#TeknoYardım #Windows Merhaba, öncekilerde olduğu gibi Microsoft'un sitesinden iso indirip, Rufus ile boot bellek yapıp format atmak için işe giriştim. HDD sadece arşiv için kullanıyorum, sistemi SSD'ye kurdum. Boot sıralamasında SSD önünde "Windows Boot Manager" ibaresi de var. Daha önceki formatlarda sadece disk adı çıkıyordu. Sistem kurulumunu yaptım, sorunsuz çalışıyor gibi. Bu ibarenin anlamı nedir? Neden daha önce yoktu, bir sorundan dolayı mı böyle?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Xiaomi Mi A3 Ekim ayı güncellemesi dün gecikmeli olarak geldi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

iOS tarafında batarya sağlığı iyi durumdayken küçük mah değeri ile yazılım uyumu birleşince kullandığın kadar gidiyor, kullanmazsan ya hiç ya da çok az gidiyor. Android tarafında büyük batarya kapasiteleri var fakat bunu yazılımla en verimli kullanıp yazdığı değeri gerçekçi/uzun kullanan marka hangisidir? İlk akla gelen üstadı etiketleyelim 🙂 @umtk

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım #İnternet Ankara'da Superonline kullanıp, hız konusunda sorun yaşayan var mı? Fiber olmasına rağmen özellikle bir haftadır düzenli ve verimli hız alamıyorum. 24 almam gerek bazen 2-3 bazen 8-9 da düşüyor, bazen 24 oluyor tekrar. Müşteri hizmetlerini aradığım sırada düşük hızı tespit ettirdim, ekip geldi o an şansıma olması gerekn hız çıktı bir şey yapamadılar. Bölgesel bir çalışma ve arızada yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Firefox #TeknoYardım @erenhatirnaz @distance Firefox kullanan iki arkadaşı bildiğim için yardımcı olacaklarını düşünüyorum. Firefox ile flash isteyen sitelerde video izleme ve bazı tıklamalarda sorun yaşıyorum. Flash ile ilgili bir durum mu başka bir şey mi? Nasıl çözebiliriz. Sorun yaşadığım siteler Beinsport ve Amazon, ama bu sitelere benzer yerlerde de sorun yaşanabilir. Şimdiden teşekkür ederim.

Güncelleme: Sağ olsun @distance arkadaşın Firefox'u sıfırlama tavsiyesi ile çözüldü. Diğer arakadaşlara da ayrıca teşekkürler.
https://support.mozilla.org/en-US/kb/refresh-firefox-reset-add-ons-and-settings

Refresh Firefox - reset add-ons and settings | Firefox Help

Restore Firefox to its default settings while saving essential data. This can fix slowness, crashing, search hijacking and other problems.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

Boyutu yetersiz geldiği için elimdeki SSD'yi satıp, yenisini almayı düşünüyorum. Buradan satarak birine de yardımcı olmak isterim. Bir konuda danışmak için yazma gereği duydum, ürünün garantisi devam etmekte. Bu garanti ile ilgili bir durumda benim sattığım kişi fatura ile mi yararlanır? Faturayı da sattığım kişiye göndermem mi gerek? #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
davinci paylaştı.

Netflix Premium Ultra HD Hesap Çekilişi
----------
Netflix Aile üyeliğimi benle birlikte kullanacak 3 kişi için çekiliş yapmaya karar verdim.
Çekiliş 8 Mart Dünya Kadınlar günü 23.59 'da sona erecek.Sonuçlar 9 Mart Cumartesi açıklanacak.
Şartlar:
1- Daha önce Netflix kullanmamış olmak.
2- Beğenip paylaşmak.
"Katılıyorum." yazarak katılabilirsiniz.
Amaç ilk defa deneyimleyecek arkadaşlara fırsat vermek.Sizin de bu konuda hassasiyet göstereceğinizi umuyorum.
İyi Şanslar! #netflix #çekiliş

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 31

https://www.kitapyurdu.com/ Kitapyurdu'nda kitaplarda KDV oranının kalkması sonrası hazırlık... Çok nadir olarak mecliste iyi bir şey oldu 🙂 Herhalde rahat koltuklarda uyurken el kaldırma alışkanlığından geçti 🙂

DÜZENLEME: İlk günün kusuru herhalde fiyatlar oturmamış, haklı olarak tepkide bulunmuştuk. Ben de çeşitli kanallarla Kitapyurdu'na sitemde bulunmuştum. Verdikleri cevapta sitenin tamamına KDV indirimi uygulandığı yönünde oldu, şu anda fiyatlar oturmuş durumda.

