iphone 7 getirttim amerikadan. Bana pasaport kaydı ile beraber 2.200 tl'ye geldi. 32 gb mat siyah modeli. Elde tutuşu ve rengi enfes olmuş. açıkçası resimlerde falan pek sevmemiştim yeni siyahı. ama elde muazzam oluyormuş. Ekranı çok geliştirmişler. ipad pro'daki gelişmiş lcd ekranın kullanılması iyi olmuş. amoled kadar canlı fakat amoledden daha doğru renk gösteriyor. ön kamera coşmuş. ayrıca home butonunun dokunmatik yüzey olması işi kolaylaştırmış.

sorusu olanlara yardımcı olabilirim. #iphone #iphone7 #akış #apple

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 16
 • Hasan Yılmaz @coolnquiet

  En son Galaxy Ace mi kullandınız ki diğer telefonlara çöp diyorsunuz? Android 2.3 dönemlerinde berbattı ancak şu an oldukça stabil ve Iphone'un sunmadığı birçok teknoloji, genişletilebilirlik ve özgürlüğü sunuyor Android cihazlar. LG G2 kullanıcısıyım ve cihazı çok yoğun şekilde 1.5 yıldır kullanıyorum, hala oldukça iyi performans veriyor.

 • YilmazOnline @yilmazonline

  Arkadaşlar şunu da söyleyeyim, şimdiye dek hep android kullandım. Telefonu sürekli değiştiren biri değilim. HTC m7'yi 3.5 sene kullandım o da balkondan düşünce mecburen asus zenfone 2 kullandım. Açıkçası özellikle asus'dan sonra anladım ki android uzun vadeli kullanımda bana yetmeyecek. Şu anda iphone 7 ile ios dünyasına geçtim. daha önce ipad mini 2'den oldukça memnundum. uygulama kısmındaki kalite, stabilite gerçekten android ne kadar yaklaşsa da henüz bu seviyede değil. yaklaşık 2 günde tamamen hakim oldum telefona. kullanımı zaten androide göre daha kolay bir platform. tr fiyatları ile olsaydı satınalmayacaktım 3.500 tl biraz yüksek kalır bu telefon için. Ekran konusunda eleştirenlerden biri bendim almadan önce fakat alınca gördüm ki panel o kadar kaliteli ki herhangi bir şekilde çözünürlüğün düşük olduğunu anlamıyorsunuz. şu an arkadaşımda htc one var, 4.7 inç o da , yan yana koyunca biri full hd olmasına rağmen iphone ekranı daha keskin ve berrak görünüyor. batarya konusunda çekincelerim vardı asus'un 3.000 miliamperlik bataryası günü çıkaramazken ilk aldığım günlerde çok kurcalamama rağmen gece yatmadan önce şarj henüz varken şarja taktım yani tüm günü çıkardı ekstra kurcalamama rağmen.

  Dosya atma konusunda sıkıntı yaşattığı doğru ama telefona dosya atma işlemim mp3'den ibaret. haliyle spotify kullanıcısı olarak pc bağlantısı bile yapmam gerekmeyecek.

  alacak arkadaşlar imkanınız varsa yurtdışından getirtin. yok paranız var ise tr'den alacağım derseniz de alın kullanın. zira ben 3-4 yıl kadar artık telefonla ilgili sıkıntı yaşamak istemiyorum. ipad bunu başardı, telefon da başaracaktır.

 • Onur Şahin @sahinonur2000

  Apple bile kılıfsız kullanmayın dedi sen kullanacak mısın?

 • likeable @likeable1

  Ah be birde ben alabilsem şöyle nerde. 🙂

#4G ihalesinin iptali gündemdeymiş. Burada siyaset konuşmak istemiyorum, yoksa ağır konuşacağım. Yorumu içimizden yapalım. #5G #akış

http://www.sabah.com.tr/teknoloji/2015/04/28/4g-ihalesinin-iptalini-tartisiyoruz

‘4G ihalesinin iptalini tartışıyoruz’

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, ‘4G ihalesinin iptalini tartışıyoruz’ dedi.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#4G VE #5G olayının esas nedeni 4G'ye geçilince insanların çoğunun 4g uyumlu olması için yeni telefon alacak olmasıdır.

