#TSAnahtarlıkNo 276
20 agustosta siparis eden ilk 10 kisi arasinda olmama ragmen mng sayesinde bugun elime gecebildi anahtarlik. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@hkellecioglu #1454006 nolu siparis tamamlandi gozukuyor ancak bana ulasmadi anahtarlik. Kargo firmasi/no’sunu paylasabiliyorsaniz subeyi vs arayip ne durumda oldugunu ogrenmeye calisayim. İlk 10 siparis arasindaydi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Ergenekon Yigit paylaştı.

Bütün Teknoseyir ahalisine merhabalar. 🙂 Bilindiği üzere bilmeyenler de olabilir tabi ki ama baya bir süredir #tamirtadilat işleri yapıyorum. Çevremden olsun, Teknoseyir ortamından olsun baya bir kişinin tamir işlerini yaptım. Sağolsun çok arkadaş cep telefonlarını, notebooklarını vs. hiç güven sıkıntısı olmadan yolladılar.

Malum bilenler biliyor gene aralık ayından beri neredeyse işsizim. Pandemi yüzünden fabrikada ücretsiz izne çıkartıldım. Çıkartılmadan öncesi de bu işi zaten yapıyordum ama daha çok hobi gibi 2. iş gibiydi. Ondan sonra oradan gelen para ile de kedilere sokak hayvanlarına mama vb. şeyler için yapıyordum. Haliyle son zamanlarda işsiz de kalınca bu iş ilk işim oldu. O yüzden bozulan tamir ettirmek istediğiniz cihazlar varsa tamirini yapabilirim.

Mesela ne tamiri ? Atıyorum telefonunuzun ekranı kırıldı, ahizesi bozuk, kamerası bozuk, pil değişecek, şarj soketi bozuk vs. bu gibi tamirleri zaten yapıyorum. Notebook içinde fiziki herhangi bir sıkıntıları da yapabilirim. Menteşe kırıkları, kasa kırıkları, bunların tamirini de yapabiliyorum. Aklınıza gelebilecek elektronik cihazlarında tamirini yapabiliyorum. Pc parçası mesela gamepad, mouse gibi gibi. Önceki yaptığım işlerin fotoğrafını isteyen olursa onlarıda ekleyebilirim. İşlemleri yaparken zaten Telegram'dan veya Whatsapp üzerinden detaylı her aşamanın resmini size iletiyorum ona göre aksiyon alıyorum.

Örnek vereyim hemen, ya bunun burası bozuk deyip kestirip atmıyorum. İşte telefonun şarj soketi bozuk ama neden bozuk ? soketin detaylı resmini sıkıntılı parçasını gösterecek şekilde atıp ona göre gösteriyorum.

İzmirde oturuyorum ancak elden ürünü teslim alma işini pandemi de araya girince o olaya hiç girmiyorum. Sadece kargo ile gönderim yapabilirsiniz. Teknoseyirden beni etiketleyip olmadı bu durum altından veya Telegram : @orcun89 ,mail : [email protected] üzerinden de iletişime geçebilirsiniz. Umarım akışta paylaşıyorum diye rahatsız olan olmaz, oluyorsa da kusurabakmayın. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 38

Kullandigim klavyeyi yapma surecimi yazdim. #MechanicalKeyboard
https://ergenekonyigit.github.io/planck-keyboard/

Planck Keyboard

Personal blog by Ergenekon Yigit.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bugun masamda soyle bir duzenleme yaptim. Laptopunu gizlemek isteyenler icin faydali olabilir.

https://twitter.com/ergenekonyigit/status/1354862330195144705?s=20

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 19

Horizon Zero Dawn™ Complete Edition 42 TL
#Playstation
https://store.playstation.com/tr-tr/product/EP9000-CUSA10211_00-HRZCE00000000000

Horizon Zero Dawn™ Complete Edition

DÜNYA ARTIK BİZİM DEĞİL Ölümcül Makinelerin yönettiği gizemli bir dünyayı gün yüzüne çıkarmak için efsanevi bir göreve atılan Nora’nın Aloy’una katılın. Kabilesinden...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

2 ay once ps4 slim cihazimda mavi isik sorunu oldugunu buradan yazmistim. Guvenli moddan guncelleme islemi de fayda etmedigi icin garantiye yollamistim.
Gecen ay sony yeni cihaz yollayarak sorunumu cozdu. Yardimci olan arkadaslara tesekkur ederim. #Playstation
https://teknoseyir.com/durum/1319396

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Ergenekon Yigit paylaştı.

Bu konuya dair epey paylaşım yaptım. Bu da genel bir özet videosu. Videoyu hazırlayan arkadaş daha baştan söylüyor windows ve android cephesinde olduğunu. Ve olayı ele alış şekline bakın. Ben teknoseyirdeki arkadaşlara bu konuda bir şey demiyorum artık. Koca koca editörler olayı ıskalamakla kalmadı, incelemeden aşağıladılar. Bu kapalı tavır sadece kendini bitirir.
https://www.youtube.com/watch?v=OuF9weSkS68

How Apple Just Changed the Entire Industry

Sign up for Morning Brew today for FREE: https://cen.yt/morningbrewcoldfusion3 ColdFusion Merch: INTERNATIONAL: https://store.coldfusioncollective.com/ AUSTR...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • teknosevir @teknosevir

  Benim şirketle hiçbir sorunum yok, adamlar ürün yapıp satıyor. Kullanıcıları antipati yaratıyor, hepsi değil tabi ki..
  Modern bi dinmiş gibi Apple a inanan, şirketin reklamını yapan.. yapsın benim derdim değil ama kendi acınacak haldeyken, Apple kullanmayanları aşağılar tavırlar içinde olanları görünce ben de benzer tavırlara giriyorum zaman zaman.
  Ürünlerini çok severek kullandığım bir kaç firma var, Ceo su kim bilmem, bilmek de istemem. Diğer taraftan Steve Jobs öldüğünde ağlayanları dünyası yıkılanları hatırlıyorum. Bu adam sanatçı değil, bilim insanı değil, başarılı bir tüccar bana göre. Nasıl ki gidip manavı sarılıp kucaklamıyorsam, bir teknoloji şirketi ile de böyle hastalıklı bir ilişki geliştirmem. Pazarlama ile ilgili olsam kesin takip ederdim.
  Sosyolojik bi problem olarak bakıyorum ben olaya, Elon Musk a da benzer biçimde yaklaşıyorum.
  TS editörleri ise apple a benden çok daha makul bi açıdan yaklaşıyor, hatta gamsız ve hamdi abi ciddi apple kullanıcıları. Hatırladığım kadarıyla bugün Microsoft ile yaşanan problemin daha fazlası Apple ile yaşandı zamanında. Muaviye ile Ali nin bi hikayesi vardır, Apple teknkloji basınına o şekilde yaklaşıyordu. Tepkili olmaları çok doğal bir durum varsa eğer öyle birşey, benim görüşümden çok ayrı tarafta olsalar bile.
  Şu da var sizin için söylemiyorum ama adam apple övüyor, tamam diyorsun. Senin övmediğini görünce kızmaya başlıyor. Böyle şeyler işte...

  • kirazerik @kirazerik

   Dediklerinizde haklısınız. Benim temelde bir kaç tezim var bu konuya dair. Defalarca burda dile getirdim. Yine bu vesile özetleyeyim.
   Teknoseyir vb içerikleri tüketen gençleri teknoloji ile ciddi düzeyde ilgelenen kesim arasında görmüyorum.
   Teknolojiye firmaların ürünleri odaklı bakış açısını çok sığ buluyorum.
   Yazılım ile uğraşmayıp donanım ürünlerini de satın alma perspektifi ile takibinin at yarışı takibinden farkı olduğunu düşünmüyorum.
   Bu son m1 olayını ve daha önceki bir çok benzer haberi olayın gidişatına dair teknolojiye dair sohbetler için başlangıç noktası olarak görüyorum. Ve bunu yapabilecek ekibin bu fırsatları sürekli ıskaladığını düşünüyorum.

   X firması y işlemci ile x86 mimarisinden arm risc mimarisine geçiyor. Ve hatırı sayılır test sonuçları alıyor.
   Olay burada bitse iyi. Bir de ram i işlemci biriminin içine alıp von neuman mimarisinde köklü bir değişikliğe sebep veriyor.

   Sırf şu iki şeyden içerik üretilecek konuşulacak konuları sıralayayım
   Risc mimarisi nedir
   Cisc nedir
   Von neuman kimdir
   O devirden beri önerdiği model üzerine kurulan bilgisayar sektörüne ne önerdi?
   Bu geleceği nasıl etkiler (firma olarak değil kullanım olarak)
   Yazılımda nasıl değişikliklere sebep olabilir bu?
   Bunu ilk apple mı yaptı (hayır)
   Daha önce böyle denemeler oldu mu?
   Neden başarılı oldular öncekiler veya neden olamadılar??

   Yani firma öv diyen yok bunları konuşun gençler başka türlü baksın olaylara diyoruz.

   Ama haberi duyar duymaz işi bu lansmanları izlemek olanlar. İzlemeden firma üzerinden yorum yaptı. Biz de dedik ki baltayı taşa vurdunuz. Tv yorumcuları gibi analiz etmeden sohbetlerde konuştunuz. Benzerini abd de bir kaç kişi yaptı geri adım attı. BİR DAHA YAPMAYIN. Veya siz bu işten anlamıyor, işin derinini rakip etmiyor, teorik konuda zayıfsınız deyince bozulmayın.

   Yoksa firma önemli değil. Ama böyle dönüşümleri farkedebilme ne olduğunu kavrayabilme sizi başarılı editör yapar diyoruz kısaca.

   Yoksa apple intel arm babamızın oğlu değil. Ama veriye dayanmadan bilgi dayanmadan gençlere bilgi satmayın diyoruz sadece.

  • teknosevir @teknosevir

   @kirazerik Apple sürekli teknoloji alanında çığır açtık, biz yaptık biz, biz en süperiz diye kafa şişirir durur. Bakıyosun öyle bişey yok. Bi insanı sürekli kandıramazsın. TS editörleri konuya "güzel ama incelemeler daha yeterli seviyede değil, zamanla bakıcaz" tarzında yaklaşıyor ki en makul yaklaşım budur. Sürekli yanılan, yanlışı savunmakta tereddüt etmeyen kör apple fanatiklerinin yanlışlarından sıyrılmal için bu tutum şart. yoksa yanılmaya doyamazsınız.
   Testler geliyor ama ne kadar güvenilir vs.. Ben bi beş sene sonra bu dediğiniz işlemcinin adının bile anılacağını sanmıyorum.

  • kirazerik @kirazerik

   @teknosevir aynen dediğiniz gibi zamanla bakıcaz demeleri lazım. Mesele zaten o. Yanılma konusunda haklısınız ne yazık ki bu tavırdan dolayı sürekli yanılıyorlar. Ama benim açımdan sıkıntı değil. Yanamcı diil olduğundan bilgiyi kaynağından alabiliyorum. Aracıya gerek yok. Evet elbette beş sene sonra bu işlemciyi duymayacağız bile yenileri çıkacak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5