OzanOz paylaştı.

Kablonet'den güzel bir atak! Evet, kablonet yaygın değil. Daha da ötesi bu kampanya için gereken eve fiber daha da yaygın değil. Ama burada heyecan duyulması gereken yüksek yükleme hızlarının artık paketlere girmesi. Türknet, Turkcell kendi fiber altyapıları ile daha iyi olanaklar sunarken buna Kablonet de eklendi. Evet, belki polyanacılık oluyor ama yıllardır sürünen yükleme hızları konusuyla ilgili birşeyler yapılıyor olması beni heyecanlandırıyor. Sizi heyecanlandırmıyor mu?

https://twitter.com/DaghanUzgur/status/1544052495776890891

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 37
 • Mr.Bell @mr-bell

  12+ yıllık kablonet bakır altyapı kullanıcısıyım. 512 kbps ile başlamıştık ama bir kaç içinde 1 mbps olarak değiştirip uızun senelerce 1 mbps ve sınırsız olarak kullandık. Modemi o zaman para ile almıştık,...... bir kaç bayi görünümlü yer yüzünden asıl kampanyalara o ara dahil edilmedik diye düşünüyorum ama sonradan onu kendi çabalarımla çözdüm.
  Turksat önce akıllı sınırsız fiyatına normal hızları versin. 100 mbps ama saat 19:00-24:00 arası 25 mbps düşen akıllı sınırsız paket için, tv üst paket ile 96 lira veriyoruz. Geçen sene sonu gibi sözleşme yeniledik, sonra ocak ayıyla birlikte yeni zamlı paketler geldi. Eğer komple 100 mbps ve yine 5 mpbs upload istersem, üst paket hariç, 24 ay sözleşmeli ama ortalaması alarak söylüyorum 150 lira vermem gerekecek. Yani akşamları da 100 mbps olsun istersem 100 lira yerine 150 lira ödememi istiyorlar. Daha önce belirtmiştim ama hazır konu internetken yine iletmiş olayım belki pazar günü internet konusu açılırsa değinmek istersiniz 🙂
  https://www.turksatkablo.com.tr/TK-Detay,776,mevcut-musterilere-ozel-hizli-ve-net-kampanyasi-12-24-ay
  https://www.turksatkablo.com.tr/internet-Tarifeler

  Gelelim sizin attığınız paket kısmına, altyapısı olan için makul ancak genel olarak bunu verdikleri altyapı ancak yeni siteler veya bazı ELİT mahalleler harici yok. Telekom altyapısından dsl veriyorlarsa telekomun fiberi ile aynı hizmeti versinler o zaman başka ama bu haliyle çok yavan kalıyor.

 • Sirchade @sirchade

  kablonet in olduğu yerlerde diğer firmalar getir götürünü yapar 😀

  • reducto @protego

   O şans işi. Bir arkadaşımda kablonet var, çekmediği sorun yok, 2 senedir düzeltemediler sorunu. Bulamadılar da neyden kaynaklı. Günde onlarca defa interneti kopuyor. Teknik ekiple ahbap oldular artık, haftada 1 teknik ekip geliyor

   Fiber ise bambaşka bir hikaye. Sorun yaşama ihtimali yok gibi bişey. Önüme tüm seçenekler konsa SO fiber seçerim. SO fiberle ilgili sorun yaşayan kimse de duymadım

  • Mücahit Köse @mucahitkose

   @protego Onlarca gereksiz sansür var ya kimsenin adını bilmediği vpn'leri bile engellemişler üstüne uzayan routing sebebiyle şişen pingler vs uzar gider aslında lakin telekom'un fiberi yoksa şükür deyip kullanırım.

  • reducto @protego

   @mucahitkose Evet SO'da vpn engelleme işi çok ona katılıyorum. Ancak 3 sene SO fiber kullandım, sürekli olarak bilgisayar başında ve internetteydim, toplamda sanırım 3 veya 4 kez internet kesintisi oldu onlar da planlı kesintiydi, önceden haber verdiler ve kesintiler gece 3-4 arası yapılıyordu. Yavaşlama ve ping gibi şeyler ise hiç olmadı. Gerçi fiberde olması pek olası şeyler değiller zaten. O yüzden SO fiberin yeri bende ayrı. Şişen pingleri SO fiber için mi söylediniz? Eğer öyle ise, SO fiber kullandığımda online oyunlarda Türk oyuncular arasında en düşük ping hep bendeydi.

 • huseyin/azuren @hegemen

  Burda olsa alırım ama yok.Sorun orda Yok.

 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  Ya bu upload olayında zaten artık simetrik olması gerektiğini düşünüyorum. 2022 yılındayız ya.

  Ayrıca konudan bağımsız kablonet altyapılı vodafone bulaşılmasını tavsiye etmiyorum.

#teknolojivebilimnotlarınamalzeme 🙂
@hkellecioglu @zisegned

https://www.keeptalkinggreece.com/2021/10/10/greece-fake-vaccinations-water-real-vaccine/

Anti-vaxxers bribe doctors for “vaccination” with water, end up with the...

Mass fake vaccinations have been taking place in dozens of vaccination centers throughout Greece, media reported on Sunday. The bribe fee for doctors and nurses is apparently 400 euros. the fee is …
BeğenFavori PaylaşYorum yap

@gamsizm muhabbette vergi programı yapılacağını duyururken vergi hukukunda yüksek lisans yapan ben🙂

https://youtu.be/ybnSkX5pHow

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@ugury hocam Ghost of Tsushima videonuz çok başarılıydı. İnceleme demeye dilim varmıyor çünkü biraz belgesel biraz destan anlatımı tadında bildiğimiz oyun incelemelerinden farklı, daha önce görmediğimiz bir konseptti. Her ne kadar yakın gelecekte oyunu oynayamayacak olsam da keyifle izledim. Bu bağlamda hem marifetin iltifata tabi olduğunu düşündüğüm hem de size teşekkür edebilmek için İsmail Ozan İzci'nin yaptığı Ghost of Tsushima madalyonundan size hediye etmek isterim. Tabi sizin için de uygunsa. Teşekkürler, selamlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba @bilendenaldestek
Samsung NP550P5C-S04 model notebook için ram yükseltmesi yapmak istiyorum.
Pc de şu an 4x4 dual channel 8gb ram var. Bunun sadece birini 8gb yapsak bir sorun çıkma ihtimali var mıdır?
Bu modelle uyumlu elinizde ram var mıdır?
Teşekkürler

BeğenFavori PaylaşYorum yap
OzanOz paylaştı.

Teknoseyir ahalisi;
Yeni TeknoSeyir Levhası, versiyon 3.0 hazır.
Hadi bir oylama yapalım;
Yarın bunu hangi TS ofisine göndermemi istersiniz?

BEĞENİN: TeknoSeyir Ofisi'ne @gamsizm @leventp @hkellecioglu
FAVORİLEYİN: #oyungundemi 'ne @ugury @harrower
ve PAYLAŞIN: yüksek katılımlı adil bir oylama için.

Not: Tabi ki son söz, TS yönetiminin olacaktır.

Edit: 2019.haziran.28. 16:00, oylama sonuçlandı;
#mazbata goes to #oyungundemi

Dün paylaştığım #Fallout temalı çalışmam, aslında yeni TS levhasının arkasıydı 😉
TS ekibi dahil kimseye söylememiştim. Tasarım hariç, imalatı 3 gün sürdü ve tekrar ne zaman üretebilirim, ya da buna imkanım olur mu bilemiyorum. Yani tek atış hakkımız var. Yarın, öğleden sonra, kargocular kapanmadan evvel, sandıklar kapanır.
#akış #tslevha

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 54

#kediseyir #betakedi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

#TeknoYardım @acarsoy-cevdet @hkellecioglu
Yaklaşık bir saat önce Hangouts Call üzerinden amerikadan bi numarayla konuşurken arkadan alpha zero gibi havacılık terimleri geçen bi ses geldi. Telefona baktığımda vlc player üzerinden doom61.mp3 diye bir şey oynatıyordu. Hava gökgürültülü filan da olunca ne yalan söyleyeyim başta tırstım biraz. Google amcaya sorunca söyle bi haber buldum. Bu neyden kaynaklanmış olabilir, bi fikri olan var mıdır?

http://www.thedrive.com/the-war-zone/21814/we-heard-what-it-sounds-like-just-before-a-b-52-begins-the-end-of-the-world-last-night

Şu da ses dosyası
@mattcawby adlı kişinin Tweetine göz at: https://twitter.com/mattcawby/status/1011834666314227712?s=09

Last Night We Heard What It Sounds Like Just Before A B-52 Begins The End Of The...

A portion of America's nuclear bomber force was airborne last night as part of a drill which included Emergency Action Message transmissions.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Scientists Say They Have Transferred ‘Memories’ Between Snails

A controversial new study suggests that RNA may play an important role in memory storage
BeğenFavori PaylaşYorum yap

@hkellecioglu bi arkadaş fikir verdi, plus ikonu için artı yerine kırmızı daire içinde teknoseyir'in t si konsa nasıl olur acaba, isviçre bayrağı gibi de olmaz hem de + gibi olur #TeknoSeyirPlus #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap