Ömer Faruk paylaştı.

TS fırsatlarından yararlanıp aldığınız şeyleri yazar mısınız mümkünse? Şunu aldım şu kadar kar ettim şeklinde. Memnun kişilerden örnek toplamam lazım katmak istediğim firmalara giderken 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 38
 • Efe @lyceum

  @gamsizm merhaba abi, kitap satış siteleri ile görüşüp indirim konusunda anlaşırsanız Plus üye olmak isterim.Sizlere önerebileceğim alışveriş yaptığım siteler; kitapyurdu, bkmkitap.Bunların dışında idefix, dr.com, okuoku.com, nezih.com, inkilap.com, ilknokta.com, kitapzen.com, arkadas.com.tr, gazikitabevi.com.tr, kabalci.com.tr siteleri güvenilir diye biliyorum, bunlar ile görüşürseniz muhtemelen bazıları olumlu geri dönüş yapar diye düşünüyorum Murat Bey 🙂

 • SERDAR CANKAYA @serdariko_1

  Az önce ViewSonic VX3211 IPS monitör siparişi verdim Hepsibuarada üzerinden, site üzerinde mevcut indirim olmasına rağmen fırsat kuponunu kabul etti ve çok uygun bir fiyata almış oldum. Aslına bakarsanız yaklaşık 26 Aylık Teknoseyir Plus Aboneliğinin de ücretini çıkartmış oldum. Geçen sene hevesle oyun oynamak için aldığım monitörümü işlerimde çok verimli kullanamıyorum ve açıkçası oyun oynamaya da çok fırsatım olmuyor. Bu sebepten dolayı Asus ROG PG248Q monitörümü de yeni gelenin kalitesini değerlendirdikten sonra elden çıkartmayı düşünüyorum. Bu fırsat kuponu aslında benim uzun zamandır üşendiğim bir değişim operasyonunu da tetikledi. Emeği geçen herkese çok teşekkürler 🙂

 • ultraoyuncu @gamerono

  ekran kartlarına indirim gelse çok iyi olur diyecekken dolar kurunun karsıma çıkması sinir bozucu 🙂

Konsol Üssü Patreon açıyor, artık yol açıldı demek mi bu? Siz de açmayacak mısınız artık? @hkellecioglu @gamsizm

ÇOK KISA BİR DUYURU

Valla çok kısa hemen bitecek. Facebook: https://www.facebook.com/konsolussu/ Twitter: https://twitter.com/konsolussu Discord: https://discord.gg/DWkjdtN Stea...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

goo.gl URL kısaltma hizmeti bağlantıları çalışmıyor. Bu sorunu yaşayan var mı başka acaba?VPN'yle sorun yok, çok garip.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Ömer Faruk paylaştı.

Dikkat dikkat sitemizde 'vr cafe' adının kullanılması yasaklanmıştır. Bu tip yerlerden bahsederken başka isimler kullanınız. İsim hakkını alan firma bu ismi kendileri haricinde ya da kendilerinden izinsiz kullanan her şeye dava açmakla tehdit ediyor. Dolayısıyla yorumlarınız siliniyor.

Müdüriyet

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 91
 • supernova @supernova

  Kötü bir imaj oluşturdu bende artık umrumda olmaz.

 • hasan oztamer @hasan-oztamer

  @gamsizm ya tilkinin biri çıkıp sanal gerçekliğiğin İngilizce kısaltmasının önüne cafe kelimesini geçirirse ne olur

 • Uğur Doğan @infoman

  Müdüriyet ismini tescil ettireyim bari 🙂
  Arkadaş ne saçma isimlere tescil veriliyor. İki kelimeyi kullandırmamak ne kadar ayıp. Kınadım gitti.

 • PrOOgRaMMeR @proogrammer

  VRCAFE hakkında tüm bilmek istedikleriniz:

  Marka profilimiz --> VRCAFE (Açılımı virtual reality cafe) Türkiye'nin 2017'nin başlarında tanıştığı bir kavramdır. Jenerik bir kelime olmayıp özel bir kavramdır. Ancak örnek verecek olursak normal peçete'ye selpak mendil denilmesi kadar hızlı bir şekilde marka lugatımıza eklenmiştir.

  * Vaay bu isim Türkiye'de tutuldu diyerek mi tescil işlemini başlattık?

  Bilmeyenler için belirtmek isterim. Marka işlemleri manavdan peynir, ekmek almaya benzemez. Yaklaşık 1 yıllık TPE (Türk Patent Enstitüsü) tarafından bir inceleme süreci vardır. İstediğiniz bir ismi hemen tescilleyip kullanamazsınız. Sonuç olarak VRCAFE markası 2016 yılının 8.ayında tescillenmiştir. Yani daha kimsenin VRCAFE ile alakalı bir bilgisi yokken. Ayrıca 1 yıl öncesinde başvuru yaptığımızı da düşünürseniz Dünya'da bile bu ismi kullanıma girmediği zamanda bu marka projemizi başlatmışız. Şu an VR ile alakalı TPE' de tescili olan tek firmayız. Biz buna kurnazlık değil. Ticari ileri görüşlülük diyebiliriz.

  * Bu markayı zikretmek yasak mı?

  Böyle bir yasak yoktur. Hatta söylemeniz marka değerimizi yükseltir. Biz insanların vr cafe diyebilmesi için 40'a yakın bilinç altı web çalışması yapmış bir firma olarak mutlu oluyoruz. Ancak VRCAFE adıyla aynı sektörde iş yapan ya da yapmaya çalışan firmaların bu isimle anılmasını kesinlikle istemiyoruz. Biz franchise firması olarak her şeyden önce kurmuş olduğumuz şubelerimizin hakkını korumakla mükellefiz. Şimdi şurada vrcafe açılmış derseniz bizim o markayı o kişiye kullanım hakkı vermişiz gibi yanlış anlamadan ötürü marka ihlali oluşur. Örnek verecek olursak biz "Teknoseyir Zonguldak'da açılıyor" gibi bir reklam yaparsak bu hem asılsız olur. Hem de Teknoseyir'e karşı yapmış olduğumuz bir marka ihlali olur. Durum tamamen budur.

  * Biz boş şeyler düşünen boş beleş bir firma mıyız?

  Hımm... Bu soruya cevap verecek olursak:

  - Türkiye'nin ilk sanal gerçeklik alanında faaliyet gösteren ve bu işe Türkiye'de ilk yatırım yapan bir şirketiz.
  - Türkiye'de HMD sanal gerçeklik gözlük distribütörü olarak faaliyet gösteren İLK ve TEK şirketiz.
  - Teknoseyir'de virtuix omni ürün tanıtımı yapılmıştı hatırlarsanız. Hani gavur yapıyor dedirten cinsten. İşte biz; o ürün icadına eş zamanlı olarak %100 yerli malı Türkiye'de İLK ve TEK olan MODULUS sanal gerçeklik platformunu üreten ve bu ürünü Ankara Büyükşehir Belediyesi festivalinde yaklaşık 30.000 Ankaralı vatandaşa deneyimini yaşatan bir firmayız.
  - Türkiye'de ilk VR yazılım üretimini yapan firmalardan biriyiz.
  - Türkiye'de ilk kapsamlı VR alanında yaklaşık 40.000 kişiye hizmet veren kuruluşuz.
  Yani bu sektörde hem ithalat hemde imalat anlamında iş yapan bir firmayız. Sanırsam boş bir firma değiliz 🙂

  * Markanızın yanında bir şeyler yazıyor. O ne?

  Markamızın sloganı.. "sanal gerçeklik oyun merkezi"

  * Niye bu marka?

  Türkiye'de sanal gerçeklik sistemleri kuran şuan için tek profesyonel firmayız. Bence sadece bu yüzden bile bu markayı kullanmayı hak ediyoruz.

  Umarım firmamız adına düzgün, seviyeli bir açıklama yapabilmişimdir. Takdir yüce milletindir 🙂

Ömer Faruk paylaştı.

Bizim kurallarla ilgili her mesajımıza özgürlük vs diye girip işimizi öğretmeye kalkanlar için taze bir örnek.

Konunun önemi yok ve adamlar haklı. İşleyişi görün diye anlatıyorum

Koskoca durumda sadece atılan bir yorum nedeniyle mahkemeye gidilmiş ve engelleme kararı çıkarılmış. Bizim de karar çıkınca haberimiz oluyor. Ama engelleme tüm konuya geliyor. Dolayısıyla içindeki tüm faydalı bilgilerle birlikte konu/durum uçuyor.
Burada aslında muhtemelen sadece yoruma engelleme olması gerekiyordu ve itiraz edilirse bu hale çevrilmesi mümkün olabilir. Ama adamlar o kadar titiz çalışmamış ve tüm konuyu şikayet etmişler ki onların avantajına tüm konunun da uçması. Elbette itiraz edecek durumumuz yok biz de konuyu sildik.

Şimdi artık umarım bir yorum yüzünden tüm konuyu neden sildinizciler için bu yeterli bir örnek olur. Çünkü hukuk yorum bazlı çalışmıyor. Başımıza bela olacağını tahmin ettiğimiz şeylerde sadece yorumları değil bazen durumu da, gereği yokken, siliyoruz. Bu örnekte de hiç gereği yoktu.

Konusu geçtikçe bu mesajımı gösterirsiniz.

Meraklısına, bu ne ilk ne de son mahkeme kararı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 54

Opera Free VPN gayet güzel çalışıyor, tavsiye ederim.

https://www.opera.com/blogs/desktop/2016/09/free-vpn-in-opera-browser-40

Free VPN | Opera browser with VPN service

Looking for a free VPN service? Opera is the first major browser to integrate an unlimited VPN service. Find out more.
BeğenFavori PaylaşYorum yap