Arkadasim Erkin Yesil, cok guzel bir kaynak kitap hazirladi.
Hem kamp hem de degisik yerlerde konaklayabileceginiz doga ile ic ice olabileceginiz rotalari detayli anlattigini kitabini nihayet bitirdi. Kitap, Turkiye´de ki essiz ve bircogu az bilinen rotalari iceriyor. Motosiklet, bisiklet, araba, karavan ile ulasbileceginiz ve gezip konaklarken ihtiyaciniz olan tum guncel bilgileri toplanmis kitapta.

Kitap ilk baski icin sinirli sayida bulunuyor, umarim gerekli ilgiyi görur ve yeni baskilar yapar.
Youtube Kanali icin: https://www.youtube.com/channel/UC5K8sJCjVjuRkk-b3F966SQ

"Erkin Yeşil’in yazdığı “Macera Rotaları” kitabı Türkiye’nin farklı bölgelerindeki 20 rotayı, çevresindeki görülecek yerleri, kamp alanlarını ve yola hazırlık süreciyle ilgili detaylı bilgiler içeriyor. Hem motosiklet kullanıcıları hem 4x4 tutkunları için rehber niteliğindeki kitapta yer alan QR kodlar sayesinde rota izlerini telefonunuzdan, bilgisayarınızdan takip etme imkanı da bulunuyor. "

https://motokamp.com.tr/kitap/prd-macera-rotalari-kitabi-erkin-yesil

#motosiklet #kamp #karavan #rota #cadir #doga
@unicornknight @yasinc @deepl

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım
Raspberry pi VPN server kurmak istiyorum. Evde hep fişe takılı olacak, yurt dışından buna bağlanıp Türkiye'deki evimden bağlanıyormuş gibi görünmek istiyorum.
Öncelikle bu mümkün mü? Mümkünse hangi modeli almalıyım? Eski modeller yeterli olur mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • kurtcuk @kurtcuk

  OpenVPN gateway diye arayın ilgili yazılımın döküman sayfasında

 • Batuhan @achfighter

  Mümkün. Yalnız dışarıdan evdeki cihaza bağlanmak için operatörün cgn yapmaması lazım. Cgn içindeyseniz operatörden statik ip hizmeti kiralamalısınız. 1gb ramli bir pi bile vpn sunucu için fazla fazla yeterli olur.

  Openvpn'in kurulumu basit, onu kullanabilirsiniz.

 • Outrun @outrun

  Teşekkürler cevaplarınız için. Şunu fark ettim, Türkiye'de alabildiğimiz upload hızı çok kötü olduğu için böyle VPN kurarsak anca o upload hızında internet kullanmış oluyoruz. O sebeple vazgeçeceğim sanırım.

  • Deniz Fidan @deniz-fidan

   Evet aynen öyle olur. Eğer yine de isterseniz outline diye açıkkaynak kodlu bir şey va rincelemenizi tavsiye ederim TS de de geçmişti konusu. Ben uzun zaman kullandım baya başarılı ama işte en fazla upload hızınız kadar kullanırsınız. Ayrıca çok büyük ihtimal zaten CGNe dahil etmişlerdir sizi onun içinde statik ipye para verene kadar düzgün bir vpn kiralamak ya da bir hosting firmasından kendi sanal sunucunuzu açıp vpn kurmak çok daha mantıklı olacaktır.

   Hem azure gibi sistemlerde kullandığın kadar öde olduğu için kulanmadığınız zaman sunucuyu kapatır böylece fiyatlandırılmamış olursunuz ama malesef azure TR de henüz yok en yakın yunanistana kadar gelmişti sanırım.

  • Outrun @outrun

   @deniz-fidan Evet ipek hosting'den VDS kiralarım belki. Hız sorunu da olmaz o zaman.

#FilmÖnerisi Müthiş Dadı 1993 yapım film. Tavsiye ederim. Dram ve komedi türü. Genellikle komedi ağırlıklı, ben izlerken güldüm baya 😀 10 üzerinden 8.5 puan veriyorum. Film üzüntülü bir zamanda moralinizi düzeltebilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://www.imdb.com/title/tt8160834/

Bir The Game değil ama kesinlikle seyretmeye değer.

No Escape (2020) - IMDb

Directed by Will Wernick. With Keegan Allen, Holland Roden, Denzel Whitaker, Ronen Rubinstein. A social media personality travels with his friends to Moscow to capture new content for his successful...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#GününEskiFilmi #4HitlikFilmdir

Oliver Twist (2005) ‧ Dram/Suç ‧ 2 saat 10 dakika Yetim kalan bir çocuğun yetimhaneye verilmesi ve oradan kaçtıktan sonra ki yaşamını konu alan enfes filmlerden. Senede 1 kere izlerim. Çekim kalitesi ve açıları renklendirme dubloaj ve ses kaydı tadından olan bir film.

Filme 10 üzerinden 8.75 veriyorum.

TKDB: https://drive.google.com/drive/folders/17xXafF4q98dwo1jiCtjdmgTdcT2umhiV?usp=sharing

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar Spotify playlist'ini paylaşacak varsa memnun olurum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 14

#GününEskiFilmi #4HitlikFilmdir

Bir Otostopçunun Galaksi Rehberi (2005) ‧ Bilim Kurgu/Komedi ‧ 1 saat 50 dakika Filmin hiç konusuna girmeden kesin izleyin derim. Fragmanına bakabilirsiniz. Çekimleri, oyunculuk güzel. Konuyu güzel aktarmışlar.

Filme 10 üzerinden 8 veriyorum.

TKDB: https://drive.google.com/drive/folders/17xXafF4q98dwo1jiCtjdmgTdcT2umhiV?usp=sharing

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar klavye için makro programı ne önerirsiniz?
Makro dediğim şu. 10 saniyede bir space tuşuna, 5 saniyede bir A tuşuna bassın gibi.
Birkaç tane indirdim ama olmadı. Diğer indirdiklerimin çoğunda virüs uyarısı verdiği için açmadım bile.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6