#Teknoyardım

Merhaba arkadaşlar, hoparlör almayı planlıyorum. 2+1 ler özellikle tercihim, Logitech ürünlerine göz gezdirdim. Z211 ve Z313 gözüme çarptı. 100-150 lira bandında iki ürünü de bulabildim. Sizce bu fiyat civarında ne tercih edilebilir? Z211'in galiba kendi bir ses ayar tuşu bulunmuyor, cihazdan ses ayarı yapılması gerekiyormuş ki çok problem değil benim açımdan. Laptop, Tv ve telefonda kullanılacağı için genelde onlardan ayarlıyorum sesleri zaten.
Siz kullandıysanız bu ürünleri deneyimleriniz neler? Hangisi tercih edilebilir? Alternatif olarak bu fiyat düzeyine önerebileceğiniz bir ürün var mı? Çok teşekkürler şimdiden.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar
Bir kaç seferdir gözüme çarpıyor, ben mi yanılıyorum anlamadım ama, Nokia 7 Plus modelini MediaMarkt'ta 1999 lira gibi bir fiyata görüyorum. İnternette bi' tekrardan arattığım ama yok, mağazada falan görüyorum. Bir Nokia 8 kullanıcısı olarak oldukça da memnunum, 7 plus özellikle 1500-2000 bandı için oldukça iyi bir cihaz değil mi? Kullanıcısı var mı, cihazla alakalı ekstra bir eksiklik söz konusu mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Teknoyardım Selamlar. Ufak bir sorum olacak. Çünkü ufaktan delirmek üzereyim.

Laptopumda recovery işlemi yaptım. 2014'te almışım en son image'i, o sürüme döndürdüm. Fakat Windows güncellemelerini alamıyorum. Acaba Windows Update cache'inde sıkıntı mı var diyerek ona giriştim fakat bir çözüm alamadım. İki üç gündür forumları aşındırıyorum hala çözüm bulamadım. Offline update installerlar mı dersiniz, tekrar tekrar recoveryler mi dersiniz, olmadı.

Benim aklıma gelen, bizim saatle alakalı yaptığımız güncelleme. Kalıcı saat uygulamasından dolayı tahminimce sunucular ile saatim tutmuyor, tutmadığından ötürü de bir aptallık sezip güncelleme başlatılmıyor diye düşünüyorum. Zaman dilimlerini değiştirdiğimde de sonuç alamadım garip bir şekilde.
Sorum şu ki, sizce sorun bundan mı kaynaklanıyor?(8.1 kullanıyorum şu an) Windows 10'a dahi çıkmayı denediysem de olmadı. Temiz kurulum yapmak en son çare fakat sisteme gömülü bir keyim olduğu için temiz kurulumda lisansımı kaybedeceğim. Saçma sapan kaldım öyle. Tavsiyelerinize açığım.
Saat ile alakalı güncellemeyi arıyorum şu an.
Teşekkürler şimdiden.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#teknoyardım #telefonönerisi

Arkadaşlar selamlar. GM 4G telefonumun iyice delirtmesinden kaynaklı başka telefonlara bakmaya başladım. Nokia 8 de gözüm var ama fikir danışmak istedim. Neden seçtin derseniz.

Kulaklık çıkışının olması, çentiksiz ekran, Snapdragon 800 ailesi işlemci ve açıkçası çok umursamadığım tasarım ve kamera performansı yüzünden, saf android olması da ayrı bir avantaj, oyuncakları ile pek ilgilenmiyorum telefonların.
Bu arada telefon da 2000 lira civarında seyrediyor şu an.

Bu fiyat aralığında, benim beklentilerimi karşılayan başka bir cihaz var mı? Ya da nokia 8'in tasarımının göreceli çirkin olmasından başka bir sorunu var mı? Baya uzak kaldığım için buralardan pek bilgim yok açıkçası konular hakkında. Aydınlatırsanız çok sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 19
 • Emre Mert KARACA @mert41994

  Kronik sorunları kenara bırakırsak, ne kadar memnunsunuz cihazdan? Günlük kullanımda sadece anlaşılacak herhangi bir durum var mı, ghost problemi gibi?

 • Emre Mert KARACA @mert41994

  Bu arada şimdi aklıma geldi, kulaklık müzik sesi ne kadar yüksek. Elimdeki cihazda gerçekten düşük bir ses var, kulaklıkla son sese dahi gelsem çok rahatlıkla dışarıdan sesleri duyabiliyorum. Kulaklık kaynaklı değil, cihaz kaynaklı, baya kulaklık denedim aynı şey devam ediyor. Normal seviyede olması yeterli, sizin deneyiminiz nasıldı kulaklıkta?

 • Mr.Bell @mr-bell

  Redmi note 5 modeline bakabilirsin.
  Eski telefonun hangi yavaş çalışan özelliği çıldırttı.

  • Emre Mert KARACA @mert41994

   4G artık takılma falan yapmaya başladı. Spotify ile müzik dinlerken başka hiç bir şey yaptırmıyor. Artık bazen öyle bir raddeye geliyor ki telefonla konuşurken ses gitmemeye başlıyor. Sosyal medya uygulamaları duracak hale geliyor vs vs. Sıfırlasam da kısa sürede doldurduğum için pek fayda etmiyor açıkçası.

   Redmi Note 5'in resmi satışı var mı burada? Yine donanımhaber getirenlerinden mi bulabiliyoruz bu arada?

  • Mr.Bell @mr-bell

   @mert41994 Online sitelerde var.

 • blog.yakupulutas.com @yhackup

  Çentikli ekranın çektiğini kapatınca Nokia hala daha çerçeveli kalıyor neden bu çerçeveye bu kadar takılıyorlar anlamıyorum

  • Emre Mert KARACA @mert41994

   Belirttim aslında üstte de, çerçevesi büyükmüş, görüntüsü kabaymış falan bu tarz şeylere takılmıyorum ben. Benim derdim performans ve işlevsellik.

   Çentikli ekran muhabbeti de bence koca koca teknoloji devlerinin Levent Pekcan'ın deyişi ile akıl tutulmasından öte bir şey olduğunu düşünmüyorum.Apple kuyuya bir taş attı ve herkes peşinden koşuyor deli gibi. Tasarım olarak saçma bulmanın yanında kapatsam bile ordaki o fazlalık beni deli gibi rahatsız edecek. Aynı şey benim için kulaklık çıkışı için de geçerli, sanki telefonların incelmesinin önündeki en büyük engelmiş gibi kaldırıldı. Açıkçası muhtemelen size garip gelecek ama Nokia dışında şu an için alternatif bulamamdaki en net sebeplerden ikisi bunlar.
   Kameraymış, parmak izi okuyucuymuş vesaire gerçekten bunlar ilgilendiğim şeyler değil, eski dinazor takıntılarım ve performans tek derdim 😀

  • blog.yakupulutas.com @yhackup

   @mert41994 Tek derdin performans ise iyi bir seçim gibi görünüyor ama bence hala nokia kendini ıspatlamadı şimdiye kadar nokianın önerilen tek telefonu nokia 8, sonraki serileri görelim güncellemeleri ne zaman veriyor telefonun arkasında duruyor mu garanti koşulları ne durumda vs vs bence henüz erken nokia markası için

Özet Haber

Özet Haber. 14.420 beğenme · 1.049 kişi bunun hakkında konuşuyor. Çakal manşetlerle halkı kandırmayan, Türkiye'nin ilk dürüst, açık ve net haber kaynağı... Gereksiz biçimde uzun haberler ile...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım selam arkadaşlar bir sorum var.

5 senelik dizüstü bilgisayarımda garip bir şekilde açılışta belli tuşların çalışmaması gibi saçma bir sorunum var. O tuşlar kesinlikle açılışta tepki vermiyorlar. Açıldıktan bir süre sonra hiç bir şey olmamış gibi bir anda çalışmaya başlıyorlar. Sanki bir yazılımın çalışmasını bekliyorlar, o çalıştıktan sonra aktifleşiyorlar gibi. Hiç böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu?

Klavye değiştirmeye gerek olduğunu açıkcası sanmıyorum, 1-2 dakika sonunda gayet ilk günkü gibi kullanmaya devam ediyorum. Temizlik falan gibi bir şey önerecekseniz, açıkcası 1-2 ay önce temizliği yapıldı.

Teşekkürler yardımlar için şimdiden.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

http://store.steampowered.com/app/633030 #HaftalıkGündemeMalzeme #haberinizolsun

Neill Blomkamp değişik bir iş yapıp, yeni dizisini Steam ve Youtube'da yayınlamış. İlk bölümü iki platformdan da izlenebiliyor, destek alırsa devam edecekmiş. İlginç bir girişim.

Oats Studios - Volume 1 on Steam

Oats Studios makes experimental short films – a testing ground for ideas and creativity. Leading to full scale feature films based on ideas created here. If you like what you see, get behind us....
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Uydunette günlük nitro paketi alacağım, hat sahibi dışında herhangi birşey istiyorlar mı? Sözleşmeden şu bu falan? Ona göre kağıdı falan bulup arayayım. @gamsizm siz alıyordunuz herhangi ekstra birşey istiyorlar mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dostlar, internet taahütümüz bitiyor, uygun bir şeyler arıyoruz. Sizin gözünüze çarpan, yakın zamanda güzel bir paket var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap