Bu paraların değeri nedir acaba? Eski sandıktan epey para çıktı.

#KonuDışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 19

Yine de böyle yenilikleri destekliyoruz 😀.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Tekrardan Apple pay tekrardan konuşulunca konuyu bir hatırlatalım belki faydalanan olur.

Arkadaşlar zaman zaman burada Wise olayını (Apple Pay) soranları görüyorum önceden bir gönderiye yorum olarak atmıştım faydalanmak isteyenler için gönderi olarak paylaşıyorum.

2 yıldır kullanıyorum bir sorunla karşılaşırsanız yazabilirsiniz.

Wise uygulamasını indirip üye oluyorsun telefon numaran olarak normal telefonunu yaz kod vs. gelmesi için. Adres olarak ise İngiltere'den bir adres yaz. Orada tanıdık bir adresin yoksa kent merkezi ya da big ben gibi bir yerin adresini salla geç 😀 Sonrasında ise kart siparişi vereceksin burada ise 5GBP alıyor. Ben enparadan sanal kart açtım komisyon vs. alıyor mu diye ama güncel kurdan aldı. 😀 O kartı sipariş verdikten sonra uygulamada sola kaydır ve dijital kart oluştur de daha sonra ise karta basıp iban bilgilerime bas para yükleme ekranında 20 GBP yazıyor ama para birimlerinden TRY seç o zaman sana FİBABANKA için havale bilgileri veriyor. O hesaba 100 lira atıyorsun açıklama kısmına ise referans numarası var onu yapıştır (Banka bilgilerini verdiği ekranda yazıyor) Parayı yolladıktan sonra benim hesaba geçmesi yaklaşık 45 dakika sürdü sonrasında ise uygulamada Apple Pay'e ekle yazıyor dijital kartı. Normal ekliyorsun olay tamam. Herhangi bir yerde ödeme yaparken kilit tuşuna iki kere bas FACEID açılıyor yüzünü okut pos cihazına dokundur normal TRY hesabından düşüyor.

Referans numaranız size özel yani hızlı para transferi için kullandığınız banka uygulamasının para transferini kaydederken açıklama kısmına kaydedin ve tekrar uğraşmayın.
Yollanan paralar hafta içi hesabınıza düşüyor.
Herhangi bir komisyon kesmiyor normal alışverişlerinizde.
Bir kere internet bağlantım yokken denedim ve yine de başarıyla çekti.
Bakiye bilgileri alışverişten sonra direkt bildirim olarak geliyor.

@blitzhan arkadaşımızın ekranındaki uyarıyı görüyorsanız bölge ayarını ABD veya Birleşik Krallık olarak güncelleyin ben de zaten ABD olduğu için onu dert etmedi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 16 / 28

Olmazsa olmaz dediğiniz WordPress eklentileri var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Bu Parasite filminin yayıncısı kimse tebrik etmek lazım. Adamlar altyazı bırakmamış ortalıkta. Deli gibi DMCA atmışlar. Opensubtitles, tukcealtyazi, planetdp hiçbir yerde tek bir altyazısı yok. Korece ve Türkçe altyazı arıyorum yok 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 31

VisBug chrome eklentisi. Bir web sayfasındaki CSS ve HTML tasarımını görüntüleyip yönetmenizi sağlıyor.
#PratikBilgi

https://chrome.google.com/webstore/detail/visbug/cdockenadnadldjbbgcallicgledbeoc/related
Kaynak: https://twitter.com/ZaferAyan/status/1352732150253187074

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Facebook'a ait ücretsiz bir tasarım prototipleme yazılımı. Bu ve bir iki yazılım yüzünden bana Mac aldıracaklar.
https://origami.design/

Origami Studio — Origami Studio 3

With a new canvas interface, dynamic layout, Figma & Sketch support and a ton of peformance improvements and new patches.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kamu spotu: Sizi sahipsiz, gözlemleyemediğiniz bir "köpek" ısırırsa, 8 ila 10 doz kuduz aşısı ve ek olarak bir doz tetanos aşısı vuruyorlar. Isıran köpek sahipli bile olsa, 10 gün içinde "her hangi bir sebepten ölürse" (araba çarpsa, trafik kazasında bile ölse) yine 8 ila 10 doz arası kuduz aşısı vuruluyorsunuz. Kuduz aşısını da özel hastane vuramıyormuş, devletin belirlediği ilinizdeki büyük devlet hastanesinde olan bir aşı artık.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 25

Öğrenciler için teknoloji alanında ucuz veya ücretsiz olan servisler

https://www.eggradients.com/discount-for-students

İçlerinden ücretsiz olan biri de Zeplin( https://www.zeplin.io ) isimli bir servis. Tasarım kolaylaştırıcı bir araç. İstanbul'da kurulup San Francisco'da devam eden 4 kişilik takım.

Student Discounts in Tech

Look at the biggest tech companies today. While the companies were founded, the founders were still in university. Give them a discount. They can handle the rest. Discount for students is important.
BeğenFavori PaylaşYorum yap