Aha aşı çıktı nasıl mutlu oldum. Sabah baktığımda aşı gözüküyordu daha demin baktım aşı alabildim. Düzenli kontrol etmekte fayda var. 26 yaşındayım. Sektör havacılık (ücretsiz izindeyim)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

pazardan bulunan güzelliğe bakar mısınız 😀 şaka maka tezgahtan kaft tişört çıktı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir şey sorucam. Dilenciye neden para verirsin? Para verme motivasyonu nedir? Parayı alsın ve ihtiyaçlarını gidersin ve dilenmeyi bıraksın diye mi? Yoksa daha çok dilenmeye teşvik olsun diye mi? Çünkü ben dilenmeyi bırakan kimse görmedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 31
 • huseyin/azuren @hegemen

  Devlet teşviği +vatandaş teşviği

 • sms55 @sms55

  Size dilencilerle ilgili çok eskilerden kalma bir anımı anlatayım.
  O zamanlar bir mağazada benden 10-15 yaş kadar büyük bir abi ile çalışıyorum. Aslında mağazada çalışan çok da ben işi öğrenmek için onunla fazla takılıyorum.
  Bu abimiz de mahallede ne kadar deli, dilenci tarzı adam varsa hepsini tanıyor, hepsi ile bir çeşit diyaloğu var. Ama öyle dilendirme, paralarını yeme felan yok yanlız şakalaşma çok.
  Dilenciler mağazaları sırayla geziyor para istiyor, bizim mağazaya gelince direkt bu abinin yanına gidiyor, çay söyleniyor, iş yoksa gırgır şamata felan.
  Bir gün 60 yaşlarında bir dilenci geldi. Bu abimizin eski tanıdıklarından.
  Elinde bir çuval. Çuval yarıya kadar dolu.
  İşte bununla konuştular felan. Sonra beni çağırdı. Ya şu çuvala bir baksana dedi. Baktım.
  Aman Allahım. Çuvalın içi balya balya para dolu ancak bütün balyaların bir tarafları fareler tarafından kemirilmiş.
  O dönem şirketin banka işlerini ben takip ediyorum ya, bana bu paraları Ziraat Bankasına götürüp değiştirirmisin diyorlar.
  Yahu bankacının o paraları sayması 3 gününü alır.
  Bazı destelerin yarısı yenmiş bazılarının ucları yenmiş.
  Dedim dilenciye bu kadar parayı niye evde saklıyorsun, bankaya yatırsaydın ya?
  Ne cevap verdi biliyormusunuz ?
  Ben her sene güz ayında yatırıyorum bankaya. Daha bir sene olmadı..

  Selamlar.

 • august @august

  Yukarıda ki arkadaşın dediği gibi vicdan mastürbasyonu. Bazıları çevresine şov yapmak istiyor, bazıları kendilerinin iyi bir insan olduğunu göstermek istiyor. Kendilerinin iyi olduğunu göstermek isteyenler başkasına göstermek zorunda değil, kendi kendine de bir tatmin yeterli olabilir.

  Hiçbir karşılık olmaması imkansız çünkü psikolojik olarak rahatlıyorsunuz. Ben vermem, yardımla fakirliği çözmez aksine arttırırsınız. Bu bir kültür, insanlar bunu kötüye kullanıp bunu meslek hatta yaşam tarzı haline getiriyor ve leş bir kültür oluşuyor. Sırf dilenmesi için kaçırılan ya da doğurulan çocuklar var, o çocuklar bulundukları ortamdan ve yetersiz ya da yanlış eğitimden keko oluyorlar ve nefret objeleri haline geliyorlar. Çektikleri ve çektikleri acı ve rahatsızlık yan ürün.

  Bunu desem de insanlar yine yardım yapacak çünkü vicdanları mantıklarını baskılıyor, tıpkı sokak hayvanlarını besleyenler gibi. İnsanlar aptal.

https://youtu.be/eK1gfansD_g şu arkadaşın kanala bir göz atsanıza. Yapmaya çalıştığı şeylerin başka bir örneği olmayabilir 😀 merak ediyorum sadece hobisi olamayacak kadar bilgi sahibi bu arkadaş

HP 9825 Repair Part 8: It boots again!

We continue our mad chase to revive the RAM, use noodle logic simulation to bust a dead Intel chip, and finally succeed in reviving our HP 9825.Our sponsor f...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şu özel günlerden aşırı nefret ediyorum. Telefonla olan kutlamalar o kadar külfet geliyor ki. Ne kendi doğum günümü ne başkasınınkini ne de başka bir özel günü kutlamam kutlamak istemiyorum. Son 4 5 senedir iyice samimiyetsiz gelmeye başladı bu kutlamalar. Aile içinde yapıyoruz ne yapıyorsak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9

Orkide simetrisi. Telefon a72 makro modu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#çayseyir Çay demleme konusunda iddialı olan varsa bilgilendirin arkadaşlar lütfen beni. Anamlarla kavga edicez en sonunda onlar çayı acı ve buruk seviyorlar bende taze ve yeni demlenmiş seviyorum. Çayı genelde annem demler ama nasıl oluryprsa her seferinde acı ve buruk çay demiyor kendine göre.

Ben kendi damak tadı a göre acı olmadan takribi10 15 dakika demlendikten sonra seviyorum. Üstünde daha fazla demlenirse çay acıyor tadı kaçıyor.

Sormak istediğim şey 10 15 dakika çayı demlendikten sonra metal çaydanlıktan alıp cam çaydanlığa alsam olur mu? Deneyen bar mı bu yöntemi.

Yada son çare kendime küçük bir çaydanlık alıp kendi çayımı kendim demlemek bakır çaydanlık yada porselen siz hangisini tavsiye edersiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 17

Ortamlarda temizlik sosyal mesafe falan dersin. İşbu yazı insanların bilinçsizlik umursamazlık seviyesini gösterir.

Dipnot: pandemiden dolayı işsiz kaldığım için pazarcılık yapıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap