Gpusuz Sistem Açma

Hayat kurtaran bir şey keşfettim. Yeni yazma fırsatı buldum. Normalde işlemcide grafik birimi yoksa ve kasada da ekran kartı yoksa bilgisayar açılmaz görüntü alamayız. Görüntü almanın farklı bir yolunu buldum sanırım.
Ekran kartı bozulmadan önce sisteme ve telefonuma Spacedesk adlı uygulamayı kurmustum. Arada torrentleri vs uzaktan kontrol ediyordum. Geçen ekran kartım bozuldu benim de aklıma bu uygulama geldi , aklıma vurdu saçma da olsa deneyeyim dedim. Ekran kartını bilgisayardan söktüm. Telefonumdan space desk adlı uygulaması açıkken sisteme ateşleme yaptım ve sistem açıldı. 1080p 30fps telefonuma görüntü ve aktarımı yaptı. İşin daha ilginc yanı ise League of Legends denedim en düşük çözünürlükte ve ayarlarda 15-20 fps aldım ekran kartı yokken 😁 Nasıl mümkün oldu anlamış değilim.

İsteyen deneyebilir. https://spacedesk.net

Telefononuza ve Sisteme spacedesk kurun.Bilgisayarı kapatıp ekran kartını sökün hdmi falan da sökün. Telefonunuzda spacedesk uygulaması acıkken bilgisayarı açın. Sistemin açıldıgını telefonunuza da görüntünün geldiğini fark edeceksiniz. Acil durumlarda işinize yarayabilir. Sistemim
-Anakart Gigabyte B450s2H
-Ryzen 1200 işlemci. (Grafik birimi yok)
-16gb ram
-Hd 3450gpu (bozuk kasadan cıkardım).

Not:Telefonun ve bilgisayarın aynı ağda olması şart.

@umtk @gamsizm @leventp

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Tüm blog yazılarını gör