MX3 Air Mouse

Merhaba

Raspberry Pi cihazımı kontrol edebilmek için bir süredir kumanda arayışındaydım ve herkes gibi çin sitelerine yöneldim.

Aliexpress de uzun bir arayış sonucunda aradığım özellikler ve ucuz olması sebebi ile bu kumandayı seçtim.

Akıllı özelliklerinin dışında geriden bakınca tam bir kumanda formunda olması benim alma sebebim idi.

Özelliklerine gelcek olursak;

2.4 ghz üzerinden usb alıcısı ile konuşuyor ve hiçbir kurulum ihtiyacı duymuyorsunuz.
Maus, klavye ve ir alıcısı var ( kızılötesi )

Kumandanın maus özelliği oldukça iyi çalışıyor hiçbir kusuru veya aksama durumu söz konusu değil, kumandanın arka yüzünde full klavye var fakat us klavye. Maus u istediğiniz zaman kapatabilmeniz için tuş var.

Kumandanın ir özelliği sayesinde başka kumandaları taklit edebiliyor. cihaz üzerindeki tüm tuşlar yeniden programlanabiliyor. Akıllı kumanda ve standart tv kumandası arasında geçişler tek bir tuş ile gerçekleşiyor.

Kumanda raspberry ile uyumlu fakat tüm tuşlar çalışmıyor. navigasyon tuşları ses açma kapama yukarı aşağı gibi temel fonksiyonlar çalışıyor ki bu bile herşeyi kontrol etmeniz için yeterli XBMC de

kumandanın diğer bir beğendiğim özelliği ise klavyesinden yazmak isterseniz çevirdiğiniz anda maus özelliği iptal ediliyor ve yanlışlık yapılması önlenmiş oluyor.

sevmediğim yanı ise, cihaz kumanda olarak kullanılırsa yani tv yi kontrol etmek istersem bazı tuşlara bastktan sonra yanıt vermiyor bir kere kapama tuşuma basmam gerekiyor. bunu henüz çözemedim. ama ses açma kapama ve kanal değiştirme tuşlarında bir sorun yok. bunlar aralıksız kullanılabiliyor.

unutmadan cihazda ayrıca mikrofon da var ve çalıştığı söyleniyor ama ben hiç kullanmadım.

http://www.aliexpress.com/item/2-4GHz-Double-keyboard-Wireless-MX3-Air-Mouse-With-IR-Remote-Control-for-Smart-TV-IPTV/1922700252.html

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler