Fh4'te kolay para kazanma yöntemini açıklıyorum.

Mercedes 190E'yi 150bine alıp 300bine satıyorsunuz. Son 15 dakika içinde en az 20 araba sattım. En fazla 5 dakika içinde satılıyor. Bu hafta 190E görevi var. O yüzden kapış kapış gidiyor.

Ekleme: 40tan fazla aracı ucuza alıp pahalıya satınca müzayededen bir süreliğine banlandım. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12

Huawei CM-Q3 Active Noise Canceling 3 Kulak İçi Kulaklık İncelemsi

Merhaba arkadaşlar, babam almış olduğum #Huawei marka CM-Q3 Active Noise Canceling kulak içi kulaklık önce benim kalite kontrolümden geçti.Bir haftalık deneyimimi bu yazıda aktaracağım.

#Akış'ta rast geldiğim Huawei'nin CM-Q3 model kulaklığı #TypeC bağlantı portu ile #AktifGürültüEngelleme özelliği ile dikkat çekiyor. Babam için Ses konusunda tatminkar ve mikrofonu iyi bir kulaklık lazım olduğundan fiyatı ile #CMQ3 dikkatimi çekti. Aktif gürültü engelleme özelliği hem görüşmelerde hemde otobüs, metro gibi toplu taşıma seyahatlerinde çok işlevsel bir özellik.

Huawei CM-Q3 Active Noise Canceling 3 kulaklığın teknik özellikleri;

 • Kulaklık Tipi: Kulakiçi
 • Sürücü: 13mm
 • Ses Derinliği: Hi-Res 96 kHz
 • Mikrofon: WNR
 • Bağlantı Tipi: Type-C
 • Ekstra Özellikleri: Aktif Gürültü Engelleme, Kontrol tuşları
 • Malzeme-Renk: Plastik(Siyah Renk)
 • Güç Tüketimi: 50mAh

Kulaklık kaliteli, mıknatısla kilitlenen bir kapaklı kutu ile gelmekte.  Kutu üzerinde yüksek kalitede ses deneyimi ve ANC özelliğine değinirken  herhangi bir teknik detay yer almıyor.

      Tasarım  - Malzeme Kalitesi

Kulak içi kulaklık tipindeki kulaklık Type-C arayüzü ile ses kaynağına bağlanmakta. Açılı, geniş sürücü uydusuna sahip kulaklık 3 farklı tipte silikon uç ve kulağa rahat tutunabilmesi için ekstra 4 farklı boyutta silikon kulak kanadı bulunmakta. Mikrofon sağ  uydunun kablosu üzerinde, ağzınıza denk gelecek şekilde yer almakta. Gürültü engelleme işlevinde kullanılan mikrofonları sürücü uydularının üstünde, dış tarafa bakacak şekilde konumlandırılmış.

Kulaklık kablolarının birleşme kısmında kontrol  ünitesi yer almakta Geniş yapıdaki ünitenin üstünde ses seviyesi butonları ve ortada durdur/oynat butonu yer alıyor. Ünitenin yanındaki anahtar yardımıyla #ANC (Aktif Gürültü Engelleme) özelliği devreye giriyor.

Type-C bağlantı ucu küçük yapıda(HTC'nin USonic kulaklığından daha kısa) ve kablosu daha tok. Plastik malzemeden imal edilmesine karşın herhangi bir olumsuz izlenim bırakmıyor. Kablo yapısı mat, tutuşu kolay. Sürücü kısımlarında dış taraf metalik görünüme sahip. Silikon aparatlar sayesinde kulağa rahat tutunuyor.

      Ses Kalitesi

Kulaklığı 3 farklı telefon(HTC Uplay, GM9 Pro ve Mate 9) ile kendi masaüstü bilgisayarımda (Asrock A320M-ITX Anakart) deneyimledim. Öncelikle #HTC teleffonumda çalışmasına şaşırdım çünkü çoğu Type-C to 3.5mm dönüştürücüler yada Type-C kulaklıklar çalışmıyor.

Type-C arayüzü ile bağlandığından cihaza bağlı herhangi bir ses performans farklı olmuyor. Tabi cihazdaki ekolayzır ayarları seçeneklerine bağlı olarak performansı bir miktar değişmekte.

