Şöyle bir PC odam var. 12-15m2 falan, tavan yüksek. Görünen kısım kardar çektiğim yerin arkası var. Yani alan geniş. Çekyatı kaldırıp bir masa + sandalye ile video çekme niyetim var. Bütçem kısıtlı.
Işıklandırma ne yapabilirim? Sağdan ve soldan güçlü LED lamba takayım diyorum ama siz ne önerirsiniz? İlla softbox tarzı sisteme gerek var mı?

Oneplus 7T pro + quadcast mikrofon kullanıcam.

İlk etapta +18 ürün incelemesi yapıcam. Eğer utanıp sıkılmazsam sahip olduğum elektronik eşyalarla ilgili video çekicem.
Sorum şu:
- sadece çekyatın arkasındaki duvar gözükücek. Beyaz rengi bu alan için değiştiricem. Hafif koyu gri renge boyama planım var, siz ne dersiniz?
- soldaki koltuğu mu kullansam? Yoksa sandalye mi? Yada başka birşey
- ışıklandırma nasıl yapmalıyım? Nasıl konumlandırayım?
- iki tane RGB lambader çubuk şeklinde olanları düşünüyorum, ne dersiniz?
- beğenilip beğenilme korkum yok ama kendimle barışık olmadığım için hep erteliyorum bu çekim işlerini. Elim şöyle dursun, göbeğim çıkmasın, vs takıyorum kendi kendime 😂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • berrram @berrram

    Işıklandırma konularında bilgim yok bir şey diyemem ancak bence çekyat kalmalı ortamı da bozmayın. Sadece yerleri değiştirmek istiyorsanız onları değiştirin o kadar. Zaten ürün inceleyen Youtube kanallarının çoğu birbirine benzemiş durumda.

  • Mert Ahmet Altıparmak @m-ahmet

    Duvarı boyamak yerine ışık yansıtabilirisin ki bence daha iyi görünüyor bu tip ışıklandırmalar. Işıktan, renkten ziyade burada çektiğin vidoeda seste yankı olacaktır, buna kafa yorup çözmen daha hayırlı. Ses videoyu ışıktan renkten daha izlenebilir kılan bişey.