Geçenlerde #XiaomiMiA1 de Volte aktif etmeyle ilgili bir durum paylaşmıştım.

Benim gibi çift sim kart kullanıp, her iki sim kart için de VoLTE'yi aktif etmek isteyenler için açıklayayım:

İki sim kart ta aktif iken, ekranın üst kısmındaki durum çubuğunda sadece 1 adet HD ibaresi görüyorsanız, sadece bir hat için VoLTE aktif demektir.

Benim durumumda, Vodafone hattı VoLTE aktarıma başlamışken, Turkcell pasif duruyordu.
#XiaomiMiA1 telefonunu Turkcell resmi olarak VoLTE için Desteklemediginden dolayı, Turkcell'in sitesine girip destekledikleri modellere baktım. IPhone kullanan bir arkadaşımdan rica edip Turkcell Hattını iPhone'a taktım, HDSES yazıp 2200'ye gönderdim, bir iki dakika içinde VoLTE'nin aktifleştirildiğine dair SMS aldım. Denemek için telefonu kapatip actim ve birkaç arama yaptım. Sonra Sim kartımı kendi telefonuma aktardığımda İki hat için de HD simgesi aktif olmuştu.

Aktif edemeyenler için yukarıdaki yöntemi öneririm.
#TeknoYardım #XiaomiMiA1 #ÇiftSIM #VoLTE #HDSES #Turkcell #Vodafone

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar,

5 şubat güvenlik güncellemesi yüklü, Android 9.0 kurulu Stock Rom Xiaomi Mi A1 kullanıyorum.

Geçtiğimiz gün farkettim ki, yukarıdai bildirim barında sağ tarafta "HD" ibaresi mevcut. Bu ne ola ki? Bilen varsa aydınlatırsa sevinirim.

Geçenlerde biraz kurcalayıp VoLTE'yi aktif hale getrmeye çalışmıştım, şuan aktif oldu mu bilmiyorum ama acaba onun simgesi olabilir mi?

#TeknoYardım #XiaomiMiA1 #android #VoLTE

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Caner Mete @canermete

  s5 te volte açık olunca hd yazıyor arama ekranında.

 • 4tys7en @4tys7en

  @canermete Zaten numpadden *#'li bişeyler tuşlayıp yapmıştım bu VoLTE açma olayını, büyük ihtimalle gizli menüden kastın o, sonradan aktif mi degil mi anlamak için genel ayarları karıştırınca ayar butonunun aktif olduğunu gördüm zaten 🙂

  • Tolga Altaş @tolgaaaltas

   Nasıl açtınız açar mısınız durumu biraz? Teşekkürler. (Vodafone)

  • 4tys7en @4tys7en

   @tolgaaaltas Öncelikle, Telefondan VoLTE özelliğini aktif ettiniz mi? Yoksa default olarak mı kullanıyorsunuz?

   Eğer telefondaki VoLTE desteğini aktif etmenize rağmen Vodafone hattınız VoLTE üzerinden sizi konuşturmuyorsa, 4.5G yazıp 4545'e gönderin, telefonunuz ve hattınız için 4.5G ayarlarının doğru olduğundan emin olun.

   Doğru olduğuna dair SMS almanıza rağmen HD ibaresini görmüyorsanız, telefonu bikaç kere kapa aç yapın bikac test araması deneyin, iyi çeken bir yere geçin(çok kötü çeken yerlerde bazen HD ibaresi kayboluyor, nispeten iyi cektigi zaman geri geliyor), Güncelleme varsa yapmayı deneyin.

   Bütün bunlara rağmen Aktif gözükmüyorsa, az önce paylaştığım durumda anlattığıma benzer şekilde, Vodafone'un sitesine girip resmi olarak VoLTE konuşmayı desteklediği modellerin isimlerine bakın, çevrenizde bir yakınınızda o telefonlardan birini kullanan varsa, rica edin, hattı ona takın(tabi önce o telefonun da ayarlar kısmından VoLTE'nin aktif olduğunu sorgulayın)

   Hattı taktıktan sonra, SMS'leri yine gönderin. ac kapa falan yapın, bikac arama yapın, sonra sim kartı tekrar kendi telefonunuza geri takın.

   Bu adımlardan sonra aktifleşmiş olacaktır.

  • Tolga Altaş @tolgaaaltas

   @4tys7en Bende hiç yoktu. Bir iki hafta sonra iPhone'a takıp deneyeyim bari.

Selamlar,

Akıllı telefonla hiç işi olmayan, sürekli telefonla konuşan, birileriyle irtibatta olan birine Tuşlu telefon almam gerekiyor.

Açıkçası Tuşlu telefon piyasasını hiç bilmiyorum. gördüğüm kadariyla genelde eski telefonlari yeniymiş gibi satıyorlar.

Yeni Nokia 3310'u alayım dedim ama 4g desteklemiyor sanırım.

Değerli önerilerinizi rica ediyorum.

#TeknoYardım #tuşlutelefon #telefontavsiyesi #Nokia3310

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 11

Şimdi sakin kafayla düşünüyorum da, Levent Pekcan kaç yaşında adam, çok deneyimli bir insan, tamam burayla daha fazla ilgilense, gittigi yerlerden daha çok seyler paylaşsa daha güzel olacak ama galiba bu yaştan sonra da karakterini, onu o yapan özellikleri değiştirmesini beklemek kendisine haksızlık olacak.

Nitekim, olayın bu kadar ekşisözlüklere bile taşmış olması, isyan bayrakları açılmış olması pek hoşuma giden bir durum olmadı. Şahsen destek olmaya devam etmem herhangi bir şarta bağlı değildir. Bu sitenin bagimsiz olarak ayakta kalması için bunun gerekli olduğu ortada.

Para verdiğimiz için olduğundan farklı bir Teknoseyir beklemeyi, kadınların evlendikten sonra kocalarını canhıraş değiştirmeye çalışmalarına, değiştirdikten sonra da ortaya çıkan şeyi beğenmemelerine benzetiyorum.

Ama elbette, site şuan olduğundan çok daha aktif ve zengin içerikli olmalı, bu konuda kimsenin tersini düşündüğünü sanmıyorum.

Bakalım biz o yaşlara erişebilirsek, şuan olduğumuz kadar kolay pozisyon alıp düşüncelerimizi değiştirebilecek keskinlikte olabilecek miyiz? Şuan bulunduğumuz işleri severek yapabiliyor olabilecek miyiz?

Ben kendi adıma geri adım atıyorum, yediğin içtiğin senin olsun, gezdiğini gördüğünü, kendini ne zaman hazır hissediyorsan o zaman anlat Levent abi

Benim gibi düşünenler varsa onlar da belirtebilirler yorumlarda

Selametle,

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9
 • Yiğit @yigit1

  İşte bugün bahsetmek istediğim eleştiri buydu. Benim postum altındaki yorumlardan ötürü kendi adıma size ve sizin gibi düşünenlerden özür dilerim.

 • Denizhan @bontequie

  Oldschool iyidir.. yeni medyanın kendi içinde yarattığı yeniliklere uy algısına uymayarak teknoseyirin kendi gücünün olduğunu gösteriyor.Bence burdaki söylem, önemli olanın hız değil kalite olduğudur.

 • rsezer @rsezer

  Burası Türkiye, vergiler çeşitli yollardan son 20 yılda %140 artarken gıkı çıkmayan ülke 25 krş poşet parasına demokrasi havarisi kesildi. Bin tane kaynaktan hödöböf işlemcisinin çıktığını görebilecek insanlar, para verdim banane illa LP anında anlatacak diye tepiniyor. Herkesin ne kadar çok vakti var ve işi gücü yok sanırım, bu kadar çok canlı yayını ya da videoyu nasıl seyredebiliyorlar, hiç mi işleri güçleri yok şaşırıyorum. Bana kalsa haftada bir bütün konuları toparlayıp mümkünse en fazla 30-40 dakika gündem yapıp, altına da varsa kaynakların linkini koysalar yeter.

 • Hasan ilker Com @ilkercom

  son fuar konusunda biraz abartılıyor hatta bel altı vuruluyor gibi. ama ben yine de eleştirilere fazla kayıtsız kalmasını doğru bulmuyorum. insan sevdiğine kırılırmış.

Ayarlar arasında var mı göremedim, eğer yoksa bir önerim var:

İstediğimiz kişileri engellemeden sadece profil fotoğraflarını kapatmak.

Yazdıklarıyla alakalı bir sorunum olmasa bile, profil fotoğraflarını gördükçe sinirimi bozuluyor. Hele gif kullananlar...

Yapmayın arkadaşlar, hepimizin sağlığı için, yapmayın.

#TeknoYardım #Öneri

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aramızda mikrocerrahi yöntemiyle bel fıtığı ameliyatı olup deneyimlerini paylaşabilecek birileri var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • UnicornKnight @unicornknight

  L4-L5, buyrun nasıl yardımcı olabilirim? ^_^

  • 4tys7en @4tys7en

   Aynı yerden mikrocerrahi yöntemiyle olacağım 🙂 Acaba kaç günde iyileşip işe dönebilirim?

  • UnicornKnight @unicornknight

   @4tys7en benim doktorum verdiği ufak egzersizler hariç (yattığım yerde, zorlamadan yapacağım şekilde) 25 gün yatarak istirahati uygun görmüştü. sonrasında da yine oturup kalkarken olsun, yatağa girerken olsun, tuvalete giderken olsun dikkat etmem gereken 3 aylık bir süre vardı.

   lakin ben sadece ağrıyla değil, bacak düşmesi mi ayak düşmesi mi ne öyle adlandırdıkları felce giden durum beraberinde acil olarak hastaneye kaldırılıp MR çekilmesinin akabinde sonuçlar ışığında hemen ameliyata alınmıştım. (spor sakatlanması. Deadlift ve KickBack sağolsun) sizinkisinin seyri böyle şiddetli değilse ve doktorunuz öyle uygun görürse daha bile kısa sürebilir.

  • 4tys7en @4tys7en

   @unicornknight 1.5 yıldır kemer bölgesinden başlayıp topuğa kadar inen bir bacak ağrısı çekiyorum. Benim de benzer şekilde spor sakatlanması. Bacağımı uzatıp oturma, öne eğilme, yataktan kalkma vesaire durumlarda zorluk yaşatıyor bana. Doktorun dediğine göre, bu şekilde devam ederse ve geciktirirsem, senin de bacak düşmesi dediğin hadise yaşanacak. O yüzden hızlıca olup bitireceğim. Ameliyat sonrası iyileşme sürecini hızlandırmak için jelatin falan kullandın mı acaba? Veya ekstra olarak kullandığın neler oldu?

  • UnicornKnight @unicornknight

   @4tys7en nekahat sürecince doktorun verdiği egzersizler dışında herhangi bir ekstra hareket şu bu vs olmadı. jelatinden kastınız eğer doğru anladıysam şu kelle paça vs gibi gıdalardaki kemiklere yakın noktadaki şeffaf etimsi şey olsa gerek ama hayır, normalde de zaten protein ağırlıklı beslendiğim için o topa da girmedim. lakin yatak istirahatini kesinlikle ihmal etmemelisiniz, doktorun söylediği şeklin dışına çıkmadan 20-30 gününüz sıklıkla sırtüstü, nadiren yan vaziyette geçecek. bu arada mevcut yatağınızı gözden geçirin, eğer eskidiyse ve orta kısmı çukurlaştıysa ya diğer tarafını çevirin ya yenisini alın. ben öyle bir durum olmadığı halde nekahat sürecini de devirdikten birkaç ay sonra ani bir kararla visco yatak, bel ve baş yastığı (gerçi bel yastığını nadiren kullanıyorum) aldım, hala daha da hayat kalitemi arttırmaya dönük aldığım en doğru kararlardan biri olduğunu düşünüyorum.

   normalde doktorumun bana söylediği bir daha ömrü billah elime 5kg'dan fazla ağırlık tutup kaldırıp taşımamam yönündeydi mesela, lakin ben riski göze aldım ve nekahat dönemimin bitişi ardından spora devam ettim. eh yıllardır da bir sorun yaşamış değilim, fakat elbette ki her koşulda azami dikkat gösteriyorum. bu elbette ki bir tavsiye değil, doktor ne derse onu yapmanız gerekli ve aksini yapmaya karar verirseniz risk tamamen size ait olur.

  • 4tys7en @4tys7en

   @unicornknight Hocam siz Mikrocerrahi yöntemiyle mi olmuştunuz? 25 gün yatış dediniz ve içime şuphe düştü. Hem ameliyatı yapacak profesör, hem de calistigim kurumun doktoru ile ayrı ayrı görüştüm. ikisi de maksimum 10-15 gün arasında işe dönebileceğimi söylemişlerdi. Açıkçası işim büyük oranda yabancılarla olduğu için de noel tatili dönemini seçtim bu yüzden. En fazla ocağın yarısına kadar istirahat edebilirim gibi duruyor bu yüzden.

  • UnicornKnight @unicornknight

   @4tys7en hocam şu belden minicik (parmak ucu kadar) kesi atarak girdikleri şey mikro cerrahi değil mi zaten? eski usulde bildiğiniz açıyorlardı orayı boydan boya. benim doktorum Kolan grubundan Doç. Dr. Hasan Mirzai idi, kendisi aynı illet nedeniyle benden önce babamı, benden sonra ise yurt dışında yaşayan büyük ablamı ameliyat etti ve hiçbirimiz bir komplikasyon yaşamadık. bir ihtimal nekahat sürecini bir sorun yaşanmaması adına uzun tutuyordur belki de, ben doktor değilim ki "kesin şundandır" diyebileyim. en doğrusu sizin doktorunuz sizin için hangisini uygun görüyorsa odur.

  • 4tys7en @4tys7en

   @unicornknight Cevaplar için teşekkür ederim. mikro cerrahi denilen şey o galiba doğru. Ameliyat sonrası herhangi bir sorun yaşamayıp sporunuza devam ettiğinize çok sevindim 🙂 Benim de sakatlık öncesi yoğun olarak yaptığım bir olimpik spor vardı, inşallah iyileşip kendime güvenim geldiğinde yavaş yavaş başlarım tekrar

  • 4tys7en @4tys7en

   @unicornknight Aslında son bir sorum daha olacaktı. Ameliyat sonrası, sinire bası yapan fıtık parçası alındığı gibi ağrı bıçak gibi kesildi mi? Yoksa yavaş yavaş mı geçti?

  • UnicornKnight @unicornknight

   @4tys7en o beni acil servisinden, MR'ına, MR'ından hasta odasına, hasta odasından ameliyathane yolunda damardan verilen anestezikle bayıltılana değin tourette sendromundan muzdaripmişcesine bağır çağır herkese küfür ettiren ve sırtımın ortasından topuğuma varana değin saran o balyoz gibi ağrı hasta odasında kendime geldiğimde çoktan defolup gitmişti. (ben cidden berbat bir durumda hastaneye kaldırıldım, bunu da buradan anlayabilirsiniz hocam. fıtığı patlattığım akşam antrenmanımın ertesi günüydü)

   ancak sonrasında o bölgede epeyce bir süre (ilk 3 ay sürekli orada, sonra yavaş yavaş bir şekilde 1 yıla varan bir süreçte yok oluyor) böyle ağrı demeyelim de künt bir hassasiyet mevcuttu. hatta o parantez içinde ilk 3 ay dediğim unsurun ilk 1 hafta 10 günü "lan daha mı beter bir şey oldu acaba, keşke ameliyat olmasa mıydım?" düşüncelerinin kafamda dönüp durmasına ve epeyce bir demoralize olmama neden olmuştu. sizde aynı şeyler yaşanır mı yaşanmaz mı bilemem, ancak yaşanırsa da sanıyorum ki tıpkı bende de olduğu üzere kalıcı olmayacaktır.

  • 4tys7en @4tys7en

   @unicornknight Çok açıklayıcı olmuş cevabınız, ben de açıkçası kendimi ameliyat sonrası bir müddet ağrı benzeri bir hissiyata hazırlamıştım, inşallah fazla sürmeden geçer o da. Tekrar çok teşekkür ediyorum gece gece aydınlandım gerçekten

 • ilker @gilker

  Nöral terapiyi bir araştır derim ameliyat en en en en son çözüm

  • 4tys7en @4tys7en

   Fizik tedevi, Kayropraktik gibi alternatifleri denedim ve maalesef hiçbir çözüme ulaşamadım. MRI da gözüktüğü üzere fıtık çok ilerlemiş durumda ve maalesef en en en son çözüme gelmiş bulunuyorum

  • ilker @gilker

   @4tys7en valla çevremde tüm ameliyat olanlar 2. ameliyatı oldu. dediğim yöntemle %100 ameliyat denilen bir tanıdığım yırttı. kilo falan varsa ve eğer ameliyat olacaksan mutlaka kilo ver. geçmiş olsun.

Benim gibi android işletim sistemli TV kullanıp ta YouTube'a alternatif istemci arayanlar varsa bu linkteki uygulama sanırım aradığımız şey:

https://smartyoutubetv.github.io

Philips Android TV'ye Google Play üzerinden indirdiğim dosya yöneticisi ile kurdum, standart YouTube uygulamasına göre çok daha fazla ayar yapma seçeneği sunuyor. Görebildiğim tek eksi yanı, henüz sesli komut desteğı sunmaması. Zannediyorum reklamları da engelliyor, çünkü henüz hiç YouTube reklamıyla karşılaşmadım.

Denemekte fayda var. #android #AndroidTV #androidtvbox #YouTube #AndroidYararlıUygulamalar #TeknoYardım

Home

Comfortable YouTube client for Android TV boxes
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar,

Geçenlerde hepsiburada.com üzerinden bir yakınım için Apple Türkiye garantili ve satıcı olarak da Hepsiburada olacak şekilde Iphone 8 plus satın aldık, ancak kutunun içinden herhangi bir garanti kağıdı vb. çıkmadı.
Elimizde e-mail adresine gelen E-fatura bulunmakta, ayrıca kargo kutusunun üzerine de aynı e-faturayı yapıştırmışlar. Telefonda herhangi bir bozulma durumunda garanti kağıdı gerekecek midir? E-fatura ile de Apple dan hizmet alabilir miyiz? #TeknoYardım #Apple #Hepsiburada #iPhone8Plus

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

İleriye dönük olsun diye quickcharge'ın son versiyonunu destekleyen bir powerbank veya adaptör alacağım, peki bu quickcharge teknolojisi geriye dönük uyum sağlıyor mu? Örneğin Qc 4.0 adaptör, Qc 3.0'lı Mi A1'i destekler mi?

#TeknoYardım #quickcharge #XiaomiMiA1

BeğenFavori PaylaşYorum yap