Şu filmi izledim. İçiniz ısıtan çok güzel bir film. Emilia Clarke'a aşık olabilir ve neden hayatınızda böyle biri olmadığını sorgulatabilir. Şiddetle tavsiye ederim. Varsa kız/erkek arkadaşınızla seyrederseniz bonus olur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@umtk 3.5-4 civarına tavsiye edebileceğin ya da şu gelecek şunu al diyebileceğin cep telefonu var mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Adem Abi hakem heyetlerinde dosyaların reddedilme gerekçeleri ve yapılması gerekenleri anlattığı bir video hazırlamış. Firmalarla sıkça sorunlar yaşadığını iletenler oluyor ve yasal olarak bir sürece girmek istediğinizde danışma ihtiyacı duyuyorsunuz. Bu içeriğin bu konuda faydanıza olacağını düşünüyorum.

Tüketici Hakem Heyetleri Dosyamızı Neden Reddeder? (Ret Gerekçe Örnekleri...

Ayrıcalıklardan yararlanmak için bu kanala katılın:https://www.youtube.com/channel/UCqkRBGG8n8toqYhHhM-Wt7g/joinTüketici Hakem Heyetleri tarafından uyuşmazlı...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aşı olan yakınlarına antikor baktıracakların belki işine yarar çünkü bu testleri yapan kliniklerde bulunan doktorumsular hiç bir şey bilmiyorlar. Sonuçlar sırasıyla ben, annem ve babaannem. Aşının 2. dozunu ben 15 aralıkta, annem 15 şubatta, babaannem ise 27 şubatta oldu. Son fotoğraf ise ölçüm yapılan Roche Cobas sisteminde, PCR pozitifliğinin üstüne min. 35 gün geçmiş kişilerin olan antikor sonuçları. Sonuçları hastalığı geçirenlerle kıyaslamak lazım. Bilindiği gibi antikorlar zaman içerisinde düşüyor fakat bir süre sonra plato yapması bekleniyor. Büyük ihtimal benim sonucum plato yapmış olan sonuç. Benim 3 ay sonraki sonuçlarımla hastalığı geçirenler 35. gün civarında olan sonuçlarına bakınca, antikor seviyesi çok müthiş değil ama kötü de değil. Büyük ihtimal benim 50 gün önceki sonuçlarım çok daha yüksek çıkardı zaten. Başka bir testte sonuçlarım hastalığı geçirenlere kıyasla oldukça iyiydi aşıyı olduktan 2 hafta sonra. Antikor sonuçları her şey demek değil ama belli bir seviyenin üstünde olması önemli. Aşının tamamen etkisiz olan ihtimalini de göz önünde bulundurursak durumu olan herkes aşıyı olduktan 2 hafta sonra ve bunun ardından 3 aylık aralıklarla test olmalı.

Roche PDF: https://diagnostics.roche.com/content/dam/diagnostics/Blueprint/en/pdf/cps/Elecsys-Anti-SARS-CoV-2-S-factsheet-SEPT-2020-2.pdf

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Modemin hat değerlerinden bir şey anlamıyorsanız ve bir fikriniz yoksa değerler hakkında şu resim çok faydalı olabilir:

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

#mutfakseyir Çay seven ahali aranızda bu ürünü deneyen oldu mu nasıl tadı 🙂 #çayseyir #çay

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 34

Rock Zircon Kulakiçi Kulaklık

 

♦ Önsöz

Merhabalar. Bu ürünü size inceleme sebebim bu incelemenin f/p olarak tavsiye niteliğinde olması.

Ürünü Banggood'dan takipli çin postası biçiminde aldım. Elime geçmesi tatille birlikte bir ayı buldu.

Ses sistemleri konusunda çok fazla bilgi sahibi değilim o yüzden daha çok olayları giriş seviyesinde anlatmaya çalışacağım.

Ürün linki;

http://www.banggood.com/ROCK-Zircon-In-Ear-Wire-Control-Stereo-Nylon-Weaving-Stereo-Earphone-For-Cellphone-p-998892.html

 

Bu ürünü tavsiye ederek almamı sağlayan ve kafamdaki boşlukları çözen başta @yasin'e ve Telegram grubundaki tüm arkadaşlara teşekkürlerimi sunarım.

 

Neyse lafı uzatmadan izlenimleri paylaşmaya başlayalım 🙂

 

♦ İzlenimler

 

Türkiye'den önceden aynı fiyatına aldığım  Sony MDR-EX15LP'nin temassızlık sorunları bahanesiyle bu kulaklığa geçince giriş seviyesi bir Sony almakla büyük bir kazık yediğimi anladım. Türkiye'deki mağazalar kulaklıkları cidden pahalı satıyor. Rock Zircon'u kullanmaya başlayınca bende bir devrim etkisi yaşattı. 🙂

Kulaklıkta ilk farkettiğim sesi ne kadar yükseltirsek yükseltelim o sesin tadı bozulmuyor.

Önceki kulaklığımda tizler patlıyordu fakat bunda böyle bir şey deneyimlediğim kadarıyla  söz konusu değil. Hatta telefonum General Mobile 4G 'nin bildiğiniz üzere ses gücü yetersiz olsa da bu kulaklıkta  son ses dinleyemedim (kulağa zarar vericiydi). Hatta telefonumun bu kulaklığa yeterli gücü veremediğini düşünüyorum.

 

Bu kulaklığın size vereceği etki geçeceğiniz kulaklıktan ve kullandığınız ses çıkışına göre değişkenlik gösterebilir.

 

Bu kulaklık sizlere basların gizemli derinliğini sunup enstrümanların daha tok ve anlaşılır bir biçiminde yansıtması ile solistin arkasındaki o gizemli dünyanın kapıları size açılıyor. ( Reklam metni gibi oldu çaktırmayın. 😛 )

 

Şaka bir yana , baslar ve tizler kulağıma güzel ve sorunsuz geldi. Ses berrak ve boğuk olmadan çıkıyor.

 

 ( Kulaklığın iç kısmı )

Kulaklığın ayrım kısmına kadar kalite hissiyatı gösteren örgü ile geri kalan kısmı ise sağlam bir plastik ile örtülmüş. Sağ kısmın hemen altında ise düğme kısmı bulunmakta bu düğmenin arkasında ise mikrofon alıcısını görüyoruz.

Yani tasarımı hiçde fena değil. Öyle kalitesiz aşırı ucuz çin malı kulaklar gibi değil.

Markası size yabancı geldiği için kafanızda sakın olumsuz algı olmasın. Başta bende bu algıya düştüm fakat insanların yorumlarını dikkate aldığımda ve denediğimde hiçde öyle olmadığını fark ettim. :mrgreen:

Kulaklık paketinin içinden yedek podlar ve bir yıllık garanti belgesi çıkmakta.

 

 

Bu arada garantinin buradan nasıl işe yarayacağını bilmiyorum ama kendisi 1 yıllık vermiş. Bu konu hakkında bilgisi olan varsa yorum olarak belirtirseniz sevinirim.

 

 

♦ Ses Değerleri

 

Kulaklığın yansıttığı değerlerin tablosunu aşağıda belirttim ayrıca diğer alternatif modeller arasında karşılaştırmak için bu tablolara göz atabilirsiniz.

 

Rock Zircon

Xiaomi Piston 3

 

 

 

 Xiaomi Hybrid

 

♦ Meraklısı İçin Detaylı Bilgiler ;

  • İç Direnç : 16Ω±15%
  • 8mm NdFeB speaker
  • Kulaklık Hassasiyeti : 93Ω±3dB ( 1Khz ve 1mW'de)
  • Kulaklık Frekans Tepkisi : 20-20000 Hz
  • Mikrofon Hassasiyeti: -40dB±3dB@1kHz,0dB = 1V/pa
  • Nominal giriş gücü : 1Mw
  • Maksimum giriş gücü : 3mW

 

 

→ Sonsöz

Fiyatının hakkını veren ender kulaklıklardan biri olacağını düşünüyorum. Seviyesine göre baya iddialı. Malzeme kalitesini iyi buldum. İleride kullanımıma göre nasıl olduğu tam olarak anlaşılacaktır.

Kişisel düşüncem,  genel olarak Türkiye'den kulaklık almak tek kelimeyle pişmanlıktır. Paranızın yazık olma ihtimali daha yüksektir.

Okuduğunuz için teşekkür ederim. Elimden geldiği kadar yazmaya çalıştım. Hatalarım olduysa affola.  Fikriniz varsa lütfen belirtmekte çekinmeyin.

 

Sağlıcakla kalın. 🙂

 

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 66

Sedef Elektronik Lambalı kulaklık amfisi

Merhabalar ;
Şimdi inceleyeceğim ürün bazılarınız için yabancı, bazı arkadaşlar için ekstrem bir cihaz. Bazı arkadaşlar zaten olayı biliyor ve daha iyileri ellerinde var.

Ürünümüz Lambalı kulaklık amfisi. Yerli bir ürün. Üzerinde kritik malzemeler yabancı tedarikçilerden alınmış. Kırıkkaleli bir firma üretiyor. Bendeki versiyonu ilk çıkan model. Sonradan bayağı geliştirdiler. Üst modelleri vs çıktı. Kendilerini ispat ettiler bu piyasada.

Benim kullandığım model ilk versiyon olduğu için bayağı kritik eksileri var. Ama bunları aşmak mümkün. Hatta yeni modellerde bir çoğu düzelmiş.

Öncelikle eksileri yazacağım.

- Genel olarak bütün lambalı amfilerde bulunan lambaların ses yapması. Özellikle kulaklık veya giriş jacklarını sokup çıkarırken lambalar ötüyor. Daha doğrusu bir çınlama. Ancak biraz zaman geçince ses kesiliyor. Amfiye dokunmadıkça hiç ses yapmıyor. Ayrıca kulaklığı takıp amfiyi öyle açın mümkünse 5 dakika dinlemeden kısık volümde çalsın. Sebebi aşağıda.

- İlk açıldığında sesin rezalet olması. Bu da yine Başta lambalı amfi olmak üzere class A ve class AB denen çalışma prensibi daha analog olan bütün ses cihazlarında yaşanan bişey. Açtıktan bi 5 dakika sonra sesi gayet iyi. 1 saat sonra inanılmaz hale geliyor. Dinlemeye doyulmuyor.

- Ses potansı uzun süre kullanılmadığında cızırtı veya balans yapıyor. Malesef ucuz potans var amfide. Zaten pahalı bir audio potans amfinin 2 katı fiyata satılıyor. Bi kaç defa aç kapa yapınca düzeliyor. Veya yağsız kontak sprey sıkın.

Daha bi kaç minör negatif yön var ancak önemli olanlar bunlar. Ayrıca firma malının arkasında iyi duruyor. Her türlü destek vs tam. Ben bu amfiyi satıp yeni versiyon alacağım.

Ve gelelim + yönlere.

+Amfi çok güçlü neredeyse kafa üstü kulaklıkların tamamını sürebiliyor. Ben yeni versiyon ile AKG Q701 süreceğim. Ki piyasanın en güce aç kulaklığıdır.

+Ses dolgun gövdeli. Lambalı amfilerin cılızlığını kaliteli çıkış kondanstörü kullanarak aşmışlar.

+Baslar şahane. Çok güçlü baslar var. Ve hızlı pasajlarda çok dağılmıyor.

+En önemlisi lambalı ses karakteri sonuna kadar mevcut. Ses çok sıcak. Hatta 1 saat dinledikten sonra inanılmaz sıcak ve detaylı.

+sesi renklendirmiyor. Bu kısım çok önemli. Sese bas veya tiz eklemiyor. Kaynakta ne çalıyorsa onu yükseltiyor. iyi bir kaynak varsa ses şahane.

+Detay. Detaylar kaybolmuyor. hatta bir miktar artıyor.

Ben bu amfiyi bir dönem sony mdr V6 ile kullandım ki kendisi profesyonel stüdyo monitör kulaklığıdır. Onda bile güç %20 den fazla açmadım.
Creative ep630 ve HQ1600 ile dinledim. Bu kulaklıklar giriş seviyesi olduğu için amfi ile bir fark alamadık.

Sony mdr1rbt ile kullandım. Bunda PC den EMU 404 usb ses kartı ile dinledim. Sesi çok ciddi güçlendirdi. Ve lambalı sesi istediğim gibi aldım.

Fiio X3 e bağladığımda ise fiio x3 güçlü bir cihaz olduğu için pek bir fark olmadı. Ama Solid karakterdeki ses biraz ısındı lambalı sesi oldu.

Sonuç : Bu model 120 liraya satılmakta ki bence bedava. Daha üst modelleri de var. Bu paraya bu ses bence inanılmaz. Şöyle düşünün iyi bir ses kartı ile güzel bir kulaklık edindiğinizde evinizde hi-end bir sisteme yakın ses alacaksınız. Fiyat / performans olarak 10 üzerinden 10 çok rahat verilir.

#akış #hi-end #kulaklık

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 40

#akış #HaftalıkGündemDeğerlendirmesi #Komik #GündemZamanlaması

Yayınlanmış tüm gündem değerlendirmeleri
https://www.dropbox.com/sh/ogrh5022mww4glp/AABzDSpi6U3wyZ0-7qVsQqnZa?dl=0
@frt 'a teşekkürler.
Beni güldüren, LP'nin inciler döktüğü, komik bulduğum değerlendirmeleri indexliyorum! Şimdilik 1-2 tane, ama devamı gelecek.

09.04.2014 tarihli TS 2.0'a geçişle ilgili olan gündem:
https://www.youtube.com/watch?v=zR77vn1WaeQ

21.12.2012 tarihli kahkaha kıyamet bir gündem:
https://teknoseyir.com/haftalik-gundem-degerlendirmesi-17-22-aralik-2012

21.09.2015 heralde yıldan emin değilim. "Basta göreyim hadi, o gelinliği sana giydirmiyorlar mı?"
https://teknoseyir.com/haftalik-gundem-degerlendirmesi-201534

23.11.2013 Sana telefon öneremem endingli gündem. Orjinal.
https://teknoseyir.com/haftalik-gundem-degerlendirmesi-18-23-kasim-2013

En Son Eklenen:
15 -- 20 Şubat 2016 Kartondan naim süleymanlı gündem
https://teknoseyir.com/haftalik-gundem-degerlendirmesi-201607

Haftalık Gündem Değerlendirmesi (5 - 10 Mayıs 2014)

Bilgisayarınıza indirmek için link http://bit.ly/1m819kp Geçen Hafta TeknoSeyir'de Neler Vardı? (00:00:24)TeknoSeyir'in geleceği üzerine (00:02:40)Seagate Ba...
BeğenFavori PaylaşYorum yap