BeğenFavori PaylaşYorum yap
Çağdaş Işık paylaştı.

#HaberinizOlsun

BeğenFavori PaylaşYorum yap

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı: Birkaç yüz mertebesinde, bir, iki yüz...

"Mühendislerin ayrılmalarını durdurmak için ücretler artırıldı"
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 15
 • kizilsakal @kizilsakal

  Bizim gibi hem ekonomisi kötü hem iç huzursuzlukları olan bir ülkede insanları bu şartlara ve risklere gögüs gerdirecek tek şey Milli duygular bunun da harcı, Atatürk milliyetciliği ve Cumhuriyet ama çok hırpalandı onlarda. Ülkemiz adına kayıp üzücü bir durum.

 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  Mobbing ve torpille alım var oralara deli gibi. Eskiden böyle değildi ama şimdi insanlar isyan ediyor. Bir adam kendini deli gibi geliştirmiş diğeri ise 0 liseden mezun olup üniversitede yatmış (hangi ünüversiteden mezun olduğunun da bir önemi yok) insanlar da isyan ediyor dolayısıyla. Ama o kadar olumsuz da bakmamak lazım eğer bundan sonraki seçimleri düzgün yaparlarsa yeni mühendislere iyi bir ortam hazırlanmış olur.

  • wilhem @wilhem

   @deniz-fidan Eskiden de aslında torpil döndüğünden bahsedilirdi. TSKGV şirketleri paşa çocuklarının torpille aldındığı yer olarak lanse edilirdi. Ama o zaman bir kalite vardı. Tamam paşa çocuğu ama ODTU'yü ikincilikle bitirmiş gelmiş işe başlamış. Hayatı başarılarla dolu. Bu adama torpil yapılsın zaten haketmiş. Şimdi torpili yapan kesim değişti ve kalite yerlerde. İngilizce bilen doğru düzgün adam yok .Teknik beceri sıfır. Böyle giderse savunma sanayisini iyi bir gelecek beklemiyor malesef.

  • furkan1zek @furkan3ze3

   @wilhem Paşa çocuğu olmak ile TSKGV şirketlerine girmek arasında bir gram bağlantı yok. O şirketler savunma sanayi şirketi ve orduya destek amaçlı kuruldukları için yöneticileri üst düzey generaller idi ancak son senelerde hiç asker yönetici kalmadı bile. Bu şirketlerin linkedin den çalışanlarının neresi mezunu olduğuna bakarsanız Ankara da odtü , Hacettepe , Bilkent eem mezunu olduklarını görürsünüz. Tabi artık "sivilleşince" adını ilk defa duyduğumuz üniversitelerden insanlar giriyorlar . Bu mühendislerin yurtdışına gitme olayı sadece bu büyük şirketler içinde değil sadece Ankara'da 100lerce savunma sanayisi firması var ve hepsinden insanlar gidiyorlar.
   Kimse de onlara kızamaz çünkü ülkedeki en ucuz otomobil 100 bin tl olmuş. Enflasyon vs tavan yapmış. Elinizdeki para sadece birkaç ay içinde yarı yarıya değer kaybetti. Birikim yapmaya çalışan insanlar için bu olay kabul edilemez .

  • wilhem @wilhem

   @furkan3ze3 Zaten şu andan değil eskiden bahsediyorum. Balyoz sonrası zaten hepsi sivile dönmüştü. 15 Temmuzdan sonra yine değişti. Benim bahsettiğim 10 sene öncesi.

 • Veysel @spectrum

  Çok şaşırdım. Mantığıö almıyor kalanların neden kaldığını 😃

 • rafflesia @rafflesiaa35

  Büyük çoğunluğun gittiği ülke Hollanda ve Eindhoven'daki ASML firması oluyor. Hollanda resmen Türkiye'deki mühendisleri emiyor. Yüksek lisansını yapmış, kurumsal firmalarda 2 yıl tecrübeli yazılım, elektronik ve mekanik tasarımcıların çoğuna bu teklif geliyor. Linkedin'den yakın takibe alıyorlar. Bana da geldi, skype ile görüşme yapacağım bu hafta, bakalım.