Ekonominin fos çıkması ve taşıma suyla artık dönmemesi ile telefona taksit ve ek vergi kısıtlaması getirildi. Çünkü zaten açık olan cari açık büyümeye devam ediyor. Bunun en büyük kalemi ise akıllı telefon pazarı. Bu telefona verilen para direkt yurtdışına çıkıyor ve zaten kötü yönetilen ekonomi daha kötüleşiyor. RTE daha iyisine layığız ayağına aslında 4g ile cari açığın daha da büyüyeceğini düşündüğü için önlemek istiyor.

Seçimlerde gereken cevap verilmezse emin olun 4G hayal olur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 12

Bu #5G meselesi telefon alırken "az daha bekle yenisi çıkacakmış onu alırsın" diyen sığ görüşlülerin meselesine döndü. Her zaman daha iyisi çıkacaktır. Adam 4 ay bekleyip yenisini alacakken, hooop falanca firma yenisini çıkarıyor bekle onu ala dönüyor bu defa. #4G

işin özeti, fikri yok zikri çok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ofis ortamında mouse kullanıyorum. Uzun kullanımda özellikle baş parmağım ağrıyor, sanırım şekli elime tam ideal değil oturmuyor. klasik logitech m100 model. Elime oturacak ergonomisi iyi mouse önerisi olan var mı? kablolu da olabilir sorun değil. #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Clash Of Clans

Rota (ana klan) ve Rota Akademi isimli (düşük levelların eğitim gördüğü) klanımız var. Başarılı bir klanız. Klan Level 3, savaş galibiyeti 82. Üyelerimizin çoğunluğu ekşi sözlükten. Katılmak isteyen olursa bilgileri ile mention atabilir.

Şartlar:
60 lvl ve üstü (köy de bu level düzeyinde olacak)
Klan savaşına tam katılım.
Büyük vs. gibi isteklerde bulunmamak.

Birkaç kişilik yerimiz var, bekleriz.

#ClashOfClans

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#HTCOneM9 benim gibi sıkı bir htc kullanıcısını bile soğuttunuz. Bir yıl boyunca yaptığınız tek şey işlemciyi değişmek olmuş. Ki bunu da qualcomm yaptı zaten. Arkaya da kamerayı değiştir al sana 3.000 lira. Üstelik kamera çıkıntı yapmış ki bu tasarımda geriye bile gidildiğini gösterir. Olmamış htc. Artık benimle değilsin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Alper Kutlu @alper-kutlu

  kamerayı degiştirmeseler suç degiştirseler suç biraz çıkıntı görüntü ve kullanımda kötü ama adamlar elinden geleni yapmışlardır sonuçta insanlar almasın diye ugraşmıyolar zaten tutmuş ve güzel olan tasarımı degiştirseler aynı muhabeti yapıcak milyonlarca insan vardır aynısını yapmalarında sorun yok bakınız iphone adam hiç degiştirmiyor 😀 ha eleştiricegimiz tek yer ekranın altında olan kısmı biraz daha azaltabilselerdi süper olurdu arkadaş firmalar ürün çıkarırı alırsın almazsın köşeli hatları olan telefon çıkarsa saçma öle şeymi olur insanın eline batıyor diyen türlü insanı var yuvarlak hatlar yapsalar türlüsü sövücek firmaları azıcık takip ediyorsanız zaten herkes kendi şeklini belirleyip ordan gidiyor sony öle samsung öle htcde böle iphoneda öle bi çinli firmalar degişik degişik yapıyolar 😀

  • YilmazOnline @yilmazonline

   Hak verebilirim fakat koca bir yılda bir tasarım iyileştirmesi elbette beklenir. Bu cihaz 9.6 mm yani herhangi bir incelik söz konusu olmadığı halde kamera çıkıntısı bir mühendislik başarısızlığıdır. Diğer telefonlarda incelikten dolayı durum hoşgörülebilirdi.

  • Alper Kutlu @alper-kutlu

   hocam zaten o kadar enteresan bi sektörki sony kamerayı üretir kendi yazılımla berbat eder iphone samsung süper foto çeker hale getirir samsung güzelim teli yazılımla .ıçar batırır iphone desen yazılımla süper işler başarır donanım koymaz çinli markalar yada blu 5000 mah pil koyar bunlar 3000 koyamaz sektör garip 😀 ben artık şaşırmıyorum @yilmazonline

 • YilmazOnline @yilmazonline

  Dolar 2.60ı zorluyor, vergilerle 2499 bekliyorum ben