Sayın #tsmotorkulübü üyeleri; #clover AirJet 3 yazlık montu kullanan var mıdır? Marka olarak evet oldukça kaliteli ancak kullanan varsa yorumlarını duymak isterim. Ürün yazlık mont olarak geçiyor ancak açıklamalara göre de 4 mevsim/3 mevsim gibi geliyor 😀 bir türlü karar vermedim. Uzun yolda sorun yaşatmaz ancak şehir içinde ne olur emin olamıyorum.

- Motosiklet montunuz/ceketiniz çıkartılabilir termal içliğe sahiptir.
- Motosiklet ekipmanınızın iç astarı ClimaControl özelliğine sahiptir.
- Motosiklet ekipmanınız kış günlerinde kullanıma uygun soğuktan koruyucu özelliktedir.
- Motosiklet ekipmanınız sıcak yaz günlerinde kullanıma uygundur.
- Motosiklet ekipmanınızın havalandırma alanları çok sıcak olan yaz günlerinde yetersiz kalabilir.
- Motosiklet ekipmanınız %50 su geçirmez özelliktedir.
- Motosiklet ekipmanınız havalandırma sistemine sahiptir.
- Dış katman kumaşı Nylon HT ve su itici özelliklerine sahiptir.
- Dış katman kumaşı 300 DHT ve su itici özelliklerine sahiptir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İşimize yaramayacak bir #bilgi ama #GereksizBilgiler e bir katkı olsun 😀 https://bit.ly/2XQmSoI

Kısaca #haber şunu diyor: #nasa ve #easa tarafından ortaklaşa yapılan bir çalışmaya göre #ekzosfer in bir katmanı olan #geocorona (#jeohale ) nin 630.000 km. kadar dışa uzandığı tespit edilmiş. Eskiden bu sınırın 200.000 km olduğu düşünülüyormuş. İşin magazin kısmı, yani #popülerbilim tarafına göre de; pratikte, #ay #dünya nın atmosferinin içerisinde ve dolayısı ile halen hiçbir insan #dünya atmosferinin dışına çıkamamış.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

“Uber otonom aracının kazasından sorumlu değil” - Dünya Halleri

ABD'nin Arizona eyaletinden bir savcı, Uber'in otonom aracının geçtiğimiz yıl karıştığı ölümlü kazada Uber'in cezai sorumluluğu bulunmadığına karar verdi.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#gereksizbilgi #asparagas #HapBilgi
Edit: İmla

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hobaa... #bbc de #itv adlı bir kuruluş ile birlikte #britbox adında online yayın servisi kuruyormuş. https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-47392110

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kısaca: İngiltere Parlementosu #sosyalmedya ve #yalanhaber konusunda yaptığı çalışma raporunu yayınlamış ve #sosyalmedya firmalarının platform ya da mecra kategorisi dışında farklı bir tanımlama yapılarak kullanıcılar tarafından yayınlanan haber, bilgi, vb. içeriklerden sorumlu tutulmaları gerektiği tavsiyesinde bulunmuş. https://bit.ly/2ToZz5W

Benzer bir konu Gerd Leonhard'ın Teknolojiye Karşı İnsanlık adlı kitabında da vardı. #kitap ın ilgili bölümünde de #teknoloji ve #sosyalmedya firmalarının sorumlu tutulabilirliği eleştirilerek önem alınması gerektiğinden bahsediliyordu.

Açıkçası #sosyalmedya ve benzer şekilde "maalesef basılı yayınlarda" okuduğumuz her bilginin, bizzat biz okurlar tarafından içeriğinin doğrulanmasının gerektiği bir #dezenformasyon çağında yaşıyor olmamız da ayrı bir dert tabi 😀

Birleşik Krallık: 'Sosyal medya şirketleri yalan habere karşı sorumluluk...

‘İngiltere Parlamentosu Dijital, Kültür, Medya ve Spor Komitesi’ dezenformasyon ve ‘yalan haber’ konusundaki final raporunu yayımladı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#amazon mutfak kategorisi değişik ürünler öneriyor 😀 şaka bir yana acilen; ilan içerikleri, öneri sistemi, vb. konulara el atmaları gerekli. Her alışveriş yapışımda illa ürünle ilgili soru sormam gerekiyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Chell @alperenxx

  Amazon tr nin kırk fırın ekmek yemesi lazım daha. Bu kadar özensiz düzensiz ürün açıklamaları yetersiz yada farklı başka türk alışveriş sitesi görmedim.

  • teknomoron @teknomoron

   Maalesef hocam. Ürün başlığında farklı, ürün açıklamasında farklı bilgi var genellikle.

  • Erman @ermanyurdakann

   Ürün açıklamaları rezalet çünkü Amazon kim satarsa satsın aynı olan her bir ürünün açıklamasının aynı olmasını istiyor ve kafasına göre, yamuk yımık algoritmasına göre ürün açıklaması yerleştirmeye çalışıyor. Yarı İngilizce ya da yanlış bilgi giriyor. Düzeltilmesini sağlamak tam bir işkence. Hani eskiden Olacak O Kadar'da dalga geçilirdi ya "bugün git yarın gel" diye memurlarla, aynı o muameleyi çekiyor satıcıya. Bir de, hala öyle mi bilmiyorum da, bütün kategoriler henüz açılmamışken inatla bütün ürünlerini sisteme girmek isteyen bazı satıcılar kafalarına göre açık kategorilerden birini seçti, iyice çorbaya döndü işler.

 • protego @protego

  Kategori sistemi rezalet. Ama bize özel bir durum değil, Amazon'un tüm siteleri böyle. Amerika da böyle Almanya da böyle. Bizim siteler baya iyi bu konuda

 • Türker Sezer @dirigeant

  Ürün açıklaması sorunu Türkiye'deki "olduğu kadar" anlayışının yansıması. 20 yıldır online alışveriş yaparım. Geçen hafta hepsiburada'dan alışveriş yapmaya çalışırken az kaldı tövbe ediyordum. Ürünlerde (oyuncak kategorisi) 1 tane fotoğraf var. Açıklamasında birşey yazmıyor. Bazı ürünler olması gereken fiyatın misli misli üstünde. Alternatifleri zayıf olunca daha iyisini yapmaya gerek duymuyorlar.

Bilgilendirme: #podcast listesi güncellendi https://bit.ly/2SHrNFb
Takip eden arkadaşlar kontrol edebilirler.

Türkçe Podcast/Cepyayın Listesi (Güncelleme: 25.02.2019) - TeknoSeyir

Daha önce şurada (https://bit.ly/2z2tEx1) #türkçe #podcast listemi paylaşmıştım ancak güncel tutulması oldukça zor bir liste olmuştu. Bu yüzden hem podcast konularını daha kolay...
BeğenFavori PaylaşYorum yap