F1 2021 419,99 TL ile ön satışa açılmış. Her yıl 80-100 lira bandında satılırdı bu oyun. Teşekkürler Electronic Arts.

https://store.steampowered.com/app/1134570/F1_2021/

#Oyun #steam #ElectronicArts #ea #Formula1

Pre-purchase F1® 2021 on Steam

Every story has a beginning in F1® 2021, the official videogame of the 2021 FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP™. Enjoy the stunning new features of F1® 2021, including the thrilling story...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Skynet gelişiyor 😀

https://www.youtube.com/watch?v=fRj34o4hN4I

#skynet #terminator #BostonDynamics #BostonDynamicsAtlas #akış

What's new, Atlas?

What have you been up to lately, Atlas?
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10

yok parmak izi, yok yüz tanıma, yok bilmem ne...

yeni modeller çıkartılırken yenilik diye aslında kimsenin gerçekten ihtiyacı olmadığı özellikler ekleniyor. senden başkası açamasın mı istiyorsun, şifre koy geç.

bu sene 5" ekran, seneye yenilik diye 6", sonraki sene tekrar 5"...

telefonlar için son devrim tuş takımlarından dokunmatik ekrana geçiştir. bundan sonraki devrim denilebilecek olay çok daha uzun süre dayanacak ve doldur boşalt ömrü kat kat fazla olacak pil teknolojisi olacaktır. bunların arasında olan olaylar yıkama yağlamadan başka birşey değildir.

Oooooo diye tepki verdiğimiz yenilikler sömürülmemizi görmezlikten gelişimizden başka bir şey değildir.

#samsung #apple #iphone #android #AppleEvent2017 #ios #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • oguz @oguzozturk1991

  @usta
  bence siri ile başlayan sesli asistan servisi ve şimdi eklenen nöral işlemci muhabbeti üstüne koya koya büyüyecek bir devrimin parçaları. çoklu dokunmatik ekran gibi tek seferlik değiller. ancak ilk zamanlar daki salak siri ile bundan on yıl sonra ki senin için düşünüp karar veren siriyi karşılaştırdığında çoklu dokunmatik ekrandan daha büyük bir devrim olduğunu düşünebiliriz.

  • usta @usta

   @oguzozturk1991
   sesli asistan ya da sesli komut sistemi gerçekten hayati bir yenilik mi? demek istediğim nokta sürekli etrafta şarj aleti priz aramamayı mı yoksa ses ile komut vermeyi mi tercih edersiniz. Ki benim yerime düşünecek ve karar verecek hale gelecekse bu sistem ben neden yaşıyor olacağım. 🙂

   devrimden kasdettiğim, tüm üretilen telefonları değiştirmesiydi. dokunmatik ekrandan sonra hep ufak oynamalar oluyor.

  • oguz @oguzozturk1991

   @usta hangisini tercih edersin dersen tabi ki daha iyi bir pil derim. ama hangisi daha büyük devrim olur dersen sesli asistanın potansiyeli çok daha fazla diye düşünüyorum. varlığının gerekliliğini sorguladın baksana : )HER filmini izlemişssindir belki : )
   ayrıca pil ile ilgili devrim gelecekse telefon firmalarından ziyade tesla gibi enerji şirketlerinden gelir bence.

  • harlemmm @harlemmm

   ilk sesli asistanım 2005 yılında dizüstünde gvz komut anlar dı web sayfası açıp istediğim siteye gider müzik istediğimde açar film açar ses açar kısardı. benim dizüstüyle oynadılarmı uzaktan (kapat) derdim ne açıksa kapatırdı 😀

 • Özgür'üm, Özgür'sün, Özgür @ozgurg

  Şu anda aklımıza gelmeyenleri üretip cüzdanlarımızı boşaltmaya her zaman çalışacaklar. 50 yıl önce dokunmatik yoktu, şimdi var. Bu günden 50 yıl sonra bilmediğimiz neler gelecek kim bilir.

