Tüm ülkelerde korona var ama türklerde yok..Türkiye, türkmenistan,özbekistan,tacikistan .. 🤐

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8

Burası neresi? 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

Amazon prime video dışında online film kiralama için nereleri önerirsiniz?

Netflix,tv+ falan var ama her zaman istediğim filmi bulamıyorum

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 12

Helal olsun, garanti diye buna denir 🙂 (tabi uyguluyorlarsa)

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Elleri eldivenli yapsalarmış keşke:)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 27
 • bbBB @bbbb

  Şu tip tuvaletten iğreniyorum, klozetin gözünü seveyim 😀 Daha Japon işi yüksek teknolojili olanlarını deneyemedim ama kim bilir ne keyiflidir onda...

  • Mr.Tekin @tekin224

   Bende klozetten iğreniyorum 😀

  • bbBB @bbbb

   @tekin224 Neyinden iğreniyorsun tertemiz sistem?

  • Hasan @hasans

   @bbbb ben de sevmem .temas olması sıkıntı, su sıçraması falan. zaten fizyolojik daha doğrusu alaturka

  • Mr.Tekin @tekin224

   @bbbb Başkasının oturduğu yere oturmak yetiyor, klozetler özellikle toplu kullanılan yerlerde pislik içinde oluyor. Alaturkaya gelecek olursak pis olsa bile en azından temas etmiyorsun, aynı soruyu ben sorayım neyinden iğreniyorsun tertemiz sistem ?

  • bbBB @bbbb

   @tekin224 Ayakta işesen üzerine sıçrar, eğilerek yapsan giydiğin pantolonun paçaları değecek mi derdi olur, bir de işemek için o kadar teferruata gerek olması çok saçma zaten, o yüzden bu konuda dışarıda pisuvar evdeyse klozet en iyisi. Büyük tuvalet içinse başlı başına bir işkence, garip bir pozisyonda duruyorsun bacakların uyuşuyor hiç konforlu değil ama en büyük kısım temizlik ve zaman. Klozette işimi halletmem iki dakika sürmezken bu alaturka belasında uzun zaman alıyor ve bacaklar ağrıyor. Klozette taharet musluğu denen muhteşem bir icat var, yüzyılın icadı resmen hiçbir pisliğe temas etmeden işini görüp çıkıyorsun tek mesele kurutma kısmı kalıyor o da iş değil. Alaturkada temizliği sağlamak için dünya kadar tuvalet kağıdı kullanmak gerekiyor bir de sürekli aman bir yerime pislik bulaşacak mı endişesi var. Bilmiyorum ama ekşide falan okuduğum kadarıyla bazı geri kalmış yaratıklar tuvalet kağıdı kullanmadan elleriyle yapıyorlarmış temizliği umarım siz de onlardan değilsinizdir. Bizim millet zaten pis, temizliği öyle yaptıktan sonra ellerini ne kadar iyi yıkadıkları da bir muamma, bu dediğimi okuduktan sonra insanlarla tokalaşmaya bile mesafeliyim açıkçası.

  • bbBB @bbbb

   @hasans Evde beraber yaşadığınız insanların oturduğu yere temas etmekten mi çekiniyorsunuz? Ha dışarıdaysa zaten düzgün yerlerde klozet kapağı için kullanılan kağıtlar bu meseleyi hallediyor, ben biyolojik saatimi iyi dengelediğim için ekstrem durumlar hariç halka açık tuvaletleri pisuvar haricinde kullanmıyorum zaten. Su sıçramasını önlemek için bir iki parça tuvalet kağıdı yeterlidir bu da sorun değil. Şu fizyolojik olarak doğru masalı da yıllardır söylenir ama hiç inandırıcı gelmiyor, ben hiçbir sıkıntı yaşamadım bu konuda hatta klozet kullandığımda işim çok daha çabuk bitiyor ve kendimi daha rahatlamış hissediyorum. Bu konuda bilimsel bir açıklama varsa görmek isterim, hayır ömrü boyunca klozet kullanıp bu sebepten rahatsızlık yaşamış insanlar varsa bilsek iyi olur. Sonuç olarak hijyen, konfor, hız hepsini klozet sağlıyor bunlar yeterli benim için.

 • Gump @runforrest

  Alaturka candır ama yaşlılar vs. durumlar için evde klozet de şart. Çift tuvalet güzel çözüm ama o evler de pahalı veya eski bina oluyor.

  Çözüm bu jfjfkdkdkd

 • Joe @joe

  İnsan doğasına alaturka uygun bu arada. Hijyen olayı farklı bir şey. İnsanımızın hayvanlığından kaynaklanıyor.

 • KUTALP @kutalp

  Ya geçiniz fizyoloji diyen var. Başkasının oturduğu yere oturmayan var. Sen daha rahat sıçtında noldu klozet kullanandan daha uzun mu daha sağlıklı mı yaşadın?! Popunuzu koyduğunuz yer, kumandadan daha temiz onuda söyleyim. Alaturka geri kalmışlıktır, eziyettir, pisliktir.

Türkiye'de Enflasyon Ne Kadar? Evimizin Ağustos 2018 Market Enflasyonunu...

3 Eylül 2018'de Ağustos enflasyon oranları açıklanacak. Ağustos ayı enflasyonunun %3'lerde çıkması bekleniyor. Biz de sizler için 12 Ağustos ve 30 Ağustos'ta...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • /\ @verax

  Babamın çalıştığı öğrenci ve personel taşımacılığı yapan şirkette (aile şirketi desek yeridir :D) babamla beraber kaç sigortalı var bilmiyorum ama çalışanların büyük kısmı emekli. Maaşlar 1000-1300TL arasında. Fazla alan da vardır belki. Babam 1200TL civarında alıyordu. Bu ay 100TL zam yaptılar.

  Şöyle bir durum var; babamın hesabına onun hesap kartıyla asgari maaş tutarını yatırıp geri çekiyorlar. Sonra elden anlaştıkları miktarı veriyorlar zarfla. Ben olmasam evi geçindiremez. 🙁 Yaş da ilerlediği için emekliliğin hatırına çalışıyor.

 • /\ @verax

  @bard Hocam umarım kısa sürede iş bulursunuz. Şu an çalışmıyorum ben de. Önceden sıkıntılı zamanlarda 1-2 dönem ücretli öğretmenlik yaptım meslek lisesinde. 3-4 aydır da Tubitak bursu aldığımdan çalışmamam lazım. 😀 Burs almadan önce ne olur ne olmaz diye KYK Öğrenim Kredisi almaya başladım, kapatmadım daha.
  Önceden de 14000TL civarı öğrenim kredisi borcum var. Onu da kardeşimin okul masraflarına ve eve katkı olsun, sıkıntı çekmeyelim diye çekmiştim, sonraki ay onu ödemeye başlarım sanırım. Daha işe başlamadan borca gömülmeye başladım.