Kulaklık dengeli bir ses sunmakta.Ne baslar boğuyor ne de tizler kulak tırmalıyor. Ses seviyesi yeterli düzeyde, kendi kullandığım kulaklığım U Sonic ile benzer seviyede ses veriyor. Enstrüman ayrımı, detayları iyi aktarıyor, bas yoğunluklu parçalarda bas peformansıda tatminkar.  İki kulaklığı karşılaştırdığımda HTC telefonun kendi ekolayzır özelliği USonic sayesinde HTC kulaklık daha zengin, ayrıntılı ses sunuyor. Ama USonic özelliği kapalı iken ses yoğunluğu olarak Huawei CM-Q3 daha detaylı geldi. Huawei kulaklık ile beraber ön profillere sahip bir ekolayzır uygulaması sunulsaydı kulaklığın potansiyeli daha iyi değerlendirilebilirdi.

Kulak içi yapıya sahip olduğundan kulaklığın ANC özelliği yüksek sesi müzik dinlemede işi yaramıyor. Silikonlar ile kulaklığın yalıtımı ortalama düzeyde. ANC özelliği kulaklık boştayken tekrar seslerde(Fan uğultusu yada motor sesi gibi) çok işe yarıyor. Uğultuyu kesiyor, konuşma gibi farklı sesleri de ciddi oranda engellemekte. Konuşmaların şiddeti 5'de 1'e düşüyor.

ANC özelliği ses yan taraftaki switch yardımıyla açılıyor. Aktif olduğunda anahtarın yanında yeşil LED ışık ile kullanıcıyı uyarıyor. #Ses açma ve kapama tuşları ile ANC profilleri arasında geçiş yapılmakta. Seyehat, Normal ve Ofis kullanım modları var. Moda balı olarak uğultuyu komple kesmekte yada şiddetini azaltarak daha gürültüsüz ses deneyimi sunmakta.

      Mikrofon Kalitesi

Huawei CM-Q3'in mikrofon kalitesi çok iyi. Kullandığım U Sonic kulaklık ile arasında dağlar kadar fark var. Mikrofonun ağıza yakın şekilde konumlandırması sayesinde sesi temiz bir şekilde alıyor. Dışarıda yaptığım görüşmelerde rüzgar sesi almamakta, sesimi temiz bir şekilde karşı tarafa iletti.

 Artıları:

 • Ses kalitesi
 • Tasarım, Kontol tuşları
 • Aktif Gürültü Engelleme
 • Mikrofon Kalitesi

Kulaklık bağlantısı olarak Type-C arayüzünü kullanmak zorundaysanız ve aktif gürültü engelleme özelliğine sahip uygun fiyatlık kulaklık arayanlara Huawie CM-Q3'ü tavsiye ederim. 150TL bandında hem ses kalitesi hemde mikrofon kalitesi olarak ülkemiz şartlarında iyi bir seçenek.

#İnceleme #Kulakiçi #Kulaklık

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İnternet Download Manager kullananlara bir önerim var,
Ücretsiz ve daha geniş indirme seçenekleri daha modern ve sade arayüzü olan xtreme download manager deneyin aynı işi aynı şekilde yapıyor ve ücretsiz açıkkaynak bir proğram. Bakın ihtiyaçlarınızı karşılıyorsa crack, sürekli deneme sürümü veya farklı yolllarla uğraşmayın temizce kurup kullanın. Üstelik windows, Linux, Mac versiyonlarıda var. Tüm platformlarda ücretsiz kullanabilirsiniz.

Not: Ayarlardan dili Türkçe yapabilirsiniz kendi içinde mevcut.

Sitesi: http://xdman.sourceforge.net/

#KonuDışı #internetdownloadmanager #xtremedownloadmanager #İnternet #videoindir #indirmeyöneticisi #Linux #linuxdosyaindirme #Linuxİpucu #PisiLinux

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 17

Yaklaşık 3,5 yıldır kullandığım emektar M8'i artık emekli etmek istediğimden son günlerde yeni telefon arayışındayım. Fakat işin içinden bir türlü çıkamadım.

2000-2400 TL segmentinde Asus Zenfone 5, Sony Xperia XZ1 ve Xiaomi Mi6 (6 GB RAM) arasında kararsız kaldım. Önceliklerim; pil, kamera ve ses kalitesi. Bu üç cihazdan herhangi birini kullananlar görüşlerini bildirirlerse çok memnun olurum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 16

Paylaşabilirseniz sevinirim. İş arayan arkadaşlar bu fırsatı kaçırmasın. Burada mail adresi paylaşmak spam açısından riskli geliyor o yüzden ilgileniyorsanız @plegus ekleyerek yazın lütfen:

Nerede çalışacaksın?
http://www.kazanciholding.com.tr/
http://www.aksaenerji.com.tr/tr/ana-sayfa/

Kiminle çalışacaksın?
https://www.linkedin.com/in/batuhan-ayka%C3%A7-36a86a38/

Arkadaşlar merhaba,

Çalıştığım şirkette (Aksa Jeneratör/Enerji/Doğalgaz/Elektrik Dağıtım - İstanbul/Kavacık) yerime yetiştirmek üzere bir eleman almam gerekiyor. Bilişim teknolojilerine yakından ilgili, uzun süredir piyasayı takip eden, genç ve enerjisi yüksek bir arkadaşa ihtiyacım var. Teknoseyirin bir çok takipçisi bu profile uyuyor. O nedenle @gamsizm izniyle burada iş ilanımı paylaşmak istiyorum.

Aşağıda işin "kurumsal" ilanını eklleyeceğim. Ancak benim için en kritik özellikler şu şekilde:

Tecrübe kısıtı yok, yeni mezun ya da kısa süredir çalışıp işten pişman olan varsa buyursun 🙂
Kendi hobisi dahilinde uzun süredir bilişim teknolojileri piyasasını araştıran,
Değişen teknolojiyi sürekli takip eden ve fiyatlardan her daim haberdar,
Yaptığı işi sürekli sorgulayarak süreçleri kısaltacak, riskleri azaltacak geliştirmeler yapacak,
Halihazırda MS Excel bilgisi olan ve SAP kurumsal kaynak yönetimi uygulamasını öğrenecek.

Burada yapılacak işin özünde aslında pazarlık kabiliyeti de var ancak ben bunu da bir prosedüre bağlamak istiyorum. Ben de hiç pazarlık yapamazdım ama zamanla edilinebilecek bir kabiliyet olduğunu düşünüyorum.

İLAN:

Temeli 1950’li yıllarda atılan, jeneratör üretimi, doğalgaz dağıtım faaliyetleri ve enerji santralleri kurulum / işletimi ile enerji sektörünün lider firmalarından biri olan Kazancı Holding bünyesinde görev almak ve yetiştrilmek üzere aramıza katılacak 'Tedarik Uzman Yardımcısı' arayışımız bulunmaktadır.

GENEL NİTELİKLER

• Üniversitelerin fen veya mühendislik fakültelerinden mezun,
• Excel bilgisine sahip,
• İyi derecede İngilizce bilgisi olan,
• İletişimi ve temsil gücü kuvvetli,
• Analiz ve problem çözme yetkinlikleri gelişmiş,
• İşbirliği ve ekip çalışmasına değer veren,
• İstanbul'da ikamet eden/edebilecek.

İŞ TANIMI

• Bilgi Teknolojileri ihtiyaçları doğrultusunda, Tedarik Zinciri Direktörlüğü tarafından yapılacak mal ve/veya hizmet alımları ile Holding stratejileri ve verimlilik ilkeleri doğrultusunda; şeffaflığı, rekabeti, eşit muameleyi, ticari sırlarının gizliliğini, denetlenebilirliğini ve kaynakların verimli kullanılmasını sağlamak.
• İş birimlerinin açmış olduğu bilgi teknolojileri ile ilgili gelen taleplerin ihtiyaç analizinin yapılarak gerekliliğini ve uygunluğunu kontrol ederek sonrasında piyasa araştırması, satın alma ve sevk süreçleri dahil olmak üzere baştan sona tedarik operasyonunu gerçekleştirmek.
• SAP SD ve MM Modüllerini kullanarak tüm tedarik sürecinin elektronik ortamda ve prosedürlere uygun olarak kayıt altına alınmasını sağlamak.
• İçinde bulunduğu iş süreçlerini; döviz, tedarikçi, stok vs risklerini minimize etme ve operasyon yükünü azaltıp uçtan uca tedarik sürecini kısaltma hedefleriyle sürekli olarak geliştirmek.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Burhan @epsilon

  Bilmediğimden soruyorum Mühendislik mezunu (End. Müh. hariç) TZY'den ne anlar, malzeme yönetimi ve yine satış yönetim modüllerini anlayıp kullanması için mühendis değil işletmeci olması lazım? Tedarik zinciri Yönetimi Üretim yönetiminin alt konusu olduğundan yine işletmeci olması lazım. Mühendisin görevi bu mudur ülkedeki mühendisler bunlar mıdır genelde iş ilanlarından anladığım kadarıyla mühendis olmayana ampul bile taktırmıyorlar.

  • darth @plegus

   Biraz haklısın, biraz yanlış anlamışsın. Açıklamaya çalışayım.

   Bu ilan özelinde mühendislik veya fen fakültesi yazmamın sebebi; bilimsel altyapısı olan, sorgulamayı bilen ve karşılaştığı mantık problemlerine matematiksel yaklaşarak, kontrollü deneyerek ve çıkarım yaparak sorunları çözebilecek vizyona sahip birisini arıyor olmam. Mühendis olmasına gerek yok, ben de değilim o yüzden fen ve mühendislik fakültesi yazdım zaten. Dikkat edersen en baştaki kritik özellikler arasında yer almıyor. Aslında bunların eğitimini tamamlamış her insanda olması gerekiyor ancak gerçekler böyle değil.

   Peki mühendis TZY yapar mı? Evet yapar. İşletmeciden daha iyi yapar. En azından bizim şirketimiz özelinde bu şekilde. Çünkü tedarik edilen mal ve hizmetler; elektrik üretim-dağıtım, doğalgaz dağıtım ve jeneratör üretim alanlarına ait ve ileri derecede teknik yeterlilik istiyor. Yeri geldiğinde ihtiyaç sahibinin elinden tutmak, yeri geldiğinde ise yanlış yoldan döndürmek gerekiyor. Anladığım kadarıyla sen tamamen yönetsel bir iş olduğu varsayımıyla böyle bir çıkarım yaptın.

   Bunların dışında biraz daha genel bakarsak duruma, ülkemizdeki mühendislerin hangisinin ne kadar mühendis olduğunun ölçümünü yaparsan bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda üniversiteler hariç hiçbir mezunun yeterli seviyede çıkamadığını görürsün. Kendi kendini geliştiren, elinden iş gelen, meraklı çıkıntı tiplere saygım sonsuz tabii ki 🙂 Ama genel durum bu şekilde. Ancak lütfen ODTÜ ya da Bilkent mezunu mühendisle apartman üniversitesi mezunlarını aynı kefeye koyma. Zaten bu ilana ODTÜ EE Mühendisi bakmaz bile, adamlar 3 sene Aselsan-Havelsan-GE-Siemens-SAP-Oracle vsde çalışıp daha sonra hayatını taşıyıp göçüyor memleketten.

   Umarım açıklayıcı olmuştur.

   Not: İşletme mezunu ne yapar onu ben de bilmiyorum. Sanki daha çok yüksek lisans programı olması gerekiyormuş gibi geliyor bana.

  • Burhan @epsilon

   @plegus Güzel açıklamışsınız daha anlaşılır oldu. Evet ben yönetsel kısım için söyledim ama ilanda yetiştirilecek ibaresi olduğu için bunu sorma gereği duydum. Yine de ne kadar mühendislik okumuş olsa da sahada görmediği için pek bir şeyden anlamayan çok kişi var ya da farklı sahalarda çalıştığı için sizin alana uymayan kişiler de olabilir. Teknik bilgiler zamanla öğrenilir, ortada teknik hesaplamalar yapılacak bir durum olduğunu pek zannetmiyorum. Benim sitemim size değil yanlış anlamayın en basit işler için bile mühendislik mezunu arayanlara.

Her Bütçeye İsteğe Uygun Telefon Önerileri 2018 Şubat Ayı Tavsiyeleri

Telefon önerileri köşemizde bu ay mevcut telefonların ucuzladığını görerek seviniyor, yeni telefonların geleceğinin habercisi olması hasebiylede heyecanlanıyoruz. Karşınızda 2018 Şubat ayı telefon tavsiyeleri ;

1000TL Altı Telefonlar

• General Mobile GM5 ₺550
• Vestel Venus V3 5580 ₺650
• ‎Vestel Venus V3 5070 ₺650
• ‎Xiaomi Redmi 4X ₺750
• ‎General Mobile GM5 Plus ₺800
• ‎Quatro FSM1453 ₺860
• ‎Xiaomi Redmi Note 4 / Note 4X ₺900
• ‎Alcatel Idol 4 ₺950
• Lenovo K6 Note ₺960

