BeğenFavori PaylaşYorum yap
Ergenekon Yigit paylaştı.

Beta Tester aranıyor 😀 Sırf AirPods’larımın pil sağlığını merak ettiğimden dolayı buna yönelik bir uygulama yazmaya karar verdim 3 gün önce. Bugün vakit bulup tamamlayabildim sonunda. Umarım Mac App Store’a kabul alır şu an inceleniyor. Apple bile batarya sağlığını direkt göremediğinden mecburen kendim bir pek çok parametreyi göz alarak çözüm üretmek zorunda kaldım. Sonuçlar manuel olarak yaptığım ölçümlere çok yakın, 300 dakika kullanım sonrası hata payı %3’e düşüyor. Dünyada bir ilk oldu 😀 Tabii ki elimde onlarca AirPods olmadığı için çok büyük bir test yapamadım. Eğer AirPods’larını Mac’leriyle kullanan arkadaşlar varsa e-mail’lerini verirlerse uygulamayı mail adreslerine atabilirim. Tek ricam bana AirPods’ları satın aldığınız tarihi, bugları ve tavsiyelerinizi iletmeniz.

Uygulamayı yazarken bazı ek özellikler de ekleyip AirPods’lar için merkezi ufak bir uygulama yaratmak istedim.
– Klavye kısayoluyla veya uygulama ikonuna sağ klik ile connect/disconnect.
– AirPods’larınız bağlantı durumuna göre Menu Bar ikonu değişiyor.
– Batarya belli bir seviyenin altına düştüğünde notification alma.
– AirPods’larınızın batarya sağlığı.
– Light ve Dark mod desteği. #Apple #macOS #AirPods

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#benimmasaüstüm

BeğenFavori PaylaşYorum yap

[COZULDU] #Apple #MacOSHighSierra 10.13.2 surumundeyken bu meltdown/spectre guvenlik guncellemesini yaptim ancak performansta hissedilir dusus hissediyorum, boyle bir problem yasayan var mi yoksa bana mi oyle geliyor? 2 vscode, chrome, chrome canary, iterm, spotify, telegram acik, bir de node server ayakta ama bu programlari development yaparken surekli aciyorum bu sefer bilgisayar cok fazla isiniyor ve kernel_task %60 civari cpu tuketiyor.
Sende problem var mi? @flashock

Edit: Problem vscode’daki import cost isimli paketin son surumu ile alakaliymis. https://github.com/wix/import-cost/issues/46

BeğenFavori PaylaşYorum yap

A Message to Our Customers

An important message to our customers regarding iPhone battery and performance.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Ergenekon Yigit paylaştı.

*** SATILDI *** @emrebn

Merhabalar. Oyuncu ekipmanlarımı satmaya karar verdim. Monitör, Mouse(+Klavye) veya Mousepad’e ihtiyacınız varsa, ilginizi çekebilir.

Monitör; (Görsel 1-2-3)

BenQ XL2411 24″ 1ms 144hz Full HD Oyuncu Monitörü. 21.08.2017’de alındı. Toplamda 4 aya yakın kullanıldı. 2 yıl 8 ay daha garantisi var. Ürünü anlatmaya gerek yok. Ölü piksel veya kozmetik olarak hiçbir sıkıntısı yok, klişe ama sıfırdan farksız gerçekten. Fatura, kutu vs her şey duruyor. İstediğim fiyat 900₺.

Mouse; (Görsel 4-5)

Logitech G303. 13.07.2016’da alındı. 8 aya yakın garantisi var. Pençe tutuşuyla kullananlar içi ergonomisi bayağı iyi. Temizlik konusunda içiniz rahat olabilir çünkü kendim titizlik ve tutuş hissiyatı konuların biraz takıntılı olduğum için her gün ıslak gözlük temizleme mendiliyle temizledim. İstediğim fiyat 125₺.

Ayrıca yeni klavye aldığım için Mouse’u alan kişiye A4 Tech X7 G800MU (Görsel 6) klavyesini (isterse) hediye etmeyi düşünüyorum. Çok eski bir oyuncu klavyesidir ama bilek koyma yeri, medya butonları ve en önemlisi ek tuşlarıyla beni çok uzun bir süre idare etti. Rahatlık konusunda bir şey diyemem tabii ki ama belki lazım olur alan kişiye diye göndermeyi düşünüyorum yanında.

Mousepad; (Görsel 7)

Steelseries QcK+ XLarge Mousepad. 03.06.2017’de alındı. Tatil ve sınavlarımdan dolayı aktif olarak yaklaşık 3 ay kullanıldı. Pürüzsüz ve kaygan bir mousepad, şiddetle tavsiye ederim. Maalesef bir türlü faturasını bulamıyorum, hoş, çok da değiştirilmesi gereken bir ürün değil ama sonuçta garantisiz oluyor, bilmiyorum e-mail dekontu vs işe yarar mı, evin bir köşesinden çıkarsa bir gün gönderebilirim. İstediğim fiyat 40₺.

Tüm fiyatları sıfır ve ikinci el fiyatlarını baz alarak ortaya koydum, iyi fiyatlar olduğunu düşünüyorum ama yorum/tavsiyesi olan varsa tabii ki yazabilir. Kargo alıcı ödemeli şeklinde olacak. Birkaç gün ses çıkmazsa, turuncu siteye de eklerim ilanı.

Referans isteyen olursa daha önce 2 adet Hyperx kulaklık, 1 mouse ve Steam üzerinden nakit karşılığı birçok oyun sattım. (Linkler yorumda)

Satma sebebime gelecek olursak, ekran kartıydı, hadi diyelim onu hallettim internetiydi pingiydi, bölümün zorluğu vs derken anladım ki oyun oynayamayacağım bir süre. Kullanmayacağım oyuncu ekipmanlarımın da bana bir faydası yok.

Açıkçası 3’ünü de satacak olmamdan dolayı keyfim bayağı kaçık, hepsi gözüm gibi baktığım favori ekipmanlarımdı. En basitinden Monitörde 60hz’e geçmek zor olacak, yeni alacağım kablosuz Mouseları elime pek de uyan cinsten değil, Mousepad’im büyük ve bayağı kaygan ama işte oyun oynamayınca anlamı kalmıyor bazılarının. Sağlık olsun diyelim.

Uzun bir ilan olduğunun farkındayım, okuyan arkadaşlara teşekkür ederim. Hepinize iyi akşamlar. #ikinciel #HaberinizOlsun #Monitör #Mouse #Mousepad

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 32