iPhone'da safir ekran kullanılacağı, bu ekranların anahtar ve bozuk para ile çizme testlerinde çizilmediği belirtilmiş. İyi de bu testler geçerli değil ki. Herkesin atladığı bir sorun bu. Bozuk para ve anahtar ekranı çok ters ve ekstra baskı olmadıkça zaten çizmez. Ekranların çizilme sorunu kılcal çiziklerdir. Genellikle ters ışığa tutulduklarında belli olurlar. Bunlar da gözle görülmesi dahi zor olan toz zerrecikleri ile gerçekleşir. Örneğin bir telefonun ekranını silmek için en kaliteli bezi dahi kullansanız, bezin altındaki olası toz zerreciklerini ekrana defalarca sürteceksinizdir. Zaten küçük olan bu zerreler ekranı çizmek için anahtar, bozuk para vesaireden daha etkilidir. Zira hiçbir ekranda ekstra bir şey olmadıkça anahtar gibi iri bir aletin çiziği olmaz. Kılcal çiziklerin çoğalmasıyla gözü rahatsız eden çizikler oluşur. Bu yüzden bu tür testlerle değil, kullanıcı deneyimiyle ekranın çizilip çizilmediği anlaşılır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yıl 2014 oldu, işlemcilerin, mobil grafik kartlarının gücü hayli arttı, ama üreticilerin tüketiciyi aptal yerine koyarak halen 1366x768 çözünürlükle laptop satmasını anlamıyorum. Şu zamanda i i7 notebook alıp, 1366x768 çözünürlüğe prim verenler hata yapıyorlar. Elinizdeki 4 inçlik telefonda 1080p ekran, yani daha yüksek sayıda piksel var. Tüketicilerin bu konuda artık sesini yükseltmesi gerek.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 13

Arkadaşlar şu profil resimlerindeki çizgi film karakterine dönüştürme olayı virüs gibi yayılmış, kaynağı nedir nasıl yapılır var mı bir bilen 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hazır konu açılmışken @leventp @gamsizm abilerimiz, üyeler arasında asayiş için gönüllü güvenilir bir kaç kişiye yetki verilebilir belki? Teknik olarak mümkün mü merak ettim. Arada bazı sapkın herifler sahte üyelik alıp kullanıcıları rahatsız edebiliyorlar. @veysell örneğindeki gibi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Mobil cihazlara gelen World of Tanks blitz harika bir oyun. Pc versiyonunu oynamadim ama ilk kez ipad de bi oyun bu kadar sardi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Euro Truck Simulator 2'de müstakbel çekicim Volvo FH750.

600,000 km'de 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

iPad için kaliteli video ve müzik programı önerebilecek olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar retinalı ipad mini aldım, jailbreak yapmadan whatsapp yüklenebildiğinden bahsediliyor. Bilen varsa yardımcı olabilir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap