#xiaomi MIUI 9.2.2.0 güncellemesiyle neredeyse beklediğim bütün iyileştirmeler yapılmış.
'
+Bildirimler artık düzgün görüntüleniyor. Whatsapp gibi uygulamalarda bildirim çekmecesinde cevaplama özelliği güzel yedirilmiş.
+Kamera arayüzünde iyileştirmeler yapılmış. Kalitede bir değişme yok ancak daha ergonomik bir kullanıma sahip olmuş.
+Ana ekranda artık sağa kaydırınca kısayol çekmecesi açılıyor.
+Mi video diye bişey gelmiş.
+Dosyalarım arayüzü değişmiş.
+Ana ekranda default screen seçme özelliği gelmiş. (home butonuna basıldığında gelen ekran)
-----------
-Galeriye kolaj özelliği gelmiş (belki de daha önce de vardı bilmiyorum) ama hala can sıkıcı arayüz devam ediyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10

Xiaomi Mi 6 günlük kullanımımdan (bence) muazzam bir sonuç aldım. Telefonla hiç oyun oynamam. Ağırlıklı olarak bankacılık işlemleri, Mail, Whatsapp, Instagram, Twitter, Web ve Podcast uygulamaları kullanıyorum. Orta yoğunlukta telefon görüşmesi yapıyorum (Yaklaşık toplam, günde 30 dakika). Podcast'leri daimi olarak gece yatarken başlatıyorum ve yaptığım liste bitene kadar devam ediyor (min. 3 saat). Kamerayı sıklıkla kullanıyorum ama bunun için ortalama bir değer veremeyeceğim. Ekran parlaklığı daimi olarak 50% seviyesinde, Otomatik parlaklık kapalı. WiFi ve Mobil ağ sürekli aktif. Güç tasarrufu ya da pil koruma kapalı. Bu senaryo doğrultusunda aldığım pil performansı:
1gün 12 saat 50 dakika --> Kalan Şarj 15%
'
MIUI9' da minör eksikler gözlemlesem de 2 yılda bir telefon değiştiren (zaruretten ötürü) biri olarak, her alanda (dizayn, donanım, fiyat vs.) başarılı bulduğum bir telefon oldu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

MediaMarkt'a Microsoft #Surface için stand kurulmuş ancak anlaşma sağlanamadığı için ürünler gelmeyecek.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Az sayıda kişinin dikkatini çekmiş, uyarı niteliğinde;
#Wannacry konusunda bilgi sahibi olun. En azından haberiniz olsun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Emre.C @frankenstein

  Bu illet banada bulaşmıştı bi ara dikkat edin arkadaşlar bu illet bulaşınca bütün dosyaları kriptoyla şifreliyor özellikle isimlerinden önemli dosyaları seçiyor ve işlevsiz hale getiriyor araştırdığım kadarıyla türkiyede çok az kişinin bu şifrelemeyi çözebilen varmış bitlocker gibi çözümü içinde .. hesaba şu kadar bitcoin gönderin gibisinden mesajlar geliyor parayı gönderirseniz şifreniz açılır vs. Eğer önemli dosyalarınız pc içinde varsa o diski sadece onun için ayırın bitlocker şifrelemesi mutlaka olsun kilitli şekilde bulaşmamış olur bizzat denedim.

psikolojik soru #1
şuan ne olsa şaşırmazsınız?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 36

Sadece öneri mahiyetinde söylüyorum şu siteye bi "beğenmedim" butonu koyunda beğenmediğimiz durumlara yorum yazmak zorunda kalmayalım. Bu sayede durumu paylaşana da cevap hakkı doğmasın ve tartışmaya dönmesin mevzu. "Beğenmedim" butonu olmayınca "Beğen" butonunun da bi esprisi kalmıyor zaten.
@gamsizm @hkellecioglu

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

  Daha önce konuşuldu. Biz de istemiştik. Ama kavga çıkar diye koymuyorlar. Bazı ergenlerin
  -Vay sen benim yazımı nasıl beğenmezsin!
  Sorunu

 • 536f @5468696e6b206d6f7265

  Nasıl "beğen" butonu sadece "beğendim" anlamına gelemeyip; "haklısın, katılıyorum, kesinlikle, .." gibi gibi çok anlama geliyorsa, "beğenmedim" butonu da "katılmıyorum, saçmalıyorsun, kafan mı güzel birader, alın bunu buradan, .." gibi gibi anlamlara gelir. Ben bunu yazmak yerine bu görevi "beğenmedim" butonuna vermek istiyorum. Belkide yazacaklarıma nazaran gayet kibar bir tutum sergilemiş olacağım.
  Bakma, görme, uyarma, yargılama, eleştirme... Oh ne rahat.. Ne güzel hayat..

 • 536f @5468696e6b206d6f7265

  @mak @mak işte o adab, "beğenmedim" butonu olmadığından yorumlarda kendisini gösteriyor. Yorumlarda hakaretler savurmaktansa "beğenmedim" daha yumuşak bi tersleme olmaz mı?
  Kimse "hayırdır bilader benim durumumu beğenmemişsin?" demez, diyemez. Sonuçta "beğenmedim" butonunun "Beğendim" karşılığı da var. Yani 1 kişi "beğenmedim" butonuna basarak sabote edemez durumu. Sitedeki tartışmalar %200 azalır 🙂
  "Beğen" butonunun bir karşılığı olması lazım. Ya da "beğen" butonu da olmasın.
  -----
  He tabi biz böyle konuşuyoruz da kimin umrunda bilmiyorum 😀