 • usta @usta

  @alihanabi bizdeki operatörler yüzünden mobil ağ teknolojisindeki iyileşmeyi hissedemiyoruz maalesef. bellek ve çözünürlük, üretim teknolojilerinin iyileşmesi ile artıyor bir ölçüde de. buna rağmen 16gb modeller hala var.

Witcher en iyi oyun serilerinden biri olabilir ama CD Projekt kesinlikle en iyi oyun firmasıdır. Duygulandırmıştır....

#Oyun #CDProjekt #witcher #steam #akış

https://www.youtube.com/watch?v=zgqz8Je7P0s

Celebrating the 10th anniversary of The Witcher

Time flies when you’re in great company. Join Geralt of Rivia as he reminisces about the 10 years it’s been since you’ve first joined him on his adventures i...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aktif altyapınızda olmayan VDSL aboneleriniz için upload hızını kaç megabittir? @turknetdestek #turknet

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • usta @usta

  benim abonelik başlangıcında 4 idi, sonra ikiye düşürdüler. Kaç gere bu nedenle iletişime geçtiğimi hatırlamıyorum ama 4'e yükseltemedim. Dropbox ve OneDrive kullanıyorum. 4 alabilsem çok iyi olacak ama olmuyor işte 😀 Sorma nedenim 4 alan da var, bu işin standartı ne? 4e alan varsa herkes alabilmeli.

yeni #turknet kullanıcısı olarak ilk deneyimlerimi paylaşmak istedim. @turknetdestek #akış
- turk telekom ve turknet tarafından, evime 87 megabit hız ulaştığını teyit ederek başvuruda bulundum. Ve ilk ay ücretsiz yararlanmak için kredi kartı ile ödeme talimatı verdim.
- Başvurumun 2. günü kurulum ekipleri geldi ve 3. gün internetim açıldı.
- Başvuru şartlarında 100 megabite kadar hattımın desteklediği hızı vereceklerinden, 75 megabit hız almayı bekliyordum fakat ilk bağlantım adsl olarak yapıldı.
- Telefon ile talepte bulunarak 24 saat içerisinde vdsl altyapısına geçirildim.
- Bu sırada kartımdan turknet tarafından ücret tahsil edildiğini gördüm. görüşme sonrası adslden vdsle geçiş yaptığım için bu ücretin yansıtıldığını öğrendim. bu durumun düzeltilmesi için görüşmelerim devam ediyor.
- 1 ay kadar internet hizmetimin olmamasının da etkisiyle kotamı kısa sürede doldurdum ve sunmuş oldukları AKN+ hizmetinden yararlanmak istedim. online işlemler üzerinden satın alma talebinde bulundum. Site bana herhangi bir sonuç mesajı vermediğinden bir kaç denemenin ardından satın almadan vazgeçtim. Fakat ertesi gün kontrol ettiğimde 3 kere 100gb ek paket aldığımı gördüm. Bu işlemi yapacakların hata mesajı karşısından işlemi tekrarlamamalarını önerimim. Bir kaç saat sonra aynı sayfa üzerinden satın alıp almadıklarını kontrol etsinler.
- Modemime ulaşan hız 135 megabitlerde, turk telekom ve turknet ısrarla 100 megabit hizmet alamayacağımı söylüyor. şu an için 75 megabit hız veriyor turknet.
- Sözünü verdikleri 75 megabit hızı vermiyorlar. 61 megabitlerde hız alıyorum. modemine gelen 4 megabit gönderme hızını da alamıyorum. gönderme hızım 1,5 megabitlerde.
- CGN ip kullanıyorlar, statik ip için aylık 12tl ücret talep ediyorlar.
- Başvuru işlemleri sırasında turk telekom santraline yapa altyapısını sordum, olduğunu söylediler. başta sevindim fakat yapa olduğu için turk telekom saha dolaplarını kullanmadıklarını abonelere santralden hizmet vermeye çalıştıklarını söylediler. santrale uzak olduğumu, bana direk santralden hizmet veremeyeceklerini söyledim. ayrıca sokağımdaki telefon kabloları çoktan saha dolaplarına aktarılmıştı. Bu durumu sorduğumda, turknetin sadece kablo kiralayarak hizmet verebilmesi için saha dolapları arasında santrale katar atlamalı bağlantılar kurulmuş. VDSL almak isteyenler bu durum hakkında kesin bilgi alsınlar. eğer size yapaya bağlayarak kotasız hizmet vereceklerse, santrale uzak bölgelerde yüksek hız alamazsınız.
- Almam gereken hızı alamadığım için biraz hoşnutsuz olsam da iki haftalık kullanımımın ardından genel olarak mutluyum. Alternatif servis sağlayıcısı olarak turkneti de düşünebilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 15
 • usta @usta

