Soru:
Bilgisayarı kapatıp açınca sorun yok. Fakat fişi duvardan kapatıp açınca bilgisayar açılışta (anakart asus) bios ekranına giriyor. Tarih saat ayarı bozulmamış.
Sebebi ne olabilir? Çözümü nedir?

#TeknoYardım #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 9

Yardım Lütfen:
KKTC'de özel bir şirket üzerinden 15 Mbit Download ve 3 Mbit Upload hizmeti için para ödüyorum. Speedtest.net sitesi üzerinden test yaptığımda 30 Mbit Download, 25 Mbit upload hızlarını veriyor. Fakat gel gör ki bu hızları gerçek kullanım senaryosunda göremiyorum. Örneğin torrent ile download yaparken 10 Mbit Download, youtube a video upload yaparken 3 Mbit upload, dropbox hesabıma büyük dosyalar upload yaparken yine en fazla 3 Mbit görüyorum (geceyarısından sonra).
Sorum şu:
ISP ler speedtest v.b. sitelerde test yaparken bunu anlayıp anlık olarak test süresince bana maximum hız verebilirler mi? Böyle bir hile mümkün mü?
#akış #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Man discovers kidney removed long ago has 'returned' - Cyprus Mail

After a recent visit to his doctor, a pensioner was surprised to discover he still had two kidneys, 26 years after one of them had been removed. The man posted on his Facebook page on Wednesday that...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Türkiye de satılan yeni nesil Apple Watch ürünlerindeki EKG özelliği çalışıyor mu? Yoksa bu özellik sadece Amerika da satılan ürünlerde mi etkin?
#akış #teknoyardım #AppleWatch

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sizinki kaç Megapixel? 🙂
20x30 cm lik A4 kağıda 300dpi çözünürlük ile fotoğraf çıktısı aldığınız zaman 6 MegaPixellik bir fotoğraf çözünürlüğünü KAYIPSIZ olarak basabiliyorsunuz. Yani bu fotoğrafa 20cm den baktığınızda pizeller neredeyse görünmeyecek kadar küçüktür.
Cep telefonlarındaki bol kamera saçmalığı, yüksek megapixel saçmalığının yanında hiçtir.
6 değil 8 yapsın anlarım da fazlası gerçekten hiç bir işe yaramıyor. Büyük baskı ihtiyacı olan kişiler zaten Fotoğraf makinesi kullanırlar.
Önemli olan az ışıkta bol ışık alabilen her bir pixeli büyük olan ışık algılayıcılar üretebilmektir. Zamanında HTC bunu anlatmaya çalıştı kimse anlamadı. Bence HTC nin hatası büyük fark yaratacak ışık algılayıcıyı kullanamaması oldu. Biri günümüz teknolojisi ile bu işi yapsa gece çekimlerinde 3 amiral gemilerine 3 kat fark atar.
İçimden geldi yazmak istedim 🙂
#akış #CepTelefonuFotoğrafçılığı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Bulut Fırat @kurabi

  UltraPixel konusunu ben de anlatamadım kimseye, en son dedim hadi fotoğraf çekmeye, çıktı almaya... Arkadaşlarım 4 MP'nin hiçbir işe yaramayacağını söylüyorlardı, rakipler 12MP 16MP ve şu kocaman Lumia idi. Karanlığa kalana kadar aralarında fark yoktu, karanlık basınca da Lumia ile nerdeyse eş sonuçlar vermişti. Portre konusunda ise HTC daha iyiydi.

 • Muhammet UÇAR @haypurtiryading

  9mp'lik 12 yaşındaki dslr ile a2-a3 kafama estiği gibi çıktı aldığım oldu. Babanemizin siyah beyaz fotoğrafını daha da büyük baskı aldık. Fotoğraf grenliydi. Büyük baskıda daha güzel durdu. Şimdiki telefonum Z1, o da 6 yaşında. 20mp ama neye yarar. Yeni telefonlarda da başladı gene megapixel yarışı. Ne güzel herkes 12-13mp tin tin gidiyordu, her sene iyileşme oluyordu. Gene coştular.

 • Orcun @orcun

  Tamam ama hesap edilmeyen şey var. 4 mb şeyi zoom yaptın mı hiç ? yada crop ? telefonda genelde onu yaparsın, e şimdi 4 mp ile 16 mp arasında haliyle fark var. Mesela atıyorum bayrak çektin aynı mesafe biri 4 mp öbürü 8 mp, 8 mp ile zoom yapıp dahada büyütebilirken 4 mp ile büyütüp crop yaparsan leş gibi görüntü elde ediyorsun. Fotoğrafa basmak ayrı birşey çünkü fotoğrafa direkt basıyorsun zoom yapıp basmayı dene mesela ? gene çöp olur. Ha ama çok mp = en iyisidir demekte saçmalık ayrı konu.

  • Koray Üstüner @korayus

   Zoom için ikinci, üçüncü kamerayı koydular zaten. Ayrıca soru şu: İhtiyacınız zoom yapmak mı yoksa az ışıkta daha iyi fotoğraf çekmek mi? Kullanım statistiklerine bakınca hangisi daha ağır basar?

  • Orcun @orcun

   @korayus Onlarda işte böyle zoom yapıyor. Çünkü fiziki bir lens sistemi yok. Bence pazarlama olarak mp'i büyütmek daha çok ses getiriyor, ama ışığı iyi alıyorum demek pek ekmek yedirmiyor. O yüzden zaten mp = iyi kamera algısını oluşturdular tüketiciye. Ama daha çok mp'i ben şahsen düşürüyorum. 19 mp benim cihaz mesela 12 çekiyorum daha güzel çekiyor. 19 çekince çok ince ayara girmem lazım ki güzel çeksin. 19'u mesela daha çok güzel ışıkta veya işte pcb çekerken kullanıyorum çünkü detaya indiğimde daha çok şey görebiliyorum. Mesela 775 pinlik anakartın üstündeki pinler yamulmuş alttan bunu böyle yaparak buldum iğneyle de düzelttim.

 • Batuhan @achfighter

  Şimdi de öyle. Boşuna kameralar hâlâ 12mpx kalmıyor.

  Yeni tanıtılan redmi note 7, 48mpx sensörden 12mpx fotoğraf üretiyor.

En az 100 yıl gerideyiz!
İsviçre polisi hırsızları araba ile yüksek hızda kovaladığı için ceza yedi. Hiçbir şey insan hayatından değerli değil.!!!
https://www.thelocal.ch/20190129/swiss-policeman-fined-for-speeding-during-high-speed-chase?fbclid=IwAR3hjNyIDgshBYWPBsdHTlSu8-EIQfG17XOKyvOvy7Eq6_bGhwNQA4TMVa4

#akış

Swiss policeman fined for speeding during high-speed chase

A policeman in Geneva has lost his appeal against a 600-franc (€528) fine he picked up for speeding while chasing suspected criminals.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 19

Yardım:
Yaşlı birisine akıllı saat türevi bir şey almak istiyorum. Mümkünse kalp atışlarını, kandaki oksijen durumunu düzenli ölçsün. Baygınlık v.b. acil bir durumda da bana haber versin.
Var mı önereceğiniz bir çözüm?
#TeknoYardım
#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap