Ben bu yeni Japon animasyon filmlerine bayıldım. Sanat eseri gibi. Bknz: Final Fantazy Kralın Kılıcı ve Kaptan Harlock varsa bu ayarda tavsiyeleriniz görmek isterim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Barkın Bayoğlu'nu ölüme götüren kazada yeni detay

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde bakım sebebiyle duran trafikte eşiyle tartışıp araçtan inen Buğra Erdem'e motosikletiyle karşı yönden gelen Barkın Bayoğlu çarptı. Dün sabaha karşı...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

freelance yapan arkadaşlar, hangi işlerden ne kadar kazanıyorsunuz? paypal yerine nasıl ödeme alıyorsunuz? hangi kanallardan (upwork, peopleperhour) iş alıyorsunuz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Son zamanlarda teknoseyir üyelerinin tavsiyeleri ile geçiş yaptığım ve çok memnun kaldığım uygulamaları paylaşmak istedim. Bunun gibi alışkanlık haline geldiği için kullandığımız ancak daha iyi alternatifleri olan uygulamalar varsa haber verin ekleyeyim.
#teknoyardım #Windows10 #Tavsiye #paintterk

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 26

Telefon Mikrofonunu Bilgisayarda Kullanma

Akıllı telefonlarımızın mikrofonunu bilgisayarımızda kablolu ya da kablosuz olarak "Wo Mic" adlı bir program vasıtasıyla kullanabiliyoruz.

 

Öncelikle bilgisayarınıza ve telefonunuza  "Wo Mic" uygulamalarını yüklemelisiniz.Aşağıda verdiğim linkte uygulamanın android,windows,mac os x,ubuntu versiyonları mevcut.

http://www.wirelessorange.com/womic/#div_download

Adımlar

1.Mikrofonu kullanacağınız bilgisayara yüklediğiniz "Wo Mic" uygulamasını açıyoruz.

2.Eğer mikrofonu steam,discord,skype gibi uygulamarda kullanacaksanız uygulamanın ayrıca sürücüsünü de yüklemeniz gerek,böylece windows ses ayarlarında "Wo Mic" adlı bir cihaz görünecek.

Sürücü : http://www.wirelessorange.com/womic/softwares/wo_mic_driver_signed.exe

3.Android telefonuzdan uygulamayı açıp ayarlardan bağlantı tipini seçmelisiniz.Usb,bluetooth ve kablosuz bağlantı tipleri mevcut.Usb ile bağlanacaksanız usb hata ayıklama ve android sürücüleri bilgisayarınızda kurulu olmak zorunda.Ama ben kablosuz olarak bağlantı tipini tercih ediyorum.

4.Ayarlardan kablosuz bağlantı tipini seçip,start düğmesine basıyoruz ve orada telefonunuz ip adresi görünüyoruz.

5.Bilgisayarınızdaki "Wo Mic" uygulamasından kablosuz bağlantı tipini seçip ,telefonunuzun ip adresini yazıp "connect butonuna basıyoruz.Bu kadar basit, 5 dk gibi kısa bir sürede yüksek ses kalitesine sahip bir mikrofon kullanabiliyorsunuz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

UKRAYNA İÇ SAVAŞI
Bir süredir Ukrayna savaşını araştırıyorum sebebi arap kültürü olmayan bir ülkede veya ortadoğu diyemiyeceğimiz bir bölgede savaş olması genelde bu bölgede savaşa alışık olduğumuzdan neden sorusunu çok sordum bu savaş için.

Önce Ukrayna neresi ? nedir ? ne değildir ? gibi kısaca ukraynaya bakalım.
Ukrayna Karadenizin üst kısmında bulunan konum olarak bize yakın ve tarih olarak da bize yakın hatta, bizim hakimiyetimiz altında olduğu dönemler oldu. Tarihe baktığımızda Ukraynada bulunan Kırım bizim için Abd ve Avrupa birliği için ve Rusya için değerli yanı üç gücün üzerinde emelleri olduğu bir yer.

Başkenti Kiev resmi dili Ukraynaca ve 2001 verilerine göre etnik grup olarak bakılırsa şu şekilde;
%77,8 Ukraynalılar
%17,3 Ruslar
%4,9 diğer/belirtilmemiş
Hükümek sistemi ise Yarı başkanlık sistemli (üniter anayasal cumhuriyet). Tarihi çok karışık bir ülke büyük çoğunlukla Türk topluluklarının kontrolünde olmuş ve araştırdığım kadarı ile Rusyanın ardından Avrupanın en büyük ikinci ordusu şeklinde bilgiler var tam netleştiremedim.
Daha ayrıntılı bilgi için : https://tr.wikipedia.org/wiki/Ukrayna

----- NELER OLDU ? -----

Turuncu devrim süreci yaşandı; 2013'lerde ve halk Avrupa birliğini isterken Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç Avrupa Birliği ile anlaşma yapmaktan son anda keyfi bir şekilde vazgeçip Rusya ile anlaştı bu durum halkı kızdırdı ve halk merkez bir meydanda toplandı ve barışcıl eylemlerine başladı. 10 Aralık gecesi Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç ve Başbakan Nikolay Azarov, protestocuların üzerine ( araştırdığım kadarı ile bizdeki çevik kuvvet benzeri) “Berkut” polis güçlerini saldı. Polisin yanında Cumhurbaşkanının destekcisi olan halktan titushki ( kimine göre 10 dolara kiralanmış mahkum vb. psikopatlar) denilen kişiler polisin arkasında polisle beraber durup göstericileri dövüyor öldürüyordu. Polis acımasızca hastane vb. olarak kurdukları bınaları çadırları yakıyor göstericileri dövüyordu. Olaylar yatışmayınca polis göstericileri gece arabalarında yakalayıp yasadışı şekilde rehin alıyor ve bunun görüntüleri Tv'lere internete düşüyordu arkasından göstericiler ile hükümet kısa süreli anlaştılar ve gösteriler hafifleyecek hükümetde rehineleri bırakacaktı. Ellerinde hiç kanunsuzca rehin alınmış vatandaş olmadığını söyleyen polis bir anda kabul etti ve rehineleri bıraktı. Polis plastik mermi yerine pompalı silahlarına gerçek mermi koymaya başladı ve görüntüler Tv de yayınlandı. Devrimin sonlarına doğru Cumhurbaşkanı göstericilerin vurulması emrini verdi polise ve keskin nişancılarla, keleşler ile göstericiler avlanmaya başladı hatta yaralıları almaya gelen gönüllü ve üzerinde ilk yardım yelekleri olan doktorlar bile vurularak öldürüldü ( görüntüleri youtube, bazı belgesel ve internet sayfalarında var ) polis vatandaşını acımasızca vurmuş ülke şoktaydı ve Cumhurbaşkanı helikopter ile kaçarken görüntülendi. Devrim yapılmıştı seçimler yenilendi. Rusya Ukraynayı kaybediyordu...

----- İÇ SAVAŞ -----

Rusya kaybettiği Ukraynayı zorla almak istedi ve Kırım'ı ilhak etti. Tvlerde ve basında Rus ordusunun savaş konumunda Ukraynaya girdiğini izledik. Ukraynada bulunan %17 lık Rus kökenlilerin desteği ile ayaklanma çıktı ve devlet yönetim binaları ele geçirildi ( Buralara Oblast deniliyor bir nevi eyalet kendi bayrakları bulunuyor. Ukrayna 25-26 Oblast dan oluşuyor.).

----- Donbass Savaşı -----
6 Nisan 2014'ten beri Ukrayna'nın Donbass bölgesinde başladı ve günümüzde (28.03.2017) devam etmektedir. Rusya destekli Novorossiya Federal Devleti ( Wiki: Novorossiya Federal Devleti, Donbass Savaşı sürmekteyken Donetsk Halk Cumhuriyeti ve Lugansk Halk Cumhuriyeti'nin 27 Mayıs 2014'te Ukrayna'daki Rus ayrılıkçıları tarafından bir konfederasyon haline getirilmesi ile kurulmuş federe bir de facto devlettir. Ayrıca Novorossiya (Новороссия) sözcüğü, Yeni Rusya anlamına gelmektedir. ) ve Ukrayna devleti arasında sürmektedir.

Bu savaşın önemli ayakları Donetsk Havalimanı Savaşı, Debaltseve Muharebesi, Shyrokyne çatışmaları şeklinde başlıklandırılmış ilgisini çekenler araştırırken bunlara bakabilirler.

----- Uluslararası tepkiler ( Wiki ) -----
NATO – 22 Ağustos tarihinde Rusya'nın Ukrayna'ya yardım konvoyu göndermesi sonucu, NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen Rusya'nın ateşlediği çatışmalara bu tür müdahalelerin ancak bölgedeki tansiyonu yükselteceğini belirtti. Uluslararası insanlık prensipleri gereğince yardım konvoylarının sivillere yönelik mi yoksa Rusya destekli isyancılara yönelik mi olduğunun açıklığa kavuşturulması gerektiğini belirtti.

Rusya – Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Ukrayna otoritelerini Ukrayna'nın bölgede karşı karşıya kaldığı her sorun için Rusya'yı sorumlu tutmasından dolayı eleştirdi. Ukrayna halkının bu sorunlardan dolayı Kiev'den açık bir cevap almasını gerektiğini belirtti.

ABD – Birleşik Devletler Dışişleri Bakanı John Kerry bölgedeki olayların spontane gelişmeler olmadığını ve Rusya'nın olayları tahrik ettiğini ifade etti.

Türkiye – Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye olarak Rusya'nın Kırım'ı ilhakını kabullenmediklerini ifade etti. 23 Ekim Letonya ziyareti sırasında Kırım’da Rusya’nın oraya el koyma konusu, ‘orada bizim tarihi haklarımız’ gibi yaklaşımlarını kabullenmediğimizi kendilerine ifade ettik. Bunu Sayın Putin’e de söyledik. Orada Kırım nüfusunun yüzde 14′ü Kırım Tatarıdır. Bunlarla ilgili tüm düşüncelerimizi kendileriyle paylaştı. diye konuştu.

Kırım Özerk Cumhuriyeti – Kırım eski Tatar Meclisi başkanı ve Ukrayna milletvekili Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, Rusya'nın ilhakını tanımadıklarını açıkladı.

YORUM:
Bu bilgilerle bakıldığında dünyada AB ve Rusya sürekli bazı ülkeleri kendi yanına çekmek için çalışıyor ve bu durum kızıştıkca o ülkelerde iç savaş çıkıyor görünen o ki AB veya Rusya'ya yaklaşmak çözüm değil aksine savaş çıkarıyor. İşin daha vahim kısmı ise 1. Dünya savaşının çıkma sebebleri hala ülkeler için geçerli dünya hala hesaplarını tamamlamamış yanı aynı sebeblerden 3. Dünya savaşı çıkması muhtemel. Rusyanın kırım 'ı istemesi Avrupanın vermemeye çalışması bu bölgedeki petrolü avrupanın istemesi vb. hesaplar aynen sürüyor. 2009 - 2010 yıllarında 2016 ile 2020 arasında bu bölgeden ( orta doğu ) filizlenen 3. Dünya savaşı o olmasa bile çok ağır bir savaş beklediğimi söylemiştim hala söylüyorum.

SON SÖZ:
Görünen o ki dünyanın savaş hafızası silinmiş acıları ve ne kadar kötü olduğunu unutmuş ve yeni bir savaş için baltalar çıkarılmış.

UZUN OLDU OKUYANLARA TEŞEKKÜRLER İLGİNİZİ ÇEKERSE BU KONUYU ARAŞTIRIRKEN BULDUĞUM EN GÜZEL BELGESEL NETFLİX'İN ''Winter On Fire'' İSİMLİ 2015 BELGESELİ İZLEYİN.

Güncelleme(29.03.2017): Yazıda bir bölümünde Rusyanın Ukraynaya girdiğini yazmıştım bu bilinen bir durum fakat Rusya bunu ,nkar ediyor kendisinin girmediğini askeri yapısının Ukraynada bulunmadığını söylüyor. Ukrayna ordusunun yakaladığı bazı esir askerlerin videoları var ve videoda Rus olduklarını rusya kimlik kartları ve kendi ağızlarından nereli kim oldukları konuşturuluyor.

#akış #KonuDışı #Ukrayna #savaş #Rusya #ABD #AvrupaBirliği

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

En iyi F/P ve parça bakımından kolay olan 125-250cc motor ne sizce?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6
 • Kadir @abdlkadrergin

  Çok sağa sola uzun yola falan kaçmayacaksanız PCX 150 şehir içi şukela. Parça fiyatları ikisinde de yüksek ama Japon'dan şaşmayın derim, derdiniz olmaz. Sanayinin & servisin yolunu unutursunuz.

 • Mehmet @mehmet

  Fiyat olarak YBR parça olarak gene YBR veya CBR japon dışında düşünme hocam.

 • Mehmet @mehmet

  Hocam copy past mı yaptın? Yoksa kendin mi yazdın? Şayet kendin yazdın ise begen tuşu yetersiz kalır 😁
  ek; motor forumu da reklamdan ve taraftardan temizlenene kadar tirttir. Doğru bilgi zor bulunur.

 • Yuded @yuded

  Bir hafta sonra tam 1 sene olacak Bajaj Discover 125ST kullanıyorum. 10k bakımına yeni gittim zamlı fiyatı 180 liraydı. Periyodik bakımlar harici servise bir kere gittim 7k civarında terleme şeklinde silindir contasından yağ kaçırmaya başladı. Çok az kaçırıyordu ama yinede garantiden ücretsiz değiştirdiler. Zaten bunların klasik sıkıntısıymış. Bu tarz motorların (commuter sınıfı oluyor sanırım) adabında kullanıldıktan sonra çoğu sıkıntı çıkarmaz diye düşünüyorum. Racing alıp şekil yapıcam gibi bi beklentiniz yoksa büyük şehirde ulaşım işini daha ucuza çözebilen yok 🙂

Free Hide My IP Premium (100% discount) - SharewareOnSale

Hide My IP is a program that allows you to surf the web while hiding your IP address. With a click of a button, you can hide your IP address and use IPs from all around the world given to you by Hide My IP. Hide My IP works with all major browsers (Chrome, Firefox, Internet Explorer, Opera, and...
BeğenFavori PaylaşYorum yap