Evet arkadaşlar, biliyorsunuz ki Teknoseyir sosyal birkaç hafta içinde kapanıyor. Hazır kapanmadan son birkaç şey yazayım dedim.

Teknoseyir'i ilk olarak Galaxy S3 incelemesiyle izlemeye başladım. 11-12 yaşında ve teknolojiye aşırı meraklı biriydim. Tabii o zamanlar ingilizce bilmediğim için ancak sınırlı kaynaklarla takip ederdim teknolojiyi. Teknoseyir, bu konuda bana çok yardımcı oldu, özellikle de haftalık gündem podcastiyle.

Teknoseyir incelemesi gelmeden, almak istediğim ürünü almazdım; hep ilk önce Teknoseyir'in deneyimlerine göre alırdım. Teknoseyir sosyal açıldığından beri, özellikle benim kafamda olan bir sürü insan tanıdım ve bir sürü şey öğrendim.

Evet, sosyalde teknoloji dışında paylaşımlar olması beni rahatsız etmiyordu çünkü genellikle senin kafanda olan insanlarla sırf teknoloji değil, diğer konularda da bilgi alışverişi yapabiliyordun.

Şu ana kadar çok banlandım, çok hesap sildim ve geri döndüm. Eğer burada kalbini kırdığım birileri varsa, şimdiden hepsinden özür diliyorum ve şu ana kadar yardımcı olan ya da olmayan bütün üyelere teşekkür ediyorum; gerçekten bazen çok değerli bilgiler öğrendim.

Telegram grubunda varım ama Telegram kullanmaya bir türlü alışamadım, öyle haftada ya da ayda bir bakıyorum. Discord gibi şeyleri de hiç beceremiyorum, daha doğrusu ilgimi çekmiyor.

Bana Instagram ve Twitter üzerinden ulaşabilirsiniz, aşağıda profil linklerini bırakıyorum. Mail adresimi spam veritabanlarına girmesin diye yazmıyorum, bu yüzden Telegram kullanıcı adımı yazarım. Dediğim gibi, Telegram'dan yazarsanız geç cevap verebilirim çünkü bildirim gelmiyor.

Tekrardan her şey için çok teşekkürler, hoşça kalın. Aşağıya bana ulaşabileceğiniz linkleri bırakıyorum.

Instagram: https://instagram.com/99erkansahan
X (Twitter) : https://x.com/erkans99
Telegram: @sahanerk

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10

🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

Bu yaştan sonra ghosting'i de yaşadık, ghosting nedir *mk? Doğru düzgün bir şekilde seninle konuşmak sarmıyor artık diye yaz gitsin işte. Ben sadece yeni nesil ergenler bu olayı yapıyor zannediyordum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

o7

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Beyler nasıl sizce alınır mı?

Jaguar für € 37.350,-

Finde jetzt deinen Jaguar € 37.350,- – Bei AutoScout24, dem europaweit größten Online-Automarkt.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

The Flash filmi, şimdiye dek sinemada izlediğim en kötü film oldu. Bir DC hayranı olarak, filmi hiç beğenmedim. Hem paranıza hem de zamanınıza yazık.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10

Merhaba Arkadaşlar, bugün size içimi dökmek istiyorum. Sonuçta benzer düşünce tarzlarına sahip olduğumuzu düşünüyorum. Yazım biraz uzun olabilir, fakat içimde tutmak istemiyorum. Belki birkaçınızın yorumu benim bakış açımı genişletebilir.

Ben, kendimi realist ve absürdizm karışımı bir görüşle ifade ederim, aslında kendimi sınırlandırmak istemem. Demek istediğim, bugüne kadar "aşk" kavramına inanmıyordum. İnsanların birbirlerine hissettikleri duyguların genellikle hafif bir cinsel çekimden ibaret olduğunu, bunu da abartarak aşk olarak tanımladıklarını düşünüyordum.

Konumuza geçelim. İş yerinde yeni bir kız çalışmaya başladı. Kızla ilk tanıştığımızda herhangi bir duygusal bağ hissetmedim; daha çok normal bir arkadaş gibi yaklaştım.
Sonrasında konuşmaya ve muhabbet etmeye başladık.

https://teknoseyir.com/durum/1640084
☝️
Bir önceki uzun yazımda,Türkiye'de 11 yaşına kadar yaşadığımı ve düşünce tarzımı anlatmıştım, hatırlayanlar olacaktır. Genellikle buradaki gurbetçi kızlarla fazla ilgilenmiyordum çünkü düşünce tarzları ve yaşam stilleri benimle pek uyuşmuyordu. Beni asosyal veya çekingen biri olarak düşünmeyin, çünkü bir kızla biraz konuştuğumda, yakışıklı olmamama rağmen genellikle ilgi gösteriyorlar. Ancak şu ana kadar kimse benim ilgimi çekmedi; başka bir deyişle, bu tür bir arayış içinde değildim. Kendime bile zaman ayıramayan birisi olarak, başkasına zaman ayırmam mümkün değildi. Karşıdaki kişiyi beklentiye sokmak ve sonuçta onu üzmek istemem. Kendi sorunlarımla başa çıkmak bana yeterli geliyor. Eğer evlenirsem, bu genellikle 30'lu yaşlarımda, mantık evliliği yapacağım biriyle olurdu. Bu kişi benim gibi olmayıp, bana zıt ancak mantıklı bir bakış açısına sahip olmalı ki, evlilik daha canlı ve dinamik olabilsin diye düşünüyordum.

Konumuza geri dönelim. Daha önce bahsettiğim yeni bir kızla tanıştığımı belirtmiştim. Kıza karşı başta herhangi bir duygusal bağ hissetmemiştim, çünkü öyle bir şey aklımda yoktu. Ancak birkaç gün sonra kızın bana karşı bir ilgi duyduğunu fark ettim. Gerçekten böyle bir şey istemiyordum, hatta kız bana bekar olup olmadığımı ve bir arkadaşının beni çok beğendiğini söyledi - bu tipik bir taktiktir, 'arkadaş' dediği genellikle kendisi olur.

Ben de nazik bir şekilde bir ilişkiye hazır olmadığımı, kendi dertlerimin bana yettiğini ifade ettim. Kız da benimle aynı düşünceye sahip olduğunu söyledi ve konuyu geçiştirdik.

Bu kızın düşünce tarzı benimkine çok benziyor; sadece düşünceleri değil, sevdiği ve sevmediği şeyler de benimkine benziyor, sanki benim bir yansımam gibi. Kendimi pek sevmem ama nedense bu kızı sevmeye başladım.

Akşam eve gidince birden kızı özlemeye başladım ve 'muhabbeti sardı, ondandır' diye düşündüm. Ertesi gün kızın gülüşü, duruşu çok daha çekici gelmeye başladı. Onun yanındayken hafif terlemeye başladım, sanırım sıcaklardan olmalı dedim. Normalde kıskanç biri olmamama rağmen, onun yanında başka bir erkek görünce hafif bir kıskançlık hissettim. Bu erkeğin ne b*k biri olduğunu ve kötü niyetli olduğunu bildiğim için içgüdüsel olarak kızı korumak istedim, ancak bu bir şey yapmadım, sonuçta ben kimseye karışamam.

Kendimi neşeli hissediyorum ama bu neşe biraz buruk. Acaba aşk dedikleri şey bu mu diye düşünmeye başladım. Kendimi hazır hissetmiyorum ama kızı da kaçırmak istemiyorum çünkü ileride bu konuda pişman olacağımdan eminim. Ama nedense eğer bir ilişkimiz olsa, kızın sonunda üzüleceğini hissediyorum.

Hatta kızı rüyalarımda bile görüyorum. Bu bir takıntı meselesi değil, genellikle bu tür olayları çabuk atlatırım, unuturum. Ancak sorun şu ki kız biraz saf, kolayca kandırılabilir ve manipüle edilebilir. Ben, kızın benimle olmasa bile mutlu olmasını istiyorum çünkü onun çok güzel bir gülüşü var. Yaşadığım bu olay, aslında çok güzel bir şey; çünkü bu durum platonik değil, duygular karşılıklı. Ancak ne yapacağımı bilmiyorum ve sıkıştım kaldım.

Kusura bakmayın, arkadaşlar. Sizi gereksiz yere sıktım, hepinize iyi geceler dilerim

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 39

🤠🤠🤠

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Realblue1 @realblue1

  Alakasız iki şey olmaları dışında sorun yok horizon worlds yabancılarla takıldığın bir oyun olduğu için sanal avatar yapıyorsun olması gerektiği gibi "sanal" gerçeklik. Evet avatarlar gerçekçi değil çünkü 299 dolarlık alette çalışıyor. Zuckerberg de 3500$'lık alet yapsa 8K Ultra Grafik olur. Apple'ınki ise 3D bile değil 30 yıldır yaptığımız sıradan 2D video konferans sadece odanın ortasında uçuyor. Skype görüşmesi yapmak için 3500$ vermek isteyen var mı 😀

  • ad33p @ad33p

   Apple da sanal görüntü. 3d kamera ile tarayıp oluşturuluyor ve gerçek zamanlı mimik ve ağız senkronizasyonu var.

  • Realblue1 @realblue1

   @ad33p 30 dolarlık logitech webcam ve discord ile yapabiliyorum aynısını teşekkürler. 3500$'a AR gözlüğü takıyorsan 3D hologram şeklinde odaya gelip dolaşmalı karşıdaki kişi. Benzer fiyat seviyesindeki bazı profesyonel XR cihazlarında sadece yüz takibi değil vücut takibi de var zahmet edip ekleselerdi apple da yapardı.

  • arvelo @arvelo

   @realblue1 hiçbir apple ürününde eklenebilecek şeyler hemen eklenmez. bir sonraki nesillerde görülür. şirketin politikası bu ve hiç beğenmiyorum bu yöntemi, sürekli yeni ürünü bu sayede aldırıyorlar. e yeni ürün almak çevreye zararı artırıyor, şarj aletini kaldırmak sorunu çözüyor mu 😀 airpods pro 2 ye mesela birkaç özellik geldi konuşunca sesi kısmak gibi, güncellemeyle geliyor böyle yenilikler bahsettiğiniz hologram meselesini de güncellemeyle getirebilirler. gerçi series 7 saatte kaza algılama yok mesela, 8de olan ek bir hassas sensör olmadığı için, ancak mevcut sensör de bunu yapabilir bence. yeni gözlüğe de ufak bir şey ekleyip o zaman getirirler, belki gözlük diğer ürünler gibi sık çıkan ürün olmaz güncellemeyle gelir, zamanla göreceğiz.

 • Emre @emre1393

  yüzlerinin dijital taramasını şirketlere vermeye çok hevesli bu herifler nedense.

Şu ana kadar ulaştığım en düşük tüketim oldu. 🙂 ( Normal sürdüm ekstra bir çaba sarf etmedim.)

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@gamsizm a-abi bunları siteye ben çağırdım galiba, iki sene sonra aktif olduklarına göre. 🥰🥰🥰🥺👉👈

BeğenFavori PaylaşYorum yap