Gpusuz Sistem Açma

Hayat kurtaran bir şey keşfettim. Yeni yazma fırsatı buldum. Normalde işlemcide grafik birimi yoksa ve kasada da ekran kartı yoksa bilgisayar açılmaz görüntü alamayız. Görüntü almanın farklı bir yolunu buldum sanırım.
Ekran kartı bozulmadan önce sisteme ve telefonuma Spacedesk adlı uygulamayı kurmustum. Arada torrentleri vs uzaktan kontrol ediyordum. Geçen ekran kartım bozuldu benim de aklıma bu uygulama geldi , aklıma vurdu saçma da olsa deneyeyim dedim. Ekran kartını bilgisayardan söktüm. Telefonumdan space desk adlı uygulaması açıkken sisteme ateşleme yaptım ve sistem açıldı. 1080p 30fps telefonuma görüntü ve aktarımı yaptı. İşin daha ilginc yanı ise League of Legends denedim en düşük çözünürlükte ve ayarlarda 15-20 fps aldım ekran kartı yokken 😁 Nasıl mümkün oldu anlamış değilim.

İsteyen deneyebilir. https://spacedesk.net

Telefononuza ve Sisteme spacedesk kurun.Bilgisayarı kapatıp ekran kartını sökün hdmi falan da sökün. Telefonunuzda spacedesk uygulaması acıkken bilgisayarı açın. Sistemin açıldıgını telefonunuza da görüntünün geldiğini fark edeceksiniz. Acil durumlarda işinize yarayabilir. Sistemim
-Anakart Gigabyte B450s2H
-Ryzen 1200 işlemci. (Grafik birimi yok)
-16gb ram
-Hd 3450gpu (bozuk kasadan cıkardım).

Not:Telefonun ve bilgisayarın aynı ağda olması şart.

@umtk @gamsizm @leventp

BeğenFavori PaylaşYorum yap
4ever paylaştı.

Temp Rom v1 [Nougat](NoteFE Port)[Note5/S6Edge+]

Merhaba arkadaşlar,

Kısa bir süre önce çin forumlarında bir rom gördüm denedim ve hoşuma gitti.

Ben de bundan yola çıkarak bu romu alıp olabildiğince geliştirdim, eksiklerini ve hatalarını giderdim.Eklemeler yaptım.Kısacası baya emek verdim.Şuan ise romun olabildiğince sade ve iyi olduğunu düşündüğüm için paylaşmak istedim.

Changelogs:

-VoLTE Desteği Eklendi (HD SES/VİDEO GÖRÜŞMESİ)
-Varsayılan Dil Tamamen Türkçe Olarak Ayarlandı ve Türkçe haricindeki Diller telefonda yer işgal etmemesi için silindi.
-S9 uygulamaları eklendi. (Zil Sesleri, Mesajlar, Takvim v.s.)
-Takvimin bazı fonksiyonları çalışmıyordu, düzeltildi.
-Çince Smart Manager bakım/onarım programı kaldırılıp yerine Uluslararası Türkçe versiyon yüklendi.

-Çince bloatware yazılımlar kaldırıldı.
-Rootlama aracı olarak supersu yerine magisk kullanıldı.

-Always On Display (AOD) ile tıpkı s8 ve note 8 deki gibi ekran kapalıyken saat ve tarih göstergelerini ekranınızda tutabilirsiniz.Tüm fonksiyonları çalışır durumda.

-Edge Paneli sayesinde sağ taraftaki barı çektiğinizde sizi tıpkı kavisli bir telefon kullanıyor gibi orjinal edge paneli karşılar.Buraya bir çok kısayol atayabilirsiniz.

-Edge Aydınlatması ile ekranın dört bir köşesinde ince bir ışık kaymasını sağlayabilirsiniz.

-Telefonda youtube, instagram, facebook, gearmanager gibi sisteme gömülü olarak gelen ve kaldırılmayan bloatware programların hiçbiri yok.

-DualMessenger özelliği sayesinde telefonda yüklü olan herhangi bir programdan bir tane daha çalıştırabilmeniz mümkün.

-Genellikle S serilerinde gördüğümüz Note serilerine konmayan Dokunma Hassasiyeti ayarı var.Bu sayede eldivenle telefonu kullanabilirsiniz.

-Yine S serilerinde gördüğümüz Note serilerine konmayan Akıllı bekleme özelliği sayesinde ekran kendi kendine kapanmaz.Sizin ekrana bakıp bakmadığınızı algılar.

-Dahili Uygulama Kilidi sayesinde herhangi bir uygulama yüklemeye gerek kalmadan telefonda yüklü olan herhangi bir yada birden fazla programa şifre koyabilirsiniz.

-Gelişmiş Power Menü ile Hızlı Yeniden Başlatma, Recovery Ekranında Başlatma vs. gibi seçenekleri tek tıkla kullanabilirsiniz.

Ve daha niceleri..

Ekran Görüntüleri:

 

 BURAYA TIKLAYARAK İNDİRME ADRESİNE GİDEBİLİRSİNİZ

NOT:AKIŞIN DERİNLİKLERİNDE KAYBOLMAMASI İÇİN LÜTFEN PAYLAŞALIM.

#akış #s6edgeplus #note5

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 14