Bir arkadaşımın 3000'den çok kişiyi takip ettiği Twitter hesabı "suspend" edildi ve Twitter bu arkadaşıma nedenini bile bildirmedi. Şu ana kadar Twitter'a İngilizce bir mail atıldı ve geri dönüş alınması bekleniyor fakat acaba hesabın geri alınması için izlenmesi gereken yol nedir? Özellikle geçmişte takip ettiği kişileri görememesi kendisi için büyük bir sorun, hesap geri alınamasa bile takip edilenlerin görülmesinin bir yolu var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İlk akıllı telefonum Lumia'ydı (1320) ve hiçbir Android'de WP'nin güzelliğini, akıcılığını ve pratikliğini bulamadım. Birkaç ufak ama önemli (bildirim merkezi, ses yönetimi) özellik ve çok önemli birkaç uygulama (beta olmayan Instagram, düzgün Twitter ve en önemlisi Google ile bir anlaşma yapıp Google uygulamaları) getirilse gerçekten hiçbir zaman Android veya iOS'in yüzüne bakmazdım ama Microsoft yanlış hamleler yapıp ardından pes etti. Hala Lumia incelemeleri izleyip keşke şimdi de olsa diye düşünüyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 12

Çok tuhaf bir şekilde Safari youtube'u açmaz oldu fakat halihazırda açık olan sekmelerdeki YouTube videolarını yüklemeye devam ediyor ve oynatıyor. Gerçekten garip.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Apple WWDC'yi internete yüklemiş ben de izleyeyim dedim ama şu şakşakçılar ne kadar gerizekalı insanlarmış aklım almıyor, şakşakçılara o kadar çok takılıyorum ki sunumu izleyemiyorum. Apple Google'da yıllardır olan bir şeyi tanıtıyor, adamlar sanki ilk iPhone tanıtılmış gibi alkışlıyorlar. Anlaması gerçekten güç.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ne oluyor @gamsizm, instagram işine de ki girdiniz. Yine bir instagram fenomeni doğuyor...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

1 hafta önce bozulan bilgisayarımın yerine touchbar'sız Macbook Pro aldım. Her ne kadar bu kadar düşük özelliklere sahip bir bilgisayara tonla para dökmek ve bir Apple ürünü almak içimi rahatsız etmiş olsa da, hiçbir laptop ve işletim sisteminin Macbook ve Mac OS konforu sunmadığını anladım ve Laptop'da Mac almanın önemini kavradım. Şimdilik bilgisayardan çok memnunum ve Mac OS'i ne kadar çok özlediğimi hatırladım. Linux gerçekten çok esnek ve alışınca kullanması kolay bir işletim sistemi ama bazı nedenlerle Laptop'da (iş için) hala Mac OS vazgeçilmez. Huawei Matebook Pro ve Surface Pro gibi bilgisayarlarda gözüm kalmış olsa da Mac OS asla pişman etmiyor #Apple

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

Türknet VDSL abonesi olmama rağmen bir süredir çok dalgalanan internet hızı veriyor. Şu an 0.15 Mbit indirme 2.82 Mbit yükleme (komik ama gerçek, yükleme indirmeden çok daha hızlı)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9

Solus işletim sistemine çok fazla uygulama ve masaüstü ortamı kurmuştum, ben de bari işletim sistemini aynı "home" partitionunu da kullanarak kurayım dedim. Gnome, her ne kadar çok kaynak tüketse de gerçekten diz üstü bilgisayarda çok pratikmiş. Artık Plasma filan uğraşmayacağım. Gerçekten Gnome'dan şu zamana kadar çok memnun kaldım. KDE Plasma çok gelişmiş, hızlanmış ve stabilleşmiş olsa da özellikle diz üstünde Gnome rahatlıkmış. KDE Plasma'nın da arayüzü buna benzetilebiliyor fakat hep bir eksik kalmışllık hissediyor insan. Bakalım Gnome 3.30 neler getirecek.

BeğenFavori PaylaşYorum yap