Kahve hazırlama vakti.

Uygulama adı: coffee.guru
#Chemex #kahve

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Covid 19'a yakalandım 🙁
İtfaiye biriminde rahatsızlanan bir personele acil müdahale etmek durumunda kaldım. Müdahale ederken maskem takılıydı ama karşı tarafınki o anki kargaşada ağzından çıkmıştı. Akşamına müdahale ettiğim itfaiye çalışanının covid olduğunu öğrendik. Birkaç gün sonra test yaptırdım ve ben de pozitif çıktım.

Şu an tat ve koku alamıyorum (pirzola ve pırasanın tadını birbirinden ayırt edemeyecek kadar), inatçı öksürük var, çok halsizim, ağrı kesiciler baş ağrımı geçirmiyor ve nefes darlığı çekiyorum, aldığım nefes yetmiyor. 3 yaşındaki oğlumu en az 10 gün göremeyeceğim (bu en kötüsü, sadece çocuğu olan anlar). Üstelik hastalığa yakalanıp çalışamadığım için maaşımdan ciddi bir kesinti yapılacak, hatta sağlık çalışanlarına Covid ile mücadele kapsamında yapılacak olan ek ödemeyi de alamayacağım (covid ile mücadele kapsamında hastalığı kapıyorum ve ek ödeme alamıyorum, yani hastalığa yakalanmamış olanlar alabiliyorlar sadece bu ödemeyi). Hatta ve hatta 21 günün sonunda iyileşemeyip testim pozitif çıksa bile zorla işe gönderilip covidli olarak çalıştırılacağım.

Canımı gerçekten dişime takarak çalışmanın karşılığını fazlasıyla gördüğüm için çok mutluyum yani anlayacağınız 🙂 Daha fazlasını yazardım ama aşırı doluyum. Beni anladınız siz. Ağzımı bozmak istemiyorum. Kendinize dikkat edin. Sağlıcakla kalın.

Not: Salgın bitince balkona çıkıp alkışlatırlar yine, olur biter. Bize fazla bile, elimize de çok yüzümüze de.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 100

Raised By Wolves 2. bölüm itibariyle güzel bir dizi olmuşa benziyor. İlk bölüm biraz garip geldi başta ama sonra açıldı dizi. 😀 Bilim kurgu severler göz atsın mutlaka.

https://www.imdb.com/title/tt9170108/?ref_=ttls_li_tt

Raised by Wolves (TV Series 2020– ) - IMDb

Created by Aaron Guzikowski. With Travis Fimmel, Amanda Collin, Abubakar Salim, Winta McGrath. Androids are tasked with raising human children on a mysterious planet.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Redmi note 9 & Xiaomi & Redmi telefonların kasma sorununun çözümü.

Ben Redmi note 9 üzerinde denedim ama kasan bir Xiaomi'niz varsa büyük ihtimalle aynı sorundan dolayıdır. Redmi 9 kutudan çıktığı haliyle her şeyde kasıyor, her şeyde. Mario oyna onda bile kasar 🙂

Çözüm: Developer (geliştirici) modunu aktifleştirin.

*HW overlays kısmını sağa kaydırın. ''Disable HW overlays'' kısmı açık olmalı. (En alttan yukarıya doğru gidin, Media sekmesinin bi üstündeki yerde, çok fazla şey var bulması zor oluyor)

*Çözüm 2: Notch / çentik ayarlarından en alttakini seçin. Bu da düzeltiyor ama yukarıdaki kendi başına yeterli.

*Çözüm 3: Oyunlarda kasması için oyun optimiser'i kapatın diyorlar ama bunun işe yarayacağından emin değilim. Sadece 1.'nin bile işe yaraması lazım, yaramazsa 1.'den bağımsız olarak 2. de işe yarıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Winamp #nostalji eski dostun browserda çalışanını yapmışlar. skin(elbise) arşiviyle birlikte😃
https://twitter.com/esesci/status/1302038048667062276
skins.webamp.org

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu ne iş? Teknoseyir ve diger mecraların içerikleri var.
https://teknoloji.videoekrani.com/?m=1

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Windows 10, bilgisayarı kapatırken o anda açık uygulama ne var ise, Açılırken o uygulamaları eski haline açıyor bunu kapatmanın bir yolu var mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şu anda ucuza Windows lisansı neresi satıyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 25