Yeni bir Youtube kanalı başlattık. Yeni oyunlar keşfedip birbirimize tanıttığımız bir konseptimiz var. Eleştirilerinizi ve aboneliklerinizi beklerim. 🙂 #akış #oyun
https://youtu.be/15K35MrAcDQ

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba,
Laptop'a aynı model ismiyle satılan bir pil aldım. Orjinal pilin üstünde 10.8V yazarken, aldığım pilin üzerinde 11.1V yazıyor. Bu durum bir sorun yaratır mı? İnternette çok çelişkili cevaplar var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Herkese selamlar,

Evde eski bir laptop var. Yaklaşık 10dk kadar çalıştıktan sonra birden kapanıyor. Güçten kesilmiş gibi. Herhangi bir ısınma durumu gözleyemiyorum. Bir de BIOS veya Windows'un kurtartma başlangıcında yarım saattir bekliyorum, orada kapanmıyor. Sistem aktif olunca kapanıyor. Sebebi ne olabilir sizce?
#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • afmha @afmha

  Açıldıktan sonra bir nedenden dolayı fazla elektrik akımı çekmeye çalışıyor ve yetmediği için kapanıyor olabilir. Kurduğunuz vs. bir programdan dolayı oluyor olabilir, eğer kurulan bir yazılımdan dolayı oluyorsa Windows'u sıfırlama/formatlama şansınız varsa deneyin isterseniz.

  • Guan @guan

   Live linux ile test ediyorum şimdi. Elektrik akımı neden yetmeyebilir? Adaptör kaynaklı olabilir mi? Daha önce adaptör değiştirmiştik.

  • afmha @afmha

   @guan ilk aklıma gelen şey ekran kartı devreye giriyor ve fazla akım çekiyor olabilir. Orijinal adaptör kullanıyorsanız pek sorun olacağını sanmıyorum.
   Live linux ile test ederken ekran kartını da çalıştıracak bazı işlemler yapmayı deneyin eğer fiziksel bir sorunsa yine kapanır.
   Belki Windows ta kurulan bir sürücüden dolayı da oluyor olabilir.

  • Guan @guan

   Live linux ile de kapanıyor. En azından software kısmını eledik gibi. Daha detaylı gelişmeler aşağıda. 🙂

 • Guan @guan

  Evet durum ilginçleşiyor. Şöyle ki ben yukarıda bahsettiğim durumu laptop pilini çıkarmış vaziyetteyken yaşıyordum. Pili taktığımda ise daha ilginç bir durum var. Pil 3-4 saniye şarj oluyor, daha sonra pil %0 ve prize bağlı değil olarak gösteriyor. Ancak bilgisayar kapanmıyor da. Laptop kapalıyken şarj etmeye çalıştığımdaysa şarj ışığı yanıp sönüyor ve şarj olmadığını görüyorum bilgisayarı açınca.

  İnternetten epey araştırdım. İlginç bir şekilde bu iki durum birlikte görülüyor. Yani pilin şarj olmayıp ışığın yanıp sönmesi, pilsiz çalıştırınca ise random bir şekilde bilgisayarın kapanması.

 • burak karakus @yokkullaniciadi

  Pil takılı vaziyetteyken problem çıkartmıyorsa hiç kurcalamazdım, pille devam ederdim yerinizde olsam.

  Yazılardan anladığım kadarıyla laptop epeyce eski. Üzerine kafa yormayın, vakit ya da para da harcamayın bence. Çalışabildiği yere kadar çalışsın o şekilde. Çalışıyorsa kurcalama felsefesini benimseyin:)

Herkese merhabalar,

Android üzerinde yeni bir oyun yayınladım. Oldukça sade, fakat oldukça kafa yoran bir puzzle oyunu. Yakında iOS için de geliyor.

Puzzle severlere hitap edebileceğini düşünüyorum. Deneyip, eleştirilerinizi belirtirseniz çok memnun olurum. #akış #oyun

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.guan.numberbox

numberbox - Apps on Google Play

numberbox is a minimalist, relaxing and addicting puzzle game with numbers.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu devirde 4.000 ₺ altına güzel bir 4K TV almak mümkün mü? Önerisi olan var mı? #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 15

Laptop'ıma SSD takmak istiyorum ancak destekleyip desteklemediğini nasıl öğrenebilirim? #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap