Sabahları metroda/otobüste giderken gündemden uzak kalmayayım isteyenler için teferruattan uzak hap bilgi şeklinde haberleri aktaran iki podcast kaynağını tavsiye ederim:
Aposto altı otuz
https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9hbmNob3IuZm0vcy8xMDU1YzllNC9wb2RjYXN0L3Jzcw?sa=X&ved=2ahUKEwjFzvGxnZfyAhWWiv0HHYseBVUQ9sEGegQIARAF
Kısa Dalga
https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly93d3cuc3ByZWFrZXIuY29tL3Nob3cvNDE2MTE2MC9lcGlzb2Rlcy9mZWVk?sa=X&ved=2ahUKEwjFzvGxnZfyAhWWiv0HHYseBVUQ9sEGegQIARAG

Aposto! Altı Otuz

Her sabah 06.30'da, 10 dakikada tüm Türkiye ve dünya gündemi kulaklarınızda. Ayrıntılar Aposto! bültenlerinde ve mobil uygulamasında. apostonews.com
BeğenFavori PaylaşYorum yap

1945 yılında, Kore Güney Kore ve Kuzey Kore olarak ikiye bölündü. 70 yıldan fazla bir süredir, bu 2 ülke arasındaki ilişkiler oldukça gergin. Koreli liderler, kısa bir süre önce, ülkelerin bağlarını yeniden kazanmalarına yardımcı olmak için bir dizi birleşik faaliyetler üzerinde anlaştıkları verimli bir zirve (18-19 Eylül 2018) gerçekleştirmeyi başardılar.

Komünist Kuzey Kore ile demokratik Güney Kore 'nin komşu olmasına rağmen bu 2 ülkede hayat tamamen farklı. Fotoğrafçı Ed Jones bu farklılıkları çekmeye ve dünyanın geri kalanına göstermeye karar verdi. Fotoğraflar da Güney Kore 'de kıyafetlerin, iç mekanların ve ortamların daha modern olduğunu görebilirsiniz. Ama bu insanların ruhu kesinlikle aynı.

Fotoğrafçı Ed Jones
ED JONES / AFP / East News
#KuzeyKore #güneykore #humanity

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 15

philips'im yok diye üzülme al sana ambilight.ben beğendim diğer playerlarada uyarlansaydı efsane olurdu

https://addons.opera.com/tr/extensions/details/youtube-ambilight/

YouTube Ambilight

Immersive yourself in YouTube videos with ambilight!
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 12

#pil
bi videoda denk gelmiştim. pillerin kapasiteleri hakkında.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TSMetalcileri

Türkiye'de Ağır Müziğin Geçmişi projesiyle ilgili canlı yayın paylaşmıştım önceleri, bir de web sitesi var. Onu da paylaşayım 🙂 Zaman tüneli tasarımı yaptım, sağa doğru uzayan bir web sayfası oldu. Şimdi linke tıklayınca ana sayfa açılacak, sonra aşağıdan "zaman tüneli"ne tıklayın ve 1981'e kadar zaman yolculuğuna çıkın. Şimdilik 1991'in sonundan başa doğru gidiyoruz. Arşiv yüklemeye devam ediyorum.

https://turkiyedeagirmuzigingecmisi.com

Türkiye'de Ağır Müziğin Geçmişi

Türkiye’de heavy metal, hard rock, punk gibi müziklerin tarihini fotoğraflarla, gazete/dergi kupürleriyle ve konser afiş/biletleriyle anlatan bir zaman tüneli.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

1 Mart kurul kararları ekşiden aldım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

https://www.imdb.com/title/tt8690918/

son 8 yılda izlediğim hem komik hem bilim kurgu tarzında olan en iyi dizilerden bir tanesi gülme garantili 😀

Resident Alien (TV Series 2021– ) - IMDb

Created by Chris Sheridan. With Alan Tudyk, Sara Tomko, Corey Reynolds, Alice Wetterlund. It follows a crash-landed alien named Harry who takes on the identity of a small-town Colorado doctor and...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • CanSimit @cansimit

  Konu güzel, Alan Tudyk oynuyor, en sevdiğim türler komedi, bilim kurgu, fantastik, teoride harika ama gerçekte olmamış. Absürd komedi değil, kara komedi değil, çocuk dizisi desen hiç değil ama yer yer andırıyor. Ben üzülerek 4. bölümde bıraktım, mutlu edebildiği insanlar olmasına sevindim. (Tek gerçekten güldüğüm sahne ilk bölümün 28. dakikası civarında polis arabasındaki beat box olayı oldu).

  Bunları niye yazdım, beklentiyi o kadar yüksek tutmayın diye. Ben belki de öyle yaptım ve çok sevmek istedim, olmadı.

 • Orcun @orcun

  Syfy olunca korkuyorum ya, bende çok sevdim izliyorum ama bu adamlar neredeyse çoğu yapımı bir şekilde iptal ettiler. Bunu da iptal edecekler diye korkudan kendimi verip izleyemiyorum. 🙁 Helix mesela vardı fena dizi değildi cart iptal ettiler. Dominion vardı garip bir diziydi ama izletiyordu kendini cart iptal. Z nation vardı okey pek iyi değildi çok şey geçiyordu twd ile mesela ama onu da 4. sezondan sonra cart iptal. Hunters diye bir dizi vardı cart gene iptal. Wyona earp mı vardı gene iptal. Daha böyle birkaç tane ilginç güzel diziler vardı hep iptal. Hatta the expanse vardı bunlarındı iptal oldu da fanboyları çıldırdı amazon mu ne aldı o devam ettiriyordu. Güvenemiyorum yani bu heriflerin çıkarttığı dizilere, ya devam etmiyor ya 2. sezonda rating az düştü diye anında iptal ediyorlar.

  • Daviance @daviance

   bu syfy diğer dizilerine benzemiyor ya ,diğerlerini hep ortalama bulmuşumdur ,expanse sevemedim ben mesela çok sıktı ilk sezondan ,star trek evreninden sorna hiç bi uzay dizisi sarmaz beni oldum olası.

  • Orcun @orcun

   @daviance Hani azcık reytingi düşsün bunu da iptal ederler. Bu adamlarda hiç öyle şans verelim senaryoyu diziyi toplayalım yok olmuyorsa cart iptal. Zaten bu dizi de tamam 3 5 sezon gider gibi de konuyu başından bitecek zaten havasında verdiler. Gene ben SPOILER UYARISIDIR diyeyim.

   .
   i
   .
   .
   .
   .
   .
   Bu eleman biliyosun uzay gemisi kaza yapıyor düşüyor, birini öldürüyor onun formunda takılıyor. Ama geminin parçalarını dünyaya yok edecek silah gibi birşey de bulmaya çalışıyor. Geçen bölümünde mesela 37 yıl ışık yılı uzakta evimi özledim falan diyordu bilirsin, hani en kötü bu uzaylı dünyaya bağlanacak silahını bulunca insanları öldürmeyecek ama gezegeninden kendi ırkı gelip terör estirecek veya gidecekler rahat bırakıp vs vs hani böyle bitecek yani finali en başından belli gibi duruyor.

 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Altyazı ile izliyorsan, dizi sitelerinde mevcut. Altyazısız izleyeceksen, torrent şart 🙂

Oyunlara ses efekti yapabileceğiniz bir site. 8 bit oyunlar için uygun.
https://sfxr.me/
https://jfxr.frozenfractal.com/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kullandığım monitörü Samsung Odyssey G9 ile değiştirdikten sonra masada ikinci bir ekran tutup oyunlarda sistem sıcaklıklarını ..vb kontrol etmek zor olmaya başladığı için bu iş için elimdeki iPad Mini'yi kullanabilir miyim diye araştırıyordum. Sonunda Pitikapp adında gayet kullanışlı ve düzgün çalışan bir yazılım buldum.

https://www.pitikapp.com/

Yazılımın PC tarafına kurulan sunucusu ve iPad'e kurulan uygulaması var. Her ikisi de ücretsiz. Aşağıdaki araçlardan verileri okuyabildiği gibi ek olarak medya kontrolü, Spotify desktop kontrolü gibi özellikleri de sağlıyor. Bilgisayar ve iPad'i aynı ağa bağlayınca sunucu ile hiç ayar yapmaya gerek kalmadan iletişim kurdu ve ayarlarını bir iki dakika içerisinde yapıp çalıştırabildim.

Plugin bulunan yazılımlar aşağıdaki gibi :

MSI Afterburner
Core Temp
Fraps
GPU-Z
HW Monitoring (Windows embedded)
HWinfo

Eğer benzer bir ihtiyaç olursa bu yazılımı denemenizi tavsiye ederim. Benim yaptığım basit ayarlama ile masanın anlık bir görüntüsünü de paylaşıyorum.

#HardwareMonitor #ptikapp #IOS #iPad #MSIAfterburner #GamingPC #benimmasaüstüm #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 26
BeğenFavori PaylaşYorum yap