Bilim ve Teknik dergisinin PDF arşivi açılmış Tüm sayıların dijital arşivi mevcut. Onun haricinde Bilim Çocuk ve Meraklı Minik de yine arşivde ulaşılıyor.

Böyle güzel bir jest yapan Tübitak nasıl bir mantıkla dosya isimlerini veriyor onu anlayamadım. Son sayının dosya adı 628__tum.pdf Ben indirdiğim dosyadan nasıl anlayacağım hangi ayı ve yılın olduğunu? Açmadan mart 2020 olduğunu belirtecek 628_03_2020 gibi birşey yazsaydınız keşke. Sanırım 8 karaktere sığdırmaya çalışmışlar. 2020 yılında niye 8 karakter?

Sitenin tasarımı ve altyapısı ayrı rezalet.

Bütün sayıları kolayca indirmek mümkün mü? Tek tek tıklamak çok zor geliyor 😀

https://services.tubitak.gov.tr/edergi/user/index.jsp

#akış #konudışı #HaftalıkGündemeMalzeme #bilim #tübitak

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Gears of War'un Son Oyunu Gears 5 Oynuyoruz

Levent abi ile beraber Gears 5 oynuyoruz. Oyun Windows mağazasında ve Steam'de bulunuyor. PC oyuncularına da hitap eden bu oyunu oynamak için önceki bölümleri oynamış olmanız gerekmiyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 23

Jailbreak olmadan iOS cihazlarda reklamsız Spotify, arkaplanda YouTube gibi gibi özellikleri kavuşturabilirsiniz.

Ya iOS 10 ya da iOS 11 ile birlikte Apple geliştiricilere profil oluşturma imkanı sundu. Geliştirici profilin yüklü olduğu cihazlara PC veyahut Mac ihtiyacı olmadan bir websitesi üzerinden uygulama yükleyebiliyor. Bu aslında biraz Apple’ın politikalarını esnetmek amacıyla yaptığı bir şey ki malumunuz çoğu şey de bu yöntemle kolaylaştı.

Yapmanız gereken ise basit:

1- https://appvalley.vip

Siteye girip get’e tıklıyorsunuz appvalley mağazası yükleniyor.

2- Yükleme bittikten sonra ayarlardan profile güveni seçmeniz gerekmekte.

3- Bu iki işlemden sonra ise çeşitli özelliklerdeki youtube, reklamsız spotify, foto çekme bildirimi göndermeyen snapchat gibi gibi uygulamaları yükleyebilirsiniz.

PEKİ GÜVENLİ Mİ?

Apple iOS cihaz içerisinde yüklediğiniz her profili denetleyen bir güvenlik mekanizması taşır o yüzden bu işlemde bir sorun 2 senedir çıkmış durumda da değil. Kısacası rahat olun 🙂

AppValley - Get ++ Tweaked Apps Without Jailbreak

AppValley - Get Tweaks ++ Apps For Free No Jailbreak
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 19

Bu işlem sonrası bozuk hdd yi çalıştırmayı başarıyor arkadaş fakat verilerinizi aldıktan sonra kullanmaya devam etmeyin diyede belirtmiş

How to recover data from a dead hard drive (for beginners)

This is a quick video to show how you can do a data recovery from a dead hard drive. Important Notes: - If your hard disk is still under the guarantee time, ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Tozlu Raflar: Nintendo SNES, 27 Yaşında Yeniden Doğdu

Tozlu Rarflar'ın bu yıl ilk bölümünün konuğu Nintendo. Super Nintendo Entertainment System'in hem geçmişinden bahsediyoruz hem de günümüz uyarlaması olan Super Nintendo Classic'i inceliyoruz. Üstelik üç değişik versiyonu da videomuzda.

Her üç konsolu da bize sağlayan Özgür Albayrak'a teşekkür ediyoruz.

Sosyal Medya Hesaplarımız:
Twitter ► https://twitter.com/teknoseyir
Facebook ► https://www.facebook.com/TeknoSeyir
Instagram ► https://www.instagram.com/teknoseyir/
iTunes ► Haftalık Gündem Değerlendirmesi http://teknoseyir.com/podcast_hgd
iTunes ► Teknoloji ve Bilim notları https://teknoseyir.com/podcast_tbn

TeknoSeyir kanalı, Türkiye’nin yeni nesil teknoloji platformu TeknoSeyir.com’un YouTube hesabıdır. En güncel ürün incelemelerine ve teknolojiyle ilgili son gelişmelere bu kanaldan ulaşabilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 74

Genelde retro oyun konsolu, oyun ve pc parçaları için gidiyorum bit pazarlarına, sağlam parçalar buluyorum genelde ve merak edenler için İstanbulda ki bazı bit pazarlarının listesini aktarmak istedim...

1- Dolapdere bit pazarı: Kurtuluş otobüsleri son durakta inip, hemen oradan aşağı uzanan dik yokuşun dibinde pazar günleri kurulur...Sabah erken saatlerde...

2- Beyazıt Meydanı: Cumartesi günleri öğleden sonra kuruluyor bildiğim kadarıyla. Zabıta izin verdiği sürece... (Burda ki tayfa ımç tarafına kaymış durumda)

3- Unkapanı IMÇ çarşısının arka kısmında, Pazar günleri kuruluyor bildiğim kadarıyla, ama çok yoğun olmuyor sanırım...(Cumartesi saat 5 den sonra da kuruluyor)

4- Sultanbeyli otogarı : Bunun tam yerini bilmiyordum. Ozkano yazınca yeri hakkında bilgi sahibi oldum. Pazar günleri erken saatler.

5- Feriköy antika pazarı : Pazar günü, Feriköy pazar alanında (hafta içi gıda pazarı, ctesi günü organik ürünler pazarı olarak işleyen alan)

6- Eskidji Bit pazarı : Hiç gitmedim, birşey varmıdır bilmiyorum ama, krokisi aşağıda..
#akış #bitpazarı #TozluRaflar

BeğenFavori PaylaşYorum yap
O A paylaştı.

Çağan'la Arduino'ya Giriş: Arduino Nedir?

Türkiye'nin ilk ve tek Popüler Bilim kanalı Meraklı Maymun'a şimdi abone olun: http://bit.ly/1iaTK33 Robotistan.com Özel Arduino UNO R3 combo kit: http://bit.ly/10Krw9K Eğer bütçeniz...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bileyiciler (Mutfak Araç Gereçleri Serisi)

Mutfak Araç Gereçleri Serisi'nin 3. bölümü olan bileyicilerin montajını sonunda bitirdim.

Bu bölümde size birkaç bileyiciden bahsedeceğim ve bunları nasıl kullanacağınızı göstereceğim. Tabi yine birkaç tavsiyede de bulunacağım.

Eğer görmediyseniz daha önceki yazılarımdan başlamanızda fayda var:
Şef Bıçakları: http://teknoseyir.com/inceleme/sef-bicaklari
Kesme Tahtaları: http://teknoseyir.com/inceleme/kesme-tahtalari-mutfak-arac-gerecleri-serisi

Şimdi video linkini vereyim tabii ki: http://youtu.be/etDIwhUQvFE

Bileyicileri bulabileceğiniz linkler:

Sile: http://www.sile.com.tr/urun.asp?akategori=42
Esse: http://www.esse.com.tr/Bicak-Aksesuarlari-342
Bıçakçım: http://www.bicakcim.com/v1/masat-bicak-bileme-aletleri.html?p=1
Çift taraflı bileme taşı: http://www.bicakcim.com/v1/f-dick-combi-whetstone-sulu-bicak-bileme-tasi-7-1360-00.html

Ayrıca videoda yer almayan elektrikli bileyiciler de var. O kadar fazla parayı ev kullanımı için hak ettiklerini düşünmüyorum.
.

Kesme tahtalarınızın ve bileme taşınızın kaymasını aşağıdaki ucuz ürünle önleyebilirsiniz. Her ne kadar altına koyduğumuz havlu vb. ürünlerle de işi çözsek de en garantisi böyle bir ürün. 4'e bölün ve 4 kenarına gelecek şekilde yüzeye koyup tahtanızı üzerine oturtun. Kaymasına imkan yok...

http://www.hepsiburada.com/liste/magic-pad-yer-cekimine-hodri-meydan-115022/productDetails.aspx?productId=otctn115022&categoryId=20024842

Sorularınızı bekliyorum tabii ki. İyi seyirler. Bu videosuz günlerde, mutfak tutkunlarına ilaç gibi gelir umarım 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap