Merhaba, bir günlüğüne Ankara'da gittim, dönüşte YHT'de haritada olduğum yerden çok alakasız olan ve çok yakınından toplu taşımayla geçtiğim bir yerde görünüyorum, telefonu açıp kapamak dahil her yolu denedim, bir ara çok kısa bir süre doğru yeri gösterdi fakat onun dışında her zaman alakasız bir yerde bir binada olduğumu gösteriyor, sebebi ne olabilir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Youtube'da Teknoseyir'e üyelik seviyemi artırmak istiyorum fakat bu opsiyonu hiçbir yerde göremedim. Bu kadar basit bir soru soracağım hiç aklıma gelmezdi ama acaba yurt dışında olmakla ilgili bir sorun mu var yoksa üyelik yükseltmek mümkün değil mi? @gamsizm

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yıllardır hayalini kurduğum bir şey yapıp kendime konsol aldım (Xbox Series X), GTA 5 ile başladım konsolu kullanmaya. Yeni nesil güncellemesini de satın aldım, kurdum, söylendiği gibi Rockstar sunucularına upload edip oradan yeni nesil sürümüne geçirdim. Bugün uyandığımda konsol nedense bir internete bağlanamadı, neyse çözdüm sorunu ama bir açtım benim save yok, tekrar upload da ettirmiyor, yeni nesil sürümünde indirtmiyor da. Ne yapacağımı şaşırdım satın almış olduğum yeni nesil sürümüne kaldığım yerden devam edemiyorum. Destek sayfalarına da yazdım fakat bir önerisi olan var mıdır? Resmen rezalet şu yaşattıkları.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Normalde İş Bankası Yayınları'nın özellikle klasiklerinin düzenlemesini falan bayağı severim fakat Ecinniler'in içinde çok sayıda basit yazım yanlışı var, fena.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • memedeath @memedeath

  Bence bu kitap editörlüğü işi ayağa düştü. Özellikle son 10 yıldır okuduğum kitaplarda yazım yanlışı olmayan yok. Bazı kitaplardaki yanlış miktarı saç baş yolduracak sayıda. Çeviri kitaplara hiç girmiyorum bile. Onlar tam bir facia.

  • Sinan Namur @sinannamur

   En azından klasikleri Türkçe okuyayım dedim, çevirisi gerçekten çok iyi geldi gerçi Rusça'sının ruhunu ne kadar yansıtmıştır bilemeyeceğim ama Türkiye'nin en önemli çevirmenlerinden birinin işi sonuçta ve İş Bankası Yayınları olduğu için güvenmiştim ama yok gerçekten bu kitaptaki hataların seviyesi rezaletti. Karamazov Kardeşler'de de belli yerlerde doğru şekilde yayımlamak belli yerlerdeyse yayınlamak diye geçiyordu örneğin ve buna da takılıyordum ama buradaki hatalar böyle de değildi, eklerin yazımı falan yanlıştı, inanılmaz.

Bir ara bir nas falan kurduğumda herhalde, düzgün bir vakit ayırıp araştırmam lazım bütün modem ayarlarını falan, şimdilik bilgim teknolojiyle ilgilenmeyen bir insanın bir tık üstüdür modemler ve genel olarak network konusunda, çok eksik olduğum bir alan

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Annem eve fiber bağlattı ben yurt dışındayken, tatilde geldim baktım adamlar tabii yeni modem takmışlar, TP-Link Archer C5v, bizde Asus DSL-AC51 var; pek anladığım konular değil ama sizce uğraşıp Asus'da ağı kurmam mantıklı olur mu yoksa kendi taktıkları modemin üstüne pek bir avantajı olmaz mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Metin2'yi hep Türk oyunu sanmışımdır, Metin adında bir karakter yönetiliyor sanıyordum. Kore oyunuymuş, bugün böyle çok mühim bir şey öğrenmiş oldum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Koskoca haber siteleri Facebook'un backup'ı yokmuş, Mark abi ağlıyormuş diye haber yapıyor, konuyla alakası olmayan insanlar da tabii inanıyor. Böyle durumlarda konuyla alakası olan olmayan herkesi hep bir ağızdan gürültü yapmasını izlemek çok ilginç oluyor. Bakalım bu işin altından ne çıkacak, inşallah çok ciddi bir şey değildir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Emre Yüce @emreyuce

  Burada bile inanılmaz boş muhabbet döndü ya. Tamam kardeşim gerçekten tamam. Nükleer bomba projeleriniz yarım kalmadı. Alt tarafı wp, instagram falan gitmiş ne sanki evren yörüngesinden çıksa bu kadar tantana çıkartmazlar valla 😀 Buradan da şunu anlıyorum insanlar gerçekten manyağı olmuş bu yerlerin. Whatsapptan mesaj gelmiyordu sadece eksikliği oldu, iMessagea geçtik oldu bitti 😀 e posta tamamsa işler yolunda demektir 😀

  • Sinan Namur @sinannamur

   Şimdi şöyle bir durum var ben yurt dışına yeni gitmiş 19 yaşında biri olarak WP'tan çok faydalanıyor muyum? Evet. Fakat daha 7 saat gitti yahu, dünyanın sonu gelmedi ya. Babam görüntülü konuşmak istedi hiç bana sormadan Signal'dan aradı, ben de istediğim zaman arkadaşlarıma bin farklı platformdan yazabilirim, ha yazamasam da bir iki gün yazamam olur biter. Gerçetken bu kadar tantana çok gereksiz. Ha tabii bütün veriler söylendiği gibi gittiyse, ki bunun olma olasılığı gerçekten yoka yakın, o zaman büyük skandal olur.

  • Emre Yüce @emreyuce

   @sinannamur Ona da yapacak bir şeyim yok ki sonuçta bunun güvenliğini ben sağlamıyorum. Levent Abinin dediği gibi oradan sıkıntılı bir şey atıyorsan bir üçüncü şahısa da atıyor gibi düşüneceksin kendi güvenliğini kendin sağlayacaksın 🙂

Bu yazın başında çok sevdiğim lisemi bitirmiştim, geçen Perşembe gece okumak için Edinburgh'ya uçtum, gelecek hafta Çarşambaya kadar karantina devam ediyor, sonra bakalım yurt odama yerleşip şehri gezmeye, arkadaşlar edinmeye, kulüplere katılmaya başlayacağım. Siteyi ortaokulun başında takip etmeye başlamıştım, hazırlıkla birlikte beş sene lise, şimdi de üniversite, umarım daha çok uzun yıllar da hayatımızda olur. Neyse lafı dolandırmayayım, yurt dışında yaşamak hakkında tavsiyesi olan yazarsa çok müteşekkir olurum 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap