Selamlar,

5 şubat güvenlik güncellemesi yüklü, Android 9.0 kurulu Stock Rom Xiaomi Mi A1 kullanıyorum.

Geçtiğimiz gün farkettim ki, yukarıdai bildirim barında sağ tarafta "HD" ibaresi mevcut. Bu ne ola ki? Bilen varsa aydınlatırsa sevinirim.

Geçenlerde biraz kurcalayıp VoLTE'yi aktif hale getrmeye çalışmıştım, şuan aktif oldu mu bilmiyorum ama acaba onun simgesi olabilir mi?

#TeknoYardım #XiaomiMiA1 #android #VoLTE

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Caner Mete @canermete

  s5 te volte açık olunca hd yazıyor arama ekranında.

 • 4tys7en @4tys7en

  @canermete Zaten numpadden *#'li bişeyler tuşlayıp yapmıştım bu VoLTE açma olayını, büyük ihtimalle gizli menüden kastın o, sonradan aktif mi degil mi anlamak için genel ayarları karıştırınca ayar butonunun aktif olduğunu gördüm zaten 🙂

  • 4tys7en @4tys7en

   @tolgaaaltas Öncelikle, Telefondan VoLTE özelliğini aktif ettiniz mi? Yoksa default olarak mı kullanıyorsunuz?

   Eğer telefondaki VoLTE desteğini aktif etmenize rağmen Vodafone hattınız VoLTE üzerinden sizi konuşturmuyorsa, 4.5G yazıp 4545'e gönderin, telefonunuz ve hattınız için 4.5G ayarlarının doğru olduğundan emin olun.

   Doğru olduğuna dair SMS almanıza rağmen HD ibaresini görmüyorsanız, telefonu bikaç kere kapa aç yapın bikac test araması deneyin, iyi çeken bir yere geçin(çok kötü çeken yerlerde bazen HD ibaresi kayboluyor, nispeten iyi cektigi zaman geri geliyor), Güncelleme varsa yapmayı deneyin.

   Bütün bunlara rağmen Aktif gözükmüyorsa, az önce paylaştığım durumda anlattığıma benzer şekilde, Vodafone'un sitesine girip resmi olarak VoLTE konuşmayı desteklediği modellerin isimlerine bakın, çevrenizde bir yakınınızda o telefonlardan birini kullanan varsa, rica edin, hattı ona takın(tabi önce o telefonun da ayarlar kısmından VoLTE'nin aktif olduğunu sorgulayın)

   Hattı taktıktan sonra, SMS'leri yine gönderin. ac kapa falan yapın, bikac arama yapın, sonra sim kartı tekrar kendi telefonunuza geri takın.

   Bu adımlardan sonra aktifleşmiş olacaktır.