pectenoid paylaştı.

Devam senelerdir deli gibi beklenen filmlerden biri de Philip K. Dick’in Androidler Elektrikli Koyun Düşler Mi..? adlı bilimkurgu romanından Ridley Scott tarafından 1982’de sinemaya uyarlanan Blade Runner (Bıçak Sırtı) efsanesiydi.
Neyse ki 35 yıllık bekleyiş sona erdi ve film, adını Geliş (Arrival) filmiyle duyuran Denis Villeneuve’e emanet edildi. Bu sefer de, “film beklentileri karşılar mı” endişesi doğdu; çünkü böyle örneklerle daha önceleri fazlaca karşılaşıldı. Bunun üzerine filmin eleştirmenlerden tam not aldığını görülünce hayranları rahatladı.
http://kayiprihtim.com/haberler/anime-cizgi/blade-runner-2049-kisa-filmler/

Blade Runner: 2049’un Öncesini Konu Alan Kısa Filmler Yayında

Aralarında Cowboy Bebop'ın yönetmeni Shinichiro Watanabe'nin çektiği bir anime ile Jared Leto'nun oynadığı bir bölüm barındıran üç kısa metrajlı filmi ücretsiz izleyin.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
pectenoid paylaştı.

Arkadaşlar herkese merhaba ve hayırlı kandiller.

Necmettin Erbakan Üniversitesi (KONYA) Makine Mühendisliği 4. Sınıf Öğrencisiyim. Bu yaz yapmak üzere organizasyon stajı için bir yer arıyorum.
Kendi işi olan tanıdığı olan ayarlayabilirim diyen varsa yardımlarınızı bekliyorum. Aranan şartlar arasında haliyle Makine Mühendisliğinin çalışma sahasını kapsaması ve mümkünse Makine Mühendisi çalışıyor olması isteniyor. 1-2 yere başvurdum ama buradan da duyurayım. Staj yapacağım il önemli değil. Şimdiden teşekkürler. Paylaşarak daha çok kişiye ulaşmamı sağlarsanız sevinirim 🙂

#TeknoYardım #Yardım #Staj #Akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
pectenoid paylaştı.

Yüzyıllar önce ufak bir kaç hikaye yazmaya çalışmıştım ama öyle amatörüm ki hikayecik olarak kaldılar bir türlü güzel bir kitap haline getiremedim. Belki okumak istersiniz;

https://goo.gl/Ksb6XB

#akış #gitbook #github #kitap #hikaye

BeğenFavori PaylaşYorum yap
pectenoid paylaştı.

Raspberry’ler için çok başarılı bir uygulamaya denk geldim. IoT için deniyor ama genel amaçlıda kullanılabilir. Kurdum ve denedim çok beğendim. Programın özelliklerine geçmeden önce Apple için uygulaması olduğunu belirtmem gerekiyor.

* App yaratabiliyorsunuz, özelleştirebiliyorsunuz
* Kurması kolay
* Esnek olması
* Tetiklemeler yapılabiliyor. örneğin giriş değeri değişirse mail at gibi
* Zamanlandırılmış görevler yaratılabiliyor.
* GPIO’lar izlenebiliyor veya değiştirilebiliyor.
* Uzaktan kontrol yapılabiliyor.

https://www.cayenne-mydevices.com/

Tavsiyem siteye girip bakmanız.

#raspberry #pi #raspberrypi #control #iot #internetofthings #akış #akis

BeğenFavori PaylaşYorum yap
pectenoid paylaştı.

“[n]Beyin Bilimkurgu Öykü Yarışması; Yıllardır, beynimizi ve zihnimizi, en hayret verici, en eğlenceli ve en muhteşem özellikleri ile sizlere anlatmaya çalışan [n]Beyin, sizlerin zihinlerinizdeki “beynin geleceğini” merak ediyor. O yüzden hepinizi 1. [n]Beyin Bilimkurgu Öykü Yarışması’na katılmaya davet ediyoruz.”

http://nbeyin.com.tr/bilimkurgu-oyku-yarismasi/

#akış #nbeyin

BeğenFavori PaylaşYorum yap