#teknobiyotik 'ten alışveriş yapmayı düşünenlerin haberi olsun.
#akış #Tavsiye

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13

2019 yılında Macler, Windowslardan daha fazla virüse maruz kalmış.
#HaftalıkGündemeMalzeme
https://www.tomshardware.com/news/mac-malware-research-cybersecurity-windows-malwarebytes

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Apple MacBook Pro 15' 256GB, 16GB RAM, i7 (MPTR2TU/A) | SIFIR, GARANTİLİ

SATILDI (21.06.2018)

Türkiye Apple Store'da satılmakta olan en güncel modeldir. Detaylı bilgi ve teknik özellik isteyen arkadaşlar: MPTR2TU/A model koduyla arama yapabilirler. Türkiyede satılan ve Türkçe klavyeli cihazdır.

Hediye olarak gelmiştir ve hiç kullanılmamıştır. (Zaten halihazırda 2012 MacBook Pro retina kullanıyorum.) Kutu üzerindeki jelatinleri dahi sökülmemiştir. Dolayısıyla cihaz açılmamış ve kullanılmamıştır. Nasıl bir mağazadan sıfır cihaz alıyorsanız aynı şekilde sıfır cihaz ile karşılaşacaksınız.

Fatura vs. bulunmaktadır. (10.999₺ üzerinden kesilmiş Türkiye Apple Store faturasıdır.) Apple Türkiye sitesinden sorgulama yapıldığında 20 Ocak 2020'ye kadar garantisi bulunmaktadır. Ciddi alıcı arkadaşlara seri numarasını fotoğraf olarak yollayabilirim.

Cihaz için istediğim fiyat 9.200₺. Pazarlık çok makul miktarda vardır, ölücüler lütfen yazmasınlar.

İzmir ve Ayvalık için direkt elden teslim edilir, gelip görüp sonra ödeme yapabilirsiniz. Diğer şehirler için önce havale/EFT sonra ürün şeklinde yollayabilirim. Güven konusunda sıkıntı yaşamanıza gerek yok, daha evvelden buradan birçok Nintendo ve Apple ürünü satmışlığım var. Ayrıca elimden hemen çıkarmak için Türkiyedeki en uygun fiyattan 200₺ aşağısına koyuyorum. Pazarlık yapmaya gerek kalmayacak şekilde fiyatı belirledim.

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap

VPN kullanamayanlar veya kullanmak istemeyenler, bilgisayarlarına, halihazırda kullandıkları tarayıcılarına ek olarak, en son çıkan Firefox Nightly sürümü kurup, üzerine ''DNS over https'' çözümünü uygulayabilirler.
Az önce Ekşi sözlükten görüp uyguladım ve sonuç olumlu.

konu linki: https://eksisozluk.com/dns-over-https--5621816

Bunun gibi başka pratik ve ücretsiz çözüm yolları bilenler de paylaşırsa sevinirim.

#akış #TeknoYardım #VPN #DNS

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Tv box alacaklara şu listeyi bırakayım.En azından fikir vermesi açısından güzel bir liste.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 16

Umut Sarıkaya'nın Naber adlı #mizah dergisinden.
#karikatur #motorsiklet #MotorSeyir #akış
(2016 Ocak'ta derginin 4. sayısı çıkacak, eski sayıları Appstore ve Google Play üzerindeki uygulamasından temin etmeniz mümkün.)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Telefon Mikrofonunu Bilgisayarda Kullanma

Akıllı telefonlarımızın mikrofonunu bilgisayarımızda kablolu ya da kablosuz olarak "Wo Mic" adlı bir program vasıtasıyla kullanabiliyoruz.

 

Öncelikle bilgisayarınıza ve telefonunuza  "Wo Mic" uygulamalarını yüklemelisiniz.Aşağıda verdiğim linkte uygulamanın android,windows,mac os x,ubuntu versiyonları mevcut.

http://www.wirelessorange.com/womic/#div_download

Adımlar

1.Mikrofonu kullanacağınız bilgisayara yüklediğiniz "Wo Mic" uygulamasını açıyoruz.

2.Eğer mikrofonu steam,discord,skype gibi uygulamarda kullanacaksanız uygulamanın ayrıca sürücüsünü de yüklemeniz gerek,böylece windows ses ayarlarında "Wo Mic" adlı bir cihaz görünecek.

Sürücü : http://www.wirelessorange.com/womic/softwares/wo_mic_driver_signed.exe

3.Android telefonuzdan uygulamayı açıp ayarlardan bağlantı tipini seçmelisiniz.Usb,bluetooth ve kablosuz bağlantı tipleri mevcut.Usb ile bağlanacaksanız usb hata ayıklama ve android sürücüleri bilgisayarınızda kurulu olmak zorunda.Ama ben kablosuz olarak bağlantı tipini tercih ediyorum.

4.Ayarlardan kablosuz bağlantı tipini seçip,start düğmesine basıyoruz ve orada telefonunuz ip adresi görünüyoruz.

5.Bilgisayarınızdaki "Wo Mic" uygulamasından kablosuz bağlantı tipini seçip ,telefonunuzun ip adresini yazıp "connect butonuna basıyoruz.Bu kadar basit, 5 dk gibi kısa bir sürede yüksek ses kalitesine sahip bir mikrofon kullanabiliyorsunuz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yazarlar ve Kütüphaneleri Bölüm 10: Celal Şengör

Jeoloji alanında dünyaca saygı duyulan bir biliminsanı. Yazdığı makalelere 10,000'in üzerinde atıf var. Türkiye, Rusya, Amerika, Almanya, Fransa ve birçok ül...
BeğenFavori PaylaşYorum yap