https://m.donanimhaber.com/Google-Android-TV-kullanicilarini-beklenmeyen-reklamlarla-sasirtti--109506

Böyle bir olay varmış. 2018 Model Philips 4k Android TV kullanıyorum. Yeni güncellemeyi çok beğenmiştim, gerçekten akıcı hale geldi cihaz. Ama bu haberdeki gibi bir olay Philips'e de gelirse gider Tüketici hakem heyetine başvurur ve iade ederim.

Para verdiğim cihazın menüsünde reklam görmek istemiyorum.

Google, Android TV kullanıcılarını beklenmeyen reklamlarla şaşırttı

Google beklenmeyeni yaparak hâlinden memnun Android TV kullanıcılarını güncellemesiyle üzdü. Yeni versiyonda reklamlar gören ve bunları kapatamayan kullanıcılar duruma sinirli.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Geçenlerde #XiaomiMiA1 de Volte aktif etmeyle ilgili bir durum paylaşmıştım.

Benim gibi çift sim kart kullanıp, her iki sim kart için de VoLTE'yi aktif etmek isteyenler için açıklayayım:

İki sim kart ta aktif iken, ekranın üst kısmındaki durum çubuğunda sadece 1 adet HD ibaresi görüyorsanız, sadece bir hat için VoLTE aktif demektir.

Benim durumumda, Vodafone hattı VoLTE aktarıma başlamışken, Turkcell pasif duruyordu.
#XiaomiMiA1 telefonunu Turkcell resmi olarak VoLTE için Desteklemediginden dolayı, Turkcell'in sitesine girip destekledikleri modellere baktım. IPhone kullanan bir arkadaşımdan rica edip Turkcell Hattını iPhone'a taktım, HDSES yazıp 2200'ye gönderdim, bir iki dakika içinde VoLTE'nin aktifleştirildiğine dair SMS aldım. Denemek için telefonu kapatip actim ve birkaç arama yaptım. Sonra Sim kartımı kendi telefonuma aktardığımda İki hat için de HD simgesi aktif olmuştu.

Aktif edemeyenler için yukarıdaki yöntemi öneririm.
#TeknoYardım #XiaomiMiA1 #ÇiftSIM #VoLTE #HDSES #Turkcell #Vodafone

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar,

5 şubat güvenlik güncellemesi yüklü, Android 9.0 kurulu Stock Rom Xiaomi Mi A1 kullanıyorum.

Geçtiğimiz gün farkettim ki, yukarıdai bildirim barında sağ tarafta "HD" ibaresi mevcut. Bu ne ola ki? Bilen varsa aydınlatırsa sevinirim.

Geçenlerde biraz kurcalayıp VoLTE'yi aktif hale getrmeye çalışmıştım, şuan aktif oldu mu bilmiyorum ama acaba onun simgesi olabilir mi?

#TeknoYardım #XiaomiMiA1 #android #VoLTE

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Caner Mete @canermete

  s5 te volte açık olunca hd yazıyor arama ekranında.

 • 4tys7en @4tys7en

  @canermete Zaten numpadden *#'li bişeyler tuşlayıp yapmıştım bu VoLTE açma olayını, büyük ihtimalle gizli menüden kastın o, sonradan aktif mi degil mi anlamak için genel ayarları karıştırınca ayar butonunun aktif olduğunu gördüm zaten 🙂

  • tolgaaaltas @tolgaaaltas

   Nasıl açtınız açar mısınız durumu biraz? Teşekkürler. (Vodafone)

  • 4tys7en @4tys7en

   @tolgaaaltas Öncelikle, Telefondan VoLTE özelliğini aktif ettiniz mi? Yoksa default olarak mı kullanıyorsunuz?

   Eğer telefondaki VoLTE desteğini aktif etmenize rağmen Vodafone hattınız VoLTE üzerinden sizi konuşturmuyorsa, 4.5G yazıp 4545'e gönderin, telefonunuz ve hattınız için 4.5G ayarlarının doğru olduğundan emin olun.

   Doğru olduğuna dair SMS almanıza rağmen HD ibaresini görmüyorsanız, telefonu bikaç kere kapa aç yapın bikac test araması deneyin, iyi çeken bir yere geçin(çok kötü çeken yerlerde bazen HD ibaresi kayboluyor, nispeten iyi cektigi zaman geri geliyor), Güncelleme varsa yapmayı deneyin.

   Bütün bunlara rağmen Aktif gözükmüyorsa, az önce paylaştığım durumda anlattığıma benzer şekilde, Vodafone'un sitesine girip resmi olarak VoLTE konuşmayı desteklediği modellerin isimlerine bakın, çevrenizde bir yakınınızda o telefonlardan birini kullanan varsa, rica edin, hattı ona takın(tabi önce o telefonun da ayarlar kısmından VoLTE'nin aktif olduğunu sorgulayın)

   Hattı taktıktan sonra, SMS'leri yine gönderin. ac kapa falan yapın, bikac arama yapın, sonra sim kartı tekrar kendi telefonunuza geri takın.

   Bu adımlardan sonra aktifleşmiş olacaktır.

  • tolgaaaltas @tolgaaaltas

   @4tys7en Bende hiç yoktu. Bir iki hafta sonra iPhone'a takıp deneyeyim bari.

Selamlar,

Akıllı telefonla hiç işi olmayan, sürekli telefonla konuşan, birileriyle irtibatta olan birine Tuşlu telefon almam gerekiyor.

Açıkçası Tuşlu telefon piyasasını hiç bilmiyorum. gördüğüm kadariyla genelde eski telefonlari yeniymiş gibi satıyorlar.

Yeni Nokia 3310'u alayım dedim ama 4g desteklemiyor sanırım.

Değerli önerilerinizi rica ediyorum.

#TeknoYardım #tuşlutelefon #telefontavsiyesi #Nokia3310

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 11

Şimdi sakin kafayla düşünüyorum da, Levent Pekcan kaç yaşında adam, çok deneyimli bir insan, tamam burayla daha fazla ilgilense, gittigi yerlerden daha çok seyler paylaşsa daha güzel olacak ama galiba bu yaştan sonra da karakterini, onu o yapan özellikleri değiştirmesini beklemek kendisine haksızlık olacak.

Nitekim, olayın bu kadar ekşisözlüklere bile taşmış olması, isyan bayrakları açılmış olması pek hoşuma giden bir durum olmadı. Şahsen destek olmaya devam etmem herhangi bir şarta bağlı değildir. Bu sitenin bagimsiz olarak ayakta kalması için bunun gerekli olduğu ortada.

Para verdiğimiz için olduğundan farklı bir Teknoseyir beklemeyi, kadınların evlendikten sonra kocalarını canhıraş değiştirmeye çalışmalarına, değiştirdikten sonra da ortaya çıkan şeyi beğenmemelerine benzetiyorum.

Ama elbette, site şuan olduğundan çok daha aktif ve zengin içerikli olmalı, bu konuda kimsenin tersini düşündüğünü sanmıyorum.

Bakalım biz o yaşlara erişebilirsek, şuan olduğumuz kadar kolay pozisyon alıp düşüncelerimizi değiştirebilecek keskinlikte olabilecek miyiz? Şuan bulunduğumuz işleri severek yapabiliyor olabilecek miyiz?

Ben kendi adıma geri adım atıyorum, yediğin içtiğin senin olsun, gezdiğini gördüğünü, kendini ne zaman hazır hissediyorsan o zaman anlat Levent abi

Benim gibi düşünenler varsa onlar da belirtebilirler yorumlarda

Selametle,

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9
 • Yiğit @yigit1

  İşte bugün bahsetmek istediğim eleştiri buydu. Benim postum altındaki yorumlardan ötürü kendi adıma size ve sizin gibi düşünenlerden özür dilerim.

 • Denizhan @bontequie

  Oldschool iyidir.. yeni medyanın kendi içinde yarattığı yeniliklere uy algısına uymayarak teknoseyirin kendi gücünün olduğunu gösteriyor.Bence burdaki söylem, önemli olanın hız değil kalite olduğudur.

 • rsezer @rsezer

  Burası Türkiye, vergiler çeşitli yollardan son 20 yılda %140 artarken gıkı çıkmayan ülke 25 krş poşet parasına demokrasi havarisi kesildi. Bin tane kaynaktan hödöböf işlemcisinin çıktığını görebilecek insanlar, para verdim banane illa LP anında anlatacak diye tepiniyor. Herkesin ne kadar çok vakti var ve işi gücü yok sanırım, bu kadar çok canlı yayını ya da videoyu nasıl seyredebiliyorlar, hiç mi işleri güçleri yok şaşırıyorum. Bana kalsa haftada bir bütün konuları toparlayıp mümkünse en fazla 30-40 dakika gündem yapıp, altına da varsa kaynakların linkini koysalar yeter.

 • Hasan ilker Com @ilkercom

  son fuar konusunda biraz abartılıyor hatta bel altı vuruluyor gibi. ama ben yine de eleştirilere fazla kayıtsız kalmasını doğru bulmuyorum. insan sevdiğine kırılırmış.

Ayarlar arasında var mı göremedim, eğer yoksa bir önerim var:

İstediğimiz kişileri engellemeden sadece profil fotoğraflarını kapatmak.

Yazdıklarıyla alakalı bir sorunum olmasa bile, profil fotoğraflarını gördükçe sinirimi bozuluyor. Hele gif kullananlar...

Yapmayın arkadaşlar, hepimizin sağlığı için, yapmayın.

#TeknoYardım #Öneri

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aramızda mikrocerrahi yöntemiyle bel fıtığı ameliyatı olup deneyimlerini paylaşabilecek birileri var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9
 • 4tys7en @4tys7en

  @unicornknight Hocam siz Mikrocerrahi yöntemiyle mi olmuştunuz? 25 gün yatış dediniz ve içime şuphe düştü. Hem ameliyatı yapacak profesör, hem de calistigim kurumun doktoru ile ayrı ayrı görüştüm. ikisi de maksimum 10-15 gün arasında işe dönebileceğimi söylemişlerdi. Açıkçası işim büyük oranda yabancılarla olduğu için de noel tatili dönemini seçtim bu yüzden. En fazla ocağın yarısına kadar istirahat edebilirim gibi duruyor bu yüzden.

 • 4tys7en @4tys7en

  @unicornknight Cevaplar için teşekkür ederim. mikro cerrahi denilen şey o galiba doğru. Ameliyat sonrası herhangi bir sorun yaşamayıp sporunuza devam ettiğinize çok sevindim 🙂 Benim de sakatlık öncesi yoğun olarak yaptığım bir olimpik spor vardı, inşallah iyileşip kendime güvenim geldiğinde yavaş yavaş başlarım tekrar

 • 4tys7en @4tys7en

  @unicornknight Aslında son bir sorum daha olacaktı. Ameliyat sonrası, sinire bası yapan fıtık parçası alındığı gibi ağrı bıçak gibi kesildi mi? Yoksa yavaş yavaş mı geçti?

 • 4tys7en @4tys7en

  @unicornknight Çok açıklayıcı olmuş cevabınız, ben de açıkçası kendimi ameliyat sonrası bir müddet ağrı benzeri bir hissiyata hazırlamıştım, inşallah fazla sürmeden geçer o da. Tekrar çok teşekkür ediyorum gece gece aydınlandım gerçekten

Benim gibi android işletim sistemli TV kullanıp ta YouTube'a alternatif istemci arayanlar varsa bu linkteki uygulama sanırım aradığımız şey:

https://smartyoutubetv.github.io

Philips Android TV'ye Google Play üzerinden indirdiğim dosya yöneticisi ile kurdum, standart YouTube uygulamasına göre çok daha fazla ayar yapma seçeneği sunuyor. Görebildiğim tek eksi yanı, henüz sesli komut desteğı sunmaması. Zannediyorum reklamları da engelliyor, çünkü henüz hiç YouTube reklamıyla karşılaşmadım.

Denemekte fayda var. #android #AndroidTV #androidtvbox #YouTube #AndroidYararlıUygulamalar #TeknoYardım

Home

Comfortable YouTube client for Android TV boxes
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar,

Geçenlerde hepsiburada.com üzerinden bir yakınım için Apple Türkiye garantili ve satıcı olarak da Hepsiburada olacak şekilde Iphone 8 plus satın aldık, ancak kutunun içinden herhangi bir garanti kağıdı vb. çıkmadı.
Elimizde e-mail adresine gelen E-fatura bulunmakta, ayrıca kargo kutusunun üzerine de aynı e-faturayı yapıştırmışlar. Telefonda herhangi bir bozulma durumunda garanti kağıdı gerekecek midir? E-fatura ile de Apple dan hizmet alabilir miyiz? #TeknoYardım #Apple #Hepsiburada #iPhone8Plus

BeğenFavori PaylaşYorum yap