Donanım

Asus GeForce ROG Strix 1660 Ti ve TUF 1660 İncelemesi

Asus'un NVIDIA GeForce 1660 Ti GPU kullanan ROG Strix 1660 Ti OC ve fanı özellikle sağlamlaştırılmış TUF serisinden 1660 OC ekran kartını inceliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 16 / 26

Değerlendirme: AMD Ryzen 3000 Serisi

AMD'nin Ryzen 3000 serisi ile ilgili testler öncesi ilk değerlendirmemizi yayınlıyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 68

Corsair Carbide SPEC-05 Kasa incelemesi

Corsair'ın sade tasarımı ve serinin içinde ekonomik fiyatıyla öne çıkan Carbide SPEC-05'i inceledik.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

ITOPYA TT-M9460 Oyun Sistemi İncelemesi

ITOPYA'nın 1080p oyun için hazır olarak sattığı TT-M9460'ı inceliyoruz. Sistemin temel özellikleri, Yeni nesil Intel Core i5 işlemcisine ve NVIDIA'nın GTX 1660 GPU'suna sahip olması.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 50

Eski Parçalarla Yeni Sistem Kurmak

Videolarımızın çekimini ve kurgusunu yapan Gökhan Aslan'ın TV ile kullanmak ve 1080p'de oyun oynamak için ihtiyaç duyduğu bilgisayarı, elimizdeki artık pek güncel olmayan parçalarla kurduk. Gerektiği yerde yeni parçalar da kullandık ama performanstan sorumlu bileşenler 'eski nesil'.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 34

MSI GeForce GTX 1660 Gaming X İncelemesi

NVIDIA'nın orta seviye ekran kartlarına kattığı GeForce GTX 1660 ekran kartlarının Ti eki olmayan düz modelini MSI'ın örneği üzerinden inceliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 22

Corsair Spec Delta RGB Kasa İncelemesi

Corsair'ın RGB fanlarla donatılmış, Spec Delta RGB kasasını inceliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 24
 • Murat Gamsız @gamsizm

  Önü kapalı ise havayı nerden alıyor bu fanlar?

 • Murat Gamsız @gamsizm

  @ronniejamesdio Valla gayet iyi üflüyor fanlar ki ben tam devir yapmadım.

 • Ufkabakan @ufkabakan

  @ronniejamesdio
  Size katılmakla beraber, bu üründe ön kapağın yanlarından ve altından hava alamaya yönelik bir ön kapak sistemi kullanılmamış. Onun yerine önde asimetrik yapılarda mazgal yapısı var ve buralardan hava alıyor. Sizin bahsettiğiniz tarzda bir kasa kullanıyorum ben de ve manyetik menteşeli ön kapağını sökmek zorunda kaldım, yetersiz hava akışı sebebi ile. Tabi önü tümden açık mazgal olsa çok daha iyi hava alır.

  @gamsizm
  Murat Bey, sadece bu incelemede ki yorumlara verdiğiniz cevaplara bakarak dahi, sosyal ağınızın sözcüsü olan bir editöre göre, fazlaca gergin, agresif bir tutum sergilediğinizi, "üzülerek" söylemek istiyorum. Tarzınızı biraz daha yumuşatmanızı dilerim.

 • Murat Gamsız @gamsizm

  @ufkabakan Corsair'ın incelediğimiz tüm kasalarında bu tip hava girişi standart. Model düz ise yanlardaki hava alış kısımları uzun ve kapak boyunca oluyor. Corsair haricinde de zaten bir kasa düzgün ise bu şekilde tasarlanmış olmalı. Hala hava girişi açılmamış kasa varsa o da firmanın ayıbı.

  Tarzım sert değil. Daha doğrusu o an yanımda değilseniz nasıl yazdığımı bilemezsiniz. Sizin yorumunuz o şekilde sadece. Cevap verdiğim kişiler ile TS dışında da görüşüp yazışıyorum benin yazımdan alınacak kişiler değiller.

MSI Gaming X GeForce GTX 1660 Ti İncelemesi

NVIDIA, orta seviye ekran kartlarını güncelledi. Bu videoda MSI Gaming X GeForce GTX 1660 Ti ile 1660 Ti ekran kartını tanıyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 23
 • Ahmet aykök @systemnet

  yav 1 ay olmadı 1050ti alalı :((((

 • Orçun @orcnd

  neyseki bitcoin çakıldı yoksa bu kartları kimse bulamazdı. tam mining kartı hem güç tüketimi düşük hem az ısınıyor hemde güçlü

 • S2Jackson @s2jackson

  rtx 2060 a bakın.

  gtx 1660ti aldım. şuan saç baş yoluyorum. hangi monitörü alsam diye. 1080 p de 165 hz alayım dersen Asus VG258QR karşına çıkıyor. tam olarak ekran kartının performansını kullanıyorsun. 0.5 ms tepki süresi. fakat karşına şimdi de tn panel çıkıyor. geleceğe yatırım olmaması çıkıyor.
  tn panelden kurtulmak için de va panele geçiyorsun. ips paneller için yüksek hz sunmadığı için bakmanın anlamı yok. burada ise 144 hz va samsung (C24FG73) ve msi (mag241 serisi) geliyor. asus a göre hz den kısıyorsun ama görüntüye bir + ekleniyor. yine 2k değil- geleceğe yatırım değil.

  2k ye gelince gtx 1660ti için bazısı diyor işte 1660ti 1080p de optimum çalışır. hiçbir zaman yüksek hz leri göremezsin. 50 fps altında ise freesync yırtılma yapar deniyor. ama elin yine de 1080p ile indirimde aynı fiyata bulabileceğin 2k 144 hz freesync 27 inç karşına çıkıyor. (HP 27xq 27). ileriye yatırım yapayım diyorsun. zamanı gelince upgrade ederim 144hz stabil de oynarım diyorsun. fakat getirileri götürülerinden az olduğu için buna da karar veremiyorsun. bazısı diyor 1070 ile rx590 ile 2k da oynuyorum sıkıntı yok diyor, bazısı 1660ti için 2k ya bulaşma. hiçbir zaman karar veremiyorsun.

  fakat gidin azıcık para kıyın/indirim kovalayın. minimum rtx 2060 alın. ryzen 3. nesil çıkınca onunla şenlendirin. 2k 144 hz freesync monitörü kafanızda soru işareti olmadan çekin.

  1660ti için monitör tavsiyesi alınır. özellik olarak da verebilirsiniz. 1080 p içinse eğer 27 inçte piksel sayıldığı için 27 inç aşağısı filan gibi. artık en sonunda (bileşenleri aldım. işlemci eksik. computexi bekliyorum karar vermek için. ürünler 0 kutusunda duruyor.) 1660ti satıp 2060 alacağım o kadar büyük bir sorunsaldayım.

M2 Adaptör ile Yeni ve Eski Anakartlara M2 SSD Takmak

M2 adaptör kullanarak, yeni ve eski anakartlarınıza M2 SSD takıp son hızda kullanabilirsiniz ancak bilmeniz gereken bazı önemli detaylar var. Video'da bahsettiğimiz adaptör burada.

Bu videoda PCIe X8 hızının ekran kartlarının performansı nasıl etkilediği ve PCIe 2.0 ve 3.0 arasındaki performans farkını da göreceksiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 117

Corsair Carbide 275R Kasa İncelemesi

Corsair'ın güncel sistemlerin ihtiyaçları için üretilmiş kasası 275R'yi inceliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 16