  🙂 sizi çok iyi anlayabiliyorum. evimin yakınına kurulan saha dolabının aktif olması için 1 sene bekledim. sürekli santrale giderek ne zaman aktif olacağını sordum. öncesinde ben de 8 10 megabitlerde hizmet alıyordum. şimdi de işte bol bulunca fazlasını istiyor insan 🙂

 • ALİ KÖPRÜLÜ @alikoprulu29

  40'a 1,5 da ben alıyorum, indirme hızında belki biraz kayıp olabilir ama yükleme hızının kasıtlı olduğuna eminim uğraşmak istemiyorum yoksa 3 ay uğraşıp düzelttiren arkadaş var 🙂

  • usta @usta

   adsl olsa, altyapı, gönderme için teknolojik limitte diyeceğiz ama vdslde ulaşılabilir hızları ve verilen hızları görünce böyle olmamalı diyor insan. sanırsın gönderme hızlarını limitlemezlerse evde herkes hosting firması işletecek.

 • serhanhepsen @serhanhepsen

  Aynı durumları yaşadım. Türknet 2. bir hız sınırlaması yapıyor. Uzun şikayetler sonucunda hızım sinyal olarak 102 mbps'e çıkarıldı. Pratikte aldığım hız 82, yani hala hız sınırlaması yapıyorlar ama artık daha fazla uğraşamadım. Uploadta da sinyali 4 mbps yolluyor 2. hız sınırlaması ile 2 ye düşürüyorlar sen kayıpla 1,5 1,7 filan alabiliyorsun.

 • deathline @deathline

  Bakır tabanlı dsl teknolojilerinde size söylenen hız kablo mesafesi baz alınarak söyleniyor ama kablonun o anki durumu ve çevresel faktörler(telefon kablosu enterferans korumasızdır) hesaba katılmıyor, bazende aynı apartmanda başka abone varsa onun hızı baz alınıp cevap veriliyor.Özellikle de en az 20-30 yıl önce döşenmiş daha önce telefon amaçlı kullanılmış kablolardan daha düşük verim alınacaktır.

  Dsl ile internet çıkışını birbirine karıştırmayın.dsl sadece sizin modeminizle santraldaki dslam cihazıyla arasındaki bağlantıdır.Dslam arkasında yeterince fiber kapasite yoksa yapacak bişey yok.Ben TTnet 35 vdsl paketi ile 3mbit dsl fiilen 2-2,5 upload alıyorum.Vdsl de en az %10 overhead(başlık bilgisi) vardır.100 mbit ulaşılabilir hızınız varsa 90 alsanız gayet iyi değerdir.

  @alikoprulu29 paylaştığınız fotoya göre upload değerinde bir sıkıntı yok 4mbit vdsl upload değeriniz var
  dsl olarak ki ilgili firma size bunu taahhüt ediyor imzaladığınız anlaşmada.Teknik olarak 3,5mbit üstü upload üstü değere çıkmanız bu dsl sinyali pek mümkün değil.

  Sizin sıkıntınız türknetin toplam internet çıkış hızındaki yetersizlik.Modemin üstünde iki ışık var bir dsl diğeri internet diye, teknoseyire gelen türknet yöneticisi darboğaz uygulamalarının olmadığını yavaşlık varsa kapasiteden kaynaklandığını açık açık söyledi.

  @usta modeminiz 135mbit hız gösteriyorsa santrale çok yakınsınız yada dolaba bağlısınız, yada dolaba türknet için "vdsl extender" denen cihazlardan var başka türlü o hızın açıklaması olamaz.Türknet başka türlü direk santralden yakın değilseniz o hızı veremez.Mesafeyi yazarsanız daha düzgün bilgimiz olur.

  Benim burdada türknet altyapısı varmış ama 24mbit veririm diyor, daha üstü olabilir mi sitedeki bilgi doğrumu , telefon açıp sormak mı lazım?

  • ALİ KÖPRÜLÜ @alikoprulu29

   Kullandığımdan değil ama 3,5mbit verseler gam yemeyeceğim 🙂 100,75,50 yada 30mbit vermeleri fark etmiyor, ağız birliği olmuş gibi hepsinin yükleme hızı 1,5 mbit, ister istemez insan kıllanıyor. biri 3 biri 2,5 biri 2 dese diyeceğim ki adamlar veriyor mesafeye göre aldığı hız bu ama maalesef öyle değil.

  • usta @usta

   @deathline ben saha dolabından hizmet alıyorum. direk santrale bağlı değilim. aknsiz paket kullanmıyorum. saha dolabına yakınlığım 25 metre. hız sorgulamasını turk telekom ve turkneti arayarak, adres ya da numara bilgisi ile öğrendim ve söyledikleri değer benim için http://www.vodafone.com.tr/Internet/fiber-sorgulama.php adresindeki sorgulama ile birbirini tuttu. turknetin sitesinde sorgulatınca 75 gözüküyor alabileceğim hız.

Middle-earth Shadow of Mordor oyunun devamı olan Middle-earth Shadow of Waroyununun ilk trailer'ı yayınlanmış.
#MiddleEarth #ShadowOfMordor #ShadowOfWar

https://www.youtube.com/watch?v=-_UgfB95Wu0

Official Shadow of War Announce Trailer

A new Ring is forged...War awaits...and Nothing Will Be Forgotten. The next chapter begins with Middle-earth: Shadow of War. Watch the gameplay reveal on Mar...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

2009 yılında hd4890 ekran kartı ve q9550 işlemciyi 1000tl nin altında fiyata satın almıştım. Yanlış hatırlamıyorsam serilerinin en üstü ürünlerdi. Bugün rx480 ve i7 7700k 3400-3500tl. ürünlerin fiyatları da arttı ama dolar olayı büyük sıkıntı. #ekonomi #amd #intel

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ayın daha 5ine yeni girdik ama 2 Bilgisayar Normal kullanım ve netflixden 3 film ile 50gb kotayı doldurmuşum. 4 günlük internet keyfi için 30 günlük internet ücreti ödüyoruz. Artık kaldırılsın bu çağ dışı uygulama #AdilKullanımKotası #AKN #TürkTelekom #DsmartNet

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6
 • usta @usta

  Hız düşürüldüğü zaman zaten 3 megabit hızı bile alamıyoruz. Bir de online oyun oynayan biri iseniz ve ağı kullanan başka biri varsa hem oyun oynamak işkence haline geliyor hem de internette gezinmek.

  100 megabit bağlantılar için hız 3 megabite düşecek demek tamamen yüzsüzlüktür.

 • Moronist @moronist

  @ultimate 8 mbps = 0.8 MB/sn degil miydi?

 • usta @usta

  @ultimate 3 megabitte de 384kilobyte/sn görmemiz lazım ama 300ü zor görüyoruz. Şu an aldığım değerler ise bunlar. Çok sinirimiz bozuyor.

 • usta @usta

  @ultimate Dsmart özelinde 3 ay öncesine kadar ne kadar kullanım yaparsam yapayım ayın 15inde hız düşürüyordu. İlk 15 gün kraldım :). Son 3 aydır ise ayın 4. ya da 5. günü hız düşüyor. Rusya bağlantılı sunucularda arada tam hız değerlerini görebiliyorum.