Xiaomi Piston Hybrid

Arkadaşlar bir haftadır kullandığım, Xiaomi Piston Hybrid hakkındaki kullanıcı deneyimimi sizlerle paylaşmak istiyorum.
Yaklaşık olarak 40 gün önce satışa sunulan bu kulaklıkla piston 3 satın almayı düşünürken tanıştım. Piston 3 ü alıcaktım ama piyasada fazla oranda çakmasıda bulunduğundan bir türlü cesaret edip alamıyordum ve bunun yeni çıktığını görünce Piston Hybrid kulaklığı almak istedim.
Tasarım;
Kişisel bir yorumdur fakat bana oldukça şık tasarıma sahip bir kulaklık olmuş.Tasarım güzelleşirken aynı zamanda da kalite artmış.Kablosu ip gibi bir yapıya sahip (ismini tam olarak bilmiyorum) bu durum herhangi bir gerilme sırasında kulaklığın kablosunun kopmasına izin vermiyor.Ayrıca böyle bir yapı kulaklığı cebimizde taşırken dolaşıp karışmasınıda engelliyor(kablonun ikiye ayrıldığı noktadan sonra ip gibi bir yapıya sahip değil ve uç tarafının karışmasına sebep olabiliyor.).Kulaklığın jak kısmı oldukça sağlam gerçekten taktıktan sonra gram hareket etme olmuyor ve sağlamlık hissini sonuna kadar veriyor.Ayrıca kulaklığın bence en zayıf olduğu nokta olan jaktan kabloya geçiş kısmı güçlendirilmiş ve kablonun kırılmasını engelleyici bir yapıya sahip olmuş.
Kulağımıza taktığımız kısımları ilk bakışta ben endişelendirsede kulağa oturma konusunda oldukça başarılı bir yapıya sahip.Ayrıca kulaklığın en sevdiğim yanı kutusundan 4 farklı pad çıkması.Benim kulağım sanırım biraz küçük diğer kulakiçi kulaklıkların padleri büyük gelirken burada en küçüğünden bir büyüğünü taktım.(Artık kulaklarım daha rahat.)Yalıtım konusuna gelirsek gerçekten otobüste yada dışarıda uğultu ve konuşma seslerine karşı iyi durumda.(Yolda araba sesi gibi rahatsız edici sesleri duymuyorsunuz.)
Kulaklık ayrıca üzerinde 3 tane tuş bulunduruyor. bu tuşların konumları gayet güzel yerleştirilmiş fakat bu tuşlar bana çok kaliteli gelmedi.Tuşlar Benim Android lolipop yüklü telefonumda sorunsuzca işlevlerini yerine getirdiler.Bir tanesi müziği durdurup çalıştırırken diğer ikisi müzik değişttirme işine yarıyor.(Burada sesi artırıp azaltabileceğim bir kombinasyonun olmasını isterdim.)Androidde sorunsuzca çalışan bu tuşları iOS platformundada deneme şansım oldu fakat sadece müzik durdurup başlatma tuşu işlevini yerine getirdi diğer ikisi herhangi bir işe yaramadı.Ayrıca yolda gelen çağrılarımızıda bu tuşlar sayesinde cevaplıyabiliyoruz.
Kulaklık birde mikrafon bulundurmakta ve konumu iyi ayarlanmış.Ağzınıza yakın bir noktada bulunuyor tuşların arka tarafında.
Ses kalitesi;
Daha öncesinde Htc nin kendi uklaklığını kullanıyordum.Ve ikisini karşılaştıracak olursam.Bunda bence ses yükselip alçaltması daha başarılı.Baslarda benim kanaatim htcnin kullaklığı bir tık daha önde.(Çok bas istemeyen arkadaşlar için bu hiçte önemli bir unsur değil, bence bu basslarda tatmin ediyor.)Yüksek seslerde müzik dinlemeyi sevmem ama açıp denedim ve seslerde patlama gibi bir durum yok.Yani ses kalitesi yüksek seslerde de devam ediyor.Mid ve tizz seslerdede gerçekten sıkıntı vermeden görevini yerine getiriyor kulaklık.Ses ayrıca biraz daha derinden geliyormuş hissi verdi bana htcnin kendi kulaklığıyla karşılaştırdığımda.
Mikrafon kalitesi;
Evet çeşitli mikrafon denemeleride yaptım telefon konuşmalarınızı rahatlıkla yapabilirsiniz ama sizin sesinizin yanında etraftaki seslerde oldukça fazla gidiyor gibi hissettim.Ama karşımdaki kişi telefonlamı yoksa kulaklığın mikrafonundanmı konuştuğumu anlayamadı.(Telefonum Htc E8)Yukarıdada dediğim gibi mikrafonun konumu iyi yani mikrafonu tutup ağzınıza doğru tutma gereksinimi duymuyorsunuz.
Bilgisayarda oyun deneyimi;
Evet bilgisayarda bu kulaklıkla Cs GO oynama şansımda oldu. Gerçekten diğer insanların duyamadığı sesleri duyduğumu farkettim ve bence gayet yeterli geliyor.Oyunda mikrafonuda test etme şansım oldu rahat rahat konuşabilirsiniz kimse size herhangi bir kulağımı rahatsız ediyorsunuz susarmısınız diye uyarmıyor.Bilgisayara taktığımda bir parazit durumla karşılaştım.Yani bilgisayardan ses çıkmazken ufak bir cızırtı duyuyorum ve bu beni rahatsız etti.Ama bu durum bilgisayardanda kaynaklanıyor olabilir.Çünkü telefonda böyle bir durumla karşılaşmadım.Henüz bu sorunla uğraşıcak zamanım olmadı.
Son olarak umarım yardımcı olabilmişimdir. Hatamız olduysa afolla.Özellikle dikkat etmemi istediğiniz aktarmadığım nokta varsa.Aşağıda yorum olarak sorabilirsiniz.
Genel anlamda benim kullanım amaçlarımı karşıladığı fakat ses seviyesini üzerindeki tuşlarlarla kontrol edemediğim için 1 puan kırıyorum ve 10 üzerinden 9 puan veriyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Lenovo Servis

Evet arkadaşlar bugünde lenovo servisi hakkında yaşadığım olayları kendi yorumlarımla anlatmaya çalışacağım.
Kullandığım z510 kodlu dizüstü bilgisayarımın bir anda pilinin bozulmasıyla başladı maceram.Daha bilgisayarı alalı 14 ay olmuştu benim pilim bozuldu.Bende bunun üstüne lenovo servisi aradım.Sağolsunlar telefonda çok yardımcı olmaya çalıştılar.Hatta bana bir link yolladılar ve bilgisayarıma bağlanıp sorunu onlar çözmeye çalıştılar.Fakat malum problem donanımsal olarak pilin bozulduğundan kaynaklandığı için ve ayrıca her şehirde servis bulunmadığından dolayı, bilgisayarı kutulamamı ve ups kargonun gelip bilgisayarı alacağını söylediler.Ups kargo birkaç telefonumuz üzerine 3 gün sonra eve geldi ve dizüstü bilgisayarımı evimden teslim aldılar.Ürünüm İstanbul'a yola çıktı.Bu sırada benim mail adresime lenovo bir link yolladı ve bu linkten bilgisayarıma ne yapıldığını görebileceğim bir sayfaya bağlanabilmemi sağladı.ürünümü yolladıktan 1 gün sonra arızayı tespit ettiler.Pilin yurtiçi stoklarında bulunmaması üzerine yurtdışından pil sipariş vermişler.Pil onlara geldi ve onarımı yapılıp. Bilgisayarım kargonun evimden almasından sonra 14. gün sonra sağlam olarak elime geçti.Yurtdışından gelen pili falan düşünürsek iyi bir zamanlama.Bu zamanın içinde İstanbul'a gidiş ve geliş süreside bulunmaktadır.Ben Lenovo servisine 10 üzerinden 8 vericeğim.Yıldızın biri ellerinde stoğun olmaması ve daha çabuk yapabilecekken yurtdışından parça istemeleri.Diğer yıldızıda ups kargonun evden almak istememesi ve bizim götürmemizi beklemesi,fakat ısrar edince gelip aldılar.Genel bağlamda hizmetlerini beğendim öncelikle uzaktan çözmeye çalıştılar olmayınca kargo evimden aldı evime geri bıraktı ürünü.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Htc One E8

HTC One E8
Evet bu benim ilk incelemem ve ek olarak sorularınız olursa elimden geldiğince cevap vermek isterim.
Öncelikle telefonun genel özelliklerinden başlıyalım..
Evet bu telefon hakkındaki en klasik görüş “m8’in plastik modeli” olarak geçiyor.Telefonumuz gücünü Qualcomm® Snapdragon™ 801, dört çekirdekli işlemci’den alıyor ve çekirdekler 2.3 GHz hızında çalışıyor.. 2 Gb belleğe sahip olan cihaz 578MHz Adreno 330 ekran kartına sahip.Sitesinde çeşitli depolama kapasitesine sahip olduğu yazızyor ancak benim elimdeki ürün 16 gigabayte modeli. Cihazımızda ayrıca sd kart yuvası bulunuyor ve 128 gb a kadar destekliyor.
Cihazın dış görünüşü ve kalitesi:
Cihaz 146.42 x 70.67 x 9.85 mm boyutlarına sahip bu boyutlar sonucu cihaz kalın gibi gelebilir falat elde tutuş hissiyatı gayet başarılı.(Çift kavisli tasaarımı olduğundan dolayı.)Ben 20 yaşında genç bir erkek olarak bu telefonu tek elimle kullanabiliyorum bu açıdanda parmağım ekranın her yerine yetişebiliyor.Telefonun şarj girişi ve kulaklık girişi telefonun altında yer alırken açıp kapatma tuşu şık bir şekilde telefonun üstüne yerleştirilmiş.(Üstünden açması zor diyenler içinde telefonu dik tutum iki defa ekrana dokunduğunuzda telefon uyanıyor.)Bunları Htc motion launch kısayolları olarak adlandırıyor. Ayrıca telefonda bildirim led'i denilen ışıktanda bulunuyor.Bu ışık bence çok güzel saklanmış yanasıya kadar nerede olduğunu aradım.Merak edenler için hoparlörün altında.Ayrıca cihaz nano sim kullanmakta.
Kasa kalitesine gelicek olursak öncelikle bu ürün herkesin bildiği üzere plastik kasaya sahip fakat yekpare bir yapıyada sahip.(Bataryanın çıkmamasının avantajı)Htc bu cihazında plastik kasa kullanmış fakat bu tasarımıyla bile diğer markalara göre başarılı.Arka kısımdaki plastik bölüm mat plastik ve birazda yumuşak geldi bana.Bu yapının artıları ise cihaz elimizden masadan yada dizimizden kayma olasılığı düşük.Bu plastik kasa bazı titiz kişilerde problem oluştura bilir çünkü üzerinde parmak izi kalıyor.Buna karşılık belki kılıf kullanılabilir.Kılıf kullanmıyorum şuan fakat dot view uyumlu kılıflar var piiyasada.(yaklaşık 35- 40 tl)
Hoparlör:
BoomSound teknolojisine sahip bu cihaz ses çıkışı olarak beni tatmin etti.Seslerde patlamalar olmuyor.Stereo hoparlörler oyun oynarken yada müzik dinlerken keyifli bir deneyim sunuyor bizlere.Gayet temiz bir ses duyuyorsunuz. Ayrıca kutusunun içinden çıkan kulaklıkların şıklığı ve kaliteside beni etkilemiş durumda.Diğer ürünler gibi 1-2 liralık kulaklık değil bunlar.Çıkan kulaklıklar kulak içi ve kulağınızın büyüklüğüne göre uçları değişebiliyor.Htc bize 3 farklı büyüklük sunmuş durumda.Benim kulağıma en küçüğü bile hafif büyük geliyor.Sanırım bu benim kulak yapımla alakalı bir durum genelde kulak içi kulaklık kullanmam.
Ekran :
5 inç 1080 p ekrana sahip olan bu cihaz 441 ppi piksel yoğunluğuna sahip ve çizilmelere karşı gorilla glass 3 telefonumuzu koruyor.
Arayüz:
Cihaz Htc Sense 6 arayüzüyle paketinden çıkıyor.Ve benim elimdeki cihaz 16 gb model kullanıcıya kutudan ilk çıktığında yaklaşık 11 gb boş alanla veriyor.Htcnin Android L güncellemesini ocak ayı içinde E8 kullanıcılarına sunacağı bekleniyor.Sense arayüzüne alışkın değildim ilk Htc deneyimim fakat kolayca alışabildim ve rahatlıkla kullanıyorum.
Kamera:Telefonun arka tarafında tek led flaşlı 13 megapiksel kamera yer alıyor.Kamerada ISO ayarları falan bize bırakılmış aşağıdaki görsellerde görüceksiniz.Cihazda otomatik ,Gece,Tarama Panaroma,sarsıntı önleme,Manüel mod,dikey,Manzara,Arka plan ışığı, Metin ,Hdr ve Makro modu bulunuyor. Ön tarafında ise 5 megapiksel kamerası bulunuyor.
Ek sorularınız varsa bunun altınad yanıtlayabilirim.
Benim telefon hakkındaki genel yorumum:
Ben bu telefonu 1500 tl turuncu indirim ile teknosadan aldım.Fiyatına göre özellikleri ve yeni bir ürün olması cazip geldi şuan kullanıyorum ve oldukça memnunum (Samsung galaxy giodan bu telefona geçmiş olmam memnuniyetimi arttırmış olabilir.)10 üzerinden 10 verdim çünkü fiyatına göre mükemmel..Ve şuan için yapamıyacağınız şey yok.

YAPTIĞIM HATALAR İÇİN ÖZÜR DİLERİM...TEŞEKKÜRLER.
Örnekler;

BeğenFavori PaylaşYorum yap