişim artık olur. Gerçi 5G için ben karamsarım zira 300 metrede bir anten zorunluluğu olduğu söyleniyor. Pek mantıklı pratik bir çözüm değil bence...

  • Eren Hatırnaz @erenhatirnaz

   @korayus Hmm, bunu bilmiyordum. Bilgilendirdiğin için teşekkür ederim.

  • Xeon @xeon

   @korayus Kıbrıs hakkatten dedikleri kadar acayip bir yer.

Massive telescope array aims for black hole, gets gusher of data

Astronomers controlling a synchronized network of 34 ratio antennas hope to capture the first ever picture of a black hole -- one that's located at the very center of the Milky Way.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Soru:
Bilgisayarı kapatıp açınca sorun yok. Fakat fişi duvardan kapatıp açınca bilgisayar açılışta (anakart asus) bios ekranına giriyor. Tarih saat ayarı bozulmamış.
Sebebi ne olabilir? Çözümü nedir?

#TeknoYardım #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 9

Yardım Lütfen:
KKTC'de özel bir şirket üzerinden 15 Mbit Download ve 3 Mbit Upload hizmeti için para ödüyorum. Speedtest.net sitesi üzerinden test yaptığımda 30 Mbit Download, 25 Mbit upload hızlarını veriyor. Fakat gel gör ki bu hızları gerçek kullanım senaryosunda göremiyorum. Örneğin torrent ile download yaparken 10 Mbit Download, youtube a video upload yaparken 3 Mbit upload, dropbox hesabıma büyük dosyalar upload yaparken yine en fazla 3 Mbit görüyorum (geceyarısından sonra).
Sorum şu:
ISP ler speedtest v.b. sitelerde test yaparken bunu anlayıp anlık olarak test süresince bana maximum hız verebilirler mi? Böyle bir hile mümkün mü?
#akış #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap