HavayıSüzenAdam paylaştı.

Bugün birçok il için Eylül ayı sıcaklık rekorları ve hatta bazı iller için tüm zamanların en yüksek sıcaklığı rekorları kırıldı.

https://twitter.com/nowcasting_turk/status/1301513375113936898

#HavaDurumu #Meteoroloji

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

https://teknoseyir.com/durum/1275556

Geçtiğimiz hafta #Hepsiburada ile ilgili yaşanan sıkıntılı bir satın alma ve iade mevzusu paylaşmıştım. Arkadaşım baya uğraştı ama çözüldü. İade talebi onaylandı. Çözüm ise hiçbir hukuki yolla değil, tanıdıkla çözüldü. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

"20.05.2020 tarihinde hepsiburada'dan satın almış olduğum MSI GeForce RTX 2070 Super Ventus OC 8GB 256Bit GDDR6 (DX12) PCI-E 3.0x16 Ekran Kartı (GEFORCE RTX 2070 SUPER VENTUS OC) ürünüm 8 gün sonra elime ulaştı. Ekran kartını kutusundan çıkarırken kutusunun daha önce açılmış olduğunu farkettim fakat kontrol vs edilmiş olabilceğini düşünüp pek de önemsemedim derken ekran kartını görünce başımdan aşağı kaynar sular döküldü. Ekran kartının vidası oksitlenmiş paslanmış, fanların içleri aşırı şekilde tozlanmış ve taban plakasının olması gereken yerde olmadığını farkettim. Vidaların etiketleri sökülmüş kısacası kullanılmış ve harap olmuş şekilde gelmişti. Sonraki gün yani 29.05.2020'de aras kargo ile kargoyu hepsiburadaya geri yolladım. Kendilerine 01.06.2020de ulaştığını sitelerinden görebiliyordum fakat 05.06.2020 tarihine kadar bana hiçbir şekilde bilgilendirme yapmadılar. Defalarca müşteri hizmetlerine ulaşmaya çalışsam da ulaştıktan sonra hiçbir şekilde yardımcı olmadılar. Whatsapptan da müşteri hizmetlerine bağlanabilceğimi öğrenince oradan yaptığım konuşma ile bir kere daha yıkıldım. Bana onlara yolladığım ürünün seri numarasının değiştirildiğini ürünün kullanılmış olduğunu ve kendilerinin göndermediğini söylediler. Artık ne yapıcam bilmiyorum gerçekten hem hatalı bozuk çok kötü bir şekilde gelmiş ürünü yolluyorlar üzerine durumu bana yıkmaya çalışıyorlar. Yardımcı olur musunuz lütfen?"

Arkadaşımın başına gelen böyle bir olay oldu, acaba ne yapıp hakkını geri alabilir? Teşekkürler.

Edit 1: gönderilen kart 2070s bile değilmiş onu fark ettik. RX 580 armor a çok benziyor. Büyük bir dolandırıcılık var muhtemelen. Başkası 2070s i alıp, kendi ekran kartıyla değiştirip bunu iade etmiş, HB de durumu fark etmemiş ihale arkadaşa kalmış gibi bir durum var muhtemelen.

Edit 2: Satıcı Hepsiburada nın kendisi, kargo hepsiburadajet

Ekşi sözlük başlığı : https://eksisozluk.com/6-haziran-2020-hepsiburada-rezaleti--6553979

#Yardım #Hepsiburada

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 52
 • Arda Zeytin @ardazeytin

  Birisi Hepsiburada'yı dolandırmış. Olan size olmuş. Hepsiburada buna ikna olduğunda ortalık iyice karışır.

  • HavayıSüzenAdam @hsa

   Tek ekşi sözlük kaldı, orada açabilsek herhalde ulaşacağız. Sonrasında asıl dolandıran bulunursa dediğin gibi ortalık iyice karışır. 😀

  • Arda Zeytin @ardazeytin

   @hsa bu olay çözülür mutlaka merak etmeyin. Ancak arada kaynayan günlere yazık olacak. Amazon gibi allah bizim belamızı versin ettik bir hata deyip RTX 2080 falan göndermez.

  • Orcun @orcun

   @ardazeytin Öyle olaylarda direkt avukat şu bu suç duyurusunda bulunuyorlarmış. Beni de böyle çarptılar. Ama benim suçum yoktu yani mağazadan telsiz telefon aldık, baya oluyor yani kipaydı hatta. Güzel birtane siemens ekranlı telesekreterli birşeydi. Neyse aldık faturası kesildi mal geldi ama jelatini bir garip. Hani fabrikasyon değil yani uzaktan bile belli oluyor. Ya dedim bir açıp bakalım şüphelendim. Bir açtı içinde 10 yıllık kırık telefon ahizesi var sadece görevli hemen müdürünü çağırdı. Mağaza müdürü geldi böyle böyle inceledi yaptı etti bana başka ürün verdiler birde özür şeysinde kipa karta para yüklendi. 50 lira yüklemişlerdi. 😀 Açıp bakıldı ama ya dedim bu ne olacak ? birisi dedim dolandırmış kipayı resmen ? avukatlarımıza ileteceğiz görüntüleri vardır bizde böyle böyle satış kaydı kamera kayıtları vs iade edilmiş ürünmüş ama jelatini açılmadığı için görevli hiç açıp bakmamış sıfır diye düşünmüş öyle de iade almış ancak alakasız bir ürün vs. hani ne oldu ceza falan aldılar mı avukatları uğraştı mı vs belli değil. Zaten kipa da satıldı migros'a falan bilirsin bu forum bornovadaki mağazasıydı.

  • Temp 🔚 @temp

   @ardazeytin Amazon.com.tr müşteri memnuniyetinde Hepsiburada'yı 10'la falan çarpar.
   3-4 ay sonra iade aldı adamlar benim deneyimimde. Hepsiburada ise iade raporu olan bir ürünün para iadesini bile 2 ayda zor yaptı.

  • Arda Zeytin @ardazeytin

   @temp kredi kartı para iadesi bir aydan uzun sürüyor genelde. Bir kuruş zarar etmemek için 40 değil 45 takla atıyorlar

  • Temp 🔚 @temp

   @ardazeytin Adamlar iadeyi biz zaten yaptık diye beni kandırmaya çalıştı bak.
   Bunu yapan koca Hepsiburada.
   Eski yaptıkları iade dekontlarını mail atmışlar bir de.
   Orda çalışan salakların biri de; iade tutarı uyuşmuyor ki dememiş. Şaka gibi.

  • Arda Zeytin @ardazeytin

   @temp yazılım sektörünün bu tür insanları ortadan kaldiracagi ümidi ile neyse deyip geçiyorum. Gelişen teknoloji insanları işsiz bırakmayacak, insanlar kendini işinden edecek.

 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  Hepsiburadanın bir ekran kartı yüzünden itibarını mahvedeceğini sanmam size inanacaklardır. İnanmazlarsa da sonuna kadar gidin bırakmayın.

  Bir de her zaman ve her zaman kargodan gelen ürünü açarken düzgünce video çekmek lazım. Bu tür durumlar için elinizde çok güçlü bir delil olurdu.

 • kortex @kortex

  Hocam son durum ne. Sorun umarım çözüldü.

Yarından sonra önce batı bölgelerimizde, devamında tüm yurtta neredeyse 1 ay aradan sonra 10 günlük bir süreç için sıcaklıkların normallerin üzerine çıkması bekleniyor. Ocak ayının son günlerine kadar ciddi soğuk bir atak görünmüyor. #havadurumu

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu salı itibariyle ülkemize yeniden soğuk ve karlı havalar etkisini göstermeye başlıyor. Salı günü İç Ege, Marmara'da yüksekler, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzey batısı ve Doğu Anadolu'da, çarşamba ise iç ve doğu kesimlerin tamamında kar beklenmekte. Alçak basıncın rotasına göre (aşağıda açıkladım) yağış miktarları değişkenlikler gösterebilir. Fakat salı günü daha yoğun bir kar görülebilir. İstanbul'da ise salı öğleden sonra çarşamba öğle saatlerine kadar yükseklerde kar görülebilir, sıcaklık sorunundan dolayı kıyı kesimlerde örtü açısından pek bir beklenti olmasın. Yine havada görsel bir kar olacak gibi. Siklonun çok hızlı hareket etmesinden dolayı maksimum 12-15 saatlik bir kar yağışı gibi duruyor. Soğumanın geç olmasıyla birlikte 8-10'a kadar inebilir. Ankara'da da salı akşam/gece yoğun kar olabilir fakat sıcaklık sorunu orada da bir sorun görünüyor. Çarşamba kar yağışının devam etmesi beklenmekte. Perşembe Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'da kar yağışının devam etmesi beklenmekte.

Detaylı tahmin için;
Aşağıda ilk görsel 51 senaryonun ortalaması alınarak çıkarılmış düşmesi beklenen toplam kar miktarı (inç cinsinden). Fakat bu değerler yeterli sıcaklık değerleri olmayan yerlerde, yerdeki kar miktarını doğru bir şekilde yansıtmamaktadır. Bu yüzden birebir değerler beklemeyelim.

Akdeniz'den patlayıp gelen 995-990mb değerlerde alçak basıncın hareketi ve Balkanlardan salınım yapacak soğukların önce batı kesimler, sonra doğu kesimlerde kar yapması beklenmekte. Fakat siklonik bir sistem olduğu için bu alçak basıncın konumuna göre çok kar yağış miktarı ve kar yağma ihtimali değişiyor. Diğer üç görsel bu siklonun güzergahı hakkında bize ihtimaller veriyor. Ülkemizin güney batısından etki göstererek kuzeye tırmanabilir veya diğer bir senaryo olarak Anadolu'ya kadar çıkmadan Akdeniz'in doğusu, Güneydoğu Anadolu'ya hareket edebilir. İşte bu iki farklı senaryo İstanbul, Ankara gibi illerde çok farklı sonuçlar doğuruyor. Kuzeye tırmanırsa Ankara'nın üzerinden geçerek sıcaklık sorunu yaratabilir ve yağışın büyük kısmı yağmur olarak yağabilir. Güneydoğuya hareket ederse İstanbul çok az bir yağış alır, Ankara için güzel bir kar yağışı beklenebilir. Bu yüzden MGM'nin uyarılarını takip etmekte fayda var. Medya veya saçma sapan sosyal medya hesaplarında "efsane kar geliyor", "hazır olun" vesaire gibi söylentilere çok fazla gönül bağlamamak gerek. Bu tür sistemler tüm tahminleri çöp edebilir. Her ne kadar bu işin içinde olsam da, ben bile şu olacak diyemiyorum. Bunu ancak salı günü siklonun hareketini takip ederek anlayacağız. Umarım bir şeyleri anlatabilmişimdir. Sorularınızı yorumlarda cevaplamaya çalışacağım. 🙂 #HavaDurumu

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu geceden itibaren cuma akşam saatlerine kadar Akdeniz'in batısı, Ege kıyıları, Marmara ve Batı Karadeniz'de rüzgar fırtınası ve aşırı yağışlar geliyor. Rüzgarın hamlelerinin yer yer 80-90 km/h olması beklenmekte. Ayrıca batı bölgelerde kar yağışı alan yerler için yağışla birlikte ani kar erimesi sonucu beklenenden fazla su ortaya çıkabilir. Tedbirli olmakta fayda var. #HavaDurumu

BeğenFavori PaylaşYorum yap

IBM GRAF adında küresel hava tahmin modelini çıkarıyormuş. Şu an bu konuda en iyi olan Avrupa merkezli ECMWF idi. GRAF çözünürlük ve tahmin konusunda en iyisi olacak gibi. Detayları 👇🏻
https://www.wunderground.com/cat6/IBM-Introducing-Worlds-Highest-Resolution-Global-Weather-Forecasting-Model
#HaftalıkGündemeMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yarın itibariyle önce batı kesimlerde, devamında ülkemizin tamamında kuvvetli soğukların yaşanması beklenmekte. Beraberinde kar yağışları, kuvvetli don ve buz hadiseleri beklenmekte. Son duruma göre 15 gün sıcaklıklar normallerin altında olması beklenmekte. Kar durumunu kısaca bölgesel bahsetmek gerekirse şöyle; Marmara'nın güneyi ve doğusu, İç Anadolu'nun kuzey kesimleri, Batı Karadeniz, Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'da kar yağışları oldukça etkili duruyor. Ayrıca kar yağışlarından sonra gece havanın açık olduğu yerlerde, kar örtüsünden kaynaklı, geceleri radyasyon kaybından dolayı sıcaklıklar tahmin edilenden çok daha düşük gözlemlenebilir. #HavaDurumu

BeğenFavori PaylaşYorum yap

"Ben manevî miras olarak hiçbir nas-ı katı, hiçbir dogma, hiçbir donmuş, kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevî mirasım ilim ve akıldır. Benden sonra beni benimsemek isteyenler, bu temel mihver üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse manevî mirasçılarım olurlar."

Manevî mirasçısı olarak saygı ve özlemle Atatürk'ü anıyorum... #10Kasım #MustafaKemalATATÜRK

BeğenFavori PaylaşYorum yap