Özellikle AliExpress'ten alışveriş yapanlara tavsiye ettiğim posta takip programı:
https://play.google.com/store/apps/details?id=one.track.app
Tüm siparişlerinizi kendisi ekleyip takibi gerekli gördüğü firmalarda arıyor. Bu güne kadar onlarca program denedim ve en çok bunu beğendim.
#Aliexpress #postatakip #teknoyardım #akış

Track your packages - 1Track - Apps on Google Play

Track all your packages from Amazon, Wish, eBay, Aliexpress, Joom, Pandao, JD, Gearbest, Banggood, Asos and other online stores. * The application does not require any registration to find out where...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Backblaze reveals hard drive models with lowest failure rates in 2020

Cloud backup company Backblaze has published its annual hard drive data report, which reveals which models of its more than 165K drives had the lowest failure rates.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Soru: Kendi DNS Sunucumuzu nasıl yaparız? Bizim yaptığımız sunucu google.com gibi çok kullanılan veya yeni kurulan websitelerin ip adreslerini nasıl öğrenecek? Bu işin çalışma mantığını Bilal'e anlatır gibi anlatabilen var mı?
#TeknoYardım #teknomerak #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

FPV Drone meraklılarına gelsin:
https://youtu.be/VgS54fqKxf0

Not: Dronu kullanan Jay Byrd ilk kez 5 ay önce FPV kullanmaya başlamış!
#dron #Drone #fpv #akış

Right Up Our Alley

Bryant-Lake Bowl FPV
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Murat Şentürk @senturkmurat1999

  İlgim var şu FPV drone olayına ama hem fiyatlar pahalı hem de biraz motion sickness yaşatıyor.

 • johan @johan28

  TR de çok zor ya, ben de seviyorum drone işini ama kurallar o kadar boktan ki anlatamam. Evet bir çok yerde kural olmasına rağmen drone uçurusan da sorun etmiyorlar ama gider bana denk gelir diyerek asla uçuramıyorum. Özellikle DJI mini uçurulmamak üzere tasarlanmış, kurallardan bağımsız gibi gözüküyor ama aslında daha ağır kuralları var ben uçuruken uçuş izni almak için mektup atıyordun mektup 🙁

Oyun oynayan biri değilim ama GeForgenow fiyatlarına olan tepkiyi görünce meraktan sorup sizlerden bilgi almak istiyorum. GeForgeNow sisteminin bize sunduğu kaliteyi kendi bilgisayarımızda almak istiyorsak nasıl bir ekran kartı + işlemci kullanmalıyız ki eşdeğer bir kalitede oyun oynayabilelim? Bize maliyeti ne olur? GeForgeNow €10 fiyatı ile bu sistemi kaç ayda amorti ederiz?
#GeForceNow #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 34
 • Özgür'üm, Özgür'sün, Özgür @ozgurg

  Grafikler en yüksek ve 60 FPS olsa da görüntü kalitesi YouTube'dan video izlemek gibi. Bu yüzden netlik çok çok kötü. Bu kadar netlik sorunu olan bir hizmete 30 TL bile zor veririm ben. Amorti edip etmemesi umrumda değil. (İyi bir internet bağlantım var)

 • Efe @efe-erguz

  Pc kiralama servisi tarzı birşeye dönüşürse bence o fiyat eder biz serverları kiraladık gerisine de karışmıyoruz derlerse değil 75 150 bile eder bence. Eğer kendi evimdeki pc gibi kullanabilirsem o parayı hakeder öbür türlü buna para ver, oyuna para ver, gamepass tarzı bir hizmet yok ,oyunlar eksik. Birde telefonuma türkcell in istemcisini kurmam gerekiyor ki bu istemci baya bir yetki istiyecektir bence. Bir soruna çözüm gibi geldi ama güdük kaldı. İnfluencerlara falan para yağdırıp bunun bu paraya değeceğine ikna etmek için uğraşacaklar bence. Bu taktiğin de tutacağını zannetmiyorum daha sonrada talep azlığından fiyat düşecektir bence. Düzgün pc sahiplerine zaten hiç hitap etmiyor hadi diyelim adam tatile çıktığında tablet veya telefondan oynayacak o da anlamsız bir senaryo kaç tatil beldesinde o güçte internet var yada mobil operatörlerin hangisinde buna göre kota var.

 • Fırat Duran @firat_duran

  Bence yanlış bakıyorlar. Yurtdışında altyapı teknoloji vs herşey oturmuş. Burada turkcell özel ekipmanlar kurmuş vs vs. Tamam 75tl pahalı ama ev internetine 100 lira veriyoruz artık. Bence okadar da abartılcak birşey değil + 80 milyon kişi abone olacak zannetmeyin. Ona göre hesaplanıp fiyat belirlenir. Adam çıkıp deseki 4-5 milyon tl harcandı bu işe nasıl kurtaracak? 75 liranın hepsi turkcellin olmuyor. Nvidia gene kendi payını alıp geri kalanı turkcelle veriyordur.

 • altalena @altalena

  Teknik olarak onlar en güçlü işlemci ve ekran kartını kullanıyorlardır muhtemelen ama internet bağlantısı sınırladığı için 1080p 60 fps'le görüntü kalitesi sağlanıyor. 1080p 60 FPS oyunculuk için günümüzde r5 3600, rx 5600xt veya 5700xt veya rtx 3060 ile 2-3 sene boyunca sağlar muhtemelen *Ekran kartı stok krizi olmasa* 5-6 bine bu bilgisayar edinilebilir diye tahmin ediyorum.

  Ancaak, en iyi senaryoda dahi Geforce Now PC kalitesini yakalayamadığı için -yukarda sebepleri sayılmış- PC'ye denk değil. Aynı netlik sağlanamıyor bitrate nedeniyle. Ping çok düşük olsa da var. Yine de eğer genel olarak az oyun oynuyorsanız, sadece birkaç oyun falan ilginizi çekiyorsa Geforce Now almak mantıklı olabilir. Şu an için PC alacak durumunuz yoksa mantıklı olabilir. Şu ekran kartı stok krizi döneminde elinizde hiç ekran kartı yoksa yine bunu geçici süreliğine almak daha mantıklı olabilir.

  • Efe @efe-erguz

   evet rdr gta6 vb. çıktığında desteklerlerse bir aylık alınıp oyuna bakılıp konsol kiralar gibi takılınır amanetflix yada amazon prime gibi yılın 12 ayı benden para çekme şansı yok.

  • reducto @protego

   En iyileri değil, 2060-2080 arası kartlar kullanılıyor oyununa göre. Hangi oyuna girmek istersen ona uygun bir sistem veriyor sana. Ama stream kaynaklı görüntüde bulanıklık olduğundan dolayı(internetten film izliyormuş gibi) geforce'taki 2080'den sana gelen görüntü 2080'le oynuyormuş gibi hissettirmiyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • memedeath @memedeath

  Bunu ilk defa duydum. Birkaç yerde araştırdım. Birincisi tek başına yapmamış, ekipten biri imiş. İkincisi -en azından o dönemlerde- Türkiye'ye gelen önemli kişilerin programına Anıtkabir ziyareti ilk konulan madde idi. Evet, çok önemli bir projede, beni de gururlandıran başarılı işler çıkarmış bir kişi. Gururla anlatırım ama biraz da gerçekçi olmak lazım. Keşke zeki ve başarılı insanlarımızı ülkemize getirip onlara imkanlar sağlayabilseydik.

Podcast yapmayı düşünüyorum. Fakat gördüğüm kadarıyla Spotify gibi mecralarda paylaşabilmek için "RSS Feed" url şart. Bu nasıl oluşturulur bir fikrim yok. Ücretli Dropbox kullanıcısıyım ama firma ile yazışmam sonucunda RSS hizmeti vermediklerini öğrendim. Ne yapmam gerek?
Diğer bir sorum ise örneğin biz spotify podcast'da teknoseyiri dinlediğimiz zaman ses dosyası spotify sunucularından mi geliyor yoksa teknoseyir sunucularından mı? Kısacası bant genişliği sorunu olmaması için bu tür bilgilere de ihtiyacım var.
#podcast #rss #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Meraklısına yüksek çözünürlük olarak uzaydan dünya, mars, güneş ay videoları:
https://www.dpreview.com/news/9424474440/video-orbit-around-the-moon-for-4-hours-in-this-real-time-video
Youtube kanalında daha bir çok video görebilirsinz.
@hkellecioglu #akış #Uzay

Video: Orbit around the moon for 4 hours in this real-time video

Seán Doran has been prolific with his incredible videos of space and astronomical objects. He has denoised, graded, repaired, and retimed archival footage from JAXA's Kaguya orbiter for his latest...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

2 tane 4k 3dk lık videoyu birleştirmek istiyorum. Avidemux ile bu işi yaptım nedense 4. dk dan sonra video bozuluyor. Avidemux kadar kolay ve herhengi bir render gerektirmeyen tavsiye edebileceğiniz hangi program var?
#TeknoYardım #avidemux

BeğenFavori PaylaşYorum yap