1000-1500TL Arası Telefonlar

• Vestel Venus Z10 ₺1000
• Huawei P9 Lite (2017) ₺1050
• ‎Xiaomi Mi A1 ₺1100
• ‎Xiaomi Mi Max 2 ₺1120
• Nubia Z17 Mini ₺1200
• Samsung Galaxy C7 ₺1200
• ‎Samsung Galaxy C5 Pro ₺1200
• ‎Lenovo P2 ₺1300
• ‎Huawei P10 Lite ₺1350
• ‎Lenovo Moto Z Play ₺1350
• ‎Lenovo Moto G5s Plus ₺1350
• ‎Xiaomi Mi 5S ₺1350
• ‎Xiaomi Mi 5S Plus ₺1490

1500-2000TL Arası Telefonlar

• HTC 10 ₺1500
• Xiaomi Mi Note 3 ₺1540
• ‎Huawei Mate 10 Lite ₺1600
• ‎Lenovo Moto Z ₺1600
• ‎Samsung Galaxy C9 Pro ₺1630
• ‎Xiaomi Mi6 ₺1700
• ‎Apple iPhone SE ₺1700
• ‎Samsung Galaxy S7 ₺1790
• ‎Sony Xperia XZ ₺1800

2000-2500TL Arası Telefonlar

• Huawei P10 ₺2020
• ‎Huawei Mate 9 ₺2060
• ‎OnePlus 5 ₺2150
• Sony Xperia XZ1 ₺2200
• ‎OnePlus 5T ₺2400
• ‎HTC U11 ₺2400
• ‎Nokia 8 ₺2450
• Huawei P10 Plus ₺2480

2500-3000TL Arası Telefonlar

• Apple iPhone 6s ₺2500
• ‎Apple iPhone 6s Plus ₺2800
• Huawei Mate 10 ₺2850
• ‎Samsung Galaxy S8 ₺2950

3000-3500TL Arası Telefonlar

• Apple iPhone 7 ₺3000
• ‎Huawei Mate 10 Pro ₺3200
• Samsung Galaxy Note 8 ₺3400

3500-4000TL Arası Telefonlar

• Apple iPhone 8 ₺3700

4000-4500TL Arası Telefonlar

• Apple iPhone 8 Plus ₺4300

 

Klasman dışı ürün : Apple iPhone X ₺5500

 

İhtiyaç Duyulan Özelliğe Göre Sıralama

Kamera :

500-1000TL arası : 1) Alcatel Idol 4 2) Xiaomi Redmi Note 4 / Note 4X 3) Vestel 5580

1000-1500TL arası : 1) Xiaomi Mi A1 2) Xiaomi Mi 5S 3) Xiaomi Mi 5S Plus

1500-2000TL arası : 1) Samsung Galaxy S7 2) Xiaomi Mi Note 3 2) Xiaomi Mi6 3) HTC 10

2000-2500TL arası : 1) Huawei P10 Plus 2) OnePlus 5T 3) Sony Xperia XZ1

2500-3000TL arası : 1) Huawei Mate 10 2) Samsung Galaxy S8 3) Apple iPhone 6s Plus

Pil :

500-1000TL arası : 1) Xiaomi Redmi Note 4 / Note 4X 2) Xiaomi Redmi 4X 3) Lenovo K6 Note

1000-1500TL arası : 1) Lenovo P2 2) Xiaomi Mi Max 2 3) Lenovo Moto Z Play

1500-2000TL arası : 1) Xiaomi Mi6 1) Xiaomi Mi Note 3 2) Samsung Galaxy C9 Pro 3) Samsung Galaxy S7

2000-2500TL arası : 1) OnePlus 5 2) OnePlus 5T 3) Huawei Mate 9

2500-3000TL arası : 1) Huawei Mate 10 2) Apple iPhone 6s Plus 3) Samsung Galaxy S8

Ekran :

500-1000TL arası : 1) Alcatel Idol 4 2) Xiaomi Redmi Note 4 / Note 4X 3) Vestel 5580

1000-1500TL arası : 1) Samsung Galaxy C ailesi 2) Lenovo Moto Z Play 3) Xiaomi Mi 5S

1500-2000TL arası : 1) Samsung Galaxy S7 2) Lenovo Moto Z 3) Xiaomi Mi6

2000-2500TL arası : 1) OnePlus 5 / 5T 2) Huawei P10 Plus 3) HTC U11

2500-3000TL arası : 1) Samsung Galaxy S8 2) Huawei Mate 10 3) Apple iPhone 6s Plus

Donanım :

500-1000TL arası : 1) Xiaomi Redmi Note 4 / Note 4X 2) General Mobile GM5 Plus 3) Lenovo K6 Note

1000-1500TL arası : 1) Xiaomi Mi 5s 2) Xiaomi Mi 5S Plus 3) Xiaomi Mi A1

1500-2000TL arası : 1) Xiaomi Mi6 2) HTC10, Xperia XZ, S7, Moto Z 3) Xiaomi Mi Note 3

2000-2500TL arası : 1) OnePlus 5 / 5T 2) Sony Xperia XZ1 3) HTC U11

2500-3000TL arası : 1) Huawei Mate 10 2) Samsung Galaxy S8 3) Apple iPhone 6s / 6s Plus

 

Not : “İhtiyaç Duyulan Özelliğe Göre Sıralama” bölümünde 3000TL üstüne listeleme yapılmamasının nedeni o kadar para verilen cihazların düzeyini kıyaslamak istemememden kaynaklanıyor. Bunun alt fiyatlar için daha önemli bir durum olduğunu düşünüyorum.

Not : “İhtiyaç Duyulan Özelliğe Göre Sıralama” bölümü tavsiye edilen cihazlar içerisinden belirlenmektedir.

Not : Liste zaruri durumlar hariç ayda bir güncellenir. Tarih : 30.01.2018

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10
 • AB9 @sqn

  Oneplus 5 ve 5T'nin kamera ve pilleri aynı olmasına rağmen kamera ve pil değerlendirmesinde ayırarak, ekran boyutları farklı olmasına rağmen ekran değerlendirmesinde birlikte yazmışsın ilginç olmuş 🙂

  ayrıca xiaomi mi 6'yı 1700 görüp şaşırdım, baktığımda 4gb modeli imiş, 6gb olan 1800 lira olarak yazılsa daha doğru olur.

  geçen ay tavsiyelerine bakarak oneplus 5 aldım, teşekkürler.

 • eSa @esa

  Telefon alma altın al 🙂 şimdi bu modda takılıyorum.

 • Hakan @piranha

  Sony Xperia L1,
  General Mobile GM 8,
  Huawei P9 Lite (2017),
  LG Q6 ve Nokia 6.

  800-1000TL arasında fiyatlarla en ucuzu Sony L1 ile GM GM8 en pahalısı 1.500TL ile Nokia 6 / LG Q6. Aralarında (diğerleri 2017 Ocak-Ekim arası çıkışlı) en yeni model Şubat 2018 çıkışlı GM GM8 oluyor. GM GM8 özellikle saf "Android One" ile gelmesi beni çekiyor en azından Android 8.0 Oreo ile geliyor 9.0 / 10.0 alacağı garanti demektir, diğer adını saydığım hiç bir modelin Android 8.0 alacağı belli değil (kimisine Haziran ayına kadar yayınlanacağı söyleniyor) 8.0 sonrası için ise hiç garanti değil.

Canlılığın evrimi ile ilgili kanıtlarla ve kaliteli animasyonlarla-illüstrasyonlarla hazırlanmış bir video. Bazen bir video sayfalarca yazıdan çok daha kolay ufkunu açabiliyor insanın. Umarım sizin ufkunuzu açar 🙂
#Evrim #evolution
https://www.youtube.com/watch?v=lIEoO5KdPvg

What is the Evidence for Evolution?

Support Stated Clearly on Patreon: https://www.patreon.com/statedclearly Biologists teach that all living things on Earth are related. Is there any solid evi...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bilgisayarında kaliteli müzik dinleyenler ( özellikle iyi kulaklıklarla ) son dönemde aliexpress , banggood vs sitelerde 15 dolar 100 dolar aralığında çok çılgın ürünler mevcut. DAC ve kulaklık amfisi bir arada.

Bundan 10 sene önce binlerce lira verip elde edilen ses kalitesi şimdi Malum ortamlardan indirlen flac + chineese DAC + ortalama bir kulaklıkla elde ediliyor.

Tek yapmanız gereken biraz araştırma yapmak , üzerinde AK4396 , CS4398 ,WM8740 , PMA1792 gibi kaliteli dönüştürücüler , opa1612 gibi bileşenler olsun.

Dinlediğim bir kaç üründe çok etkilendim. Adamlar 100 dolar altınaDSD çözebilen dac satıyor.

Daha önce burada incelenmiş audioengine D1 dac var. AK4396 çipli. Onun ayarında bir dac 30 -50 dolar arasında satılıyor.

Bence inanılmaz bişey.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

Alabildim sonunda 😀 Sayıyı 100lerde bekliyordum ama, şaşırttı beni 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap