Kartondan Naim Süleymanoğlu bekleyenlere izleyicilerimizden birinin yaptığı çalışma. Bende dijital hali yoktu. https://www.flickr.com/photos/gamsizm/49972562798

Naim Süleymanoğlu Karton Maketi

Explore MGamsiz's photos on Flickr. MGamsiz has uploaded 686 photos to Flickr.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

MHRSRandevuAlmaOtomatıV2 🙂
#MHRS

İndirme linki,
https://disk.yandex.com.tr/d/RZNtT2lkBeTmqg

İstediğiniz randevuyu bulunca alarm çalar, sizin hemen girip manuel almanız gerekir.

Arada birisi randevuyu iptal edilirse anlık bir sıra açığa çıkıyor o açık kalan randevuyu ilk kim kaparsa artık 🙂

Gece çalıştırmanızı tavsiye ederim gece 12 - 1 aralığında yeni randevular açılıyor.
Sorgulama periyodunu uzun tutun yoksa 1 günlük ban verebiliyor 😀

Kaynak kodu geliştirmek isteyen bana mail atsın kendisine iletirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 40

#amatörtelsizcilik Tarih Aralık 1949, TRAD (Bu günkü TRAC ile bağlantılı değil), Türkiye'de 3222 sayılı kanun nedeniyle amatör telsizcilik yasak. Her türlü verici yasak olduğu gibi herhangi bir ruhsatsız alıcı bulundurmak da suç. Güzel insanlar bir takım şeylerin farkındalar, henüz radyo teknolojisi 20-30 yıllık maziye sahipken. 3222 belasından ise 1982'de kurtulundu, ancak amatör telsizcilik ile ilgili sınav ve düzenlemelerin oluşturularak yasallaşması için birkaç yıl daha vardı...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Suicide @suicide

    mantigi neydi acaba yasak olmasinin, vardir kendilerince hakli bir sebebi belkide 🤔

    • eaydogan @eaydogan

      Casusluk endişesi, dünya savaşları ve yoğun casusluk faaliyetlerinin etkisi, ayrıca her radyo alıcısından yıllık (bu günkü MTV gibi) vergi alınırmış. Ticari özel yayıncılık yasak, birilerinin kontrolsüz bir şekilde verici çalıştırması düşünülemez, ilk özel TV kanalı bile görece çok yakın bir tarihte yurtdışından yayın yapmak kaydıyla kurulmuştu. O dönemleri yaşayanlar, küçük bir osilatör devresi ile yakalanıp günlerce hesap verdiklerini anlatırlar, verici mi yapacaktın bununla diye...

Şimdi #teknobiyotik olayını en başından anlatmam lazım, çünkü süreç baya uzun. Geçen sene bu firma'nın resmi pttavm sitesinden satışa koyduğu kingston type-c çeviriciyi satın aldım. Fiyat hatası vardı veyahut başka birşey bilemiyorum, 2-3 gün civarı bekletildikten sonra siparişimi bana sorup onay alınmadan iptal ettiler.

Bende bunun üstüne sipariş numarası ve ürünün kendi açtıkları satış sayfasından gerekli ekran görüntüleriyle Tüketici Hakem Heyetine başvurdum. Hakem heyeti beni haklı bulup firmaya o fiyata aynı ürünü vermeleri gerektiğini söyleyen karar çıkarttı. Bu kararı teknobiyotiğe ilettim, ilettikten sonra da bekletildim ve sonuçta ben kendim arayıp sorduğumda ise kararı uygulamayacaklarını söylediler. Şimdi bilmeyenler olabilir ama Tüketici Hakem Heyetinin verdiği kararı firma uygulamak zorundaymış çünkü verilen kararlar mahkeme kararı statüsünde oluyormuş. Türkiye Cumhuriyeti Devletinde satış yapan resmi bir firmasın yani uygulamamak gibi bir hakkın zaten yokmuş.

Hal böyle olunca bende üstünde durmadım. Ne yapayım yani icra dairesine gidip o dönem 400 500 liralık üründü onun davası vs uğraşmak bana açıkçası zor geldi ama neticede kazanılmış bir hak var ortada ve uygulanmıyor. Sağolsun akışta @temp dedi ki abi böyle böyle bu konularda tanıdık avukat var onlar uğraşıyor sırf bu işlerle dedi, sadece velaket vereceksin falan, gittim velaketi verdim sonra da avukatın talimatıyla firmanın banka hesabına bana pttavm'den iade olan tutarın aynısını açıklamaya tüketici hakem heyeti kararını yazıp ücreti yolladım.

Tam 15 gün geçmesi gerekiyordu, 15. günden sonra avukat icra başlatacaktı. Firma önce beni arayıp neyin ücreti olduğunu sordu dedim thh kararının ücreti o yüzden yatırdım. Tam 14. gün firma ücreti benim banka hesabıma iade etti. Avukata bilgisini verdim onlarda icra müdüründen bilgi alıp bunun önemsiz olduğu bilgisini verdi. Direkt ilamlı icra işlemi başlatıldı. Avukatın belirli bir masrafı oldu onlar eklendi vs. firma yaklaşık 3 hafta önce avukata elimizde o ürün yok, yerine muadil daha kötü özellikte bir ürün önermişler ancak kabul etmedik, çünkü sitelerinde aktif satışta olan bir üründü. Yani satışta olan ürün nasıl stoklarında olmuyor ki ? velev ki yok, onu seni bana zaten temin etmen lazım, edemiyorsan üst modelini verirsin. Veya gidersin başka firmadan satın alır bana yollarsın çünkü #thh kararı o yöndeydi.

En son dün kargo geldi, benim haberim yok ürünü kargolamışlar. Şimdi bu kadar sürece ne gerek vardı ? niye boş yere icra müdürlüğü, devlet hiç yoktan yere meşgul edildi ? bunlara gerek yoktu ki ? en başından zaten hakkım olanı verselerdi süreç bu kadar uzamayacaktı. Şimdi hiç yoktan icra masrafları avukatın bedeli hepsini firma ödemek zorunda kalacak. Ürünün değeri o süreçte dolar bazından yükseldi derken en az belki de firmaya 4 5 bin liraya geldi, en başından uygulansaydı karar o dönemki ücret kadar zarar olacakken hiç yoktan firmaya bu kadar zararı olmuş oldu. Umarım bundan sonra Tüketici Hakem Heyetinin vermiş olduğu kararları firmalar en başından uygularlar. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 42

Hosting fiyatları bu kadar uçunca az önce gittim Google domainsden aldım alan adını, bedava ddns hizmeti veriyor google, evde raspberry pi 4 duruyordu bir tane onu sunucu olarak kullanmak için ayarladım, zaten cgnat denen beladan kurtulmuştum kablonet sağolsun. Bir de let's encrypt ile SSL sertifikası ayarladım siteye 2 sene için 150 liraya çözdüm bütün işi.
Mis gibi beleş 2 gb ram 4 core cpu, 250gb diskli dedicated sunucum oldu şuan 100 Mbit download 6 Mbit upload alıyorum, kıçı kırık bir blog sitesi için fazla fazla yeterli. Bide dns server kurarım buna mis gibi değmeyin keyfime.

İşte o devasa altyapı yatırımı 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Mobil uygulamalar için arayüz otomasyon aracı. Henüz denemedim ama çok kolay gözüküyor.
https://github.com/mobile-dev-inc/maestro

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Herkese Selamlar.
Bir kaç ay önce burada bahsettiğim kelime öğrenme eklentisini sonunda vakit bulup bitirdim.
Kısaca şöyle çalışıyor.
Siz bir sitede gezinirken anlamını bilmediğiniz kelime olduğunda bu kelimeyi sözlüğünüze ekliyorsusnuz. Sonra eklenti 'unutma eğrisi' yöntemi ile size bu kelimeyi ezberletmeye çalışıyor.
Daha detaylı açıklama market sayfasında mevcut.

Her türlü geri bildiriminizi bekliyorum 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dozerci abi çok oyun oynamış sanırım, benim arabaya silme geçti, korkuttu 😅

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8
BeğenFavori PaylaşYorum yap