Bir önceki paylaşımdaki kahve demleme ekipmanından(Moka Kremina) esinlendiğim kahve çeşidini ve latte art denememi sizlerle paylaşacağım.

Kahveyi moka pot ile yaptım, bu fotoğraflarda değişmeyen bu.
İlk fotoğraftaki kahveye schiumato deniyormuş. Kahveyi french presste birkaç dakika köpürterek bu hale getirdim.
İkinci fotoğraftaki kahvenin adını bilmiyorum. İlk fotoğraftaki kahve sert geldiği için biraz su katıp yine french presste köpürterek bu hale getirdim.
Üçüncü fotoğraftaki kahve de schiumato. Latte art denemek için ağzı geniş bir fincana koydum. Bu köpüğün latte art için yeteceğini düşündüm, sonuçları sonraki iki fotoğrafta.
Sonraki fotoğraflara geçmeden önce süt köpürtme olayını anlatmak istiyorum. French pressin üçte birine sıcak süt koyuyorsunuz sonrasında filtreyi kapatıyorsunuz; bastırıp çekerek sütünüzü köpürtebilirsiniz.
Ben sonrasında pitcher denen süt potuna aktardım.(Sadece beşinci fotoğrafta)
Dördüncü fotoğrafta french pressin filtresi yerinden çıktığı için sütü french pressten direk aktardım ve filtre de içine düştü.
Beşinci fotoğrafta ise pitcherdan aktardım sütü. Sonuç pek istediğim gibi olmadı.

Daha sonrasında başka denemelerim olmadı. Sebebi ise keçilerin sütleri azaltı ben de marketten süt almadım daha. İlerde başarılı denemelerim olursa belki paylaşırım.

#Kahve #MokaPot #Schiumato #Latte #LatteArt #Pitcher #SütPotu #MokaKremina

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kardiyo yaparken bu çok özel listemi paylaşıyorum. (Önceki adı İskandinav idi)

https://open.spotify.com/user/11102129649/playlist/1pScyzlRaOMJlK6hcQntpL?si=OysCwKzjRuWwzyhhMWXMzg

BeğenFavori PaylaşYorum yap

TS +'ın abone sayısı düşmüş.
Ben abone olamasam da canım sıkıldı. https://teknoizdirap.com/liste/plus.html

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 11

DOOM (2016) PC Steam Key 24TL
https://www.cdkeys.com/pc/games/doom-pc-cd-key-steam

#DOOM #Steam #Oyun #İndirimliOyun

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 16 / 31

AMD esas bombayı 2023'te patlatacakmış. Lozan'ın gizli maddeleri AMD'nin elini kolunu bağlıyormuş. 2023'te Lozan antlaşması yürürlükten kalkınca AMD patlama yapıp tüm garibanların ıslak rüyalarını süsleyen "i7 tokatlayan 100$'lık işlemci" ve "1080ti döven 150$'lık ekran kartı" ile bu oyunu bozacakmış. Şunun şurasında 6 sene kaldı, az daha dişimizi sıkarız. Kesin bilgi, yayalım. #amd #Hedef2023

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 21

Odin İle Galaxy S6'ya Nougat Stock Firmware Yüklemek

Görsel Kaynağı: Sammobile

 

 • Merhaba, geçtiğimiz günlerde Samsung, Galaxy S6 için Android 7 (Nougat) güncellemesini yayınladı. Ben de yeni güncellemeleri sıfırdan temiz bir şekilde kurmayı sevdiğimden Samsung Smart Switch ile güncellemeye çalıştım ancak Samsung henüz Smart Switch üzerinden Android 7 güncellemesini sunmuyor. Muhtemelen birkaç gün sonra Smart Switch'e güncelleme geldikten sonra rahat bir şekilde yükleyebileceğiz ancak şu an mümkün değil. Ayrıca Smart Switch kullanarak Android 7 (Nougat) veya diğer sürümlere güncelleme yaparken, yükleme başarısız olduysa, ya da başarısız olup telefon kilitlendi ise (vb.) bu rehberde Odin ile rahat bir şekilde Stok Yazılımı (Stock Firmware) yüklemek mümkün.

 

 • Dediğim gibi şu an Smart Switch'te Galaxy S6'ya Android Nougat güncellemesi yok. Tabii ki bu sizin güncelleyemeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Sonuçta telefonda ayarlardan yazılım güncellemesi kısmını kontrol ederseniz yeni Nougat güncellemesini görebilirsiniz. Eğer telefonunuzu zaten güncellediyseniz ve Smart Switch ile tekrar yüklemeye çalışırsanız muhtemelen hata alacaksınız. Bir sonraki Smart Switch sürümünde bu sorunun düzeltileceğini ve güncellemenin Smart Switch üzerinden de geleceğini düşünüyorum. Aklınızda bulunması açısından, Smart Switch'in şu an ki son sürümü: 4.1.17022_20

 

 • Öncelikle bu rehberdeki bütün bağlantıları (indirme linklerini) Updato sitesindeki bu yazıdan aldım. Görseller ve yazıyı kendim hazırlamaya özen gösterdim. Yazıyı direkt olarak çevirmedim. Ben biraz daha detaylı ve anlaşılabilir bir şekilde anlatmaya çalıştım. Zaten oldukça kolay bir uygulama.

 

 • Önemli Not: Ben bu rehberi sadece Galaxy S6 için hazırladım ancak diğer Samsung cihazlar için de kullanabilirsiniz. Tabii ki sizin cihazınıza çıkan en son yazılım Nougat değil de Marshmallow, Lollipop (vb.) olabilir. Burada bir problem yok. Ancak önemli bir nokta var. Samsung'un her telefonu her Odin sürümünü desteklemiyor. Mesela ben Galaxy S6 için Odin'in 3.12.3 sürümünü kullanacağım ancak sizde başka bir model var ise hata alabilirsiniz. O yüzden lütfen bu bağlantıdan cihazınız için uyumlu olan Odin sürümünü bulun ve indirin.

 

Hazırlık:

 • Mesajlarınızı, fotoğraflarınızı (vs.) kaybetmek istemiyorsanız cihazınızın yedeğini alın. Smart Switch kullanarak rahatça yedek alabilirsiniz.

 

 • İlk önce bu bağlantıdan Samsung USB Drivers'ı indirin. Telefonunuz bilgisayara USB kablosu ile bağlı değilken yüklemeyi yapın. Halihazırda zaten sürücüler yüklüyse sizi uyaracaktır yüklemeye çalışırken uyarırsa yüklemenize gerek yok.

 

 

 • Son hazırlık aşaması olarak da bu bağlantıda arama kısmına cihazınızın model numarasını yazarak son Resmi Samsung yazılımını (Official Firmware) indirin.

 

Peki Model Numarasını nasıl öğerebilirsiniz? Bunun için 3 opsiyon var:

 • Cihazınızda "Ayarlar'a (Settings)" girin. Ayarlar'dan "Cihaz Hakkında (About Device)" kısmına girdikten sonra aşağı kısımda "Model Numarası (Model Number)" kısmından öğrenebilirsiniz.

 

 • Eğer telefonunuzun arka kapağı açılabiliyorsa (Galaxy S5 vs.) açın. Kapağı açtıktan sonra bataryayı çıkarın. Bataryayı çıkardığınız kısımda model numarasını görebilirsiniz.

 

 

Ben Firmware'ı kurmadan önce cihazı formatlama taraftarıyım. Bunun için:

 • Cihazınızı kapatın. Bilgisayardan USB bağlantısı var ise kabloyu sökün.

 

 • Ses Yükseltme + Ev (Home) + Kapama (Kilit) tuşlarına aynı anda basılı tutun. Samsung yazısını görünce basmayı bırakın.

 

 • Cihaz, Kurtarma Modu'na (Recovery Mode) girecek. Dokunmatik özelliği çalışmayacağı için, Ses Açma/Kısma tuşları ile menüler arasında gezinip Kapama/Kilit tuşu ile de menüler arasında seçim yapılıyor.

 

 • Sırasıyla, Wipe Data/Factory Reset ve daha sonrasında Wipe Cache Partition işlemlerini uygulayın. İşlemleri tamamladıktan sonra, Power Down seçeneğini uygulayarak cihazı kapatın.

 

Adım adım Resmi Yazılım (Stock Firmware) Yükleme:

 • Cihaz kapalıyken ve USB kablosu bilgisayara bağlı değilken, Ses Kısma + Ev (Home) + Kapama (Kilit) tuşlarına aynı anda basılı tutun. Download Mode ekranı gelince basmayı bırakın.

 

 • Ses Yükseltme tuşuna basarak Download Mode'a giriş yapın.

 

 • Daha sonra telefonunuzu bir kenara koyun ve bilgisayardan Odin'i açın. Odin açıldıktan sonra USB kablosu ile bilgisayarınızı telefonunuza bağlayın. Programın sol üst kısmında asağıdaki görseldeki gibi ID:COM'a cihazınız eklenecek ve mavi renkli olacak. Onun aşağısındaki Log kısmında ise Added (Eklendi) yazısı görünecek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • Şimdi de aşağıdaki görselde sağ taraftaki AP yazan butona tıklayın ve isminin sonu ".tar.md5" ile biten indirdiğiniz Firmware dosyasını ekleyin. Bu işlem biraz zaman alabilir, endişelenmeyin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • Firmware dosyasını ekleme işlemi de bittikten sonra sağ alttaki "Start" butonuna tıklayın. Telefonunuza Firmware yüklenecek. Yükleme tamamlanıp telefonunuz açılana kadar USB bağlantısını kesmeyin. Telefonunuz açıldıktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz 🙂

 

 

Notlar ve Öneriler:

 • Aslında Odin ile yüklemekten daha basit ve daha güvenilir yol var, o da Smart Switch ile yüklemek. Onun için de rehber hazırlamıştım bu bağlantıdan göz atabilirsiniz. Ancak yazının başında da belirttiğim gibi şu anki Smart Switch sürümünde güncellemeye çalışırken hata alabilirsiniz veya telefon kilitlenebilir. Bu yüzden endişe yapmak yerine bu yöntem ile de kolay bir şekilde yükleyebilirsiniz.  Ya da Android Nougat güncellemesi şu an Smart Switch üzerinden sunulmuyor olabilir. Bu yüzden  Odin ile de kolaylıkla sıfırdan yüklemek mümkün.

 

 

#Samsung #GalaxyS6 #Nougat #Yükleme #Rehber #Blog

 

Bu rehberdeki her şey (yazı, görsel vb.) bana aittir. Kaynak gösterdiğiniz sürece kullanıma açıktır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Evrim #Bilim

Evrim

Evrim ve evrim teorisinin ülkemizde çektiklerinden bahsettik. Kaynaklar daha fazla bilgi için: - Evrim Ağacı http://www.evrimagaci.org/ - Bill Nye https://ww...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Steam'de oyun iade etmek hakkında detaylı yazı yazdım. Her türlü sorunuza cevap vereceğini düşünüyorum. İhtiyacınız olursa bakabilirsiniz. Bu durum altından da sorularınızı sorabilirsiniz. #Steam #SteamdeOyunİadeEtmek

Steam'de Oyun İade Etmek · Kırmızı Neptün

Herkese Merhalar, Blogda kategorilere bir yenisini, rehberi eklemiş bulunmaktayım. Bu kategoride ne, nasıl yapılır adından anlayabileceğiniz gibi size rehber olabilecek yazılar...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 11