Taahhüt Süresi Dolmadan İnternet Aboneliğini İptal Ettirmek

İnternet aboneliğiniz var ve iptal ettirmek istiyorsunuz. Ancak 2 yıllık taahhüt süresi dolmadı. İptal ettirmek istediniz servis sağlayıcı firma size ceza borcu çıkarttı.

Öncelikle kanunen müşteri yani siz haklısınız :

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/11/20131128-1.htm

Madde 52'nin 4. kısmına bakabilirsiniz.

(4) Tüketici, belirsiz süreli veya süresi bir yıldan daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir. Süresi bir yıldan az olan belirli süreli abonelik sözleşmesinde satıcı veya sağlayıcı tarafından sözleşme koşullarında değişiklik yapılması hâlinde de tüketici sözleşmeyi feshedebilir. Fesih bildiriminin kâğıt üzerinde veya kalıcı veri saklayıcısı ile satıcı veya sağlayıcıya yöneltilmiş olması yeterlidir. Satıcı veya sağlayıcı, abonelik sözleşmesinin feshi için sözleşmenin tesis edilmesini sağlayan yöntemden daha ağır koşullar içeren bir yöntem belirleyemez.

Peki bana kesilen borcu nasıl sildirebilirim ? :

Abonelik 1 yılı dolduysa ceza ödemeden iptal edebilirsiniz. İptal için ceza kesen servis sağlayıcıları tüketici hakem heyetine vererek borcu sildirebilirsiniz. Ancak ilk kez internet bağlatıyorsanız servis sağlayıcı hat açma, kurulum vs gibi masraflar ekliyor sözleşmeye onları ödemek zorundasınız.

Ayrıca 1 yıldan önce iptal ettirmek isterseniz tüketici hakem heyetinin yapabileceği bir şey yok. O parayı ödemek zorundasınız. Hakem heyeti 1 yıldan fazlasına bakıyor. Tabi firma size 1 yıldan fazla ceza çıkarırsa hakem heyetine başvurabilirsiniz.
Gelen son faturayı ödeyin çünkü icraya verebilirler. Tüketici hakem heyeti kararı sonrası paranızı kuruşuna kadar iade alabilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 173

Ciddi bir soru. Bir şişenin içine zehirli bir gaz doldurup (öldürücü değil, sigara dumanı gibi ama kötü kokması ve çok zararı olması şart) bana zarar vermeyecek şekilde karşımdakine üfleyebilme imkanım var mı? Sigara gibi içime çekip üflemek değil de, direkt olarak üfleyerek yapmak istiyorum. Var mıdır fikri olan? Parfüm şişesine doldurup sıkmak da çözüm ama bu kötü karşılanır algıdan ötürü. Ağzımla üfleyince sorun olmaz. Böyle bir mekanizma ve gaz bilen var mı?

Yakınımda sigara içen her insana karşı yapmaya başlayacağım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

ABD'nin 2020 yılında yapılacak Greencard çekiliş başvuruları başladı. Resmi site üzerinden ücretsiz olarak başvuru yapılabiliyor.

https://www.dvlottery.state.gov/

Web sitesi İngilizce ancak yönergelerin tüm detayları Türkçe'ye çevirilerek PDF olarak resmi site üzerinde yayınlanıyor. Doğrudan başvuru için uygun musunuz bakmak isterseniz onun linkini de aşağıda paylaşıyorum.

https://travel.state.gov/content/dam/visas/Diversity-Visa/DV-Instructions-Translations/DV-2020-Instructions-Translations/DV-2020_Turkish.pdf

#GreenCard #USVisa #ABD #Göçmen #GreenCardLottery #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İngiltere'de hırsızlar lüks bir aracı, anahtar kullanmadan ve herhangi bir fiziksel güç uygulamadan, saniyeler içinde çaldı.
Elektromanyetik bir hile ile aracı çalıştıran hırsızlar, yalnızca güvenlik kamerasına yakalandı. Hırsızların kullandığı yönteme "röle kutusu hilesi" deniyor.
http://www.bbc.com/turkce/haberler-42134267

Relay attack Solihull

Visit our website for more information at http://www.west-midlands.police.uk/ If you have any information please phone West Midlands Police on 101 or call th...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 12
bzn7 paylaştı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Türkiye'de yaşayan müşterilerimize hoşgeldiniz hediyesi olarak tüm ürünlerimizde 10 € indirim veriyoruz. İndirim Kodu: MERHABA

Nasıl katılabilirim? Toplam sipariş tutarı en az 40€ olacak şekilde seçtiğiniz ürünleri alışveriş sepetine ekleyin. Alışverişi tamamla adımında "Hediye kartı ya da promosyon kodu ekle" yazan kutucuğa "MERHABA" indirim kodunu girdiğinizde, 10 € indirim otomatik olarak sipariş tutarından düşülecektir. Daha fazla bilgi için yardım sayfamızı ziyaret ediniz.

31.12.2016 tarihine kadar sadece Amazon tarafından satılan ve gönderilen ürünlerde geçerlidir. Kitaplar, takvimler, dijital ürünler, hediye kartları ve 3.parti tarafından satılan ürünler bu kampanyanın dışındadır.

Sadece Türkiye’deki teslimat adresleri için verilen siparişlerde geçerlidir.

Her müşteri sadece bir promosyon kuponu kazanabilir. Bu kuponun şartları hakkında daha fazla bilgi almak için yardım sayfamızı ziyaret ediniz.

https://www.amazon.de/b/?node=12199238031

#akış #Amazon

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Elinde hala Samsung Note 7 olan varsa zaman kaybetmeden kapatsın. Gereksiz risk almanın hiç anlamı yok. Videodaki örnekte Burger King çalışanı itinayla telefonu dışarı atmayı başarmış ki eline alması bile tehlikeli. İçten içten yanarken bir anda alev alabilir yüzüne gözüne sıçrayabilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13
 • Furkan Çelik @despdair

  @ronniejamesdio bataryadaki hücreler ısınma ile birlikte kısa devre yapıyor dendi, kısa devre sonucuda batarya alev alıyor, ama ısınmadanda kısa devre yapabilirmiş onuda söylediler, buzun içnde bekleme modunda beklet yinede yanabilir yani, pil hücresi sıkınlınca kısa devre yapıyo

 • Eren @erenyl

  bbc videoya yorum atmış bbc news'ta kullanabilir miyiz diye

 • güray @gurayd

  verilmemesinin en büyük nedenlerinden biriside fanboyluk. bunu sadece samsung için söylemiyorum, appleda da böyle bir olay yaşansa telefonu iade etmeyecek bir sürü kişi olurdu. yorumlarda benim gördüğüm şu. milyonlarca telefondan sadece 60 - 100 tanesi patlamış bu oran olarak %0.01 gib çok küçük bir yüzde ve onun için tehlike falan yok diğer firmaların abarması tarzında yorumlar görüyorum. çok ilginç kafalar. iade edip farklı model samsung telefon alınabilir ya da düzeltilmiş note 7 veya ilerde çıkacak note 8 için beklenebilir. ama hala üretimi durdurulmuş bu telofonu ısrarla iade etmeyen yüzlerce binlerde kişi var. aylar sonra bile note 7 alev aldı diye video çekip internete yüklenebiliyo.

 • ae86 @ae86

  @cubbesiz hangi bileşik o, profil fotoğrafınızdaki ?

Google Play Store'da ücretli uygulama yayınlayan var mı? Vergi işi nasıl oluyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap