TurkNet’ten sevindiren hamle: Adil Kullanım Kotası kaldırıldı!

Ülkemizin önemli telekom operatörlerinden olan TurkNet, internet kullanıcılarının en fazla şikayetçi oldukları "Adil Kullanım Kotası" uygulamasına son verdiğini duyurdu.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar,

HTC'nin yıllardır yaptığı işleri düşününce herhalde en iyi tasarımı bu telefonda yapmışlar demek geldi içimden. Eğer fiyat etiketi'nide mantık sınırları içinde tutabilirse gayet iyi satış yapabilir bir telefon olur, HTC'nin epey zamandır bir çıkışa ihtiyacı var yoksa sonu pek iyi görünmüyor.
https://www.youtube.com/watch?v=WRrX1vVqOSg

HTC Ocean HTC U

HTC Ocean HTC U Note
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Başka yerde göremediğim için alıntı yapmak durumunda kaldım, memleketin kaşınması en tatlı konularından biri daha uzatmalı çözümleme ile tatlıya bağlanabilir, evde 25Mbit kullandığım için kota sonrası 3mbit yerine 16mbit'e düşecek olması ciddi manada iyi olacak, hatta hızınıza göre bu durumun değişmesi daha bir güzel olmuş, 1 Mayıs 2017'den itibaren denmiş olması bende hala bir takım hazırlıkların bitirilemediği gibi izlenim uyandırdı, 31 aralık 2018'den sonra kotanın tamamen kalkması mevzusu ise en can alıcı nokta, muhtemelen çoğu zaman karşılaştığımız hız, erişim sorunu vb aksaklıkların 2 yıl daha ihale edileceği mantıklı bir mazeret olacak.
Ne diyeyim şaşırdım ve sevindim ama inşaallah sonunda sinir bozucu bir şeyler çıkarmazlarda sevincimiz kursağımızda kalmaz.

https://www.donanimhaber.com/diger/haberleri/Ulastirma-Bakani-Adil-Kullanim-Kotasi-2018de-kalkiyor-BTK-Aciklamasi-ile-Guncellendi.htm

Ulaştırma Bakanı: Adil Kullanım Kotası 2018de kalkıyor [BTK Açıklaması...

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, yeni yıla saatler kala önemli açıklamalarda bulundu. Adil Kullanım Kotası'nı da içeren açıklamara ilişkin detaylar haberimizde.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

İlginç bir haber daha, ilginç çünkü devlet bir disiplini önce kendi kurumlarında uygulamalı ve başarılı olmalı ki sonra genelde de bunu zorunlu hale getirebilsin, değersiz yada mesnetsiz bir hamle gibi görülsede F Klavye vakası bir dayatma değil tam tersi başarılı olursa güzel bir hamle olur.
Bundan sonraki hamle kendine has bir Linux vb işletim sistemi ve yan uygulamaları kullanmaya başlamak olmalı, bu konularda sektörden bilgili tecrübeli insanları şuanda toplayıp üzerinde kafa yorulmalı, bir süre sonra emekler karşılığını verir.
Değişiklikler sancılı olsada dirayet gösterip çaba sarfedilip başarılı olunabilir.

https://www.donanimhaber.com/diger-bilim-ve-teknoloji/haberleri/2017-yilindan-itibaren-F-klavye-zorunlu-hale-geliyor.htm

2017 yılından itibaren F” klavye zorunlu hale geliyor

Gerçekleştirilen düzenlemeyle birlikte 2017 itibariyle kamu kuruluşlarında "Q" klavyeler kaldırılacak ve bunun yerine Türkçe yazımına daha uygun, yeni standartlara sahip "F"klavye kullanılacak.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • paratoner @paratoner

  Şaşırtıcı olmaması gereken şeyler şaşırtıyor neden bilmiyorum, mehter takımı gibi ilerliyoruz memleketçe her alanda, bu gibi işlerin hayata girmesi = değişim dönemleri gerçekten can sıkıcı oluyor. Memurların etkileyici klavye performanslarına ne derece etki edecek bilmiyorum ya orası da ayrı bir konu. 😀

 • Hasan Dilek @hasan-dilek

  Birisi F klavye diyince aklıma LP nin gündem de söylediği aklıma geliyor. "Q klavye ile ne yazamadın?". F klavye bence devlet meselesi olmamalı

  • paratoner @paratoner

   Kısmen haklısın fakat elde F varken en başından itibaren kullanılmaması bir garabet, zararın neresinden dönülse kardır bence, alışkanlıklar dirayetle ısrar edilerek değişir, devlet bu ve benzeri yanlış oluşturulmuş işleri düzeltmeli bu şahısların işi değil.
   Yerli yazılım üretilmeli ve en azından devlet tarafında bu böyle olmalı ki halktada bir karşılık bulsun, Google vb arama kaydını tutar yapay zeka için kobay oluruz, keza aklınıza gelebilecek her yazılım artık bir içerik toplayıcı ve geliştikçe daha iyisi yapılıyor, bu sadece bir örnek ve çoğaltılabilir.
   Klavye konusu basit bir konu eve ama zararın neresinden dönülse kardır, hele ki ortada bir F klavye seçeneği varken.

 • arandur @arandur

  Ben memurum, devlet F klavye verse de gidip parasıyla Q klavye alacağım. 34 yaşından sonra klavye değiştirmeye niyetim yok.

Günün haberi bu;
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "75 euroya kadar yapılan siparişler Türkiye`ye gümrüksüz girebiliyor, bu da haksız rekabete yol açabiliyor. Bunu 30 euroya düşürdük" dedi.

Ya şimdiye kadar memleket'teki onca dandini satıcıdan bir şekilde kurtuluyorduk 75 Euro derman oluyordu ki hatta 150 Euro olsun filan derken eldeki bulgurdanda olduk iyimi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şu sistemlerin mantıklı fiyatları inmesini istiyorum, 3-5 arkadaşl kurbanlık hayvana girer gibi birleşip bundan bir tane almak fena olmazdı.

https://www.youtube.com/watch?v=EkPXLPIbIQY

GTA V on the Force Dynamics 401cr motion platform!

We made GTA V work on the 401cr motion system. It's waaaay more fun than I expected, and hats off to Rockstar for the super-detailed physics. It's brilliant stuff! EDIT: We've been getting a lot of...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bugün Windows 95'in 20. yaş günüymüş, birkaç yerde benzer haber okuyunca nostalji yapayım istedim, o zamanlar windows 3.1'le haşır neşir olduğumuzdan o günleri hatırlayınca ne kadar yaşlandığımı hissettim. Öncesinde şöyle olacak böyle olacak diye ufak 1-2 haber okumuştum dergilerde, çıkışıda yanılmıyorsam ATV'de yapılmıştı ali kırca filan vardı ana haber bülteninde, advertorial haber denilen şeyin hatırladığım ilklerindendir.

Kaynak: http://www.hardwaremania.com/haber/2015/08/24/windows-95-20-yasinda/

Windows 95, 20 yaşında! - hARDWAREMANIA

Microsoft‘un işletim sistemi anlayışında büyük bir atılıma imza attığı Windows 95 bugün itibari ile 20 yaşına girdi. 24 Ağustos 1995‘te ‘Merhaba Dünya’ diyerek hayatımıza giren işletim sistemi üzerine koydukları ve kullanıcıların istekleri doğrultusunda şu sıralar...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

MS'un Windows 10'u gerçekten bedava olarak vereceği gerçek ama bunu w7 ve w8 kullanıcılarına yapacaklarını belirttiler o kadar, kurnazlık yapıp kopya bile olsa sistem güncellemesi ile yükseltebileceksiniz kısmında "sistem kayıtlı değilse yükselttiğiniz w10'u aktive edemeyeceksiniz" demedi, çok bilmiş IT medyası ve yazarları buna atlayıp MS'un ağzındanmış gibi yazdığı için şuan bunları konşuyoruz... Boşuna dememişler "delinin biri kuyuya taş atar kırk akıllı çıkaramaz"

Korsan kullananlar yine crack yaparak kullanır artık.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

LP'nin bahsettiği Asus Zensation serisine ait bir monitör, fiyatıyla el yaksada güzel bir ürün olduğu kesin.

Kaynak : http://fareastgizmos.com/computing/asus-unveils-proart-pa329q-4kuhd-monitor-for-professionals-at-computex-2015.php

Asus unveils ProArt PA329Q 4K/UHD Monitor for professionals at Computex 2015 - Fareastgizmos

Asus today announced a Zen-inspired product lineup designed to provide users with the ultimate digital life. Members of the press got a close-up look at th
BeğenFavori PaylaşYorum yap