sanırım yine facebook server'larında sorun var, instagram ve whatsapp'tan fotoğraf indirilemiyor

BeğenFavori PaylaşYorum yap

TS dışındaki sitelere erişimi olmayanlar için buradan bilinenleri yazdığım bir güncelleme yapayım. @gamsizm yazacaklarımın içeriği sadece şehit sayısını ve yapılan açıklamaları paylaşmak olacak umarım siyaset kapsamında değerlendirmezsiniz, değerlendirirseniz gördüğünüzde silersiniz zaten.

Nedense şehit sayısını Hatay valisi açıklıyor, anlaşılır gibi değil.

Valiliğin açıkladığı ilk sayı 9'du ama başka kaynaklardan gelen haberler maalesef sayının çok daha yüksek olduğunu iddia ediyordu. Devamında Hatay valiliği de güncellemelerle mevcut sayı olan 22'ye ulaştı. Umarım daha da artmaz diyorum fakat pek mümkün görünmüyor. Çok farklı iddialar var şehir sayısı ile ilgili, temkinli olmak lazım.

Bütün partiler bir şekilde durumu değerlendirmek için olağan programlarını değiştirdiler, Cumhurbaşkanlığından gelen açıklamalardan anlaşıldığı kadarıyla operasyon sürdürülecek.

Yaklaşık bir saat önce gelen habere göre Türkiye Avurupa sınırlarını mültecilere açtı, takdir edersiniz ki bu çok büyük bir gelişme

Bakan ve yetkililer ABD ve Nato'nun üst düzey görevlileriyle görüşmeler yaptı ama sonuç medyaya yansımadı gördüğüm kadarıyla.

Bu yazdıklarımı sadece habere erişimi olmayıp buraya erişimi olan insanlar bilgilenebilsin diye yazdım, umarım bir kuralı ihlal etmemişimdir. Bu yazdıklarımda eksikler olabilir ama çok temelleri yazdığım için hatalı bir şey olduğunu sanmıyorum, ama tabii benim buraya yazdıklarıma da güvenmeyin.

Ahmet Bey'in yorumu üzerine ekleme: Şehit sayısı 29, yaralı sayısı 36

Ekleme 2: Şehit sayısı 33

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Türknet'te google DNS ile hiçbir yerde engel görünmüyor. Vodafone'un mobil verisinde de bir erişim engeli yok YouTube veya Twitter'a. Başka isp'lerde engel mi var?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir arkadaşımın 3000'den çok kişiyi takip ettiği Twitter hesabı "suspend" edildi ve Twitter bu arkadaşıma nedenini bile bildirmedi. Şu ana kadar Twitter'a İngilizce bir mail atıldı ve geri dönüş alınması bekleniyor fakat acaba hesabın geri alınması için izlenmesi gereken yol nedir? Özellikle geçmişte takip ettiği kişileri görememesi kendisi için büyük bir sorun, hesap geri alınamasa bile takip edilenlerin görülmesinin bir yolu var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İlk akıllı telefonum Lumia'ydı (1320) ve hiçbir Android'de WP'nin güzelliğini, akıcılığını ve pratikliğini bulamadım. Birkaç ufak ama önemli (bildirim merkezi, ses yönetimi) özellik ve çok önemli birkaç uygulama (beta olmayan Instagram, düzgün Twitter ve en önemlisi Google ile bir anlaşma yapıp Google uygulamaları) getirilse gerçekten hiçbir zaman Android veya iOS'in yüzüne bakmazdım ama Microsoft yanlış hamleler yapıp ardından pes etti. Hala Lumia incelemeleri izleyip keşke şimdi de olsa diye düşünüyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 12

Çok tuhaf bir şekilde Safari youtube'u açmaz oldu fakat halihazırda açık olan sekmelerdeki YouTube videolarını yüklemeye devam ediyor ve oynatıyor. Gerçekten garip.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Apple WWDC'yi internete yüklemiş ben de izleyeyim dedim ama şu şakşakçılar ne kadar gerizekalı insanlarmış aklım almıyor, şakşakçılara o kadar çok takılıyorum ki sunumu izleyemiyorum. Apple Google'da yıllardır olan bir şeyi tanıtıyor, adamlar sanki ilk iPhone tanıtılmış gibi alkışlıyorlar. Anlaması gerçekten güç.

BeğenFavori PaylaşYorum yap