Denemediğim yöntem kalmayan bir sorunum mevcut. Wifi bağlanma sorunu, öncelikle sorunu anlatayım.
Sorun artık tamamen tesadüfü olduğunu düşündüğüm bir şeyle başladı;
*SQL kurdum ve windowstaki port çakışmasından dolayı öncelikle sqli kullanamadım. Portları ayarladım ve sqli kullanmaya başladım. Fakat o dönem sql i kurduğum zaman ya anlık kesilmeler yapıyor ya da anlık çok yüksek ping değerlerine ulaşıyordu. Sonra sorunu çözdüm sandım ve kullanmaya devam ettim. ( sorunu sql sanıyordum fakat değil )
*Ardından bi 10 gün sonra tekrar aynı sorunu yaşadım. Nedensiz internet gidiyor birkaç saniye sonra tekrar geliyordu. Bir an internete girmiyor "internet yok, bağlı" diyor ya da windows bu internet güvensiz diye uyarı çıkarıyordu. Fakat tüm süreçte başka cihazlarla akıcı olarak internete girebiliyordum.
*Şu an, aradan 5-10 gün geçtikten sonra aynı sorun tekrar nüksetti.
Şimdi denediğim çözümleri listeliyorum:
1) SQL dahil windows servis kuran ne kadar uygulama varsa sildim. Skype ile port çakışması oluyor diye skype ı da sildim.
2) ISP'yi arayarak durumu ilettim. Bir saat boyunca hatta kaldılar, sorunu çözmeye çalıştık ve en son kadın gülerek yapabileceği her şeyi yaptığını söyledi. Ekipler mahalleye geldi ve bir sorun bulamadılar.
3) Başka bir modemi sıfırdan kurdum etki etmedi.
4) İnternet ayarlarını cmd ile sıfırladım. ( netsh int ip reset a.txt netsh winsock reset winhttp reset advfirewall reset ipconfig /flushdns gibi.. )
5) Windows SFC /SCANNOW ve Scanhealth / Restorehealth yaptım.
6) Sürücüyü kaldırıp, kurdum güncelleştirdim.
7) Wifi kartını söktüm antenlerini vs. kontrol ettim.
8) Asusun sitesinden sürücüyü eski sürüm olmasına rağmen manuel indirip kurdum.
9) En son gözü karartıp bilgisayarı sıfırladım.
Bunlar hatırladığım ana denemelerim, internette bulduğum her şeyi denedim diyebilirim.
Sonuç hala sağlıklı bir internet erişimim yok. Anlık kopmalar oluyor, anlık yüksek pinglere çıkıyor. Hiçbir şeyle bir korelasyon kuramadım. Andorid studioyu baştan sona indirirken kopmadı, bir saat oyuna girip ping testi yaparken kopmadı google a girdiğim an koptu. Bu arada bu yüksek pingleri asla ölçemiyorum sadece oyun içerisindeysem görebiliyordum ( 1557 civarı).
Dipnot*= İnternete giremediğim süreç boyunca modem arayüzüne de ulaşamıyorum.

Sizce ne yapmalıyım? Yeni bir wifi kartı almayı düşünüyorum artık. Bu soruna çözüm olur mu bilemiyorum.

Kart = Realtek 8821AE Wireless LAN 802.11ac PCI-E NIC

Görsel ise internet kesilmesi olduğunu düşündüğüm anlarda modeme gönderdiğim ping değerleri.
İkinci görsel ise bazı zamanlarda oluyor.

#TeknoYardım #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 30 / 33

Kod yazarken kullanmak için dizüstü bilgisayarımın yanına ekstra monitör almayı planlıyorum. Fiyat olarak işimi görecek bir alet yeterli, Gaming monitörlere kaymaya gerek yok. Hem ürün hem de bildiğiniz bir kampanya vs varsa tavsiyeleri alabilirim.

#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 13

Rica üzerine, bilgisayar mühendisliği öğrencisi için ortalama 4.500 TL fiyat bandında bilgisayar bakmaktayım. Oyun oynanmayacak, tamamen programlama ve günlük amaçlı kullanılacak. Bu fiyata bulduğum en iyi konfigürasyona sahip bilgisayar bu. Farklı bir önerisi olan varsa değerlendirmek isterim.

Link: https://www.hepsiburada.com/lenovo-v330-intel-core-i7-8550u-8gb-1tb-128gb-ssd-radeon-530-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-81ax00q8tx-p-HBV00000HRF9I?magaza=Nethouse

#TeknoYardım

Lenovo V330 Intel Core i7 8550U 8GB 1TB + 128GB SSD Radeon Fiyatı

Lenovo V330 Intel Core i7 8550U 8GB 1TB + 128GB SSD Radeon en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla sipariş verin, ayağınıza gelsin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 13
Teknikfan paylaştı.

Arap sermayeli ALJ Holding iştirakı Otoshops ( garantili ikinci el alım satım firması ) ile Türkiye pazarına çok yüksek meblalarda yatırım yapılmasının sebebi - belki de - kendilerine özel hazırlanan bu ÖTV düzenlemesiyle alakası varmış. Ben de diyordum durduk yere niye böyle büyük bir yatırım geldi, ikinci el alım satımları çoğunlukla aracısız, doğrudan sahibinden olmaya başlamışken. Demek ki artık insanlar sıfır otomobil almakta çok zorlanacakları için Otoshops gibi kurumsal yerlere başvurmaya başlacaklar. Geçmiş olsun Türkiye. #OtoSeyir #ÖTV

BeğenFavori PaylaşYorum yap

TENOFEST [BU BİR UYARIDIR]

Az önce Teknofest’ten çıkış yaptım. Normal de paylaşım yapmam ama sizleri uyarmayı görev bildim. Baştan başlıyorum.

Eğer İETT veya özel aracınız ile gidecekseniz; otobüs şoförlerinin indirdiği yerden sonra en az yarım saat yürüyeceksiniz. Bu yolda herhangi bir şekilde kaldırım veya trafiğe kapalı alan yok. Yerde beton veya asfalt olsa bile diğer taraflarda yok. Her taraf çakıl-kum. Bir tünelden geçmek zorundasınız ve bu tünel tamamen karanlık. Kaldırımvari bir şey var ancak bunların her 20 metrede bir birer metrelik dibi çelik tel dolu çukurları var. Buralardan 50 kişilik öğrenci(çoğu ortaokul ve daha küçük) grupları yürürken yan taraflarından ise büyük otobüsler/polis araçları/tırlar ve vip araçlar son sürat gidiyor. Tüm bu süreç boyunca herhangi bir tane yönlendirici tabela-görevli YOK. Can güvenliği kesinlikle YOK. Özellikle küçük çocuklar için. Dönüşte İETT otobüsleri nereden kalkacak bilen yoktu. Biz otoparka giderken tabelaları yerleştirdiler. Fazla söze gerek yok.

Tünelden sonra sağda bir kargaşa göreceksiniz o kısım da katılımcılarq-öğrencilere ücretsiz yemek dağıtılıyor. İnanılmaz pis bir alan. Bir düzen yok. Yemekler yerde sinekler havada. Sandviç veriyorlar sanırım tadmadım bir şey diyemiyorum.

Herhangi bir yönlendirme tabelası olmadan yanlış yollara sapa sapa girişi buluyorsunuz. Tabi bu süreçte inşaat devam ediyor, kamyonlar geçiyor, çukurlar açık yerlerde inşaat artıkları ve demirler. İnsan yığını var.

Okulları zorunlu tuttular sanırım. Yaş ortalaması 12’dir muhtemelen.

İçerik ise berbat. Bu kadar kötü olabilirdi ancak. Tek iyi tarafı uçakları-helikopterleri yakından görmek oldu. Atak yoktu. Uçuş gösterisi düzenledi(harmandalı oynadı). A400M’in hangarına girdik vs. Ancak herhangi bir bilgilendirme tabelası yok o uçağın-helikopterin ismini yazdıkları bir tabela bile mevcut değil. Diğer yerler ise tamamen hayal kırıklığı. İntersellar çadırı diye bir yer var. Havalı sloganları mevcut. İçeride oyuncak gezegenler dışında bir şey yok. Hitap ettikleri kitle 10 yaş grubu.

Eğer yoruldunuz ve bir soğuk kahve içip rahalim derseniz. Makinaların çoğu bozuk. Espress Lab’dan mecburi sıcak filtre kahve alabilirsiniz.

Fuar alanına kadar olan kısım zaten fazlasıyla kirli. Ancak fuar alanı da öyle. Her tarafta çöp var. Tek temiz yer TAI standıydı sanırım.

Bu arada fuar alanına giriş ve çıkışta araç ortalama yarım saatlik bir trafik mevcut. Her yer şantiye toz duman demiş miydim?

Flash TV izleyerek çok daha kaliteli vakit geçirebilirsiniz. Çocuğunuz veya küçük yaşta birisinin gitmesine müsaade etmemeniz onun can sağlığı için daha faydalı olacaktır.

Netice itibariyle reklama ayırdıkları bütçe ile daha düzgün bir festival düzenlenebilirdi. Tek amaçları havalimanını göstermek diye düşünmek bile saçma. Son olarak bu havalimanını sorunsuz olarak 29 Ekim’de açabilecek bir ekip mevcutsa o ekibe Cumhurbaşkanlığı özel ödülü gibi bir şey verilmeli.
#TeknoFest
*Fotoğraflar İPhone 6S ile gelişigüzel çekildi. Çünkü bol rüzgar ve gözü rahatsız eden kum mevcut.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 20

Microsoft, Nokia'nın telefon bölümü ve isim hakları 350 milyon dolara Tayvan merkezli elektronik firması Foxconn'a sattı.

Cep telefonu endüstrisinin eski devi Nokia'yı 2013 yılında 7.2 milyar dolara satın alan Microsoft akıllı telefon tarafından umduğu verimi alamadı ve Nokia'yı satma kararı aldı. Nokia'nın telefon bölümü ve isim hakları iPhone'ları imal eden Tayvan merkezli Foxconn'a 350 milyon dolara satıldı.

Anlaşmayla birlikte Vietnam'ın Hanoi şehrinde bulunan üretim fabrikasının da 4 bin 500 çalışan ile birlikte Foxconn'a geçeceği açıklandı.

Foxconn ile yapılan anlaşma yalnızca Nokia'nın telefonlarını kapsarken, Windows 10 yazılımını, Lumia'ları ve Windows Phone'u üreten markalara Microsoft desteği devam edecek.

Yazılım devi Microsoft geliştirdiği akıllı telefonlardan olumlu sonuç alamamış ve telefon gelirleri 2016'nın ilk çeyreğinde yüzde 46 düşmüştü.

iPhone imalatçısı Foxconn, geçtiğimiz aylarda Japon devi Sharp'ı 3.5 milyar dolar karşılığında satın almıştı.

" Nokia neredeyse 7 Milyar $ mal olmuş oldu Microsoft'a. Windows Phone'nun üstüne bir toprak daha gelmiş oldu.
" Anlaşılan Foxconn üreticilikten çıkıp markalaşmaya ve son kullanıcıya mal satmaya çalışıyor.

Kaynak; http://www.fortuneturkey.com

#akış #HaberinizOlsun #Nokia #Foxconn #Microsoft

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ülkelerdeki en popüler haber siteleri.
*Sanırım Türkiye'de, popüler olan testleri ve galerileri sayesinde onedio liderliğe oturmuş.

-Orjinal görsel; http://dailyinfographics.eu/wp-content/uploads/2016/04/news.png

Kaynak: Alexa // Veriler güncel //

#akış #HaberinizOlsun #Hergünyenibirgrafik

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 12
 • Teknikfan @teknikfan

  @pauselife @gamsizm @manikdepresif siz bunları yazınca, kendilerini nasıl tanımladiklarına baktım ;
  "Onedio, Türkiyenin İlk ve Tek Sosyal İçerik Platformu
  Onedio 1 Ağustos 2012'de Türkiye'nin ilk içerik tabanlı sosyal ağı olarak yayın hayatına başladı. Yeni Medya Düzeni'ni yeni çağın sosyal ağ dinamiklerini göz önünde bulundurarak formülize eden Onedio'da kullanıcılar tüm internetin en popüler haber, fotoğraf, galeri ve videolarına tek bir noktadan ulaşıp eğlenceli testler çözerken aynı zamanda Onedio'nun içeriğine de katkıda bulunabiliyor."
  Ben bir sakınca görmedim, kendilerini sosyal ağ olarak tanıtmışlar. Poblem Alexa kaynaklı sanırım.

 • damdan duser gibi @damdan-duser-gibi

  Dikkatimi ceken bir sey var bizim ulkeyi 3 e mi ayirmislar?

 • ad33p @ad33p

  Onedio'yu kullandığım tüm sosyal medyalarda engelliyorum. İçerik hırsızlığının şu an en büyük temsilcilerinden kendileri. Gazeteler de çalıyor içerik elbette ama zaten onları hiç ziyaret etmiyorum..
  Milletin fikri mülkiyeti ve emeği üzerinden para kazanıyorlar. bir de içerikleri aşıranlara da editör diyorlar. 😀

 • trbasoglu @trbasoglu

  onedio orada uzun kalmaz gibime geliyor çünkü içerikler sürekli tekrar etmeye başladı ve bu artacak.Bunu söylememin nedeni içerikler orijinal değil önceden bulunan galeri video vs şeylerin yeniden ısıtılıp sürülmüş olması, ve bunlar başka yerde çok daha önce paylaşılmış şeyler avantajı ise hepsini tek yerden sunmuş oluyor.

Hayatımın özeti sayılabilir 🙂 Yıllarca, gündem de her siteye farklı şifre koyun dendi sonuç bu. 3 harf 3 kelime 3'er tane de büyük harf kombinasyonum var. Toplam 27 ihtimal. Acı çekiyorum durduk yere 🙂

#akış #mizah

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

Haber 2005 yılından: PC Pitstop yazılımını bilgisayarına kurarken son kullanıcı lisans sözleşmesi'ndeki (EULA) "sözleşmeyi okuyan ve bunu bize bildirene ödül veriyoruz" satırını farkeden ve bunu şirkete bildiren Doug Heckman, söz verildiği gibi şirketten 1000$'lık bir çek kazandı.

Sayısız program kurmuşumdur bir tanesini bile bir paragraftan fazla okumadım. Adam haketmiş 🙂

Kaynak; http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2243185,00.asp

#akış #mizah #HaberinizOlsun

BeğenFavori PaylaşYorum yap