Zkand paylaştı.

SUDO dergisi 15 Ocak 2011 Levent Pekcan ile #DarkHardware üzerine söyleşi.
https://tilkinindilinden.files.wordpress.com/2011/01/sudo-027.pdf

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Zkand paylaştı.

Aradığınız kitapların en ucuz nerede satıldığını gösteren site. Her satış sitesi var sanırım. ISBN numarası ile çok kolay arama yapılabiliyor @burakozkes

http://www.kitabinabak.com

Türkiye'deki Tüm Kitaplar | kitabinabak.com

Aradığınız kitabı 100'lerce siteden fiyat, kargo, tedarik, kampanya ve ödeme bilgilerini karşılaştırarak alabileceğiniz özelleşmiş bir arama motorudur.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Zkand paylaştı.

Şu siteyi sırf reklam olarak kullananlar var ve yönetim buna hiçbirşey demiyor. Çok şaşırtıcı. 61 durumunun 61i de yayına bekleriz diye.
@gamsizm ts için içerik üretme dışında link paylaşmak yasak değil miydi? Yanlış mı hatırlıyorum
Edit: Başka hesaplar da varmış sırf reklam olan. Engelli olduğundan görmüyormuşum.
Ayıptır ama, cidden.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 11
Zkand paylaştı.

Seyahat, kitap, sinema , teknoloji ve blog paylaşımları yapacağım bir YouTube kanalı açmak istiyorum ama isim bulamıyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum. #akış #TeknoYardım
Not: Durumu paylaşırsanız sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 11
Zkand paylaştı.

#akış #yardım bugün şirkete geldim bu hatayı alıyorum hep kablolu hem kablosuz da
Şansıma bilgi işlemci gelmemiş bugün de yardımcı olursanız sevinirim
Chrome a girince bilgisayarınız çevrimdışı hatası veriyor

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9
 • KirbiT @kirbit

  Bende de arada oluyor, 2 sebebi olduğunu düşünüyorum. Vpn ağı yüklendi ise fazladan ağ ekliyor ya onu silmeniz bunu çözebilir. Bir diğer sebebi ise benim lan driverım windows 10 ile uyumsuz, ara ara kablosuz olan kopuyor, wireless rahatlıkla çekiyor. Kablolu ağ bağdaştırıcısını devre dışı bırakıp tekrar etkinleştirdim mi, düzeliyor. Bulabildiğim geçici çözüm bu.

 • Fatih @fatihy

  Bu hatayı bende surekli alıyorum..
  Bazen sorun çözülüyor bazen çözülmüyor.

 • Turkmen @turkmen

  eve geldim evdeki ağa sorunsuz bir şekilde bağlandı şirket de 2 tane sunucu var genellikle saldırılar oluyor o yüzden üniversiteden hocalar filan gelip bazı işlemler yapmışlardı büyük ihtimalle o yüzden oluyordu o günde bilgi işlemci olmadığı için soramadım ama en yakın zaman da neyden kaynaklandığını öğrenmeye çalışacağım @serhatoner @fatihy @akyildiz6

 • KirbiT @kirbit

  Sorunu yaşayan arkadaşlar, ben şu şekilde sorunumu çözdüm;
  Aygıt Yöneticisi'ne girip gerekli ağ bağdaştırıcısının özelliklerine giriyoruz. (bende sorun çıkartan lan idi)
  Güç yönetimi sekmesinde bulunan "Güç kazancı sağlamak için, bilgisayar bu aygıtı kapatsın." seçeneğini kaldırıyoruz.

Zkand paylaştı.

Kıymetli Teknoseyir üyelerinden 5 kişiye şirketimiz logosu bulunan 007'yi kıskandıracak özelliklere sahip 2016 hediyesi göndermek istiyoruz. 8Gbyte hafızaya sahip kalemin tepe kısmında dokunmatik ekranlarda kullanabileceğiniz touch pen özelliği bulunmakta.

Talihliler @hkellecioglu yardımları ile "bu iletiyi paylaşmış ve yorum yazmış olanlar arasından rastgele 5 hesap seçilecek şekilde bir SQL cümlesi" çalıştırılarak belirlendi.

@serhatsoylemez
@mhmmdy
@cingibi
@exxory
@merttrtz

E-Posta adreslerinize gerekli bilgi gönderildi. Sizlerden gelen yanıtlar bekleniyor...

#hediye #2016 #promosyon #akış #dgnteknoloji #dgn

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 215
Zkand paylaştı.

#Fallout4 #Oyun #Gamende Tam ölümle burun burunayken Çomar öyle bir şey yaptı ki. Sayesinde tekrar Wasteland maceralarına dönebildik..

Paylaşarak destek olabilirsiniz

https://www.youtube.com/watch?v=9D-7jUMgNC4

#akış

Çomarın Yolu | Fallout 4 #Türkçe 5. Bölüm

Fallout 4'ün hız kesmeyen aksiyonu ve çomarın gösterdiği muhteşem cesaret sayesinde Wasteland'de maceralara kaldığımız yerden devam ediyoruz! İyi seyirler...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Zkand paylaştı.

Özellikle girişimciliğe, yazılıma veya Ekşi sözlüğe merakınız varsa Sedat Kapanoğlu'nun (Ekşi Sözlük kurucusu) yazdığı güzel bir yazı.
*Link;
http://aljazeera.com.tr/gorus/ya-basarilisindir-ya-da

*Bir alıntı ;
Ya başarılısındır ya da...
Girişimciliğin okulu yok ama öğrenmenin yolu var: Girişmek. Yani denemek, başarısız olmak, kazık yemek, kavga etmek, aç ve sokakta kalmak. En önemlisi, başarısız olmak. İki saat aralıksız başarısızlıklarımı anlattığım bir konuşmam var. Öyle bir başarısızlık hedefi tutturmanız lazım. En az üç başarısızlık.

#akış #HaberinizOlsun #Girişim #ekşisözlük

Ya başarılısındır ya da...

Ekşi Sözlük’ün kurucusu Sedat Kapanoğlu Al Jazeera için girişimciliğin püf noktalarını yazdı. Kapanoğlu’na göre, girişimciliğin okulu yok ama öğrenmenin yolu var: Girişmek. “Yani denemek, başarısız olmak, kazık yemek, kavga etmek, aç ve sokakta kalmak. En önemlisi,...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Zkand paylaştı.

@agab saat 23:00'te CS Go'ya çağrıyor. Duyurmasına yardımım dokunsun istedim. Katılacak arkadaşlardan ricam, Agab'a atacağınız 'headshot' atışların ekran görüntüsünü alıp paylaşabilir misiniz? Video daha da iyi olur. NVIDIA Shadowplay ve AMD Raptor yazılımları ile rahatlıkla yaparsınız.
#agabheadshot etiketi ile paylaşabilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 39
Zkand paylaştı.

bir de böyle bir şey yaptım 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 14
 • fsh77 @fsh77

  Çok teşekkür ederim, doyurucu oldu ifadeleriniz.

 • ahmthmdi @ahmthmdi

  @fsh77 barış abi daha güzel ve daha doğru açıklamış 🙂 diyaframı kısarak da netleme mesafesine bağlı olarak alan derinliği ile oynanabilir. benim açıklamam eksik olmuş... 😉

 • fsh77 @fsh77

  Birde merak ettiğim bu f/2 ve benzeri ifadeler oluyor bunlar merceğin odak noktasına gore diyaframın açıklık oranı burayı anladım ama bu lisede fizik optiği formüllerindenmi bulunuyor yoksa diyafram ve sensör hassasiyetide işin içinde optik fiziği ile birlikte.

  • ahmthmdi @ahmthmdi

   şimdi ben yine yarım yamalak cevap vereyim 🙂 olay biliyorum ama barış abi daha iyi anlatıyor.. 🙂
   f değeri düştükçe ( 1,8 gibi) net alanın azalır ama içeriye düşen ışık artar.ışık artınca perde hızın yükselir böylece pozlama yapman daha da kısalır. hani gece çekerken daha uzun perde sürelerine ihtiyaç duyuyoruz ya..

 • fsh77 @fsh77

  Şöyle bir alıntı gördüm sanırım burda soruma bir açıklama var."Diyafram açıklığını tanımlayan f değerlerinin birimi metredir.

  Şöyle:

  Işık şiddeti ışık kaynağına uzaklığın karesi ile ters orantılı olarak azalır. Yani ışık kaynağından 1 m uzaklıkta ışık şiddeti 1 birim ise, 2 m uzaklıkta ışık şiddeti 1/4, 3 m uzaklıkta 1/9, 4 m uzaklıkta 1/16, ... 1/25...1/36..1/49.... şeklinde azalacaktır. Ancak fotoğrafla uğraşan insanın ihtiyacı ışığın her basamakta bir kat artacağı ya da azalacağı bir sistemdir. Yani ışık şiddeti 1, 1/2, 1/4, 1/8, 1/16 şeklinde azalacak bir sistem gereklidir. O halde yapılacak olan şey, ışık şiddeti uzaklığın karesi ile ters orantılı olarak azaldığından, karesi 1, 2, 4, 8, 16, 32.... olan sayıları, yani ışık kaynağına olan uzaklıkları bulmaktır. Bu da 1m(karesi 1), 1.4m(karesi 2), 2m(karesi 4), 2.8m( karesi 8) 4m(karesi 16) 5.6m(karesi 32), 8m(karesi 64) 11m(doğrusu 11.3 ama hep yuvarlatılmış rakamlar kullanılıyor- karesi 128) 16m(karesi 256) 22m(karesi 512)....Bu şekilde kendisi değil, karesi bir önceki sayının iki katı olan(ışık şiddeti uzaklığın karesi ile tesr orantılı olarak azalıyordu) sayıları ya da ışık kaynağından uzaklıkları bulmuş olduk. Bazı lenslerde bunları dışında ara değerler de vardır. Ancak fotoğrafçılıkta kullanılan STOP ya da DURAK tanımı için geçerli olan değerler bunlardır. Ya çekim hızımızda 1/125 ile 1/250 arasında olduğu gibi pozlamayı yarı yarıya azaltacak ya da artıracak bir STOP-DURAK değişikliği yapacağız ya da 2.8 ile 4 diyafram değerleri arasında değişikliğe gideceğiz. Sonuç olarak f değerimizi örneğin 2.8'den(karesi 8) 4'e(karesi 16) yükseltirsek, ışık kaynağından 2.8 METRE uzaktayken 4 METRE uzağa gitmişiz gibi az ışık alacağız. Diyafram açıklığımız bizim konumumuz sabit iken bize bunu sağlayacaktır. YANİ DİYAFRAM AÇIKLIĞI DEĞERLERİNİN BİRİMİ METREDİR. İyi lensler ışık geçirgenliklerinin daha iyi olması sayesinde diyafram değerlerinin en açık halinde çok daha düşük f değerleri sağlayabilmekte, yani ışık kaynağına daha yakınmışız gibi, ışık kaynağından daha iyi ışık alabilmemize olanak vermektedir.
  IŞIĞINIZ BOL OLSUN."