BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 11

Tek mekanda geçen, tavsiye edebileceğiniz film var mı? #FilmTavsiyesi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 30

SAUDI REMIX efsane olmuş hakikakten. 😁

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Adam tüm bantlardan wifi yayını yapıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar çok temiz, çok az kullanıldı.

Teknoseyir'e özel 200 TL'ye bırakıyorum. (250'den indi fiyat).

https://tr.letgo.com/tr/i/guitar-hero-ps4-bundle-sifir-ayarinda_b71a79d7-fd02-4abf-b437-e48986856841

#ikinciel #TeknoSatış #satış #guitarhero #ps4 #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bugün https://www.priceandme.com/ sitesine denk geldim. Üye oldum ve N11 hesabımı bağladım. 10₺ alt limitsiz kupon tanımladılar (6 ay süreli) ve az önce alışveriş yaptım. Tek şart 12 ay içinde 500 liradan fazla alışveriş yapılan bir hesap olması lazımmış. Ekran görüntülerini de ekliyorum. Ufak tefek şeyler almak için ideal.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10

Güzel bir yazı yazdım ama beklediğim kadar okunmadı diye düşünüyorum. Bu sebepten bir daha paylaşmak istedim. Kusuruma bakmayın 🙂

Uygulamalar Bazında Ekosistem Mi? Cihazlar Bazında Ekosistem Mi? - TeknoSeyir

Malumunuz çok uzun zamandır Android kullanan biriyim. Kullandığım cihaz da Pixel 2 XL ve uzun uzadıya bu durumu toparlamak istedim. 2007 senesinden beri iPhone modellerinin hepsini kullanmış...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Günaydın

Bu gece "Samson Go Portable Condensor USB Mikrofon" ve "Samson Sr850 Kulaklık" aldım. Amacım müzik kaydı değil, oyun esnasında yayın açmaktı. Yayıncıların belkide hiç tercih etmediği bu iki ürünü neden tercih ettiğimi merak eden arkadaşlar için geçtiğim yollardan bahsedebilirim.

Ürünler geldiğinde merak edenler bir inceleme yapmamı isterse seve seve yapabilirim.

Edit: Her iki üründen de memnun kaldım. Mikrofon da kulaklık da paralarını hak ediyor. Yalnız mikrofonu şuan 650TL den aşağı göremiyorum. Ben 420TL'ye aldım, benden sonra o ilan da kalktı. :/ Kulaklık ise 270 TL.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ömer akgül @tuhalf

  Samson go mici Jahrein çok uzun yıllar kullandı. Bende de var. Tek sıkıntısı windows'ta stüdyo kalitesi diye geçen 24 bite çıkamaması. Bu da günümüzde çok fark edilir bir şey. Kaliteyi baya etkiliyor. Zamanım olursa kontrolcüsünü değişmeye uğraşmak istiyorum.

  • Erturk @erturk

   Jahrein'den ya da yaşanılan problemden haberim yoktu. Youtube'da izlediğim testlere bakarak aldım. Bana telafi edilebilir bir hışırtısı 'var' gibi geldi. Evet, hışırtı var ama hallolur düzeydeydi. Zaten çok daha az hışırtılı ve usb'li bir mikrofon düşündüğümüzde fiyat 800-1600 aralığına giriyor. Benim aldığım fiyat 422 Lira. (sıfır) Kontrolcüyle ilgili kısmı hallettiğinizde bana da yazarsanız sevinirim.

   BM-800 almaktan son anda vazgeçtim. "Şusuz çalışmaz, bunsuz iyi olmaz" şeklinde söylenilenleri ciddiye alsak bir türlü almasak bir türlü. 100 liralık mikrofonun diğer ekipmanlarla birlikte 1000 liraya gelme ihtimalleri vardı.

   Rode'nin ikinci eline pazarlık attım ama fiyatta anlaşamadık.

  • ömer akgül @tuhalf

   @erturk o hışırtı işte hışırtı değil aslında. 16 bit örneklemeden kaynaklı. Bm-800 ü bilmiyorum ama bu mikrofon da gayet yeterli her şey için. Go mic'in avantajı içinde 2 mikrofon var bildiğim kadarıyla ve bunları kullanan 3 modu var. Her iş için kullanılabiliyor. Umarım beğenirsiniz. İçinden çıkan ses düzenleme yazılımı da çok hoş.

  • Erturk @erturk

   @oglusumben "Her iş için kullanılabiliyor. Umarım beğenirsiniz." bu ikisi beni son derece rahatlattı 🙂 Sizin kayıtlarınız varsa onları dinleyebilirim? Yüklediniz mi Youtube falan?

  • ömer akgül @tuhalf

   @erturk 😂😂 Şu an yanımda değil. Kayıtlar da malesef biraz özel, dinletemem. Pop filtresi de yaparsanız sünger veya çoraptan, bir de -10 db moduna alıp windows ayarlarından mikrofon sesini 40 lara getirirseniz güzel bir ses alırsınız. Jahrein'in 2015-2014 yayınlarına bakarsanız o yıllarda bu mikrofonu kullanıyor. BazeTV yayınları komple bu mikrofonla. Onlara bakabilirsiniz.

 • TwoCenk @twocenk

  Samson kulaklık ne kadar bilmiyorum ama aynı modelin SuperLux versiyonu yarı fiyataydı. O kulaklığa, o kulaklıktan fazla bir fiyata pad almanız gerekebilir. Biraz ince padleri. Samson'un belki tizleri daha iyi olabilir.

  • Erturk @erturk

   @twocenk

   Yassı bir kulağa sahibim ama yinede pedler inşallah sıkıntı çıkarmaz diyeyim.

   Bahsettiğiniz markanın özelliklerine baktım, o da fiyatına göre iyi bir kulaklığa benziyor.

   İki kulaklık arasındaki teknik özelliklerde gözüme çarpan farklar driver çapı (40mm-50mm) ve herz aralıkları (20-20, 15-30) oldu. Çok sayıda video izledim ve bazı değerleri bir çok firma sadece "iddia" ediyormuş. Sr850' nin yorumlarını okudukça, oldukça farklı bir deneyim yaratacağını düşünmeye başladım. Sr850' i sürekli olarak 100 dolar üstü kulaklıklarla karşılaştırmaları da satın alma kararımda etkili oldu.

   Ben hiç profesyonel bir kulaklık kullanmadım, merakla bekliyorum 🙂 Benim asıl merak ettiğim şey, bu kulaklık 280 lira. 280 liraya Logitech'in en düşük kulaklığını alıyorsun (G231). Kayıt yapmayacak birisi olarak oyun ve müzik keyfi baz alındığında oyuncu kulaklığı yerine böyle bir kulaklık tercih etmem sizce ne kadar mantıklı olmuş?

  • TwoCenk @twocenk

   @erturk headset sadece kablo karmaşası önleyen bir şey. Son yıllara kadar bütün "gaming" kulaklıkların driverları 40mm idi, 7.1 falan diye satıyorlar, hiç bir işe yaradığını görmedim. USB ses kartıyla yapıldığından, o özelliği açmadan ses kalitesi bilerek düşük tutuluyor. İnsanlar da 7.1 olmasa ses kötü gelir diye bir algıya sahip.
   Fiyat konusunda bir şey söyleyemem ama superlux genel olarak iyi bir marka. AKG gibi ( yani sizin aldığınız samson'un kırmızısı ) geçen senelere kadar fiyat / performans kralıydı. Şuan o segmentte monoprice retro var. Bir üstünde superlux'un ath benzeri kanatlara sahip modeli rakipsiz sayılabilir. $100 altına ise sph9500 ve m40x dışında pek önerilmiyor. Stüdyo kulaklık denilince aklınıza farklı bir şey gelmesin, genelde kablosu 3 metre oluyor. Ses kalitesini doğrudan etkileyen şey kullandığınız çıkış. Anakart çok parazit yapmazsa, çoğu iş için yeter. Yazılımı varsa biraz kurcalamak gerek.

  • Erturk @erturk

   @twocenk Aldığım kulaklığın ses yüksekliği nasıl olur? Yani bunun tarifini nasıl yapabilirsiniz bilemem ama çok merak içindeyim 🙂 Anakart çıkışım kulaklığı tam kapasiteye taşır mı? Tahminen % kaç verimlilikte çalışır?

   Ya her şey bir tarafa 1500 liralık oyuncu kulaklıklarının mikrofonu bile leşti. Ayrı ayrı ve ses sektöründen bir markadan mikrofon ve kulaklığı alarak iyi bir şey yaptığımı düşünüyorum.

   Teknoyardım'a da yazdım ama sizle denk gelemedik. 1 kişi yanıtladı. Bir yol gösterenimiz olmadı, ona rağmen nedense doğru f/p ürünlerine çok yaklaşmışım gibi bir his var içimde 🙂

  • TwoCenk @twocenk

   @erturk o sorulara yanıt vermek imkansız, deneyip görürsünüz de diyemem sadece size bir referans olur. Farklı cihazlar ile deneme yapıp fark var mı yok mu anlayabilirsiniz.
   Headset yerine headphone ve mikrofon almak daha mantıklı bence. Ama biraz uğraş ister.

  • Erturk @erturk

   @twocenk Netlik ve konfor olarak philips'in 90 liralık kulaklığın çok daha iyi ama maalesef sesin yüksekliği, şiddeti, beklentimi karşılayamadı. Belki de amfili bir harici ses kartı ile denemek lazım. Başka bir cihazda denemedim çünkü beni anca mevcut sesin 2 katı falan keser. Amfili bir ses kartı şart gibi. :/

  • TwoCenk @twocenk

   @erturk Ses kartı işi hikaye, DAC/AMP yada AMP almanız gerekir ses yükseltmek için. Ses kartı PC içine takıldığından hiç bir işe yaramadığını söylüyorlar. Ses yükseldikçe paraziti duyarsınız.