🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://m.bloomberght.com/shell-usa-voltayi-169-milyon-dolara-satin-aliyor-2323560 #OtoSeyir #elektrikliotomobil #TOGG #HaftalıkGündemeMalzeme

Shell USA, Volta’yı 169 milyon dolara satın alıyor

Dünyanın en büyük petrol şirketlerinden Shell’in ABD’deki iştiraki, Shell USA, elektrikli araç şarj şebekesi operatörü Volta'yı, 169 milyon dolara satın alıyor.Reklama dayalı gelir...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Tegin @tegin

  2021 yılında özel amaçlı bir satın alma şirketi ile birleşerek halka açılan Volta, reklama dayalı bir iş modeline sahip. Şirket, şarj cihazlarını elektrikli araç sürücülerinin pillerini ücretsiz olarak şarj edebilecekleri alışveriş merkezlerine ve marketlere yerleştiriyor. Şarj cihazları, perakendecilerin ve tüketim malları şirketlerinin elektrikli araç kitlesine ulaşmak için reklam yapabileceği bir alan olan büyük medya ekranlarına sahip.

Bursa da zaten yollar 3 şerit. Sağa döneceğim diye sağ şeritten gitmem gerekiyor mantıken. Taksici durmuş sağ şeritte yakmış dörtlüleri 2 defa korna çaldım tık yok. Neyse dedim solundan geçip sağa gireyim. Orta şeritteki bana vuruyordu. Kimse çözüm sunmuyor mu bu konuda anlamıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

en önemli beyin göçünü 1933te biz almışız. vay be.
https://youtu.be/AZntVB8VRz0?t=895

“Atatürk Ne Büyük Bir Temel Atmış, 100 Senede Yıkamadılar” Muazzez...

pena kanalına katılın:https://www.youtube.com/channel/UCxBOVHwc65XB3J4VtSu9RvA/join“Atatürk, ne büyük bir temel atmış, ne kadar kuvvetli bir temel atılmış; 1...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://www.tiktok.com/@cemnrlu/video/7167012025812471045

Keşke bizede gelse. Aylık ücret ödemeye razıyım ben. Ekran kırılırsa ücretsiz ekran değişimi, hırsızlıkta ise ücretsiz cihaz veriliyor. Ayrıca yeni model iPhone almak isterseniz gayet iyi bir fiyattan geri alıyor Apple.

Çalınan iPhone'u Apple uzaktan kapatıyor. Gerçi bizim Anadolu çakalı çomarlar telefonu parça niyetine götürüp satar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • liara @liara

  Hiç para almamışlar, ücretsiz değiştirmişler. Ama ayda 13 dolar ödüyormuş :DDDD

 • Behzat Ç. @behzat

  Amerika’da ekran değişimi 330-350 dolar. Ama ayda bir kahve parası ödemek insanı yormaz. Bir kahve içtim sayar.

  https://support.apple.com/iphone/repair/screen-replacement

 • Temp @temp

  Apple ABD dışında müşteri memnuniyetini önemsemiyor bence ben öyle biliyorum. En azından Türkiye'de önemsemediği %100 kesin ve net şahsi deneyimlerimi göz önüne aldığımda.

  • Erhan M. @erhanm

   Aslında ilk Apple Store açtığında müşteri memnuniyeti konusunda mükemmeldi. İddia ediyorum yanına yaklaşan firma yoktu. Millet telefonu düşürüp Apple'a gidiyordu telefonu değişiyordu. Bu 3-4 yıl sürdü. Sonra baktılar bunlar kötü niyetli, onlar da sıkılaştırdılar ve eski memnuniyet kalmadı.

  • Temp @temp

   @erhanm Doğrudur suistimal çok fazlaydı önceden fakat firma içi akışın düzgün olmaması sadık müşteri kitlesinin sorunu değil, olamaz.
   Yani kendi hatalarını haklı herhangi bir sebeple gelmiş müşterilerinden çıkaramazlar. Ama böyle yaptıkları için artık Apple Türkiye benim için bir balondan ibaret. O yüzden TR garantili telefon bile almam kolay kolay.
   Çünkü varolan garanti aslında yok. Her şey kullanıcı hatası onların gözünde.
   Ek olarak her firma ilk ülkeye girdiğinde jest olsun diye bol keseden fazla fedakarlık gösteriyor. Yeterince reklam yaptıktan sonra ise hizmeti saldım çayıra mevlam kayıra deyip salıyor.
   Apple de planlı olarak böyle yapmıştır belki, bilemem.

  • Temp @temp

   @jabbathehutt Batarya değişiminde sorun çıkardılar. Sonra fiziki olarak sorunu delilleriyle birlikte sunmama rağmen bizim yazılım hata tanımlamadı deyip bahsettiğim problemleri görmezden geldiler.
   Cihazın şarj aleti orjinal değil dolayısıyla garanti kapsamına girmez söylemini bile duydu bu kulaklar. Ne bileyim misal kulaklığın vardır. Izgarası kendiliğinden düşmüştür. Ama adamlar ızgaranın düştüğünü gördükleri an garanti dışı diyorlar misal.
   Sen gör yani ne kadar rezil bir durumda olduğunu bu garanti işlerinin.
   Üstüne bir de işçilikleri de kötü lastik sallanıyordu geçmişte telefon Apple onarım merkezinde ekranı değişti diyerek yapılmasına rağmen.

 • Türker Sezer @dirigeant

  Dogrudan Apple satmiyorsa bile baska bir firmadan cihazinizi sigortalayamiyor musunuz?

  • Batuhan @achfighter

   Türkiye'de ürün sigortalama işi dolandırıcılık gibi bir şey. Ekranı kırıyorsun ama şöyle böyle deyip para istiyorlar. Kombiye, beyaz eşyaya resmi servisinde garanti uzatma yaptırıyorsun. Satıcı firma garantiyi tanımıyor. Arıza olduğunda garanti uzatan servis her şeyden para istiyor.

  • Temp @temp

   @dirigeant Beyaz eşya falan neyse de telefon gibi yüksek meblağlı ürünlerde firmalar ya çok fazla para istiyor, ya da düzgün hizmet sunmuyor. Misal diyor ki 3000-5000 tl sigorta bedeli alırım ekranın kırıldığı an yeni telefon veririm sana diyor. Ama aslında senden aldığı telefonu da onarıp başkasına satıyor falan filan böyle bir saadet zinciri var. Yani TR'de garanti işi bile düzgün gitmiyor. Sigorta işi daha sakat.

  • Türker Sezer @dirigeant

   @achfighter Eskiden laptop icin kasko hizmeti alip kullanmistim ama o zamanlarda yeniydi bu isler. Zaman icinde onlar da bozulmus demek ki.

   @temp sizden aldigi cihaza (veri guvenligi vs. konularina dikkat ettigi surece) istedigini yapabilir. Size yeni cihazi veriyorlarsa ne guzel.

Vodafone hala internetin hızını düşürmemiş. 50 mbps internetim 65 - 70 olarak geliyor. İlk defa aldığımdan daha fazlasını veren bir firma gördüm 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Turknet fiber geldi bana arkadaşlar, darısı başınıza 😊

Henüz eve gidip deneme fırsatım olmadı,

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 14

Millenicoma zam gelmiş hayırlı olsun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap