2 hafta sonra askere gidiyorum, acemi birliğine.
tuşlu, kamerasız, mp3 çalabilen,10 dakikada şarjı bitmeyen bir telefon ihtiyacım var.
200 tl civarı var mı tavsiyeniz? Biraz araştırdım samsung b310 ve nokia 112 buldum ama ikisinin de yorumlar korkunç 😀
daha önce tecrübesi olan var mı veya yardımcı olabilecek?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7
 • KRAK3NN @passenoir

  Valla bence o Samsung'tan bulursanız falan alın yoksa varsa kenarda köşede kamerasız onu götürün alo desin yeter.Zaten askerlik 6 aya da düştüğü için kısa sürede akıllı telefonunuzu sokarsınız üst devrelerde izin verir zamanı gelince.Onu kullanırsınız.

  Ben Samsung Ch@t 527'nin kamerasını söküp öyle kullanmıştım 😀 Ama tabi komutanlar anlamaz o yüzden sıkıntı olabilir öyle kamerayı sökeyim kullanayım işi 😀

 • Doğa @doga

  Ben başta bu planlamayı yapmadan arkadaşın bedellide kullandığı Hiking ile gittim, sürekli şebeke sorunu yaşadım. Usta birliğinde akıllı telefon kullanırız diye gaza geldik Covid patladı telefonlar yasaklandı. Hiking ile müzik dinleyebiliyordum ama telefonla konuşamıyordum. O ara Nokia 216'yı öğrendim, apar topar kargolattım. MMS vs. de alabiliyor diye önceliğim o oldu, memnun kaldım. Yaklaşık 3 ay kullandım, bütün bölüğün eğlencesi oldu telefon. İnternete de bağlanabildiği için MP3 indirdik, Opera'dan Facebook'a girdim, sevdiklerimin resimlerini görebildim. Hatta kamerasıyla pek çok hatıra biriktirdik akıllı telefonsuz zamanlarda, ailelere gönderdik. 6 ay eskiye göre çok kısa ama bu çağda alışkanlıkları bırakmak, habersiz kalmak zor. Bu tarz bir telefon askerde önemli olabiliyor.

  Çok uzattım, kısaca Nokia 216 öneririm. Çoğu yurt dışı cihaz oluyor, biraz garip çıkıyorlar kutudan dil açısından vs. Ama benim işimi fazlasıyla gördü, şimdi de askerde olan başka bir arkadaşa verdim.

  Umarım askerliğiniz güzel geçer, sorunsuz bitirip dönersiniz. Mecburi olması saçma, içeride olan biten pek çok şey saçma ama bitirdiğinizde yaşadığınız duygular, orada yaşadığınız anlar unutulmaz olacaktır. Hele doğuda, sınır hattında yaparsanız çok garip duygular yaşayacaksınız. Kolaylıklar.

  • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

   @doga mecburi olması iyidir. Her ortamda yetişen insanları görüyorsunuz. Keşke kadınlar için de olsa. Ama ayrı yerlerde. Ayrıca askerliğin görünmeyen faydası bosna-hersek savaşı toplu katliamlar olmazdı.

  • Doğa @doga

   @hamitozlu katılmıyorum hocam. Geldiğimiz çağda hayat gayesi çok farklı olan insanları hayatlarından koparıp hiç ait olmadıkları bir zincirin içine geçici süreyle sokmanın faydası yok. Kendini geliştirememiş, belli bir kültür seviyesine ulaşamamış ve askerlik dışında da bir yer görüp deneyim kazanma ihtimali olmayan gençler için faydalı gibi gözükebilir. Burada da eğitim sisteminin aksadığı açığa çıkar. Gençlerimizin kendilerini geliştirmelerini emir komuta zincirinde geçirecekleri 6 aya bağlamamalıyız. İşin askeri boyutuna girmiyorum, zaten ordumuz profesyonelleşti. Erler sadece geri hizmette görev alıyorlar. Zorunlu askerlik 20-30 yıl önce yine bir mantığa oturabilirdi belki ama gelişmiş bir ülkede, geliştiğini iddia eden bir ülkede bir mantığı yok bence. Neyse yaptık kurtulduk. Ben o ortamın el verdiği miktarda keyifli bir askerlik geçirdim. Nizamiye çavuşuydum, keyifli geçti askerliğim. Çalıştım, güldüm, eğlendim, dostlar kazandım. Ama bunlara ne kadar ihtiyacım vardı işte orası yukarıda anlattıklarıma bağlanıyor.

 • Serdar @serdaracikyol

  Piyasadaki Samsung b130'lar genelde çakma. Samsung b130 ile gittim şarjı 1 gün bile yemiyordu.

 • mehmet @mekaya

  güncelleme :
  telefoncudan elden samsung b310e aldım 2 gündür şarjı 1diş bile gitmedi, sim kartı ttaktım kullanıyorum
  4gb da hafıza kartı aldım, 32lik vardı görmüyor telefon 32liği.
  mp3 de çalıyor, kulaklıkla müzik dinlenebiliyor, konuşmada sıkıntı yok, 180 tl ye aldım

Tecili bozdurup yedek subay olarak askerlik yapayım da bari cebime para girsin dedim.
belki hatta kalırım diye hayaller kuruyordum kiii Jandarma ER olarak çıktı 😀
bi de şubatın sonunda gidecekmişim 1 ay daha bomboş yatıp bekliycem
kendi bölümümden (harita mühendisliği) mezun olan bütün arkadaşlarım subay olarak yaptı, boy kilo falan da neler neler var yani.
Sadece 2 kişiye çıkmadı bizden, ikimiz de renk körüyüz 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aynı ağa bağlı telefonlardan bazıları bi süre geçtikten sonra bu ağda İnternet erişimi yok hatası vermeye başlıyor bunun sebebi nedir acaba bilen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Amazondan kardeşime kaleci eldiveni almıştım 30-35 tl gibi bi fiyata (20.falan alışverişimdir)
eldiveni kardeşim 1-2 defa kullandı geldi bugün parmaklarının üst tarafındaki dikişleri dikmemişler şaka gibi 😀 Delta markası söyleyeyim alacak olanlara tavsiye etmem.
amazona yazdım direkt para iadesi yaptılar, göndermenize de gerek yok dediler.
Bu saatten sonra bi ürün alacaksam önce amazona bakarım varsa alırım yoksa amazondaki muadillerine bakarım 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

NEYİ TARTIŞTIĞINI BİLMEYEN DAYILAR

Orjinal Video Sahibi ; TOLER MEDYA https://www.youtube.com/channel/UCvHXzEFnxTHBCTvrrZYPQLg Orjinal Video Linki ; https://www.youtube.com/watch?v=xjag1Yobg4s...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10

rekor birazdan değişecekgibi 7,94 şu an
https://dolarrekorkirdimi.com/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

merhaba,
10 yaşındaki kardeşim için amazondan kitap almak istiyorum ama ben son 10 senedir 3-4 kitap okumuşumdur en fazla.
var mı önereceğiniz, çocuğu yobazlığa ittirmeyecek, ufkunu açacak kitaplar? 120/30 indirimiyle birleştirip 90 tllik almak istiyorum

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

laptop açıldıktan yarım saat sonra falan vızzztt diye ses çıkararak donuyor, ekran mavi veya mor oluyor. kapanıyor, komple elektriği gidiyor. geçen sene de oluyordu yaptırdım 200 tl gibi bir şeye yaptılar hem de... elektrik kaçağı mı ne var demişlerdi. laptop touchpadin oralara herhangi bi sert bile değil hani hafif tıklatmada kapanıyor vızzzt diyerek. yaptırdıktan sonra 2-3 ay düzgündü sonra yine böyel oldu.Acer aspire v3-571g , başka şehirde yaptırmıştım yoksa alıp aynı yere giderdim de..

BeğenFavori PaylaşYorum yap