Pc de firefox ve ublock origin ile youtube kullanırken videoları açmak istediğimde ekteki hatayı almaya başladım. başka bu sorunla karşılaşan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dil öğrenimi için şahane bir uygulama. İstediğiniz dilde kitabı yüklüyorsunuz daha sonra okurken tek dokunuşla kelime çevirisini görebiliyorsunuz. Bilmediğiniz kelimeleri sözlüğe ekleyip Anki gibi flashcard şeklinde sorarak öğretiyor.
Hem mobil hem de web uygulaması mevcut. Pro sürümü aylık 60 TL. Ücretsiz sürümde nelerin kısıtlandığını bilmiyorum henüz 7 günlük deneme sürümü bitmedi
https://app.linga.io/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bugün instagram da bir video düştü karşıma, fareniz ne kadar hızlı vs diye. Aşağıdaki linkden kontrol ediliyormuş.
https://zowie.benq.com/th-th/support/mouse-rate-checker.html
Kullandığım fare.
https://teknoseyir.com/inceleme/gamepower-devour-s-10-000dpi-8-tus-rgb-profesyonel-optik-gaming-mouse

BeğenFavori PaylaşYorum yap

TS'de Bursalı olduğunu bildiğim veya düşündüğüm arkadaşları etiketledim ama, bilmediğim varsa onlar da fikir verirse iyi olur. İstanbul'dan günübirlik Bursa'ya gelip akşama dönmek için plan yaptık. Bursa'da vakit kaybetmeden güzergah belirleyerek sırasıyla uğrayıp, buraları gör dediğiniz ve şurada bunu ye diyeceğiniz yerleri söyler misiniz arkadaşlar. @anil @imperio @atokyuz @tuhalf @formulaz @strdex

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 30
 • Coppermine @coppermine

  Kafkas vs gibi bilindik kestane sekercilerden uzak durun, alayi glikoz suruplu. Üzerini okuyarak zar zor bir tane normal sekerle üretilmisni bulabilmistim bir yerde o da dogruyu yazdilarsa tabii. Cantik (Elmali Cantik favorim oldu, elmali bu arada mekanin adi, Cantik elmali degil yani :D) ve tahinli pide güzeller. Kozahan'Daki kahvecilerin hemen hepsinde Türk khavesi kötü. Bir tanidigim icine nohut tozu karistiyiorlar demisti, miktari arttirmak icin. Meshur iskendercide bosuna sira bekleyip de iskender yemeyin. Bitisim nizam oturdugunuz kötü bir ortamda yüzüne "ye de kalk biz de yiyelim" diye bakan siradaki insanlari görünce rahat hissetmezsiniz ve fiyati da bence degmez.

 • Kesb-i @kesb-i

  5 yıldır Bursadayım. İskender iyi yapılmıyor bence. Pideli köfteyi de ben sevmedim. 1 porsiyonla doymazsınız. Küçük küçük köfteler altı ful ekmek. İskenderde Kebapçı Hüseyin biraz iş görebilir. Google mapste Mehmet Tanju Geye Dondurma diye yazıp orda mutlaka kazandibi (seviyorsanız dondurmalı) yiyin. Başka şubesindekiler farklı yapılıyor. Küçücük bir yerdir. Kestane şekeri de hiç güzel yapılmıyor. Kaç yerde yediysem kesme şeker gibi.

 • Zelos S. @serkan-sbc

  Kapalı Çarşı tarafında senelerin Ömür köftecisi var. Hem iskender hem köfte kısmında başarılılar. Önceki yıllara göre kalite düşüşü var maalesef ama hala daha pek çok yerden daha başarılılar.

 • ömer akgül @tuhalf

  Sanırım geç kaldım cevap vermek için 😄 pideli köfte için Kayhan'da Kebapçı idrisi öneririm. İskender için de Kebapçı İskender'in tarihi dükkanını tavsiye ederim. Çok az yerde iyi iskender yapılıyor. Ben Kebapçı İskender'in tüm lokantalarında beğeniyorum. Yalnız kardeşlerden birinin ayrılıp açtığı diğer İskender markası ile karıştırılmamalı. Çok büyük lezzet farkı var. Oksijen'de de şubesi var, orda da yiyebilirsiniz belki geçerken, orası bile güzel yapıyor. Onun dışında gezme konusunda çok güzel rotalar çizmiş herkes 😄 Özellikle @seckyn in rotası çok iyi bence

Merhaba bir konuda yardıma ihtiyacım var.

14 yaşında ki kardeşim deli gibi Roblox oynuyor ve bu oyuna bağlanmış vaziyette. Bir çok yol denedim ama yok ne oyundan kopuyor nede davranışları düzeliyor. Daha önce biraz uzak kalsın diye roblox sitesini modem üzerinden engellemiştim ama yine de bazen farklı sayfalarına giriliyordu ve özellikle Microsoft Store da ki uygulamasın dan oyuna girilebiliyordu. Bu oyunu kökten engellemek istiyorum ne sitesine, ne sunucusuna bağlansın bilgisayar.
https://www.proxydocker.com/tr/iplookup/roblox.com

Buradan İP buldum ama tam olarak ne yapmam gerek, modem den bu İP engellesem olur mu, yoksa yine de uygulamasın dan filan bağlanır mı bilmiyorum.

Kökten nasıl engelleyebilirim bilen birisi var mı? Tarayıcı dan, kendi uygulamasın dan ve saire hiç bir şekilde erişim olmasın istiyorum.

Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkürler..

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 12
 • Theo @theo

  Bu şekilde zorla engellemek daha kötü sonuçlar doğurur. İnat edip daha istemeyeceğin şeyler yapar. Zaten hepten engellemeye gerek de yok. Atıyorum 4 saat ders 1 saat oyun gibi bir çözüm olabilir. Yada benzer bir şey. Tam da ergenlik zamanları dikkatli olmak lazım.

  • Sylvie @sylvie

   @theo Denedim onları yinede sorun çıkarıyor. Az oynatsam bile online oyunlar da aşırı sinirleniyor ve bu karakterine işliyor. Zamanında bende CS, LOL gibi oyunlar oynarken yıllar önce o şekilde idim. Çok sinirli olurdum özellikle pc başında bırakınca artık çok sinirlenmiyorum. Bu yüzden istiyorum daha çok bilgisayar süresi yüzünden değil. Şuanda anlaştım zaten günde 5 saati geçmiyor ama oyunda iken farklı kişiliğe bürünüyor resmen. Annesi bir soru sorsa bile oyun oynarken basit bir soruya bile oyunda işler istemediği gibi gidiyorsa bağırıp çağırıyor bir dur ya filan gibisinden.

 • SimplePastTense @enderg

  Host dosyasına 5.6.7.8 roblox.com dns kaydını ekle ipconfig /flushdns yap. İsim çözemediğinden gidemez (her domian için yapabılırsın)

 • cgdincer @cgdincer

  Virüs bulaşmış bırak oynasın. Asıl problem arkadaş çevresi. Onu değiştirin.

 • Mücahit Köse @mucahitkose

  14 yaşında delemediğim yasak yoktu bence oda bir yolunu bulur zaten siz başka bir çözüm arayın.

  • Sylvie @sylvie

   @mucahitkose Bende aynı şekilde idim ve zaten benim gibi olmasın istiyorum. Bende okulu umursamadım, hep arkadaş çevresi ile takıldım önce oyun sonra sokakta en sonunda da 15 yaşında madde bağımlısı oldum çıktım. 26 yaşındayım hala ilaç içiyorum ilacı bırakmaya çalışıyorum. Onun da aynı yolu izlemesini istemiyorum. O benim gibi sokakta takılmıyor ama pc yüzünden iyice dersleri sallamaya başladı. Fen Lisesine gidiyor, Bilsem gibi zorlu bir sınavı kazandı 5. Sınıfta üstün zekalı, yetenekli öğrenci oldu bunca uğraş boşa gitsin istemiyorum. Oyun oynasın günde 4 5 saat oynuyorsa en azından 2 3 saatte ders yapsın istiyorum ve özellikle ailesine bu şekilde sinirli olup, bağırıp çağırmasın kıymet bilsin az diye uğraşıyorum. Yoksa oyun oynaması kötü bir şey değil. O oyunlar sayesinde 12 13 yaşında İngilizce videolar Takip etmeye başladı İngilizce izliyor her şeyi. Sadece hayatı ve önceliklerini anlasın diye bir süre yasaklamak istiyorum bu süre de de onunla konuşarak zaman geçirerek bazı şeyleri fark etmesine yardımcı olmak istiyorum. Kötü abi değilim yani oyun oynamasın asla demiyorum 😂

Bir arkadaşım şöyle bir özellik arıyor: bir PDF belgesinde bir kelimeye not düşelim ama başka belgelerde de o kelime geçerse not gözüksün. (Aynı belge içinde olsa bile kafi) İngilizce kaynakları okurken bilmediği kelimeleri bu şekilde işaretlemek istiyormuş. Var mı böyle bir şey bildiğiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#teknoyardım #playstation5
Selam herkese ps5 aldım bugün geldi ama ufak bir sorunum var. Kullandığım monitör hp'nin https://www.hp.com/us-en/shop/pdp/hp-e34m-g4-wqhd-curved-usb-c-conferencing-monitor 34 inç ultravide modeli. Dikey çözünürlüğü 1440p. Hdmi 2.0 desteği mevcut ps5'i monitöre bağladığımda 1080p çıkış alabiliyorum. 1440p seçmek istediğimde desteklenmiyor diyor ama monitör 1440p. Acaba bir ayarı falan mı yapamadım 2k monitör ile ps5 kullanan var mı? Not: ps5 için 2k desteği ilk çıktığında yokmuş ama güncelleme ile gelmiş ve sürüm güncel.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Elimde yaklaşık 70-80 saatlik ders videoları var; bunların sesini yazıya çevirmem gerekiyor. Var mı böyle bir şey yapmış olan daha önce? Başarılı bir şekilde nasıl yapabilirim bunu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

İpucu: Performans kısmı %100den düşük gösteriyorsa önce kapalıysa TRIM özelliğini açın. Sonra başlata sürücüleri birleştir ve iyileştir yazıp çıkan programı açıp ssd seçiliyken en iyi duruma getire tıklayın. Bu ssdye manuel bir TRIM komutu gönderecek. Şimdi tekrar ssdnin performans bölümündeki yüzdeye bakın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap