#telefontavsiyesi selamlar dostlar. Nokia 8 kullanıcısıyım fakat artık cihazın bazı sıkıntıları ortaya çıkmaya başladı. Ekranında ışık sızmaları var, telefonla konuşma sırasında ekran açık kalmakta, batarya ciddi anlamda öldü diyebilirim. Cihazdan oldukça da memnundum işin doğrusunu söylemek gerekirse. Telefon önerilerine baktım fakat pek içime sinen bir cihaz da göremedim açıkçası.

Fiyatı ikinci planda düşünerek, ben kamera özellikleri ile çok ilgilenen bir kullanıcı değilim. Performans kesinlikle önceliğim. Bana şu cihaza bak diyebileceğiniz hangi cihaz var acaba? Yeni cihaz aldığıma da bir tık değsin istiyorum açıkçası.

Not: Android cepsinden çıkmak gibi bir niyetim hiç yok.

Yorum yazan herkese şimdiden teşekkürler.
#teknoyardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ekrem @huseyinekrem

  SD 888 ile F/P cihaz Realme GT var, benim gözüm onda.

 • kortex @kortex

  M52 5G snapdragon 778 işlemci içinde var.

 • Root61 @root61

  Valla poko'nun her şeyine laf söyle piline söyleme😀. İnternet,video izlemede 10~12 saat ekran süresi aldım(Test için sürekli telefonu kullandım. Xiaomi sağolsun sadece şarjdan çektiğiniz andan itibaren son 24 saatin kullanımını gösteriyor.).
  Sensör konusunda ben sıkıntı yaşamadım ama bu yakınlık sensörüyle alakalı Xiaomi genelinde sorun yaşayan var. Ekran o kadar gözüme batmadı benim ya 😀. Kardeşimde s20fe var ama aralarında abartıldığı kadar bir fark olduğunu düşünmüyorum. Kamera konusunda bir şey diyemeyeceğim(Çok bilgili ve ilgili olduğum bir konu değil😀).
  Ha ama şimdi aynı fiyata Poco x3 pro mu Samsung m52 mi dersen kesinlikle m52 derim. İşlemci bakımından aralarında dağlar yok. Poco tabi daha iyi ama lafı edilecek kadar değil. Samsung güncelleme işini de güzel kıvırıyor. Teknik desteği de daha iyi.

 • Daviance @daviance

  snap 835 gibi aletten geçen adamı m52 tatmin etmez poco x3 pro al debloat et kullan derim ,m52 2 yılın sonunda zorlanır 1 senede ite kaka götürür ,x3 pro 5 yıl götürür tabi hardware olarak dayanabilirse.

 • Daviance @daviance

  @root61 aralarındaki dağlar 2 sene sonra çok belirgin olacak şimdi öyle görünüyor ama öyle değil.

 • Root61 @root61

  @orcun Ya hocam vermişler iki telefonu da son parlaklığa. Oled'i öyle kullanmanız durumunda neler olacağını siz de biliyorsunuz 😂. Ben orta parlaklıkta s20fe ile x3 pro'yu yan yanyana inceledim. Benim aldığım dönemde arada 2000 lira fark vardı. Hani ekran yüzünden "keşke 2000 lira vereydim de s20fe alaydım" demedim🙂.
  X3 pro 12.5.3 var. Ağlayan bir tarafı yok🙂. Ha ama yazılım konusunda Samsung'da sevdiğim çok fazla ince ayar var. Miui bana biraz yavan geldi😀.

 • Root61 @root61

  @orcun Youtube pek bakmıyorum ama ara sıra dizi/film izliyorum. Bunlar dizi izlenecek cihazlar değil(En boy oranı için söylüyorum). Kenarlardaki siyahlıklar gece rahatsız etmiyor. Parlaklığı çok açmadıkca bir pek farketmiyorum. Gece parlaklığı biraz fazla açarsam da gözümü rahatsız ediyor.

  Diğer söylediklerin de hep kullanım amacına göre işte. Misal ben film/diziyi tabletten indirip izlediğim için ve sonrasında harici diske yedeklediğim için tablette usb 3 benim için elzem. Ama telefonda 4k video çekip de bilgisayara atmadığım için veya büyük boyutlu foto/video indirmediğim için usb 3 olmamasını sineye çektim. Ha olsa tabi çok güzel olurdu ama işte Apple yapacak da Xiaomi peşinden gidecek😡.

  Bende de oyun merakı var tabi. Hatta geçen Xbox kolu için telefon tutacağı aldım😀. O yüzden bütçeyi çok zorlamadan en iyi peeformansı alabileceğim x3 pro'yu aldım.
  Switch emulatörü android'e gelecek demişlerdi ama pek inanmadıydım. Ona da bir bakayım👍.