Tavada sadece 7dk da pişti. 🙂 #Pizza

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 25

The Man From Earth filmini çoğununuz izlemişsinizdir. işte onun ikinci filmi de varmış, benim yeni haberim oldu😱😯

https://m.imdb.com/title/tt5770864/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9

#Konudışı #Diş #KullanıcıDeneyimi

Diş tedavimin yarım kalması yetmez gibi tekrar hortlayan kanama ve hassasiyet (ne kadar lanet bir his olduğunu yaşayan bilecektir) üzerine hazır evdeki macun da azalmış ve yasaklar başlamamışken A101'e gidip görseldeki arkadaşı sepetteki diğer ürünlerin yanına attım.

İlk kullanımımda "erimiş plastik gibi ulan bunun tadı!" diyip güç bela dişlerimi fırçaladım.

İkinci gün yavaş yavaş tadına alıştım ve şu an şikayetlerimin büyük bir kısmı azaldı diyebilirim. Macun + diş ipine rağmen (dişlerimin arkasını da fırçalarım bu arada) hala ağızda kalan yemek tadı da garip bir şekilde yok oldu. Bunun yüzünden bir de gargara ile uğraşıyordum.

X diş hekiminden kaçı tavsiye eder bilmem ama Neo tavsiye eder 😜🤣

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 16

1950 yılına kadar istediğiniz bir tarihi girdiğinizde, o zamanın en popüler şarkılarını listeleyen bir site. Türkçe parçalar maalesef yok.

http://thenostalgiamachine.com/

#Müzik #Nostalji

The Nostalgia Machine

Relive the music of your childhood!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#konudışı
#mutluluk
#pozitifayrımcılık
#beninsandegilmiyim
Son 2 aydır tek başıma yaşıyorum, sorun değil 3 senedir tek başıma kalıyorum ama artık çok bunaldım.
Sorun boş kalmakta değil, bu süre içerisinde ödeviydi projeydi baya yoğun geçiyor, kafamı kaşıyacak vakit bulamıyorum bazen.

Komşularıma dikkat ettim, kimisi motoruyla ilgileniyor, kimisi işine bakıyor ama herkes çok mutlu. Birkaç gündür düşünüyorum, ben en son ne zaman mutlu oldum? Geçen sene ehliyet alınca belki?

Herkesin bir hobisi var, çoğu kişinin gelir durumu iyi. Geçen biri dikkatimi çekti, benden 1 yaş büyük. 2 senedir kurumsal bir fabrikada çalışıyormuş. Giyimi kuşamı yerinde Allah daha çok versinde. Bilemiyorum, benim ailem hep orta gelirliydi, kıyafetlerim hep büyük alınırdı şimdi bu insanlara bakıyorum sanki şempanzeli lcw poşeti olan çocuklar gibi, bu kast sistemi hiç değişmedi.
2 ay sonra mezun olacağım, belki bir kadın olsam kurumsal bir firmada dolgun bir ücretle işe başlardım ama staj yaptığım yerlere bakıyorum, piyasaya bakıyorum(kendi stajlarımı bile kapı kapı gezerek buldum), torpilsiz bir şekilde asgari ücretle iş hayatına atılacağım gibi görünüyor. Keşke hiç doğmasaydım, keşke hiç makine okumasaydım diyorum.

Son 1 aydır sabaha kadar projeye uğraştık(boş beleş bir projede değil.. ), üstüne 7 ders+ bitirme alıyorum. Değil kendime, derslere ayıracak vakit bulamıyorum.

Üniversite boyunca hiç çevrem olmadı ama artık insan istiyor, birileriyle tanışayım diyorsun! Teknik yerine hatunların olduğu öğrenci kulüplerine gireydim daha sosyal olsaydım diyorsun.En basitinden bir gece kulübüne gitmeye bile arkadaşım yok. Dam olayı ayrı mevzu zaten..
Neyse şimdi diyeceksiniz o iş öyle değil herkesin hayatı zehir diye.. Adamlar yaşıyor be hayatını, insan her gün at gibi kişner mi ya, ben en son ne zaman kahkaha attığımı hatırlamıyorum.
Gençlik bir kere geliyor oda ellerimden kayıp gitti. Keşke yaptıklarım için pişman olsaydım diyorum artık.

Keşke komşular rahatsız olmasın diye merdivenlere ayağımın ucuyla basmayacak vurdum duymazlıkta olsaydım, belki daha mutlu olurdum..

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8
 • Emre @emre1393

  Torpili olmayana selam bile vermiyorlar ülkede.

 • Murat Şentürk @senturkmurat1999

  Yazdım yazdım sildim. Ben de benzer şeylerden muzdaribim ne yazık ki.

 • Mert Ahmet Altıparmak @m-ahmet

  Okul sadece eğitim yeri değildir diye boşuna demiyorlar. Neden hiç girmedin ki milletin arasına? Ders almak bence önemli olan hayattan. Bu da sana ders olsun bundan sonra millete uzaktan bakma küçük bir "Merhaba" nasıl hayat değiştiriyormuş görmüş olursun. 🙂 (Yanlış anlama merhabayla başlayan uzun sohbetler arkadaşlıklar olabilir 😉 .)

  • Makineci @makineci

   Okul zaten ayrı bir diyar, kimi otçu çıkıyor kimi yasadışı bahis oynuyor kimi pkklı oluyor direk. Birde sigara felan kullanmayınca milletle bir muhabbetin iletişimin de olmuyor.
   Hocam ateşin var mı, desen bile bir merhabalığın olur..
   Birde yapay ilişkilere girmek istemedim, oysa ben konuya çalışırken millet sınav sorularını ezberliyormuş 🙂

  • Mert Ahmet Altıparmak @m-ahmet

   @makineci Ben mesela sigara içmem ama çakmak taşıyorum 😀 isteyenlere veriyorum bana da sigara uzatıyor ama diyorum ki ben kullanmıyorum garip bir diyalog geçiyor aramızda 😀

 • karflake @karflake1

  Bu düşünme biçimi zaman zaman beni de esir alsa da, doğru değil bence. İnsanlar talihlerini kendi becerileri sanırlar hep. Herifin doğuştan tipi düzgündür, cebi de dolgundur, kızlar etrafında pervane olur, vay be nasıl kız düşürüyorum der. Veya hayatı boyunca bir krizle karşılaşmamıştır(hasta filan olmamıştır mesela), planlarını bu sayede gerçekleştirip başarılı olmuştur, her şeyi tırnaklarımla kazıyıp ben yaptım der.

  Öyle değil işte. Şu an içinde bulunduğumuz salgın hali, en iyi örneği. Bazen ne yaparsan olmaz. Bu sitede takılan bizler, karantinada şanslı bir kesimiz aslında. Karantina ile normal hayatımız arasında çok bir fark yok.

HackerNews'de denk geldiğim çok ilginç bir hikaye: Lykov Ailesi. Bu aile 1978'de bulundukları zamana kadar 40 yıl boyunca sibirya ormanlarında en yakın yerleşim yerine 250 KM uzaklıkta yaşamışlar. Ailenin şu an yaşayan tek üyesi Agafia Lykov, birkaç kez modern dünyaya gitmek zorunda kalmış olsa da hala daha o bölgede yaşıyormuş. Benim çok ilginçime gitti, burada da paylaşmak istedim. Merak eden arkadaşlar için bazı kaynaklar:

* İlk şu yazıyı okudum: https://www.mentalfloss.com/article/551659/karp-lykov-russian-family-secluded-from-civilization-40-years
* Rusya'dan bir televizyon kanalının çektiği belgesel: https://www.youtube.com/watch?v=BFK3DJ7Kn6s
* Vice gazetesinin belgesel çalışması: https://www.youtube.com/watch?v=tt2AYafET68

#İlginçBilgiler #LykovAilesi #Sibirya

Agafia. Hermit Surviving in Russian Wilderness for 70 years

More films about religion: https://rtd.rt.com/tags/religion/ Soon after this film aired, Agafia found a helper who has now been living with her for more than...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

It Chapter Two'yu yeni izleme fırsatım oldu. Filmde flashback'lerin olması iyi olmuş çünkü ilk filmi pek hatırlamıyordum ve hatırlamama neden oldu. Film biraz uzun olmuş ama benim hoşuma gitti. Bir kaç yerde bir ürktüm ben sadece, onun haricinde çok korku filmi değil. Vakti olan, merak eden izleyebilir. #FilmTavsiyesi

https://www.imdb.com/title/tt7349950/

It: Chapter Two (2019) - IMDb

Directed by Andy Muschietti. With Jessica Chastain, James McAvoy, Bill Hader, Isaiah Mustafa. Twenty-seven years after their first encounter with the terrifying Pennywise, the Losers Club have grown...
BeğenFavori PaylaşYorum yap