#kitap #kdvindirimi #KİTAP

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 15

ÇÖZÜLDÜ
İPhone 6s telefonumda not uygulaması olarak iOS Notlar'ı kullanıyorum, bu zamana kadar da gayet memnundum. Fakat 12.1.2 (16C104) sürümüne sıfırdan kurulum yaparak geçtikten sonra notlarımda bulunan kilitli notları açamıyorum. Önceden Touch İd ile giriş yapıyordum, hâlâ aktif olmasına rağmen parmak okuma hiç çıkmıyor. Parola soruyor, sürekli kullandığım parolamı da girmeme rağmen doğru parola değil uyarısı veriyor. Ayarlar>Notlar>Parola bölümünde Touch İd dediğim gibi aktif ama çalışmıyor. Parolayı sıfırla dedim, Apple kimliğimin şifresi ile girerek yeni parola oluşturuyorum, notlara gittiğimde yine aynı hatayla karşılaşıyorum. Bu sorunu önceki sürümlerde hiç yaşamadım. Apple Feedback'e de yazdım. Ya yeni sürümü bekleyeceğiz, ya notlarımız uçup gidecek! Sorunu yaşayan var mı? Ya da aynı sürümde olup deneyebilecek bir arkadaş var mı?

Güncelleme:
Bu tarz parolalar için kullandığım hep aynıdır ama yine de başka olabilecek kullandığım parolaları denemiştim, denemediğim bir tane kalmış onunla açıldı. Normalde şifre-parola değişikliklerini hep şifre yöneticisinde hemen güncellerim ama o sırada askerde olunca o yüzden değişikliği yapamamıştım. Bu not uygulamasını kullanan varsa mutlaka parolaya hatırlatıcı koysun. Parola sıfırla eski parolayı sıfırlamıyor illa ki hatırlamak lazım. Yoksa kilitli kalan notlara Apple da bir şey yapamıyormuş. https://support.apple.com/tr-tr/HT205773

#iOS #iPhone #Apple

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Bulut Fırat @kurabi

  Icloud'un web istemicisi üzerinden girdiğinizde de benzer sorunlarla karşılaşıyor musunuz?

 • Papa Emeritus @pope

  Sıfırdan kurulum yaptıktan sonra şifre istemesi bug değil, normalde de öyle çalışıyor. Parolanızı yeniden girdikten sonra Touch ID kullanıma açılacaktır. Ek olarak parolanızı sıfırlasanız bile eski notlar için olan parola değişmez. Siz doğru olduğunu düşünüyorsunuzdur ama büyük ihtimal notlar için farklı bir şifre girdiniz. Eski şifrenizi hatırlamak dışında bir çözüm yok. Böyle bir bug olsa şimdiye kadar duyulurdu ama yine de emin olmak istiyorsanız telefonunuzu public beta ile üst sürümlere yükseltin.

  • davinci @davinci

   Bu tarz parolalar için kullandığım hep aynıdır ama yine de başka olabilecek kullandığım parolaları denemiştim, denemediğim bir tane kalmış onunla açıldı. Normalde şifre-parola değişikliklerini hep şifre yöneticisinde hemen güncellerim ama o sırada askerde olunca kalmıştı. Teşekkür ederim, güncelleyeyim.

 • gülşah ergin @gulsahergin4

  gözünü seveyim gör beni aynı durum başıma geldi bişey yapamıyorum bi çözüm bulduysan lütfen cevap ver

#OtoSeyir #KlasikOtomobil 29 Haziran-1 Temmuz 2018 tarihleri arasında İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde yaklaşık 500 adet klasik otomobilin yer aldığı "Klasik Otomobil Festivali" düzenlenmiş.

Mercedeslerin daha da Mercedes olduğu zamanlar be...

500 Araçlık Klasik Otomobil Festivali'ni gezdik. 16 aracı inceledik.

29-Haziran-1 Temmuz 218 tarihleri arasında İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde oldukça güzel ve zengin bir gösteri vardı. Yaklaşık 500 adet klasik otom...
BeğenFavori PaylaşYorum yap